[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

inf3rno

Active Member
2022. március 4.
43
130
33
Elbeszélünk egymás mellett.
Tudod én, hogy látom? Véget ért a szocializmus és az utasítások onnantól kezdve nem Moszkvából jöttek hanem Washingtonból, ennyi történt. Sosem voltunk szabadok, csak a látszat volt meg. S egyébként anno ezt Kádár is elmondta az IMF delegációjának. Nézd meg, mi lett az EU-ból? Én valahol megértem az időseket, akik visszasírják a szocit és nem azért, mert szerelmesek voltak Kádárba meg az oroszokba, hanem azt érezték, hogy hagyják őket nyugodtan élni.
Én csak ennyit látok ebben az egészben, ki ebből a rendszerből, aztán úgy is jön a másik mert független ország ma már nincs.
Kategorikusan persze igazad van, hisz átlépik az államhatárt, de lehet én olvastam túl sok háborús beszámolót, semmi romantikát nem látok benne és értelme sincs beléjük állni. Ha menni akarnak, menjenek.
Én is hasonlóan látom, csak Washington helyett New York, mert a "Demokraták"-nak az a központjuk. Amúgy fekete humornak beillik, hogy pont a magát demokratának nevező párt épít diktatúrát...
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Szerintem ezt ember nincs aki igazolni tudná, hogy mi lesz. Egyébként meg, minek szállnának meg, ha olyanok ülnek fent akik nekik megfelelnek? De ezt se lehet tudni, szóval kár azt mondani, hogy hú az nagyon rossz lesz, egyikőnk se lát előre. S azt sem szabad elfelejteni, hogy a világból annyit látsz, amennyit engednek, hogy láss, már nem létezik objektív tájékoztatás.
Ahogy érzed részemről lezárva.
 

inf3rno

Active Member
2022. március 4.
43
130
33
Ahogy érzed részemről lezárva.
Én egyetértek azzal, hogy a ruszki megszállás sem jó. A mostani amcsit sem tekintem jónak, amilyen irányba mennek a dolgok nyugaton az hányinger. Mindkettővel csak vesztünk. A szólásszabadság egyébként nem fog megmaradni, amit fentebb idéztem a Pesti Srácoktól, azt nyugaton már nem lehet elmondani következmények nélkül, és akkor ez még csak egy átmeneti állapot.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 643
3 233
113
Szerencsére nem te hozod meg erről a döntést. Az amcsik katonák azt biztosítják hogy ténylegesen a Nato oltalma alatt vagyunk. Nem lehet minket megtámadni egy világháború nélkül, te magad is ezt írtad. Akkor meg mi a bajod?

Az a baj, hogy eddig megúszhattuk volna a világháborút közvetlen atomcsapás nélkül is, ez viszont most már nincs így, hála a megalkuvó kormányunknak. Orbánnak az a szlogene, hogy nekünk ebből a háborúból ki kell maradni, ha idehívjuk az egyik hadviselő felet ( akik aktívan közreműködtek az ukrán balhé kirobbantásáért is), akkor igencsak nehéz lesz kimaradni bármiből is.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Az a baj, hogy eddig megúszhattuk volna a világháborút közvetlen atomcsapás nélkül is, ez viszont most már nincs így, hála a megalkuvó kormányunknak. Orbánnak az a szlogene, hogy nekünk ebből a háborúból ki kell maradni, ha idehívjuk az egyik hadviselő felet ( akik aktívan közreműködtek az ukrán balhé kirobbantásáért is), akkor igencsak nehéz lesz kimaradni bármiből is.
Hát egy világégést megúszni hiú ábránd.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 387
67 528
113
A Publicus Intézet február 28. és március 3. között, 802 fő megkérdezésével készített közvélemény-kutatásában a válaszadók 78 százaléka szerint nem jogos az, hogy az oroszok támadást indítottak Ukrajna ellen. Az ellenzéki összefogás támogatóinak 91 százaléka, a bizonytalan voksolók 72 százaléka, valamint a Fidesz-szavazók 64 százaléka nem tartja jogosnak az offenzívát.

A válaszadók hat százaléka látja úgy, hogy jogos volt az oroszok támadása, a Fidesz-szavazók tizenkettő, a bizonytalanok öt, a hatpárti ellenzéki tábor két százaléka van ezen az állásponton.

