[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Nem én mondtam akkora baromságot, hogy ne kérdezzen rá valamire egy újságíró, hanem te, kérdezd magadat (avagy a felsőbb vonalat, ilyenkor mit kell mondani...)



Te, nem zavar hogy te kotottel bele az en kommentembe? :cool:
Nincs olyan hét, hogy ne probalkoznal, ne provokalnal, ne trollkodnal. Szanalmas.

Azért latom, faj, amikor valaki betalál, plane egy 1984 idézettel. :p



Mindig szórakoztató a felmuveltek online, anonim, remote diagnózisa, ráadásul olyasmiben, amiben tokeltesen jaratlanok (pszichológia), megt a fogalmakat is keverik.:cool:

Vajon köze van-e ennek ahhoz, hogy pár napja folyamatosan probalkozol provokálni engem és nem veszlek még komolyan sem...? :p

Nektek egy epkezlab haditechnikai kommentetek nem volt még, csak ezért jartok ide, a belpolos-kulpolos hitteritesert, szerintetek ki is a mentális eset akkor...? :p
Nem provokállak, te vagy az aki rendszeresen bármely szembe jövő fórumtárssal bicskanyitogató stílusban beszélsz.
Csak felhívtam a figyelmedet arra, hogy folyamatosan valótlanságokat állítasz.
Erre te valószínűleg válaszoltál. De amikor pár órával később visszajöttem, csak valaki más hozzád intézett válaszában láttam az irományod egy töredékét. Valószínűleg pszichéd savát borsát beleadtad, ezért a moderátor úgy döntött, hogy mandinerből mehet a kukába!

Ha kíváncsi vagy a pszichológiai állapotodra, ne velem vitatkozz!
Másold ki tetszés szerinti Oroszországgal és egyes zsidó csoportokkal kapcsolatos gyűlölettől fröcsögő hozzászólásaidat, tégy melléjük néhányat abból amikor bárkit aki nem ért egyet veled butának, tudatlannak és műveletlennek nevezel.
Ezen írásaidat mutasd meg egy agyturkásznak!
Nagyon be fog lelkesedni! :)

Ha pedig már ilyen szépen elbeszélgetünk, szeretnélek megkérni, hogy ezen a magyar nyelvű fórumon légy szíves magyarul írni!
Értjük amit mondasz, értjük, hogy büszke vagy arra, hogy sok érdekes angol szót, kifejezést, rövidítést tanultál, csak minket itt ezen a fórumon, nem érdekel.
Vagy 20 éve láttam egy riportot egy öreg pasival. 56 óta Ausztráliában él, valahol a semmi közepén. Van egy haverja kb 100 mérföldre akivel évente egyszer találkozik. Ennyi magyar nyelvgyakorlásra volt lehetősége az elmúlt évtizedekben.
Hibátlanul, akadás, akcentus és idegen szavak nélkül beszélt magyarul.
Te kint vagy pár éve, az internet jóvoltából sokkal több nyelvgyakorlási lehetőséggel, ennek ellenére nem vagy képes egyetlen hozzászólást sem leírni idegen szavak, kifejezések, rövidítések nélkül!
Ciki!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Nem provokállak, te vagy az aki rendszeresen bármely szembe jövő fórumtárssal bicskanyitogató stílusban beszélsz.
Csak felhívtam a figyelmedet arra, hogy folyamatosan valótlanságokat állítasz.
Erre te valószínűleg válaszoltál. De amikor pár órával később visszajöttem, csak valaki más hozzád intézett válaszában láttam az irományod egy töredékét. Valószínűleg pszichéd savát borsát beleadtad, ezért a moderátor úgy döntött, hogy mandinerből mehet a kukába!

