[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 205
113
Semmit sem kell lényegében csinálni, csak nem felülni az ukrán provokációnak, kussolni. Pont mint Ausztria. Nem támogat semmilyen energiaszankciót, az OMV tuti megegyezik a Gazprommal, csak nem a felszínem küzd. Ennyi a feladat. Doblunk egy kis segélyt az ukriknak, de fegyvert nem kell küldeni, max. odaadjuk a MiGeket. o_O

Ha továbbra is keverjük a xart, hagyjuk magunkat belerángatni, egyedül maradunk és semmivel nem járunk jobban mint a szlovákok. Csak Ukrajnanán vagy az Union keresztül tud bármi is érkezni hozzánk a ruszkiktól. Értelmetlen és káros cimlapon hirdetni a különvéleményünk, szájkaratézni Kijevvel.
Értem.

Na az nem tudom feltűnt-e, hogy még a németekkel is úgy beszélnek mint ha a seggükből rántották volna ki őket?!

Pedig Németország aztán még fegyvert is küld nekik!

Mi is kurva sokat segítünk és segítettünk már eddig is!

Ezek büdös köcsögök, nincs hova szépíteni, ha van sapka ha nincs sapka, nem tudnánk nekik jót tenni, sehogy, én innentől kezdve nem is akarok!
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Tehát Ukrajna fenyeget minket még szerinted is potenciális diverzánsokkal, a náluk lévő magyar kisebbséget pogrommal, és küldjünk nekik fegyvert?

Nem értünk egyet...

Kíváncsi vagyok, a katonáink mit mondanak erre a remek felvetésedre, hogy az Ő raktáraikból küldjünk BÁRMIT a potenciális ellenfélre, akivel lehet hogy BÁRMIT is tennénk meg értük, potenciálisan ütközőpályán leszünk záros határidőn belül!

A nagy és félelmetes ukrán haderőről meg annyit, hogy jelenleg a főerőik épp katlanban fognak ülni igen hamar, hagyjuk már a hülyeséget.... Pont úgy hiányozna nekik még egy front a túloldalon, mint szar a zsebbe! Gondolom azért sorozzák már a könyvtáros néniket is, mert olyan kurva jól állnak!

Nem, én ott tartok, ezeknek én már egy százas papír zsepit SE küldenék!
Te tényleg ilyen hülye vagy? Nem látod mi történik?
A világ összefogott most az oroszok ellen. Az ukránok csak egy eszköz, de nagyon jó eszköz az oroszok teljes kivereztetésére. És ki is fogják őket. Magunkra maradtunk ebben az egészben. Úgy viselkedünk mintha valami minimum Németország szintű ország lennénk. De nem vagyunk. Ha akarnak mint a szart úgy elsöpörnek. Talán egy kicsit be kellene most fognunk a szánk és figyelni. Lehet nem ártana most tagja lenni annak a szövetségnek amelynek egyébként tagja vagyunk és kicsit leállni a szabadsagharccal. Mert ebből baj lesz.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Tehát Ukrajna fenyeget minket még szerinted is potenciális diverzánsokkal, a náluk lévő magyar kisebbséget pogrommal, és küldjünk nekik fegyvert?

Nem értünk egyet...

Kíváncsi vagyok, a katonáink mit mondanak erre a remek felvetésedre, hogy az Ő raktáraikból küldjünk BÁRMIT a potenciális ellenfélre, akivel lehet hogy BÁRMIT is tennénk meg értük, potenciálisan ütközőpályán leszünk záros határidőn belül!

A nagy és félelmetes ukrán haderőről meg annyit, hogy jelenleg a főerőik épp katlanban fognak ülni igen hamar, hagyjuk már a hülyeséget.... Pont úgy hiányozna nekik még egy front a túloldalon, mint szar a zsebbe! Gondolom azért sorozzák már a könyvtáros néniket is, mert olyan kurva jól állnak!

