[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 310
7 991
113
"Szükségünk van saját erőre, szükségünk van saját nemzeti hadseregre. Senki, egyetlen szövetségesünk sem fogja a saját bőrét vásárra vinni Magyarországért a magyarok helyett. NATO-tagság ide vagy oda, nincs olyan szövetséges a világon, aki helyettünk védené meg a hazánkat. Mellettünk, velünk talán, de helyettünk biztosan nem. Ha nem vagyunk elég erősek, akkor Magyarország nem lehet biztonságban." Itt a lényeg...
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 173
4 978
113
Ja,és a Keleti féle haderőreform program egy nagyságrenddel nagyobb volt,mint ez a mostani (elmúlt 30 évről,ha szó van).....Mindenféle téren.3 állandó,plusz 6 tartalékos gépesitett-páncélos dd-t tartalmazott a hadrendi táblája.Köszönjük OV-nak,hogy volt szives kidobni,vele tönkretéve az akkor még létező magyar hadiipar maradékát is.....
Sereg abszorut mélypontja meg a 2010-15 közötti időszak volt.
Nem kéne elfelejteni a valós múltat.
Hát a keleti féle programnak kb annyi realitása volt mint ha most valaki 3 hadseregben meg 4-5 önálló hadosztály van gondolkodna.

A Bokros csomag meg a 30% is infláció mellett vajon mekkora haderőfejlesztést tudtak volna kifizetni?
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 045
2 737
113
Ez a trollkodás nem tudom mire jó.

(2006-ban itt nem történt semmi látnivaló a nyugat szerint, most viszont elképesztő elnyomó diktatúra uralkodik, ahol már parlamentet is bezárták és mióta Gyárfás-Napkelte nincs, azóta a sajtó se szabad.)
Te utaltál a külföldről szervezett "tavaszra", vagy az ellenszenves népmozgalmakat szervezik külföldről?
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Zrinyi Miklos (költő és hadvezér) egy honvédelmi tervezetett vázolt fel.Ez ami most megy,nem az,hanem egy NATO követelményeket kielégitő tervezet.
Különben visszakérdeznék.Miért kell lekomcsizni,hazaárulózni mindenkit,ki nem tapsol a hivatalos propagandának?
Engem annyi zavar az egészben, hogy OV megkapta a 2/3-adot, mégis 6 évbe tellett, mire elindult az, hogy a rohadásból valami fejlesztés fele indultunk, most majd 0-ról lehet újrahúzni mindent. Most itt van egy nemzetközi konfliktus, és nem tudok egyetérteni a hivatalosan elhangzottakkal, hogy mi marha jól elvagyunk NATO betelepülők nélkül, de nyilván más az én veszélypercepcióm, és nem rendelkezem azokkal az információkkal, mint bölcs vezíreink. Mindenesetre én inkább úgy látnám, hogy inkább a Z program befejeztével nyilváníthatjuk ki azt, hogy az MH a helyzet magaslatán áll. Per pill csak kb a könnyű helikopter képesség az a nagyobb horderejű program ami lezárult, meg a CZ kézifegyver projekt. Szóval én nyugtával dicsérném a napot, pláne egy ilyen nemzetközi válság árnyékában. Persze elismerem mindenki érdeke az, hogy nyugtassuk a kedélyeket, és csökkenjen a kardcsörtetés, nem az, hogy fokozódjon a helyzet, és bár szerintem mind az oroszok, mind az amerikaiak belpolitikai problémáikat oldják ezzel az ökölrázással, de a potenciál benne van, hogy valakinél elsül valami, és ez már ránk is hatással lesz.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Most mit tehetek róla, hogy egy echte ukrán csajt ismerek, az meg jól néz ki, jól beszél magyarul, és nem banderista.

Bár ismerni nem ismerem, de egy kórházi szobába voltam Vlagyi bácsival, aki szintén ukrán (volt?) akit még a II. vh alatt hozott magával egy magyar katonatiszt (aki akkor, mikor Vlagyi bácsival hozott össze az Isten, még élt) és nevelte fel, mert a családja otthagyta kb. meghalni. Na az tényleg paranoiás, üldözési mániás volt és mindenki összeesküdött ellene.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and enzo

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 814
113
Hát a keleti féle programnak kb annyi realitása volt mint ha most valaki 3 hadseregben meg 4-5 önálló hadosztály van gondolkodna.

