[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
<b>No de csak azért normálisan a hozzászólásokkal a továbbiakban is a témával kapcsolatban.</b>
 
D

danielblack

Guest
Én szívesen meghallgatnám azt a vérlázító megjegyzést :) Részemről megvan az a kúltúráltság, hogy nem fogok itt káromkodni, hőbörögni, fórumot borongatni :-D Max leírom egy kommentbe a véleményemet :-D
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@danielblack
Tudjátok mit? Adjuk nekik a lakásainkat is! Gondoljatok bele, hogy szegények, hogy élnek... Nincs munkájuk se, hogy lakásra gyűjtsenek... Mi undok magyarok meg nem támogatjuk őket. Ej Ej... Sőtt én még a fizetésem 30%-át is nekik ajándékozom!

Azt hiszem véleményemmel kapcsolatban félreértesz valamit.
Leírtam azt a tényt, hogy egy majdnem-nyílt autonómiát zászlajára kitűző párttal állunk szemben. (Én legalábbis szemben állok vele.) Egy büdös garast nem akarok nekik adni.
 
D

danielblack

Guest
Tökéletesen értettem amire gondolsz :-D Én is így gondolom :-D Azt hittem érzékelhető a kommentembe az irónia :-D
 
D

danielblack

Guest
@silurusglanis

És tökéletesen ellenük vagyok én is! Nyíregyházán élek, úgy nőttem fel, hogy ismerem őket töviről hegyire :-/
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 203
11 014
113
GrGly;
Azt hiszem, tudom mire gondolsz vérlázító megjegyzés címen az autonómiával kapcsolatban.
Csakhogy, amit írni akarsz, ott pont fordított a helyzet.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 537
55 932
113
Gyerekek nem kell megijedni ettől a párttól. Régebben is indult cigó párt a választásokon, általában 0.7% körül értek el eredményt. Ez kb. a jelöltek és a rokonságuk szavazatát jelenti :-D
Ehhez az alakulathoz sem fűzök komolyabb "reményeket". Eddig is úgy álltak a népesség tekintetében, hogyha a saját pártjukra szavaznak akkor bent vannak a parlamentben. De mégsem tettek így.
Ezért lesz ilyen kisebbségi szószólós bohóckodás is. Nagy problémája most a kormánypártnak ezen a téren az, hogy nem minden kisebbség akar szószólót küldeni. Tudtommal a délszláv és a német kisebbség nem érzi ennek szükségét, náluk lényegében érdektelen a dolog.
Meg amúgy is, ha mindenki magyar (személyigazolvány szerint) akkor minek kell ilyen szószoló? Elvileg enélkül is alakíthat bárki pártot (lásd. fentebb), meg elvileg a mai pártok minden magyar érdekét képviselik.
Szóval nem értem ezt a mindenki egyenlő , jah, amúgy mégse elvet a magyar politikában....
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@GrGly
Én is rájöttem mi akar lenni az a "fórumborító" megjegyzésed.
Nálam nem csapja ki a biztosítékot, én is próbálom objektíven nézni a világot. Na de... Akkor legyünk nagyon korrektek, igazságosak, és engedjük nekik? Nem tudom, hogy vagy vele, de nekem még fontos az, hogy "a mi kutyánk kölyke". Éppen ezért mondom azt, hogy erdélyi magyar autonómia IGEN, navaho önállósodás NEM. Kettős mérce? Az. De én élni akarok, és azt akarom, hogy a népem is éljen. A mi érdekeinket nézem. Nem akarom, hogy tovább szűküljön az életterünk, inkább azt, hogy terjeszkedjünk. (Ezt először országhatáron belül értem.)

