[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113

Ja és nem az én fülem sértette, hanem a turbánosokét. Amiről nemsoká mindegyik szunni ország tudni fog....
Az én fülem amúgy erős.
Elég nagy hiba volt szerintem ezt így ellőni, ha tényleg így volt, nem láttam az élő felvételt. Megint megtörtént Orbánnal, hogy a mondanivaló valós problémát vet fel, hisz a Boszniai muzulmánok között van egy jelentős wahabita réteg, ezek egy része csak helyi áttért bosnyák, más része a polgárháború alatt betelepült más muszlim országokból. Egész jól dokumentált a tevékenységük pl előszeretettel vágtak ketté láncfűrésszel embereket (na nem mint ha a szerbek ne lennének legalább ekkora állatok) szóval azért ezen ganatikus réteg integrálása igenis kihívás lenne… én értem, hogy ezt így túl bonyolult egy ilyen sajtó tájékoztatón kifejteni de lehet bele sem kellett volna kezdeni a dologba. Igazándiból elképesztőnek tartom, hogy a szar kommunikáció mennyire visszaüt úgy az egész kormányra kb… sokkal diplomatikusabban kéne néha fogalmazni mert aztán meg lehet évekig magyarázkodni… főleg most jön ez rosszul mikor a 4IG egy újabb albán telefon társaságot vásárolna fel és vár a helyi hatósági engedélyekre… ennyi idő után, hogyan lehet megint ugyan abba a szarba belelépni…
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 130
7 155
113
Ezek után tényleg az lenne a legjobb, ha Oroszország összeomlana, csődbe menne, csak, hogy megszűnjön Kelet-Európa és velem románia fenyegetettsége.
Az eddigi rakéta elhárító rendszer Devesuli-ba a hivatalos propaganda szerint az iráni atom fenyegetés ellen lett. Mindig lehet indok, akár Szíria is fenyegetheti a szabad világot.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Elég nagy hiba volt szerintem ezt így ellőni, ha tényleg így volt, nem láttam az élő felvételt. Megint megtörtént Orbánnal, hogy a mondanivaló valós problémát vet fel, hisz a Boszniai muzulmánok között van egy jelentős wahabita réteg, ezek egy része csak helyi áttért bosnyák, más része a polgárháború alatt betelepült más muszlim országokból. Egész jól dokumentált a tevékenységük pl előszeretettel vágtak ketté láncfűrésszel embereket (na nem mint ha a szerbek ne lennének legalább ekkora állatok) szóval azért ezen ganatikus réteg integrálása igenis kihívás lenne… én értem, hogy ezt így túl bonyolult egy ilyen sajtó tájékoztatón kifejteni de lehet bele sem kellett volna kezdeni a dologba. Igazándiból elképesztőnek tartom, hogy a szar kommunikáció mennyire visszaüt úgy az egész kormányra kb… sokkal diplomatikusabban kéne néha fogalmazni mert aztán meg lehet évekig magyarázkodni… főleg most jön ez rosszul mikor a 4IG egy újabb albán telefon társaságot vásárolna fel és vár a helyi hatósági engedélyekre… ennyi idő után, hogyan lehet megint ugyan abba a szarba belelépni…
Hát úgy, hogyha nem akarjátok hogy csatlakozzanak, csak ezt nem mondhatjátok ki nyíltan.
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe
K

kamm

Guest
Az eddigi rakéta elhárító rendszer Devesuli-ba a hivatalos propaganda szerint az iráni atom fenyegetés ellen lett. Mindig lehet indok, akár Szíria is fenyegetheti a szabad világot.
Ahogy írod is, az egy elhárító rendszer.

Az orosz támadó mobil ICBM inditokkal szemben Amerikanak semmifele offenzív mobil földi nukleáris ballisztikus csapásmérő rendszere nincs rendszerben, amelyet be lehetne bárhová "sunyitani", mint az orosz mobil inditokat.