A Bokros csomag meg a 30% is infláció mellett vajon mekkora haderőfejlesztést tudtak volna kifizetni?
12 éve van hatalmon a vajda,és még csak ott tartunk,ahol a Keleti féle program félbeszakadt.......
Engem annyi zavar az egészben, hogy OV megkapta a 2/3-adot, mégis 6 évbe tellett, mire elindult az, hogy a rohadásból valami fejlesztés fele indultunk, most majd 0-ról lehet újrahúzni mindent. Most itt van egy nemzetközi konfliktus, és nem tudok egyetérteni a hivatalosan elhangzottakkal, hogy mi marha jól elvagyunk NATO betelepülők nélkül, de nyilván más az én veszélypercepcióm, és nem rendelkezem azokkal az információkkal, mint bölcs vezíreink. Mindenesetre én inkább úgy látnám, hogy inkább a Z program befejeztével nyilváníthatjuk ki azt, hogy az MH a helyzet magaslatán áll. Per pill csak kb a könnyű helikopter képesség az a nagyobb horderejű program ami lezárult, meg a CZ kézifegyver projekt. Szóval én nyugtával dicsérném a napot, pláne egy ilyen nemzetközi válság árnyékában. Persze elismerem mindenki érdeke az, hogy nyugtassuk a kedélyeket, és csökkenjen a kardcsörtetés, nem az, hogy fokozódjon a helyzet, és bár szerintem mind az oroszok, mind az amerikaiak belpolitikai problémáikat oldják ezzel az ökölrázással, de a potenciál benne van, hogy valakinél elsül valami, és ez már ránk is hatással lesz.
Végighallgattam Orbán évértékelőjét.Ez egy szar,hiveknek szóló agitprop sóder volt.2/3-a csúsztatás,ferdités,nyilt hazudozás.Z plan körül is kb ilyen az arány (plan, különben németűl tervet jelent.Itt annyi angol szöveg van a fórumon,hogy időnként be kell kapcsolnom hozzá a forditót.Spec én németül gagyogok,hát én egy kis németet keverek bele)
Szerintem is belpolitikai indittatású kardcsörtetés van orosz-amerikai viszonylatban.Eszük ágában sincs egymásnak ugrani.
Ukrajnában ettől még lehet,hogy felmelegszik a befagyott háború.
Én nem vagyok ukrán párti,ritka szarrakat egy ország (jártam ott is,Oo-ban is).De ezt a háborút az oroszok kezdték,ezt azért nem kéne elfelejteni.Felrugtak egy nemzetközi egyzményt,mit Oo,mint állam garantált (Budapest-i memorandum).Ráadásul a jenkik egy olyan béketervel álltak elő eredetileg,ami igazábol nekik kedvezett volna (alapbol önkormányzat a szakadár/elszakitott területeknek,majd később népszavazás nemzetközi garanciákkal és ellenőrzés alatt a területek hovatartozásárol).
Könnyűhelikhez sincs semmi érdemi fegyverzet,harcban bevethetetlenek egyenlőre.Ráadásul a fegyver önmagában ma már kevés.Korszerű harchoz olyan BMS rendszer,felderitő rendszer kell,ami egyenlőre nekünk még csak részben,hiányossan van meg.
Vannak nagyon jó pontjai a Z plannak.De pont nem azokat tartom nagyon jónak,amiket itt a fórumon ünnepelni szokás.Pl a lokátoroknak kifejezetten örülök,és nem csak az Elta,hanem a Patria földi célfelderitő lokátorainak (nagyon fontosak,főleg,hogy rendszerként hőképalkotós,távmérős-célmegjelölős tüzérfelderitő rendszert alkotnak-nélkülük a PzH-k csak levélnehezékek....)
De példul én egyáltalán nem vagyok elégedett a Lynxel.Rajzasztalrol megvettünk egy igéretet,ami már most tudható,hogy nem felel meg a közeljövő igényeinek (ahogy megjönnek,szinte rögtön mehetnének is korszerűsitésre,átfegyverzésre).Fegyverzete gyenge,motor gyengébb az igértnél,páncélvédelme a súlya ellenére is már most is csak éppen csak megfelelő-35-57milis gyalogsági járműfőfegyverek meg terjednek.....Geostratégiai helyzetünknek,és helyi viszonyainknak sem ideálisak.Viszont a németeknek nagyon kellett a referencia megrendelés,és a NATO stratégiának is jol megfelel....
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Hát a keleti féle programnak kb annyi realitása volt mint ha most valaki 3 hadseregben meg 4-5 önálló hadosztály van gondolkodna.

