[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 939
15 337
113
Jah ez nem ilyen egyszerű, a ruszki nuki blöff mögött egy rozoga haderő van. Mint amikor a kis vézna ember egyből kést ránt vitánál. Ezért is lehetne ellenük erőből politizálni, mert nincs rá válaszuk.

Bocs, de ez a hadművelet csak az eredeti elképzelésekhez - virágeső, gyors ukrán megadás - halad rosszul.
 

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
307
1 898
93
Akkor moszkvában is eldurran majd egy lufi abban biztos lehetsz....!

Igen. Meg sok más orosz városban is. Az atomháború nem szép dolog.
Én a "Mé' nem megy oda a nátó megverni a hülye nyomi ruszkikat" baromságra próbáltam reagálni, ha esetleg nem világos... :)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 939
15 337
113

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Bocs, de ez a hadművelet csak az eredeti elképzelésekhez - virágeső, gyors ukrán megadás - halad rosszul.
Nem ez a hadművelet alapvető problémákra mutat rá, mind politikai mind hadi szinten.
Az oroszok nem rendelkeznek olyan minőségű és mennyiségű eszközzel mint ami csak egy összeurópai haderőnek lenne. Az eszközparkja nagyját régi szovjet vasak adják ami a mai kor elvárásainak nem felel meg. Keleti barátaink szeretik felhozni irakot, ami húsz évvel ezelőtt volt. Ott láthattad hogy milyen egy professzionális hadsereg (nem politikai szinten), teljesen elhanyagolható veszteségekkel sikerült az iraki hadsereget térdre kényszeríteni. Ez pedig az eszköz parknak volt köszönhető, meg szerintem a mentalitásnak is.
Próbálják itt mentegetni a dolgot a többiek de ha az erőviszonyokat nézed, azt hogy milyen szinten elmaradott az ukrán hadsereg az oroszhoz képest, ez bizony egy nagyon komoly bukta. Gondold el egy ilyen ruszki sereg mit kezdene egy modern mondjuk amerikai sereggel? Megennék őket reggelire, de szerintem a svédek is.
Ott ahol nem ezek ellen az elavult szovjet szutykok ellen kéne küzdeniük esélyük sincs a ruszkiknak.
Nem is értem mire költötték a pénzt az utóbbi nyolc évben. Armatára? Amiről csak ilyen propaganda videókat láttunk és ott se tűnt valami nagy számnak.
Hyperszónikus rakétákra amiről csak beszéltek hogy van nekik de konkrét bizonyíték nincs rá.
Úgy általánosságban a ruszkik egy nagy adag duma mögötte meg semmi, akkor tudnak sikereket elérni ha végtelenül elavult vagy gyengén felszerelt ellenség ellen küzdenek.
Egy nyugati modern hadsereg egyszerűen túl fejlett nekik, de ezt vova is megjegyezte hogy oroszország hadereje összehasonlíthatatlan a NATO-hoz, de az elsők vagyunk nukleáris fegyverekben. Kb ennyi is az egész ruszki hadsereg. Vagy kiírtunk mindenkit vagy vesztünk. Hát ez nem igazán nyerő stratégia.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 094
36 571
113
Ezért aztán megérte beállni a sorba:

Milliárdokat öntenek abba a feneketlen kútba, ami Ukrajna, amely összegnek a nagy részét úgyis csak ellopják, nekünk meg még azt se adják oda ami jogosan járna és próbálnak ránkerőltetni mindenféle fas.talicska idióta törvényeket.
Bas.ódjanak meg!!!!!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 939
15 337
113
Nem ez a hadművelet alapvető problémákra mutat rá, mind politikai mind hadi szinten.
Az oroszok nem rendelkeznek olyan minőségű és mennyiségű eszközzel mint ami csak egy összeurópai haderőnek lenne. Az eszközparkja nagyját régi szovjet vasak adják ami a mai kor elvárásainak nem felel meg. Keleti barátaink szeretik felhozni irakot, ami húsz évvel ezelőtt volt. Ott láthattad hogy milyen egy professzionális hadsereg (nem politikai szinten), teljesen elhanyagolható veszteségekkel sikerült az iraki hadsereget térdre kényszeríteni. Ez pedig az eszköz parknak volt köszönhető, meg szerintem a mentalitásnak is.
Próbálják itt mentegetni a dolgot a többiek de ha az erőviszonyokat nézed, azt hogy milyen szinten elmaradott az ukrán hadsereg az oroszhoz képest, ez bizony egy nagyon komoly bukta. Gondold el egy ilyen ruszki sereg mit kezdene egy modern mondjuk amerikai sereggel? Megennék őket reggelire, de szerintem a svédek is.
Ott ahol nem ezek ellen az elavult szovjet szutykok ellen kéne küzdeniük esélyük sincs a ruszkiknak.
Nem is értem mire költötték a pénzt az utóbbi nyolc évben. Armatára? Amiről csak ilyen propaganda videókat láttunk és ott se tűnt valami nagy számnak.
Hyperszónikus rakétákra amiről csak beszéltek hogy van nekik de konkrét bizonyíték nincs rá.
Úgy általánosságban a ruszkik egy nagy adag duma mögötte meg semmi, akkor tudnak sikereket elérni ha végtelenül elavult vagy gyengén felszerelt ellenség ellen küzdenek.
Egy nyugati modern hadsereg egyszerűen túl fejlett nekik, de ezt vova is megjegyezte hogy oroszország hadereje összehasonlíthatatlan a NATO-hoz, de az elsők vagyunk nukleáris fegyverekben. Kb ennyi is az egész ruszki hadsereg. Vagy kiírtunk mindenkit vagy vesztünk. Hát ez nem igazán nyerő stratégia.