FYI az amerikai nuclear triad a következőkbol áll hosszú évek óta: SSBN subokon van kb 300-400 Trident II, fele-fele a Csendesen es az Atlantin, valamint Amerikaban silokban van masik 300-400 Minuteman III ballisztikus raketta (ICBM.)
Ezen kivul mindossze hagyomanyos hajigalni valo bombak vannak rendszerben (Tornado, Super Hornet, F-16 stb platformokrol) es a 40+ eves AGM-86 standoff CM, utobbi specifikusan B-52-hoz es amugy kivonas előtt áll.
 
  • Tetszik
Reactions: szzsolt81

Deidonicus

Well-Known Member
2021. július 2.
483
3 115
93
Érdemes elolvasni a bolgár védelmi miniszter minapi nyilatkozatát amiben a Bolgár megerősített NATO jelenlét szükségtelenségét magyarázza azzal, hogy Oroszország nem fenyeget egyetlen NATO államot sem.
Van józan szó is meg van mesterséges hisztériakeltés amivel meg lehet vetetni a szegény keleti államokkal a méregdrága fegyvereket
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 810
113
Érdemes elolvasni a bolgár védelmi miniszter minapi nyilatkozatát amiben a Bolgár megerősített NATO jelenlét szükségtelenségét magyarázza azzal, hogy Oroszország nem fenyeget egyetlen NATO államot sem.
Van józan szó is meg van mesterséges hisztériakeltés amivel meg lehet vetetni a szegény keleti államokkal a méregdrága fegyvereket
Nem jósolok neki nagy karriert.
 
K

kamm

Guest
Érdemes elolvasni a bolgár védelmi miniszter minapi nyilatkozatát amiben a Bolgár megerősített NATO jelenlét szükségtelenségét magyarázza azzal, hogy Oroszország nem fenyeget egyetlen NATO államot sem.
Van józan szó is meg van mesterséges hisztériakeltés amivel meg lehet vetetni a szegény keleti államokkal a méregdrága fegyvereket
Egyértelmű. Eleve akkora a NATO túlsúlya, hogy szimpla karokozason túl nem sokra lenne képes Putyin. Valamikor pár éve hencegett állítólag, hogy meg sem állna Nyugat-Europaig ha elindulnanak a hki, de ez is marhaság. Képtelen lenne a légtérben fölényt szerezni, ugy meg lemeszarolnak őket már útközben.
Az európai NATO szerintem is lassú stb (ezért erolkodnek a VJTF stb erőkkel), de ettől még nagyon is végzeteset képes harapni.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
Érdemes elolvasni a bolgár védelmi miniszter minapi nyilatkozatát amiben a Bolgár megerősített NATO jelenlét szükségtelenségét magyarázza azzal, hogy Oroszország nem fenyeget egyetlen NATO államot sem.
Van józan szó is meg van mesterséges hisztériakeltés amivel meg lehet vetetni a szegény keleti államokkal a méregdrága fegyvereket


Pár hét és leváltják/lemond...




...vagyis igaza van!




Amcsi érdek kiszolgálása, alárendelt Eu.


Ki kel lépni 5-10 éven belül, Semleges blok: Svájc. Ausztria, Svédország (Finnország ? ) +Magyarország...

Együtt elég nagy, a nagy baromság ellen, kezdetnek...
.
 
K

kamm

Guest
Szerintem Kamm nem antiszemita. A Kritikus Szemita Teória híve.
Nekem semmi közöm az antiszemitizmushoz.
Én a cionizmust tartom káros, agresszív, erőszakos, kolonialista-hódító es nyíltan rasszista eszmének, valamint az itteni (NY) ortodoxok mindenféle államot, rendet és társadalmi elvet elutasító, az egyén és a társadalom normális "szociális szerződése" elvét nyíltan semmibe vevő, az államot és a közigazgatást korrumpáló, gátlástalanul kihasználó életmódját és meggyőződését felháborítónak és élősködőnek.
Ezzel amúgy szerintem minden épelméjű ember egyetért, legyen bármilyen vallású, származású, avagy ateista.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 126
3 234
113
Pár hét és leváltják/lemond...