Nem, én ott tartok, ezeknek én már egy százas papír zsepit SE küldenék!
Az ukrán haderő nagyobb és félelmetesebb a magyarnál. A fél világ támogatja őket. Az oroszok most egy kicsit levagnak majd az ukrán területből? És? Marad meg elég. Ez a maradék rész is jóval nagyobb hazánknál. És hidd el pár év alatt a nyugat ujjáepítí, a hadsereget pedig totálisan felfegyverzi.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 546
10 834
113
Jajaja.

Azért van 3. fázisban a sorozás náluk. Figyelj, én nem tudom Te milyen híreket nézel, ahová kapcsoltam az elmúlt három napban, vagy ami podcast szólt mind azt mondta épp stratégiai terveiket fogják az oroszok elérni a keleti ukrán főerők zsákba rakásával, utánpótlásuk ellehetetlenítésével.

Az ukránok legnagyobb teljesítménye az elmúlt héten az, hogy azokat a településeket visszavették Kijev mellett, ahonnan előtte 3 nappal bejelentették az oroszok, hogy kivonulnak.

Teljesen mást látok ezek szerint mint Te.
Mutasd már meg akkor, hogy hol írtam azt amit nekem tulajdonítottál?

Igen, hát ha a TV-ből meg a nem tudom milyen podcastokból tájékozódsz akiknek eddig is annyira bejött minden (ja nem :D) akkor nem csodálom, hogy teljesen "más műsort nézünk". A ""stratégiai tervek"" meg a "kuss, mi így szállunk le a bicikliről"... hagyjuk.
De akár hozhatnám a nagy szakértőid magvas gondolatait és tájékozottságát amikor Kijev bekerítéséről értekeztek vagy Szumi elfoglalásáról...
Az oroszok akkor fognak eredményeket elérni, ha szépen átadják a gyakorlati irányítást a DNR-nek akik tudják is merre vannak arccal előre, de ez max. a donbasszban fog működni. Melyik irányt is készítik elő állítólag?....
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Részben. Drágábban és vmivel kevesebbet. De még egyszer, nem cél a gáz elzárása.

Felteszen én is a kérdést. 180 milliárd m3 uniós exportgazt tud máshova küldeni Moszkva?? A negyedét se. Nincs infrastruktura, nincsen kellő kapacitású alternatív vezeték. A függés 2 irányú!!
A gaz az csak egy tetele az orosz gazdasagnak. Van mellette boven mas. Az Eu export gaz meg az ossz export egy tetele. Ha elzarjak (en elzarnam a helyukben, haboru van az EU es Oroszorszag kozt gyakorlatilag) az orosz bevetel kicsit kevesebb lesz, viszont marad meg mellette mas. De mennyit no a gaz ara emiatt, es hany nap mulva zar be a munkahelyed? Ez mellett meg ott van egy rahedli tetel, olaj, mutragya, vegyipar, elelmiszer, szen, stb... Ezert erzem ugy hogy Putyin gyenge, Merkeli politikat folytat, en zarnek mindent es pont, 1 honapot kell csak kivarni ugy. Azert az nonszensz hogy az ukran orosz gazzal fut, es orosz uzemanyagot tankol a tankba! Meg a buzafoldjeiket is felegetnem, lepermeteznem big orange-al ha Putyin lennek.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 832
113
Te tényleg ilyen hülye vagy? Nem látod mi történik?
A világ összefogott most az oroszok ellen. Az ukránok csak egy eszköz, de nagyon jó eszköz az oroszok teljes kivereztetésére. És ki is fogják őket. Magunkra maradtunk ebben az egészben. Úgy viselkedünk mintha valami minimum Németország szintű ország lennénk. De nem vagyunk. Ha akarnak mint a szart úgy elsöpörnek. Talán egy kicsit be kellene most fognunk a szánk és figyelni. Lehet nem ártana most tagja lenni annak a szövetségnek amelynek egyébként tagja vagyunk és kicsit leállni a szabadsagharccal. Mert ebből baj lesz.
Azt nem értitek, hogy ha befogjuk a pofánkat és meghunyászkodunk, akkor sem állnak le! Akkor csak érezve, hogy nincs ellenállás, akadálytalanul ütik tovább a vasat és jelenleg az egyetlen amink van az a hangunk! A nyilvánosság a félelme ezeknek a rohadékoknak és ez az egyetlen amivel védekezni tudunk. Így is teszik amit akarnak, de legalább ellenállásba ütközik és lehet bármennyire előnyösnek tűnő rövidtávon, hogy kezdjük el gyorsan háborús bűnösözni Putyint tényleges vizsgálat helyett, valójában a végén még azt is ellenünk használnák, ha megtennénk. Semmi értelme elhárítanunk önként az akadályt az útjukból!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Számomra teljesen világos, mióta az oroszoknak lenyúlták a 300 milliárd dolcsijukat, megkezdődött a 3 ik vh. Kúrva vékony jégen tántorgunk, nem hiányzik hogy később rossz helyzetbe kerüljünk ilyen bohócok miatt mint zselé. Ami irányt felvett a kormány talán jó lesz, lehet hogy el lavírozhatunk rajta. Szerintem az is hogy nem hepciáskodunk a rubel fizetés miatt. Egyszerűen ekkora mennyiségű gázt nem tudunk máshonnan venni, + még ott az olaj is + paks 2.
Mindenki attól tart, hogy meg ne kapjuk az orosz atomot az arcunkba, ha a NATO-t hagyjuk felvonulni. Szerintetek, ha semlegesek amradnánk, nem kapnánk meg az amcsi atomot? Az ő szép új világ projektjükbe léphessünk be viszonylag éppen sé erősen, míg a csatlósaik, szövetségeseik leharcolva?

