[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 640
886
113
joker: a veszély-t idézőjelbe tettem, nem véletlen :/ Bár lehet,hogy a törökök és a bolgárok támogatnák így-úgy...
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 640
886
113
joker: a veszély-t idézőjelbe tettem, nem véletlen :/ Bár lehet,hogy a törökök és a bolgárok támogatnák így-úgy...
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 019
113
A bolgárok örülnek, ha luk van a seggükön... :S Amúgy viszont úgy nézem, hogy ügyesen egyensúlyoznak az oroszok és az USA között, amit nem hiszem, hogy ilyesmi miatt borítanának.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 977
113
A bolgárok annyira szeretik a románokat mint mi. :) Pont annyira. De ez egy eu állam, mégis ki húzná elő a szőnyeg alól a témát?
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 640
886
113
őőőmmm... talán idefér....

http://issuu.com/tempohirek/docs/nyomozasegyesites?e=4871639/7647419

Ilyenkor mi van?!?!
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Nézzük ki is a feljelentő:

"A Tiszta Energiával Magyarországért Párt (TEMPO) 2009. április 02-án Magyarország irányítását illetően bejelentette a jogi értelemben vett hatalom átvételt.

A Szentkorona jogfolytonossága alapján a TEMPO Párt bejelenti Magyarország új államformáját, a Királyságot.

(...)

Borbély József kormányzó"

Sponsored by Apostoli Magyar Királyság.

És mi még az ukránokon aggódunk...
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 640
886
113
<blockquote rel="pela3">ruckoj:

Az NVSZ-ről annyit,hogy ha valaki kellemetlenné/feleslegessé válik a vezetőség számára akkor elkapják,ha nem akkor marad,megszüntetik/felfüggesztik a nyomozást. Persze lehet nagy fogásuk, amik kimaradtak a médiából,illetve kerülnek is be. Az NVSZ maga akkor is gyenge, a kis rendőrök (itt célzok, nav,bv ..stb) ellen nagyon tudnak kakaskodni. Elég sok ember került állományba az NVSZ-en keresztül, akik sem a kifogástalan életvitelnek sem pedig a megbízhatóságin sem felelnének meg. A másik,mint tudjuk rengeteg helyen a gyaloggalopp fizeti a saját ruháját, vagy éppen ha szerencséje van kap egy kiöregedett szolgálati ruhát, aztán a pisztolytáska helyett zsebbe a fegyver. Akkor a rengeteg szolgálati szabályzatot, vagy btk-ban foglaltatott utasítást KELL végrehajtaniuk. Ilyenkor hol az NVSZ? Pedig nem egy kis rendőr és nem egyszer fordult már az ügyészséghez, tett panaszt ..stb. De pénz beszél, kutya ugat,illetve marad az uram-bátyám. A kellemetlenné vált elemeket, illetve a bársonyszék árnyékába nem eső elemeket valóban lebuktatják, csakhogy ez kevés. A másik kérdés, a hóhelyzet esetén történt felelősségre vonás? Nem nagyon...

Na a másik,hogy Pintérúrat néhányan nem véletlenül említik keresztapaként. You mean? ;) Sajnos ez az igazság és nem kis 2 pofonos tolvajgyerek mondja.. az NVSZ-en keresztül pedig a HM-be is kerülhetnek érdekes egyének.

A neutron kommandó nem megszűnt, ahogy más "kommandós" egységek sem szűntek meg, hanem a TEK-be szervezték át. A TEK-nek pedig minden megyeszékhelyen, fontosabb helyen vannak emberei. A Neutron kommandó tudotammal 9. Műveleti Osztály néven fut.(Tudtommal különösebb változás nem történt!)

Nekem nem kell taglalnod, hogy milyen állapotban vannak a redvédelmi szervek tisztában vagyok vele, sógor-koma világ van mindenhol, szóval sokat nem kell várni, de annyit azért elmondanék, hogy ha pesttől elég messze lévő megyében dolgozik az ember akkor tud meglepetéseket okozni nekik.

A Neutron ezen a néven megszűnt, de ahogy mondtam/tad is beolvadt a TEK-be. Ha azt nem tekintjük különösebb változásnak, hogy kivették a megyei RFK iráyítása alól illetve, hogy a neve is változott továbbá az osztály szerkezetén is változtattak akkor tényleg igaz, hogy különösebb változás nem történt...

