[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 372
93 155
113
Ez abszolút így van, de Stoltenberg mostani bejelentése szerintem új dolgot jelent, hiszen egy március 7.- én már engedélyezett dolgot nem kellett volna külön bejelentenie.
Stoltenberg bejelentése azt jelenti, hogy élnének az engedéllyel és jönne mondjuk 1 olasz kontingens. Ez már lassan hetente felmerül. Itt elhangzik, ez mekkora árulás, aztán a csapatok még nem jottek, mert a kormány csak elvi engedélyt adott, de nem kérte.

Persze azt látni kell, hogy a háború minél inkább nyugatabbra tolódik, a konfliktus, minél hosszabban húzódik, annál nagyobb a kényszer és részben a szükség is, hogy jöjjenek NATO csapatok. Akkora áruló a kormány, hogy Mo.n kívül már az összes keleti tagállamba felvonult a NATO.

Ha vki azt nem látja, hogy a magyar kormány mozgástere korlátozott az vak. Ha szembemegyünk a NATOval, akkor az összes kelet - európai szövetségesünktől elszigetelődünk. Ez jó politika lenne?? Qrvára nem. Mindez miért?? Hát haszna nem lenne....Putyin háborúja jelentősen korlatozta a kormány mozgásterét. Orbán igy is a végletekig feszíti a húrt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 372
93 155
113
Stoltenberg bejelentése azt jelenti, hogy élnének az engedéllyel és jönne mondjuk 1 olasz kontingens. Ez már lassan hetente felmerül. Itt elhangzik, ez mekkora árulás, aztán a csapatok még nem jottek, mert a kormány csak elvi engedélyt adott, de nem kérte.

Persze azt látni kell, hogy a háború minél inkább nyugatabbra tolódik, a konfliktus, minél hosszabban húzódik, annál nagyobb a kényszer és részben a szükség is, hogy jöjjenek NATO csapatok. Akkora áruló a kormány, hogy Mo.n kívül már az összes keleti tagállamba felvonult a NATO.

Ha vki azt nem látja, hogy a magyar kormány mozgástere korlátozott az vak. Ha szembemegyünk a NATOval, akkor az összes kelet - európai szövetségesünktől elszigetelődünk. Ez jó politika lenne?? Qrvára nem. Mindez miért?? Hát haszna nem lenne....Putyin háborúja jelentősen korlatozta a kormány mozgásterét. Orbán igy is a végletekig feszíti a húrt.
Miért akar Kelet - Európa legtöbb kormánya NATO csapatokat?? Pont Putyin miatt. A baltiak, lengyelek, románok félnek, hogy az orosz sereg a határukon nem áll meg. Már a háború előtt is súlyos oroszfóbiájuk volt a történelmi taoasztalatok alapjan, amit Putyin most igazolt.

Nekünk ilyen félelemérzetünk nincs. Bár az érzet itt a kommentelők 90%-át februárban becsapta. Itt röhögtünk Bidenen, jön az orosz támadás, mekkora hülye, aztán jött.... Szal érdemes mkinek átgondolni mindent jól lát - e.

Sztem Moldován kívül senkinek nincs, miért aggódnia. Nekik viszont igen. Putyin sztem oda is bevonul még idén. Már ha nem szorul bele az ukrán konfliktusba. Qrvanehezen, de sztem Ukrajna meglesz. Legalabbis a nagyja, hogy a végén győzelmet hirdethessen. Viszont az ár nagyon nagy lesz. A katonai is. Már most is az.

Nekünk 1 okból jók a NATO csapatok. Nem az oroszok, hanem pont az ukránok miatt. Ellensegesek velünk. Félő, ha szétesik a központi kontroll, a Kárpátaljai magyarokon fognak ütni. Sőt akár hozzánk is átsodródnak. Akkor jobb ha van velünk vki az ukrán határon.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 972
22 919
113
A Magyar Közlönyben nem volt megszabva létszám eredetileg (utólag persze lehet, de azzal nem találkoztam) az a 800fő horvât valami külföldi infó ábrán van, annak vajon mi lehet a forrása?
4d37d58547c80c6ab378c32a4a3dbc9a.jpg

A NATO maga.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 341
9 003
113
Miért akar Kelet - Európa legtöbb kormánya NATO csapatokat?? Pont Putyin miatt. A baltiak, lengyelek, románok félnek, hogy az orosz sereg a határukon nem áll meg. Már a háború előtt is súlyos oroszfóbiájuk volt a történelmi taoasztalatok alapjan, amit Putyin most igazolt.

Nekünk ilyen félelemérzetünk nincs. Bár az érzet itt a kommentelők 90%-át februárban becsapta. Itt röhögtünk Bidenen, jön az orosz támadás, mekkora hülye, aztán jött.... Szal érdemes mkinek átgondolni mindent jól lát - e.