Ha kíváncsi vagy a pszichológiai állapotodra, ne velem vitatkozz!
Másold ki tetszés szerinti Oroszországgal és egyes zsidó csoportokkal kapcsolatos gyűlölettől fröcsögő hozzászólásaidat, tégy melléjük néhányat abból amikor bárkit aki nem ért egyet veled butának, tudatlannak és műveletlennek nevezel.
Ezen írásaidat mutasd meg egy agyturkásznak!
Nagyon be fog lelkesedni! :)

Ha pedig már ilyen szépen elbeszélgetünk, szeretnélek megkérni, hogy ezen a magyar nyelvű fórumon légy szíves magyarul írni!
Értjük amit mondasz, értjük, hogy büszke vagy arra, hogy sok érdekes angol szót, kifejezést, rövidítést tanultál, csak minket itt ezen a fórumon, nem érdekel.
Vagy 20 éve láttam egy riportot egy öreg pasival. 56 óta Ausztráliában él, valahol a semmi közepén. Van egy haverja kb 100 mérföldre akivel évente egyszer találkozik. Ennyi magyar nyelvgyakorlásra volt lehetősége az elmúlt évtizedekben.
Hibátlanul, akadás, akcentus és idegen szavak nélkül beszélt magyarul.
Te kint vagy pár éve, az internet jóvoltából sokkal több nyelvgyakorlási lehetőséggel, ennek ellenére nem vagy képes egyetlen hozzászólást sem leírni idegen szavak, kifejezések, rövidítések nélkül!
Ciki!
Kamm nem a szivem csücske, de kicsit mentenem kell...
Magyarságához alig férhet kètség, szerintem.
Az az ausztráliai bácsi angolul sem tudott senkivel beszélni, magyarul gondolkodott továbbra Is, meg magàval is magyarul beszélgetett. És milyen szaktèmàban nyilatkozott ékes magyar nyelven? :)
Az idegen szavak hasznàlata reszben koncentràció kerdése. Alig valaki editàlja itt a hozzàszólàsát. Bevered a gépbe, aztán menjen. Innen vannak pl nálam az ékezeti hibák, bár a helyesirassal tisztában vagyok.
A szaknyelvben sok magyar kifejezés nem is létezik, vagy legfeljebb akadèmikus kutatók ismerik őket.
Nem olyan egyszerű a vilàg, ha tartósan külfôldôn élsz és ott szakmailag is aktiv vagy, nem fizikai terûleten. Kûlônösen, ha esetleg partnered nem magyar stb.
Foglalkozzunk a tartalommal, az èrvekkel...
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 138
2 492
113
Nem provokállak, te vagy az aki rendszeresen bármely szembe jövő fórumtárssal bicskanyitogató stílusban beszélsz.
Csak felhívtam a figyelmedet arra, hogy folyamatosan valótlanságokat állítasz.
Erre te valószínűleg válaszoltál. De amikor pár órával később visszajöttem, csak valaki más hozzád intézett válaszában láttam az irományod egy töredékét. Valószínűleg pszichéd savát borsát beleadtad, ezért a moderátor úgy döntött, hogy mandinerből mehet a kukába!

Ha kíváncsi vagy a pszichológiai állapotodra, ne velem vitatkozz!
Másold ki tetszés szerinti Oroszországgal és egyes zsidó csoportokkal kapcsolatos gyűlölettől fröcsögő hozzászólásaidat, tégy melléjük néhányat abból amikor bárkit aki nem ért egyet veled butának, tudatlannak és műveletlennek nevezel.
Ezen írásaidat mutasd meg egy agyturkásznak!
Nagyon be fog lelkesedni! :)

Ha pedig már ilyen szépen elbeszélgetünk, szeretnélek megkérni, hogy ezen a magyar nyelvű fórumon légy szíves magyarul írni!
Értjük amit mondasz, értjük, hogy büszke vagy arra, hogy sok érdekes angol szót, kifejezést, rövidítést tanultál, csak minket itt ezen a fórumon, nem érdekel.
Vagy 20 éve láttam egy riportot egy öreg pasival. 56 óta Ausztráliában él, valahol a semmi közepén. Van egy haverja kb 100 mérföldre akivel évente egyszer találkozik. Ennyi magyar nyelvgyakorlásra volt lehetősége az elmúlt évtizedekben.
Hibátlanul, akadás, akcentus és idegen szavak nélkül beszélt magyarul.
Te kint vagy pár éve, az internet jóvoltából sokkal több nyelvgyakorlási lehetőséggel, ennek ellenére nem vagy képes egyetlen hozzászólást sem leírni idegen szavak, kifejezések, rövidítések nélkül!
Ciki!
Szerintem Kamm nem antiszemita. A Kritikus Szemita Teória híve.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Idezd már hogy mit mondott ami sértette a kis füledet. Mert nem találom sehol.