...vagyis igaza van!




Amcsi érdek kiszolgálása, alárendelt Eu.


Ki kel lépni 5-10 éven belül, Semleges blok: Svájc. Ausztria, Svédország (Finnország ? ) +Magyarország...

Együtt elég nagy, a nagy baromság ellen, kezdetnek...
.
Plusz le kellene dumálni É-Kóreával, hogy adjanak el pár tucat nukit. Majd fizetünk Nekik kajával, gyógyszerel stb.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Elég nagy hiba volt szerintem ezt így ellőni, ha tényleg így volt, nem láttam az élő felvételt. Megint megtörtént Orbánnal, hogy a mondanivaló valós problémát vet fel, hisz a Boszniai muzulmánok között van egy jelentős wahabita réteg, ezek egy része csak helyi áttért bosnyák, más része a polgárháború alatt betelepült más muszlim országokból. Egész jól dokumentált a tevékenységük pl előszeretettel vágtak ketté láncfűrésszel embereket (na nem mint ha a szerbek ne lennének legalább ekkora állatok) szóval azért ezen ganatikus réteg integrálása igenis kihívás lenne… én értem, hogy ezt így túl bonyolult egy ilyen sajtó tájékoztatón kifejteni de lehet bele sem kellett volna kezdeni a dologba. Igazándiból elképesztőnek tartom, hogy a szar kommunikáció mennyire visszaüt úgy az egész kormányra kb… sokkal diplomatikusabban kéne néha fogalmazni mert aztán meg lehet évekig magyarázkodni… főleg most jön ez rosszul mikor a 4IG egy újabb albán telefon társaságot vásárolna fel és vár a helyi hatósági engedélyekre… ennyi idő után, hogyan lehet megint ugyan abba a szarba belelépni…
Szerintem a bosnyákok elsősorban azért ugrottak rá erre a kijelentésre, mert a mostani kormány jó kapcsolatokat ápol “mindkét” Szerbiával, így a Boszniai Szerb Köztársasággal is. Erről is elég sokat beszélt a sajtótájékoztatón. Teljesen egyértelműen letették a voksukat Szerbia EUs csatlakozása mellett, és gondolom ez szúrja a bosnyák kormány szemét.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD
K

kamm

Guest
Pár hét és leváltják/lemond...




...vagyis igaza van!




Amcsi érdek kiszolgálása, alárendelt Eu.


Ki kel lépni 5-10 éven belül, Semleges blok: Svájc. Ausztria, Svédország (Finnország ? ) +Magyarország...