A Bokros csomag meg a 30% is infláció mellett vajon mekkora haderőfejlesztést tudtak volna kifizetni?
A keleti féle programhoz minden rendelkezésre állt. Az fenntartásról és átszervezésről szólt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 568
14 469
113
Ez a tag vagy a NR jól fizetett embere vagy nemzetbiztonsági kockázat:

 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 568
14 469
113
Én nem vagyok ukrán párti,ritka szarrakat egy ország (jártam ott is,Oo-ban is).De ezt a háborút az oroszok kezdték,ezt azért nem kéne elfelejteni.Felrugtak egy nemzetközi egyzményt,mit Oo,mint állam garantált (Budapest-i memorandum).Ráadásul a jenkik egy olyan béketervel álltak elő eredetileg,ami igazábol nekik kedvezett volna (alapbol önkormányzat a szakadár/elszakitott területeknek,majd később népszavazás nemzetközi garanciákkal és ellenőrzés alatt a területek hovatartozásárol).

Őő, ugye volt ott egy CIA puccs meg ugye egy terv hogy Szevasztopolból amerikai bázis legyen meg ugye pár oroszellenes pogrom is, szóval hagy ne sajnáljam már az ukikat...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 814
113
Őő, ugye volt ott egy CIA puccs meg ugye egy terv hogy Szevasztopolból amerikai bázis legyen meg ugye pár oroszellenes pogrom is, szóval hagy ne sajnáljam már az ukikat...
Ez marhaság.Nem a CIA csinálta a Majdant,hanem ők maguk.Semmiféle amcsi szevasztopoli bázisról nem volt szó.Viszont ott volt a memorandumban is bevett orosz bázis,különben teljesen törvényesen
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 568
14 469
113
Ez kb olyan,mintha 2014ben megkérdezed,hogy mennyi pénz van a Z plánra.....BTR-ek például akkoriban jöttek.

Két új repcsiezred volt abban a tervben nyugati gépekkel a 29-es ezred megtartása mellett.

Katonailag abszolút indokolt és korrekt volt, de semmilyen politikai támogatással nem bírt még a kidolgozó emberek mögötti pártok részéről sem. Ez volt az az időszak, amikor a 29-eseket is hagyták lerohadni.

94/95-ben jöttek a 29-esek, és 98-ra a géppark fele már nem volt röpképes, sem az ex-NDKs mihuk.

A Keleti féle reformterv egy nagyon szép terv volt, realitások nélkül.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 568
14 469
113
Ez marhaság.Nem a CIA csinálta a Majdant,hanem ők maguk.Semmiféle amcsi szevasztopoli bázisról nem volt szó.Viszont ott volt a memorandumban is bevett orosz bázis,különben teljesen törvényesen

Nemmarhaság, azóta már teljesen egyértelmű a jenki nagykövetség szerepe a dolgok megkavarásában.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 814
113
Két új repcsiezred volt abban a tervben nyugati gépekkel a 29-es ezred megtartása mellett.

Katonailag abszolút indokolt és korrekt volt, de semmilyen politikai támogatással nem bírt még a kidolgozó emberek mögötti pártok részéről semVolt akkor rá pénz?Nemvolt.. Ez volt az az időszak, amikor a 29-eseket is hagyták lerohadni.

94/95-ben jöttek a 29-esek, és 98-ra a géppark fele már nem volt röpképes, sem az ex-NDKs mihuk.