Ha az "ellenségünk" nem fog a buliban atomot dobni ránk, majd dob a "szövetségesünk".
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 832
113
A gaz az csak egy tetele az orosz gazdasagnak. Van mellette boven mas. Az Eu export gaz meg az ossz export egy tetele. Ha elzarjak (en elzarnam a helyukben, haboru van az EU es Oroszorszag kozt gyakorlatilag) az orosz bevetel kicsit kevesebb lesz, viszont marad meg mellette mas. De mennyit no a gaz ara emiatt, es hany nap mulva zar be a munkahelyed? Ez mellett meg ott van egy rahedli tetel, olaj, mutragya, vegyipar, elelmiszer, szen, stb... Ezert erzem ugy hogy Putyin gyenge, Merkeli politikat folytat, en zarnek mindent es pont, 1 honapot kell csak kivarni ugy. Azert az nonszensz hogy az ukran orosz gazzal fut, es orosz uzemanyagot tankol a tankba! Meg a buzafoldjeiket is felegetnem, lepermeteznem big orange-al ha Putyin lennek.
Ezért tartok tőle, hogy színjáték az egész, mert ez emberi ésszel nem normális kreténség egy ilyen helyzetben.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Mekkora

Te tényleg ilyen hülye vagy? Nem látod mi történik?
A világ összefogott most az oroszok ellen. Az ukránok csak egy eszköz, de nagyon jó eszköz az oroszok teljes kivereztetésére. És ki is fogják őket. Magunkra maradtunk ebben az egészben. Úgy viselkedünk mintha valami minimum Németország szintű ország lennénk. De nem vagyunk. Ha akarnak mint a szart úgy elsöpörnek. Talán egy kicsit be kellene most fognunk a szánk és figyelni. Lehet nem ártana most tagja lenni annak a szövetségnek amelynek egyébként tagja vagyunk és kicsit leállni a szabadsagharccal. Mert ebből baj lesz.
A világ kevesebb mint 20%-a fogott össze az is az USA xarkeverése miatt ! Majd jön mert jönnie kell a hideg oszt majd térdre imához az egész búzzi EU-nak mert hidegbe ha fázol nem tudsz okos lenni mert csak annyi a célod , hogy ne fázz !


 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 205
113
Az ukrán haderő nagyobb és félelmetesebb a magyarnál. A fél világ támogatja őket. Az oroszok most egy kicsit levagnak majd az ukrán területből? És? Marad meg elég. Ez a maradék rész is jóval nagyobb hazánknál. És hidd el pár év alatt a nyugat ujjáepítí, a hadsereget pedig totálisan felfegyverzi.
Na és akkor most mi legyen, komolyan kérdezem, mit szállítsunk még nekik?