Együtt elég nagy, a nagy baromság ellen, kezdetnek...
.
Anyamnesirass...
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Érdemes elolvasni a bolgár védelmi miniszter minapi nyilatkozatát amiben a Bolgár megerősített NATO jelenlét szükségtelenségét magyarázza azzal, hogy Oroszország nem fenyeget egyetlen NATO államot sem.
Van józan szó is meg van mesterséges hisztériakeltés amivel meg lehet vetetni a szegény keleti államokkal a méregdrága fegyvereket
Halkan megjegyzem, érdekes a fazon, keress csak rá a nevére, és írd hozzá a keresőbe, hogy Russia..
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 005
87 706
113
Elég nagy hiba volt szerintem ezt így ellőni, ha tényleg így volt, nem láttam az élő felvételt. Megint megtörtént Orbánnal, hogy a mondanivaló valós problémát vet fel, hisz a Boszniai muzulmánok között van egy jelentős wahabita réteg, ezek egy része csak helyi áttért bosnyák, más része a polgárháború alatt betelepült más muszlim országokból. Egész jól dokumentált a tevékenységük pl előszeretettel vágtak ketté láncfűrésszel embereket (na nem mint ha a szerbek ne lennének legalább ekkora állatok) szóval azért ezen ganatikus réteg integrálása igenis kihívás lenne… én értem, hogy ezt így túl bonyolult egy ilyen sajtó tájékoztatón kifejteni de lehet bele sem kellett volna kezdeni a dologba. Igazándiból elképesztőnek tartom, hogy a szar kommunikáció mennyire visszaüt úgy az egész kormányra kb… sokkal diplomatikusabban kéne néha fogalmazni mert aztán meg lehet évekig magyarázkodni… főleg most jön ez rosszul mikor a 4IG egy újabb albán telefon társaságot vásárolna fel és vár a helyi hatósági engedélyekre… ennyi idő után, hogyan lehet megint ugyan abba a szarba belelépni…
Valamibe bele kellett kötni, ennyibe tudtak.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 005
87 706
113
Elég nagy hiba volt szerintem ezt így ellőni, ha tényleg így volt, nem láttam az élő felvételt. Megint megtörtént Orbánnal, hogy a mondanivaló valós problémát vet fel, hisz a Boszniai muzulmánok között van egy jelentős wahabita réteg, ezek egy része csak helyi áttért bosnyák, más része a polgárháború alatt betelepült más muszlim országokból. Egész jól dokumentált a tevékenységük pl előszeretettel vágtak ketté láncfűrésszel embereket (na nem mint ha a szerbek ne lennének legalább ekkora állatok) szóval azért ezen ganatikus réteg integrálása igenis kihívás lenne… én értem, hogy ezt így túl bonyolult egy ilyen sajtó tájékoztatón kifejteni de lehet bele sem kellett volna kezdeni a dologba. Igazándiból elképesztőnek tartom, hogy a szar kommunikáció mennyire visszaüt úgy az egész kormányra kb… sokkal diplomatikusabban kéne néha fogalmazni mert aztán meg lehet évekig magyarázkodni… főleg most jön ez rosszul mikor a 4IG egy újabb albán telefon társaságot vásárolna fel és vár a helyi hatósági engedélyekre… ennyi idő után, hogyan lehet megint ugyan abba a szarba belelépni…
Először is. A "bosnyák tisztviselők" rész, az a helyi szocdem párt. Másodszor, a vallási vezetők az egy vallási vezető, akinek a korábbi véleménye szerint a horvátokat és szerbeket ki kellene telepíteni Boszniából ...

Orbánék EUtagnak akarják Boszniát. Rajtuk kívül talán a V4 közül vannak olyanok, akik szintén.

Tehát, van ez a műfelháborodás, hogy jajj, mit mondott Orbán (semmit, annyit, hogy BE KELL VENNI BOHot az Unióba!!!), amiből azt hozták ki, hogy miket mondott 2 milla muszlimra. Ha nem veszik be Boszniát, akkor a szerbek szétszakítják. Ehhez be kell venni Szerbiát is. Mi a szerb álláspontot képviseljük, mert náluk van feltorlódva többszáz K migiri. Kell még valamit mondanom, Ildikó? Ha nem veszik be, akkor polgárháború, és Szebia nélkül évtizedekre ismét állni fog a balkáni fejlődés.

Hogy mennyire nem működnek a mű dolgok, arra a legjobb példa Koszovó és Ukrajna. Ott mindenki Poros seggét nyalta, erre kérvényezték az ő letartóztatását is. 2014ben írtam, hogy fogjuk még látni Porosenko arany budiját is, nem csak Janukovicsét, és lassan már ott tartunk ...
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 138
2 492
113
Nekem semmi közöm az antiszemitizmushoz.
Én a cionizmust tartom káros, agresszív, erőszakos, kolonialista-hódító es nyíltan rasszista eszmének, valamint az itteni (NY) ortodoxok mindenféle államot, rendet és társadalmi elvet elutasító, az egyén és a társadalom normális "szociális szerződése" elvét nyíltan semmibe vevő, az államot és a közigazgatást korrumpáló, gátlástalanul kihasználó életmódját és meggyőződését felháborítónak és élősködőnek.
Ezzel amúgy szerintem minden épelméjű ember egyetért, legyen bármilyen vallású, származású, avagy ateista.
Mondom, Kritikus Szemita Teória. Stop noticing things! :)
 
Status
Not open for further replies.