A másik az, hogy nem minden megyeszékhelyen van a TEK-nek műveleti osztálya tudtommal Paks, Borsod(volt BÜKK) Hajdu ( volt hortobágy ) illetve talán még Győrben van vidéki tekes osztály.
A megyei rfk volt bevetési alosztályait a TEK felállításakor sok helyen megszüntették, kb 1,5-2 éve újra felállították, hgy miért azt most nem fejtem ki, mert hosszú lenne. A brfk-n jelenleg nincs is "klasszikus" műveleti osztály, a BBO (volt akció) nem az, attól, hogy rájuk nyomják az elfogásokat is nekik alapvetően nem ez lenne a feladatuk.
</blockquote>

Csak próbáltam bizonyítani,hogy nekem egy járőrkocsi nem újdonság (kivéve a TT, A4, A3 és a merci.. :D ezért irigylem Győr Rk-t)

A neutron hivatalosan megszűnt, de tudtommal a neutronosok megvannak. (így hívják magukat és van mire büszkének lenniük, persze ez unoffical.) Az,hogy elvették a megyétől, hát istenem.. igazából nem tudom,hogy jó vagy rossz?! Jó lehet,mert emelkedik a technikai színvonal, talán jobban koordinálhatók és talán hatékonyabb a hírszerzés(mivel ugye olyan privilégiumokat kapott a TEK, amitől a jogvédők haja vasalta az eget. Mondjuk nem értem én miért nem félek ettől?! Ja nem nagyon van amit rámverhetnének.. vagyis van, de azt tartsák meg maguknak :D ))

Nyilván lassabban dolgoznak a TEK-esek,mire átfut a hivatalos megkeresés, kiérnek .stb.

Az alosztályok elosztásáról nincsenek bővebb infóim, ezt vagy olvastam, vagy pedig a helyi ügyeletes tiszt mondta, már nem emlékszem. (Bár szerintem előbbi.) Hozzátenném ,hogy sok rendőrségen van Bevetési Osztály, illetve sok helyre vezénylik a KR-t. Az,hogy ők így mennyire járhatnak el, nem tudom. Információm alapján a (vélhetően)fegyveres elkövetők elfogására a TEK-et kell felkérni, kivéve ha azonnal le kell reagálni (pl a járőr előtt gyilkolna meg valakit), ami szerintem hülyeség, bár így kevesebb a fegyverhasználat (ebbe most beleszámítom a figyelmeztető lövéseket is), illetve fényesebb lesz a TEK felirat. A fegyverhasználatról meg a publikumnak annyit,hogy mondta már rendőr nekem,hogy a saját szolgálati fegyverétől jobban fél,mint attól ami vele szemben áll. A jogi háttér (vizsgálatok..stb) illetve a technikai állapotok miatt(a fegyverek a méhtelepre jók).

Igazából nem tudom,hogy maga a TEK az jó-e vagy rossz, de szerintem a mai működése enyhén szólva kifogásolható.. de hát belügyi szervről beszélünk, szóval..

A másik, hallottam felreppent hírt,hogy a pisztolyokat Glock-okra váltják, -legalábbis tervezik- erről mit tudsz?
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 640
886
113
Nézzük ki is a feljelentő:

"A Tiszta Energiával Magyarországért Párt (TEMPO) 2009. április 02-án Magyarország irányítását illetően bejelentette a jogi értelemben vett hatalom átvételt.

A Szentkorona jogfolytonossága alapján a TEMPO Párt bejelenti Magyarország új államformáját, a Királyságot.

(...)

Borbély József kormányzó"

Sponsored by Apostoli Magyar Királyság.

És mi még az ukránokon aggódunk...

Ja amúgy most esett le... tudod mi járt a Magyar Királyságban a felségsértésért? :DDD Úgy vigyázz a kormányzó úrral!
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
...sajnálatos, hogy megint azt soroljátok mivel nem támogathassuk a székelyeket az önrendelkezésben....Már az sem elég hogy Ők legalább igyekeznek előmozditani az ügyet, és már az sem, ha külföld is ennek a reális esélyét látja...és Mo?...: no, "nem tehetünk semmit", meg "laktanyák", meg "USA"...szép.
 

ruckoj

Member
2013. február 11.
74
0
6
Csak próbáltam bizonyítani,hogy nekem egy járőrkocsi nem újdonság (kivéve a TT, A4, A3 és a merci.. :D ezért irigylem Győr Rk-t)

A neutron hivatalosan megszűnt, de tudtommal a neutronosok megvannak. (így hívják magukat és van mire büszkének lenniük, persze ez unoffical.) Az,hogy elvették a megyétől, hát istenem.. igazából nem tudom,hogy jó vagy rossz?! Jó lehet,mert emelkedik a technikai színvonal, talán jobban koordinálhatók és talán hatékonyabb a hírszerzés(mivel ugye olyan privilégiumokat kapott a TEK, amitől a jogvédők haja vasalta az eget. Mondjuk nem értem én miért nem félek ettől?! Ja nem nagyon van amit rámverhetnének.. vagyis van, de azt tartsák meg maguknak :D ))

Nyilván lassabban dolgoznak a TEK-esek,mire átfut a hivatalos megkeresés, kiérnek .stb.