Hétszázaléknyi válaszadó szerint részben jogos, részben nem jogos a támadás.

Nem gondolom, hogy ennek van bármiféle jelentősége. Mármint ebből hányan tudják, hogy egyáltalán miért van ez a véleményük?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 227
67 796
113
A NATO védelmi szövetség, teljesen természetes, hogy felkészül a lehetséges (még ha nagyon kis mértékben is) támadásokra. Ezzel együtt jár a csapatmozgás. A kormány meg tompítja a lehetséges (több forgatókönyv szerinti) surlódásokat.
A legnagyobb felelőtlenség lenne most lemondani.
En meg lattam szovjet katonakat Magyarorszagon. Mi a kulonbseg?
Mindketto a sajat politikai holdudvarat, erdekeit tolja. Ha aprilis 3-an nepszavazas lesz, idegen orszagok katonainak jelenlete altal, akkor az miben fog kulonbozni attol ami a Krimen tortent? Csak mert a krimi referendumot nem ismeri el a nyugat ugye... Nah?
 
T

Törölt tag 467

Guest
Azon gondolkodtam, ahogy most sikerült a végére érnem az ukrán topicnak, hogy nem igazán értem a magyar kommentelők elkötelezettségét bármelyik oldal irányában.
Mert lássuk be, Oroszország nem egy demokratikus, jóléti állam, és ebben az esetben egyértelmű agresszor.
Emellett lássuk be, Ukrajna nem egy demokratikus, jóléti állam.
Mindkét országban teljesen bevett gyakorlat pártok betiltása, médiák betiltása, ellenzéki politikusok bebörtönzése, pöccre kiszemelt emberek vagyonának elkobzása, stb.
Az oroszok lövik ugyebár a civileket. Az ukránok lőtték ugyebár a civileket, jelenleg meg statáriális ítélkezéssel az utcán botoznak, bebörtönöznek, lelövöldöznek bárkit, aki gyanúsnak tűnik.
Hogy is mondjam... EU-s mintademokrácia, na, magam is támogatom a felvételét, Lengyelország és Magyarország azonnal példamutató államszerkezet lesz hozzájuk képest, szóval bármiféle szankciót azok után fenntartani velük szemben vicces lesz.

Úgy tekintenék erre a konfliktusra, mint mondjuk az Irak-Irán boxmeccsre, ha nem lenne itt a szomszédban. Másrészt tök nyugodt lennék, ha mondjuk a ruszkik a Fehéroroszokon keresztül proxy háborúznának Ukrajnában.
Mivel azonban személyesen Oroszország háborúzik, és van egy viszonylag kiszámíthatatlan elnöke, és csücsülnek 5000+ atomtölteten, egészen nyugtalan vagyok, na.

Btw állandóan előjön a politika is, ami tök jó, mert kitölti legalább azt a napi 100+ oldalt a topicban. Amiből a hasznos (úgy értem hír...) mondjuk 2-3.
Mivel a politikai szimpátiám a jelenlegi kormányé, így talán elfogultnak tűnök, amikor azt írom majd:
nem látom, hogy a jelenlegi helyzetben a kormányoldal védené az oroszokat. Az oroszokkal kötött üzleteket védi, ami szerintem is indokolt, mind a gázra, mind Paksra szükségünk van racionálisan gondolkodva, a politikai részét meg a magam részéről leszarom (elnézést a nyers őszinteségért).
Látom viszont, hogy ellenzéki oldalon meg élvonalbeli politikusok rajonganak Ukrajnáért, meg követelik, hogy azonnal vágjuk haza a jövőnket miattuk.
Őszintén szólva, a fentiek fényében nem értem mivégre van az ellenzéki oldalon ez az Ukrajnáért rajongás. Kormányoldal szimpatizánsok orosz rajongását se értem. De kormányoldalról nem láttam a háború kezdete óta egy "az oroszok a nácik ellen harcolnak", vagy "az oroszoknak joga van beavatkozni" nyilatkozatot.

Tehát (még egyszer: politikusokról beszélek, hivatalos kommunikációban), örülnék, ha mindkét oldal lehiggadna, aztán belátná, hogy nekünk alapvetően semmi közünk ehhez. Ukrajna nem NATO és nem EU tag. Ha bármelyikbe bekerül, akkor bohócsapka mindkettőre.