Sztem Moldován kívül senkinek nincs, miért aggódnia. Nekik viszont igen. Putyin sztem oda is bevonul még idén. Már ha nem szorul bele az ukrán konfliktusba. Qrvanehezen, de sztem Ukrajna meglesz. Legalabbis a nagyja, hogy a végén győzelmet hirdethessen. Viszont az ár nagyon nagy lesz. A katonai is. Már most is az.

Nekünk 1 okból jók a NATO csapatok. Nem az oroszok, hanem pont az ukránok miatt. Ellensegesek velünk. Félő, ha szétesik a központi kontroll, a Kárpátaljai magyarokon fognak ütni. Sőt akár hozzánk is átsodródnak. Akkor jobb ha van velünk vki az ukrán határon.
Álláspontod érthető és elfogadható számomra az utolsó mondat kivételével. Nekünk Nato csapatok egyáltalán nem jók, amíg mi magunk a saját érdekünkben nem kérjük őket. Az indokod, miszerint az "átsodrodó" ukránoktól megvédenének minket, szerintem illuzórikus. Kb. úgy járnánk velük, mint a délszláv háborúban jártak a holland békefenntartókkal.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 173
36 826
113
Miért akar Kelet - Európa legtöbb kormánya NATO csapatokat?? Pont Putyin miatt. A baltiak, lengyelek, románok félnek, hogy az orosz sereg a határukon nem áll meg. Már a háború előtt is súlyos oroszfóbiájuk volt a történelmi taoasztalatok alapjan, amit Putyin most igazolt.

Nekünk ilyen félelemérzetünk nincs. Bár az érzet itt a kommentelők 90%-át februárban becsapta. Itt röhögtünk Bidenen, jön az orosz támadás, mekkora hülye, aztán jött.... Szal érdemes mkinek átgondolni mindent jól lát - e.

Sztem Moldován kívül senkinek nincs, miért aggódnia. Nekik viszont igen. Putyin sztem oda is bevonul még idén. Már ha nem szorul bele az ukrán konfliktusba. Qrvanehezen, de sztem Ukrajna meglesz. Legalabbis a nagyja, hogy a végén győzelmet hirdethessen. Viszont az ár nagyon nagy lesz. A katonai is. Már most is az.

Nekünk 1 okból jók a NATO csapatok. Nem az oroszok, hanem pont az ukránok miatt. Ellensegesek velünk. Félő, ha szétesik a központi kontroll, a Kárpátaljai magyarokon fognak ütni. Sőt akár hozzánk is átsodródnak. Akkor jobb ha van velünk vki az ukrán határon.
Nekünk nem jók a nato csapatok. Pont az ukriktól nem fognak megvédeni minket.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 372
93 155
113
Nekünk nem jók a nato csapatok. Pont az ukriktól nem fognak megvédeni minket.
Mi az alternatíva? Jelenleg nincs.

Egyébként ukrán hadsereg nem is próbálkozna, van gondjuk bőven. De fegyveres, önkéntes csapatok akár. Bár jóval erősebb az ukrán állam, haderő mint gondoltam. Semmilyen jelét nem mutatja a züllésnek. De ez egy szerintük rossz béke esetén gyorsan változhat vagy ha kritikus pontokat, városokat foglalnak el az oroszok és megindul a bűnbakkeresés a lista elején vagyunk.

.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 372
93 155
113
Mi az alternatíva? Jelenleg nincs.

Egyébként ukrán hadsereg nem is próbálkozna, van gondjuk bőven. De fegyveres, önkéntes csapatok akár. Bár jóval erősebb az ukrán állam, haderő mint gondoltam. Semmilyen jelét nem mutatja a züllésnek. De ez egy szerintük rossz béke esetén gyorsan változhat vagy ha kritikus pontokat, városokat foglalnak el az oroszok és megindul a bűnbakkeresés a lista elején vagyunk.