Bocs, de ott vagy egy hónapig bombáztak előtte. Ráadásul volt ott még bőven M-60 meg AMX-30 is a koalíciós erőknél.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Bocs, de ott vagy egy hónapig bombáztak előtte. Ráadásul volt ott még bőven M-60 meg AMX-30 is a koalíciós erőknél.
Oké de kérdem én a végeredményben ez mit is számít? Miért nem tették ugyanezt a ruszkik?
Nem tudom feltűnt e de nem szeretik használni a fejlettebb felszereléseiket.
Alig használtak kalibert, régi t72b3-ak vannak szinte csak ukrajnában tisztelet a kivételnek, sőt a legnagyobb poén hogy még a gyalogság is a fiatal tapasztalatlan régi bmp2-ben döcögő gyalogság volt az első nap.
Itt néhányan azt mondják hogy mert hirtelen jött az ötlet hogy támadjanak, de ugyan kérem hónapok óta alacsonyan tartják a nyugatra ömlő gázt hogy tárgyalási alap legyen, pushilin még azt hiszem tavaly állt elő a "megdöbbentő" felfedezésével hogy "tömegsírok" vannak ami nyilván a lakosságot készítette fel, valamint a hihetetlen követelések decemberben hogy a NATO álljon vissza a 97-es állapotokra amikor még mi sem voltunk a tagjaik, mert "megígérték".:D
Tudták ezek már tavaly hogy támadni fognak, azért használták ezeket az eszközöket mert sejtették hogy komoly veszteségeik lesznek ha az ukránok nem adják meg magukat és nem akarták elpazarolni az a kevés fejlett haditechnikát meg szakembert ami volt nekik.
Mert ilyen állapotban van a ruszki hadsereg.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 939
15 337
113
Oké de kérdem én a végeredményben ez mit is számít? Miért nem tették ugyanezt a ruszkik?
Nem tudom feltűnt e de nem szeretik használni a fejlettebb felszereléseiket.
Alig használtak kalibert, régi t72b3-ak vannak szinte csak ukrajnában tisztelet a kivételnek, sőt a legnagyobb poén hogy még a gyalogság is a fiatal tapasztalatlan régi bmp2-ben döcögő gyalogság volt az első nap.
Itt néhányan azt mondják hogy mert hirtelen jött az ötlet hogy támadjanak, de ugyan kérem hónapok óta alacsonyan tartják a nyugatra ömlő gázt hogy tárgyalási alap legyen, pushilin még azt hiszem tavaly állt elő a "megdöbbentő" felfedezésével hogy "tömegsírok" vannak ami nyilván a lakosságot készítette fel, valamint a hihetetlen követelések decemberben hogy a NATO álljon vissza a 97-es állapotokra amikor még mi sem voltunk a tagjaik, mert "megígérték".:D
Tudták ezek már tavaly hogy támadni fognak, azért használták ezeket az eszközöket mert sejtették hogy komoly veszteségeik lesznek ha az ukránok nem adják meg magukat és nem akarták elpazarolni az a kevés fejlett haditechnikát meg szakembert ami volt nekik.
Mert ilyen állapotban van a ruszki hadsereg.

Gondolom minél előbb kontroll alá akartak vonni kulcspozíciókat, nehogy nyugati csapatok jelenjenek meg azukiknál.

Gondolom arra számítottak, hogy az ukik pár napon beül összeomlanak/megadják magukat.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Gondolom minél előbb kontroll alá akartak vonni kulcspozíciókat, nehogy nyugati csapatok jelenjenek meg azukiknál.

Gondolom arra számítottak, hogy az ukik pár napon beül összeomlanak/megadják magukat.
Akkor miért csak most tűnnek fel a tapasztaltabb katonák, azok akik voltak szírben is? (ma volt egy katona aki a vállán egy isis elleni harcról tanúskodó felvarróra mutat) Ha valamit gyorsan és biztosan el akarsz foglalni akkor nyilván nem zöldfülűekre bízod a dolgot akiknek el se árulod hogy már nem gyakorlaton vannak hanem egy éles háborúban.
De hogyha neked van igazad az nem nagyobb probléma egyébként, csak kérdem? Ha tényleg ilyen szinten nem voltak tisztában azzal hogy mik a képességeik és milyen eredmények fognak születni?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Talán Magyar bizpol. Sétálok a nyugatinál (megyek dolgozni), ahogy jövök a vonattól látom elég nagy a tömeg. Kissebb-nagyobb csoportok mindenfele. Aha! A kárpátaljai menekültek. Szegények megérkeztek. Az érkező záhonyi vonatot rendőrök, aktivisták(szendvics, üdcsi), tv várja. Kicsit sétálgatok itt, van még időm, körülnézek. Mindenki de tényleg, esküszöm(!) mindenki fekete, barna, nagyon barna, vagy nagyon fekete. Szemmel láthatóan nyugat-afrika teljes palettája, szubhara, maghreb régió, arab világ, stb. Néhol indonéz és maláj jellegűek. Érdekes. Nem vagyok rasszista csak kérdezem hol vannak a magyarok?
Lehet, hogy autóval jönnek, nem tudom.
Nyugi, a nem magyarok szerintem továbbmennek egyből az ingyenjeggyel Németországba.