Az alosztályok elosztásáról nincsenek bővebb infóim, ezt vagy olvastam, vagy pedig a helyi ügyeletes tiszt mondta, már nem emlékszem. (Bár szerintem előbbi.) Hozzátenném ,hogy sok rendőrségen van Bevetési Osztály, illetve sok helyre vezénylik a KR-t. Az,hogy ők így mennyire járhatnak el, nem tudom. Információm alapján a (vélhetően)fegyveres elkövetők elfogására a TEK-et kell felkérni, kivéve ha azonnal le kell reagálni (pl a járőr előtt gyilkolna meg valakit), ami szerintem hülyeség, bár így kevesebb a fegyverhasználat (ebbe most beleszámítom a figyelmeztető lövéseket is), illetve fényesebb lesz a TEK felirat. A fegyverhasználatról meg a publikumnak annyit,hogy mondta már rendőr nekem,hogy a saját szolgálati fegyverétől jobban fél,mint attól ami vele szemben áll. A jogi háttér (vizsgálatok..stb) illetve a technikai állapotok miatt(a fegyverek a méhtelepre jók).
Igazából nem tudom,hogy maga a TEK az jó-e vagy rossz, de szerintem a mai működése enyhén szólva kifogásolható.. de hát belügyi szervről beszélünk, szóval..

A neutronosok abban a kivételes helyzetben voltak, hogy az erőmű jelentős összeggel támogatta őket, szóval technikában sok változás nem történhetett, bár a felderítésük/hírszerzésük amit te is említettél biztos jobb lett.
A TEK-el az egyik legnagyobb probléma az, hogy szinte azonnal eredményt akarnak, ők nem fognak 12-16 órákat követni/várni, hogy a végén meg legyen az elkövető ezért mostanában sokszor a különböző rendőri szervek a NAV-os Merkúrt kérik fel az elfogások végrehajtására.
A tek-nek sztm ebben a formában nem sok értelme van, jobb lenne ha az NNI-t kiemelnék a KR (nem is értem mit keres ott) alól és közvetlenül a BM alárendeltségébe kerülne és ebbe az új bűnügyi csúcs szervbe bele lehetne olvasztani a mostani tekes műveletiseket, így a párhuzamosságok is csökkennének és a közvélemény is jobban elfogadná szvsz ezt a szervet, egy fajta magyar fbi-ént. :)

A másik, hallottam felreppent hírt,hogy a pisztolyokat Glock-okra váltják, -legalábbis tervezik- erről mit tudsz?

Elviekben most kap a KR tesztelésre 1000 db új maroklőfegyvert, de az én tudomásom szerint ezek HK USP-k lesznek. Megjegyzem, nagyon itt van már az ideje lecserélni a PA-kat, parákat meg az R78-at. Félelmetes, hogy még ezek rendszerben lehetnek a para még csak hagyján, de a másik kettő már hihetetlenül elavult, főleg azokkal a csodálatos "elefántfüles" tokokkal.
</blockquote>
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 640
886
113
http://www.langlovagok.hu/tuzvonal/936_birosagon-teregetik-ki-a-katasztrofavedelem-szennyeset
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 759
113
Szerintem ez pár embert érdekelni fog:
http://kutatopont.hu/files/2012/02/magyar_ifjusag_2012.pdf

Nem árt ha rendelkezünk némi társadalmi önismerettel!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Újabb "terrorcselekmény" Magyarországon, ami megerősíti a TEK létjogosultságát. Szabálytalanul közlekedő autósoktól kenőpénzt elfogadó rendőröket fogtak el a TEK emberei. Ekkora terrortámadás után csoda, hogy nem rohan le Magyarország egy másik országot "némi" olajért.
http://www.origo.hu/itthon/20140513-hivatali-vesztegetessel-gyanusitanak-ot-budapesti-rendort-rendort.html
 

nalson

Member
2013. december 30.
187
0
16
off

Nem tudom hova való....

http://velvet.hu/blogok/helyszinelo/2014/05/29/fobe_lotte_magat_egy_tek-es_budapesten/
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Orosz kereskedelmi mamut érkezik Magyarországra. Szerintetek köze van a paksi üzlethez ennek?
http://www.origo.hu/gazdasag/20140530-az-oriasi-orosz-kereskedelmi-lanc-a-magnit-is-beruhaz-magyarorszagon.html
Jó lenne ha azt az 1000 kamionos járműflottát Magyarországon gyártanák le valahogy.