.
Itt sajnos arra kell készülni, hogy egy nagyon harcias, dühös Ukrajna lesz a szomszédunk évtizedekig. Katonai létszámfölénnyel, amit technikával és jó szövetségesei rendszerrel kell egyensúlyoznunk. Ez pedig nem Oroszország, mert akkor egyedül maradunk. Az oroszok most 10-20-30 évre bezárták a nyugati kaput. Még Szerbia is az USAval szavazott Oroszország ellen az ENSZben. Vannak a vágyak és van a realitás. Értem, hogy társadalompolitikailag szimpatikusabbak az oroszok, mint a nyugati woke, de ezzel a háborúval az az orosz együttműködési lehetőség elment. Aki ezt nem ismeri fel időben, nagyob rábaszik és nemcsak Nyugat-Europatol, de az osszes Kelet-europai kormánytól elszigeteli magát. Erre már sokszor rácsesztünk a történelemben. Nem kellene megismételni. Főleg úgy, hogy nyersanyagon kívül Oroszország gazdaságilag, pénzügyileg, tech. transzferben semmit sem tud adni.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 262
13 903
113
Ezt a grafikont azért nem venném kész pénznek, hiszen kapásból látni, hogy példaúl Slovákiaban nincsenek a csehek, mikozben ok fogják az egész csoportot vezetni. Magyarország tekintetében pedig korábban olasz katonák kuldésérol is volt szó az olasz sajtóban.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 210
2 694
113
Abból a sztem mki tanult. Az nem NATO, hanem ENSZ művelet volt és nem NATO tagországban. Pont azért jönnek, ha jönnek, hogy a Balkánihoz hasonló xarvihar a határon megálljon. Könnyebb megelőzni, mint eloltani.
Csak legyen is ugy, ahogy reklamozzak.

Osszessegeben nekem, ha vegigfuttatom az eveket a 90-es evektol ide, ami eredmenyt a nyakunkba kaptunk ezt tudom levonni:

  • biztonsagi "szakertokre" nem szabad hallgatni
  • legyen akarmilyen valsag vagy csod a katonakat meg a rendoroket jol kepezve es ellatva kell tartani (gorogok is csod szelen fegyvert vettek es mindenki hulyezte oket,pedig jol tettek...) . Barmilyen megtakaritast ezeknel, kesobb tobbszorosen lehet akar verrel megfizetni :(

Most mar keso "okosnak" lenni persze, de meg mindig tok csorok a rendorok is pl. Az egesz ukran tragedia kapcsan (lehet majd az EU's kolcsonbol???) rendezni kene mar a bereket...

Az hogy atall-e az emberek gondolkodasa most mar mikor lassan "nyakukon a kes",hogy a hadsereg valoban fontos es elmeletileg meg is kene vedeni az orszagot ... szerintem meg mindig nem tartunk itt...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 972
22 919
113
Ezt a grafikont azért nem venném kész pénznek, hiszen kapásból látni, hogy példaúl Slovákiaban nincsenek a csehek, mikozben ok fogják az egész csoportot vezetni. Magyarország tekintetében pedig korábban olasz katonák kuldésérol is volt szó az olasz sajtóban.
Igen, csak válaszul tettem be, mert emlékeztem az emlitett térképre. Oana Lungescu szóvivő rakta fel tweetben amit maga a hivatalos NATO oldal is megosztott, ha jól emlékszem...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Itt sajnos arra kell készülni, hogy egy nagyon harcias, dühös Ukrajna lesz a szomszédunk évtizedekig. Katonai létszámfölénnyel, amit technikával és jó szövetségesei rendszerrel kell egyensúlyoznunk. Ez pedig nem Oroszország,
Más nincs, merthogy nem a NATO, az fix. A NATO e kérdésben az ellenségünk, mert az ukrán ellenségünk oldalán áll. Olyan politikát kell követnünk, hogy bármikor kényszeríteni tudjuk a NATO-t az érdekeink figyelembevételére, az pedig az Orbáni csicska letérdeléssel éppen ellentétes! Úgy megyünk bele ebbe a háborúba, mintha 1938-ban már Sztójay-kormány lett volna hatalmon, miközben a győri-program Huba hadrendjét majd csak 1950-re tervezték volna felállítani. Már feltétel nélkül kiszolgáljuk a rossz oldalt, az erők megőrzéséről a konfliktus utánra pedig szó sincs, mert semmilyen erő és reális fegyverkezési program nincs, ami van, az pedig önként és dalolva fel lett ajánlva. Ja, és megint Románia a szövetségesünk és Románia ellensége az ellenségünk. Hát csodálatos!
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: papajoe and cirqle

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 114
113
Más nincs, merthogy nem a NATO, az fix. A NATO e kérdésben az ellenségünk, mert az ukrán ellenségünk oldalán áll. Olyan politikát kell követnünk, hogy bármikor kényszeríteni tudjuk a NATO-t az érdekeink figyelembevételére, az pedig az Orbáni csicska letérdeléssel éppen ellentétes! Úgy megyünk bele ebbe a háborúba, mintha 1938-ban már Sztójay-kormány lett volna hatalmon, miközben a győri-program Huba hadrendjét majd csak 1950-re tervezték volna felállítani. Már feltétel nélkül kiszolgáljuk a rossz oldalt, az erők megőrzéséről a konfliktus utánra pedig szó sincs, mert semmilyen erő és reális fegyverkezési program nincs, ami van, az pedig önként és dalolva fel lett ajánlva. Ja, és megint Románia a szövetségesünk és Románia ellensége az ellenségünk. Hát csodálatos!
ne agódj most jön az apro és a "gazdaságos beszerzés" no nem amiatt mert konfliktus van a szomszédba az már egy ideje tart. (hanem mert most jut apró az ilyen dolggokra.)
A tartalékosok kiképzése különböző fegyvernemekre és szakcsapatokká tavaji kezdettel sem a véletlen műve cél van velük.)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Több munkát kellene belefektetni, "pusztán" a pénz --magában-- megint csak látszat-eredményeket, talán rövid távú előnyöket ad!!!