Legyen vége mihamarabb!
Ez most csak egy vélemény volt, az enyém, elfogadom, ha a tiétek más, nem akarok majd erről vitatkozni, csak muszáj volt kiírnom magamból. I have spoken...
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 231
93
Az a baj, hogy eddig megúszhattuk volna a világháborút közvetlen atomcsapás nélkül is, ez viszont most már nincs így, hála a megalkuvó kormányunknak. Orbánnak az a szlogene, hogy nekünk ebből a háborúból ki kell maradni, ha idehívjuk az egyik hadviselő felet ( akik aktívan közreműködtek az ukrán balhé kirobbantásáért is), akkor igencsak nehéz lesz kimaradni bármiből is.
Nem hívtuk ide őket. Mint szövetségi tagország ide jöhetnek.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 227
67 796
113
Akkor majd kapsz egy Vadait. Térj már észhez!
Lexarom a Vadait, az a hulye eppugy beengedne oket. Most akkor minek is koltunk csilliardokat fegyverkezesre ha hollandok vedenek majd minket???
Ez az egy nalam tabu. Arra is morgok ha gyakorlatozni vannak itt. Pedig ott megvan hogy mettol meddig tartozkodnak itt ideiglenesen. Itt nem. Celpontta teszik vele az orszagot meginkabb mivel Nato eloretolt hadero. A magyar sereg senkit sem erdekel a 2 tankkal meg a 3 loveggel.
En elhiszem hogy hatalmas a nyomas, meg hogy tompitani akarjak a 400-as eurot, csak 420-as euro is lesz, meg eltarthatunk majd tobb ezer, vagy tobb tizezer ideiglenesen itt allomasozo idegen hadsereget. Es igy folytass le egy nepszavazast. De magyarorszag egy fuggetlen orszag. A faxt az. Igy mar nem. Igy mer befolyast szereztek a politikai vezetesunk folott. Ez nem fuggetlen orszag.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 227
67 796
113
Ausztria semleges mi nem, NATO tagok vagyunk, ha tetszik ha nem. El lehet indítani egy kilépési folyamatot, de egy 4% törpepárt ehhez (is) kevés lesz. A politikia a lehetőségek művészete, most ennyi játszótér van, tessenek tudomásul venni a realitásokat. Fantaszták, fanatikusok és egyéb f-fel kezdődőek kíméljenek! :)
Jah, de Varsoi szerzodes az hu de xar volt. Fel tucat haboruban vetgunk reszt a Natoval, megszallo csapatokat kuldtunk idegen orszagokba a kedvukert. Most ujra idegen katonak telepulnek hozzank. Ez netto hazaarulas, eladtak az orszag fuggetlenseget. Ma 1000 idegen katona holnap 100000. Holnaputan meg innet tamadnak egy orszagot. Az atombat hordozo gepek meg a fejunk folott repkednek igyis mar. :mad:
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
Nézd Putyo akkora ökörségeket, beszél, mint Rákosi, konteozik a durvábbikból, a katonai meg rakétáznak atomerőműben. Vagy bevodkáztak, vagy idióta parancsokat kaptak. Egyik sem megnyugtató.

A gazdaságot meg pár évre valószínűleg szétkúrta. Ezért haragszok a legjobban, mert elbasz pár évet az életünkből.
Azért ennél picit összetettebb a helyzet.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 227
67 796
113
Lóxar se akar a ruszkikkal harcolni. De az ukránok sem akartak. Legalabbis így biztos nem. Ez nem biztos, hogy a mi döntésünk lesz. És én nemcsak az oroszokra, hanem frusztrált ukrán szélsőségesekre is gondolok. Egy szétesett országban bármi megeshet.
Az ukranok epphogy akartak a ruszkival harcolni, pont ok akartak harcolni veluk leginkabb. Erre keszultek 8 eve! Na most megkaptak, lojjek hat halomra egymast.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Semmi, az égadta világon semmi se akadályozhatta volna meg Orbánt, hogy semleges maradjon és ne csatlakozzon a szankciókhoz:
De ő nem a magyarok érdekeit nézte, hanem gazsuálni akart, mert ennyit tud. Az egész gazdaságunk és társadalmunk megissza most ennek az árulásnak a levét.
 
Status
Not open for further replies.