Visszaszűkítve a témát: Egy etnikai alapon építkező szervezetet látunk kibontakozni, amely elősegítheti a cigányság önállósodási törekvéseit. Nemzetbiztonsági kockázat.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Egy etnikai alapon építkező szervezetet látunk kibontakozni

Nem ez az egyetlen etnikai alapon építkező szervezet idehaza, legalább van még másik öt olyan etnikai csoport (és azokat képviselő szervezetek) is, amely igen nagy hatással voltak a magyar történelem bizonyos pontjaira, vagy éppen a történelmünk nagy részére. Azokat még se kezeljük nemzetbiztonsági kockázatként.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="silurusglanis">Egy etnikai alapon építkező szervezetet látunk kibontakozni

Nem ez az egyetlen etnikai alapon építkező szervezet idehaza, legalább van még másik öt olyan etnikai csoport (és azokat képviselő szervezetek) is, amely igen nagy hatással voltak a magyar történelem bizonyos pontjaira, vagy éppen a történelmünk nagy részére. Azokat még se kezeljük nemzetbiztonsági kockázatként.</blockquote>

A többi etnikai csoportnak 90 éve volt ekkora jelentősége (de inkább kisebb) mint most a cigányságnak. Rajtuk kívül egyedül a zsidóság szervezetekbe tömörüléséről tudok (a kisebbségi önkormányzatokat ne vegyük már ide...). Nem hallottam sem szerb, román, horvát vagy szlovák mozgolódásról sem.
Lehet, hogy azért nem kell őket kockázatként kezelni, mert súlytalanok?
Felőlem amúgy utazhatnánk még az időben kicsit visszább, és akkor példálózhatnál az osztrákokkal is.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 537
55 932
113
silurusglanis

"Nem hallottam sem szerb, román, horvát vagy szlovák mozgolódásról sem."

Talán azért, mert ők a magyar társadalom szerves részének érzik magukat. A 2. generációsok sokszor hazafiasabbak és "magyarabbak" az őshonos lakosságnál.
A románról nem tudom, de a szlávok nagyon gyorsan be tudnak illeszkedni a magyar társadalomba.
Az itt élő svábokkal sem volt beilleszkedési probléma.
Közvetlen környezetemben elég sok sváb és szláv származású volt, sosem volt velük semmi gondom, sőt családnevük alapján, gyakorlatilag az összes igazi jó barátom valamilyen szláv etnikumból származó. Szerintem a nagyon hasonló kultúrkör miatt tudtak ilyen jól beilleszkedni.
Más nem Európai bevándorlókról, és 2 etnikumról viszont elég lesújtó a véleményem...
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@GrGyl
"Legalább lesz idehaza egy olyan párt is, amely nem bújik mindenféle homályos ideológia mögé..."
Ez ugye te sem gondolod komolyan? :D Itt azok indítanak és olyan pártot, ahogy azt megtámogatják ilyen-olyan érdekek. :)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 526
15 127
113
GrGLy.......
Lehet, hogy Néked ez semmit nem jelent, de kérlek, ne csinálj viccet belőle. Szeretem a humort, de ez nem az a téma..... Köszönöm.....
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Kedves Littlejohn,

nem áll szándékomban viccet csinálni belőle, de közvetett vagy közvetlen személyes okok, vagy pusztán saját meggyőződésed miatt te se várd el másoktól, hogy emiatt - az egyébként sajnálatos - esemény miatt ezt a napot "kötelezően" a megemlékezésnek, gyásznak szenteljék.

Azzal, hogy "Illene emlékezni...", úgy tűnik, hogy vagy az oldalnak, vagy a fórumtagoknak emlegeted fel - egyébként egyáltalán nem jogosan -, hogy senki nem szenteli kommentjeit Szentlászló elestének, ez pedig - bármilyen mélyen is érint a téma - nagyon nem elfogadható viselkedés.

Természetesen emlékezni lehet és kell is rá, de ezt ne szemrehányással érjük el.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 526
15 127
113
Kedves GrGly.....
Sehol sem állítottam, hogy emlékezni kell. Ez a fórum annyi minden ilyen-olyan eseményt befogad, kommentál, elemez a világ minden tájáról. A magyar honvédelemmel kapcsolatban is számtalan komment jelenik meg. Ha valahol a világban, ráadásul határaink mentén, a magyar-horvát fegyverbarátságnak, a nemzet és nemzettudat, valamint a szülőföld védelmének eseményei pont ne tartoznának ide? Legyen igazad.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 203
11 014
113
December 1ről sem volt semmi.
95 éve már...
Egyébként van szervezet, ami mindkettőről megemlékezett, de ők "politikailag nem korrektek".
Mi lenne, ha Littlejohn rittyentene valamit Szentlászló elestéről?

(hmm... pedig azt akartam felvetni, hogy megint égeti magát a TEK. Vajon megint Hajdú lőtt bele a másikba?)