Továbbra sem látszik a katonai területnek vezetője/felelőse!!! Lázárt meg kellene keresni a vidéki száműzetésében, "pölö"...

Más kellően következetes politikust (Viktoron kívül) nem látok a jelenlegi FIDESZ-es politikai palettán. Viktor eddig most --joggal-- a választásokra koncentrál.


Kibbb@szottul "nem-szokásos" történelmi helyzet van, a FIDESZ-nek vissza kellene térni az oly sok sikert hozó "un-ortodox" üzemmódhoz! A jelenlegi helyzetet nem lehet jól kezelni az E-Unio által elvárt eszközökkel, csak iszonyú áron, €-milliárdokkal...
Szerintem: ez is számunkra az Brüsszel célja...

Át kell lépnünk saját árnyékunkat ismét, vagy elégetjük/elégettetik velünk az elmúlt tíz év eredményeit!!! Ez a cél!!!
Akkor pedig már nem lesz választói akarat a jelenlegi vezetés mögött!!!

Fel kellene ébredni a "jóndulat-hitegetésből"!!!

.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Némi hasonlóságot látok a Horthy idők és a mai viszonyok között, amikor a német szövetségesnek való megfelelés volt olyan sokáig a fontos, hogy utána a magyar haderő és társadalom nem a magyar érdekeknek megfelelően lépett, amikor kellett volna, hanem bénultan tűrte a német megszállást.

Most ugyanezt látom modern verzióban: A katonáink külföldi szocializációt kapnak, a vezetés elsődlegesnek tartja a NATO-megfelelést. Kimondva fontosabbnak tartják, mint a saját haderő önálló alkalmazásának képességét, ami lehetetlenné a magyar érdekek védelmét, ha kell a NATO ellenében is!!!
Ezzel a történelmi elődhöz hasonlóan saját sírját ássa, mert majd a történelmi pillanatban a társadalom és a magyar haderő nem fog rendelkezni a saját érdek felismerésének lehetőségével sem, nem hogy cselekvéssel!!!

A Médiában már tíz éve mindig tanítani kellet volna a társadalmat, ellensúlyozni média által trendyke "befogadásnak" álcázott kritika nélküli elfogadást, valójában alárendelést!!!
A fiatal generációnak már kiskorában alternatívát, ellenszert kellene nyújtani ez ellen!!!
Egész életüket határozza meg az, amivel "felprogramozza" őket a "Disney és 40+ tsa"-csapat!!! :mad:

Elég halovány próbálkozások vannak mostanában, egy --itt is, mint a katona-politika területén-- átaludt 10+ év után!!!

Ráadásul rossz hírem van: a gyors odatolt milliárdokkal --magukban-- nem lehet megoldani a problémát --valójában--, éveket, egy generációnyit kell dolgozni rajta!
Vissza kellene hívni az öreg FIDESZ-generációt erre a feladatra, mert a "fiatalok" --valamiért :rolleyes: -- csak pénzért hajlandók, és szinte akkor is csak látszateredményeket felmutatni ezen a területen! IDE MUNKA KELL AZ EREDMÉNYHEZ...

Bogár Tanár Úr is a "média-lubickolás" után ismét végezhetne a korábbihoz hasonló társadalmi probléma-megoldó munkát ezeken a területeken!!! Hegedűs-asszony is... :hadonaszos:
Most --választások után-- kell kezdeményezni egy szélesebb összefogáson alapuló megújulást, mert az ellenzék/Brüsszel/USA kényszerlépéses Putyin-beszorítós taktikája megy itthon is, "kicsiben".


Nem véletlenül gondoltam úgy hónapokkal ezelőtt --sikeresen beelőzve Vona Gábort-- egy "Új Reform-kor" szükségességével, ahol a NER-lovagjainkra fontos szerep vár!!!
...vagy ha nem képesek rá, akkor gyorsan lecserélni őket! Különben semmi esély nem lesz 2026-ban!!!


.
 
Status
Not open for further replies.