A Keleti féle reformterv egy nagyon szép terv volt, realitások nélkül.
Igen,és nem.2010 és 15 között volt a legkisebb a sereg finanszirozása,a legnagyobb a szar,a lerohasztás-de a Z tervezése már akkor is ment.Ha akkor bemutatják,mit terveznek,pont ugyanezt mondat volna rá.
Pár prototipus elkészültéig jutottak,az előkészitő szakaszig,és mikor komolyra fordult volna a dolg,lehúzta a klotyon az egészet a vajda.
 
  • Vicces
  • Hűha
Reactions: Kim Philby and zeal

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 848
91 306
113
Igen,és nem.2010 és 15 között volt a legkisebb a sereg finanszirozása,a legnagyobb a szar,a lerohasztás-de a Z tervezése már akkor is ment.Ha akkor bemutatják,mit terveznek,pont ugyanezt mondat volna rá.
Pár prototipus elkészültéig jutottak,az előkészitő szakaszig,és mikor komolyra fordult volna a dolg,lehúzta a klotyon az egészet a vajda.
Miért nem reaktiválta ezt a Keleti tervet 2002-ben az MSZP, ha minden politikai támogatás adott volt? Ráadásul pénzügyileg sokkal jobban álltunk 2002ben mint 1996-ban.
Keleti 2010ig ott ült a parlamentben és aktiv szavazataival asszisztált a Honvédség totalis lezüllesztéséhez, ami nem Orban, hanem Megyo-Gyurcsány alatt ment végbe.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 814
113
Miért nem reaktiválta ezt a Keleti tervet 2002-ben az MSZP, ha minden politikai támogatás adott volt? Ráadásul pénzügyileg sokkal jobban álltunk 2002ben mint 1996-ban.
Keleti 2010ig ott ült a parlamentben és aktiv szavazataival asszisztált a Honvédség totalis lezüllesztéséhez, ami nem Orban, hanem Megyo-Gyurcsány alatt ment végbe.
Ponthogy nem volt pénz.Vajda üres kasszát hagyott maga után.A 100 napos program is hitelből ment.A sereg forrásait meg lekötötte a szar Gripen szerződés,és annak kijavitása.
Politikai helyzet sem kedvezett a seregnek,plusz nálunk is kitört az "Európában nem lesz háború" nincs szügség nagy seregekre téveszme.Akkoriban ez elég álltalános volt Európában.És ez a kelet ukrajnai háborúig igy is maradt.
Különben próbálkoztak.Pl akkor volt a Mihu V3 korszerűsitési tárgyalások,de aztán mindenki visszamondta pénzhiány miatt.Meg döcögtek olyan programok,mint a BTR korszerűsités,AK korszerűsités.RAT lokátorok telepitése,AM hajók korszerűsitése,de egy nagy programra egyszerűen nem volt pénz.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 848
91 306
113
Ponthogy nem volt pénz.Vajda üres kasszát hagyott maga után.A 100 napos program is hitelből ment.A sereg forrásait meg lekötötte a szar Gripen szerződés,és annak kijavitása.
Politikai helyzet sem kedvezett a seregnek,plusz nálunk is kitört az "Európában nem lesz háború" nincs szügség nagy seregekre téveszme.Akkoriban ez elég álltalános volt Európában.És ez a kelet ukrajnai háborúig igy is maradt.
Különben próbálkoztak.Pl akkor volt a Mihu V3 korszerűsitési tárgyalások,de aztán mindenki visszamondta pénzhiány miatt.Meg döcögtek olyan programok,mint a BTR korszerűsités,AK korszerűsités.RAT lokátorok telepitése,AM hajók korszerűsitése,de egy nagy programra egyszerűen nem volt pénz.
Viszont a haderőleépítési, fegyverzetmegszűntetési progik dübörögtek.

Nincs értelme a múltról vitázni, de 1996-ban épp az IMF-hez kellett Hornnak fordulni, 2002ben meg szép gazdasági növekedés és európai konjuktúra volt. Tudom kellemetlen, de sokkal jobb feltételek voltak a haderőfejlesztésre, csak lexarták.