Ja és nem az én fülem sértette, hanem a turbánosokét. Amiről nemsoká mindegyik szunni ország tudni fog....
Az én fülem amúgy erős.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113

Ja és nem az én fülem sértette, hanem a turbánosokét. Amiről nemsoká mindegyik szunni ország tudni fog....
Az én fülem amúgy erős.
Valakinél megvan az eredeti tweet? Én nem találom.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Precision Strike Missile (PrSM) | Lockheed Martin

Mit?
Románia a közeljövőben beszerezheti a PsRM rakétát az M142 HIMARS számára.
Az orosz Iskender rakéta amerikai analógja.



játékváltó.

  1. S-400 ellen. Lehetővé teszi a román hadsereg számára, hogy reálisan veszélyeztesse az orosz légvédelmet. Egyes orosz források szerint a PrSM 20G-t meghaladó manővereket hajt végre, az oroszoknál pedig azt, hogy még az S-400-as képességét is felülmúlja, hogy elkapja, mert legalább 2,5-szeres G-re van szüksége a védekező rakétához. védekezni, ami még az S-400-ban sincs.
  2. Tengerészeti célpontok ellen. A 400-700 km-es hatótávolságával a PrSM szaló minden orosz hajóra veszélyt jelenthet a Fekete-tengeren. A nagy hatótávolság azt jelentheti, hogy a rakétát az ellenséges felderítésen kívül is mélyen ki lehet lőni az országban, és a 20G-s manőverek 5 Mach-nál, amikor a rakéta közel 90 fokos szögben érkezik, több, mint bármely fregatt, korvett vagy kétéltű hajó. .


Túl sok költség?

Nem nehéz megvásárolni, mivel a rakétánkénti költség néhány millió körül mozog. Az LM hivatalos weboldala, amely költségmegtakarítást állít a 140-ATACMS-hez képest, amelynek ára egyébként is néhány millió darab. Egy 54 rakétából álló tételhez (100 millió euró alatt) még parlamenti jóváhagyásra sem lesz szükség.



Az USA nem adja Romániának?

Akkor miért adott Romániának már 140-ATACMS 300km-es hatótávval. Ezt a képességet adta a román hadseregnek az S-400 leküzdésére. Az USA felkészíti a román hadsereget, hogy rövid ideig 1:1 arányú háborút vívjon Oroszországgal, amíg meg nem érkezik a NATO-erősítés. Valószínűleg nagy károkat okoz az orosz erőknek, mielőtt az erősítés megérkezik.

Azért most kellene odatenni magát a magyar külügynek, diplomáciának. Sz. Petike mehetne kilincselni szomszéd NATO tagokhoz, hogy egy ilyen fegyver súlyosan felborítaná a térség egyensúlyát.
Innen is látszik mennyire kétszínű a NATO na meg az EU, ha oroszokról van szó akkor bármit lehet.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 255
37 148
113
Azért most kellene odatenni magát a magyar külügynek, diplomáciának. Sz. Petike mehetne kilincselni szomszéd NATO tagokhoz, hogy egy ilyen fegyver súlyosan felborítaná a térség egyensúlyát.
Innen is látszik mennyire kétszínű a NATO na meg az EU, ha oroszokról van szó akkor bármit lehet.
Háromszor körberöhögne minket a nato.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Ezek után tényleg az lenne a legjobb, ha Oroszország összeomlana, csődbe menne, csak, hogy megszűnjön Kelet-Európa és velem románia fenyegetettsége.
 
Status
Not open for further replies.