Fél milliót befogadtunk, küldünk minden szart nekik, és ugatnak! Mit várnának még el hogy megsimogassák a buksinkat? Komolyan kérdezem? Üzenjünk hadat az oroszoknak? Adjuk oda a Gripeneket? A gyakorló Leoinkat? Mit kéne tenni hogy azt mondják, hogy na ez igen, derék tett volt Magyarország!


A nyugat meg ha ellenünk fegyverzi az amúgy nem NATO tag Ukrajnát, akkor mennyit is ér? A NATO aminek tagja vagyunk, ha megkóstolnak az ukránok és nem teszi a dolgát, megint mennyit is ér?

Nem, itt jelenleg mi vagyunk NATO tagok, és az ukránokat kúrják egyre keményebben az oroszok, pont azért viselkednek ennyire szánalmasan, mert szorul a hurok. Hol könyörögnek, hol fenyegetőznek, inkonzisztensek, kiszámíthatatlanok mert bajban vannak. Az ukrán haderőt bármennyire is támogatja a nyugat, meg fogják reccsenteni az oroszok, ez törvényszerű. Ahogy az is, hogy NATO-tagra nem támadhatnak.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 798
113
Értem.

Na az nem tudom feltűnt-e, hogy még a németekkel is úgy beszélnek mint ha a seggükből rántották volna ki őket?!

Pedig Németország aztán még fegyvert is küld nekik!

Mi is kurva sokat segítünk és segítettünk már eddig is!

Ezek büdös köcsögök, nincs hova szépíteni, ha van sapka ha nincs sapka, nem tudnánk nekik jót tenni, sehogy, én innentől kezdve nem is akarok!
Hidd el, nem hullajtok könnyeket az ukranokért. Hülyék voltak, megdolgoztak ezért. De Mo. önállóan egy geopolitikai nulla. Kellenek partnerek Európából is, Union belül is. Ez nem lehetőség, ez kényszer. Ugyanekkorák, ha nem nagyobbak a gazdasági kényszerek.

1 alternatívát látok, ha nem a lengyeleket. Erre vasárnap választ kapunk. Viszont nagyon hamar szint kell vallani. Orbán szokás szerint az utolsó utáni pillanatig feszíti a húrt és sokat kockáztat.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 348
9 114
113
Ak8 nem érti mi forog kockán az oroszokkal szembeni indokolatlan óvatoskodas miatt.

Kaczyński: Ha Orbán nem látja azt, ami Bucsában történt, akkor javaslom, hogy forduljon szemészhez

A lengyel politikus pénteki interjújában azt is elmondta, „nem fogunk tudni úgy együttműködni, mint korábban, ha ez így folytatódik”.


Ez konkrétan az EU-s szavazati jogunk megvonását eredményezheti. Már nincs sok idő a fordulatra!!! Vehetjük nyugodtan utolsó figyelmeztetésnek. Az ukránok természetesen minden nap provokálnak, Szijjártó balfasz módon minden nap felül neki....
Szijjártó visszafogottabban reagált az ukr. nagykövet berendelésénél mint azt korábban tette. Ukránok naponta durván provokálnak, ha most elhallgatunk, sőt mi több teljesítjük is a parancsaikat azért nem hálásak lesznek hanem győztes taktikának látnák a pofátlan stílusukat. Tehát coki. Kaczynszkiről azt gondolom, hogy otthonő is nyomás alatt van Orbánnal kapcsolatban. Emiatt mondott most valamit ami tetszést válthat ki a lengyel ellenzékből, és bár az nagyon valószínű, hogy v4 szinten nagyszünet jön, de hogy a jogállamisági vita szintjén együtt maradunk a lengyelekkel ez teljesen biztos. Ugyanis ez közös érdek, ha ők nem védenek bennünket ők is egyedül maradnak és az EU bármikor levadássza őket is. A mostani "jó viszonyuk" csupán átmeneti mint az EU is említette és a háborús feszültség enyhülésével kiújulnak a régi gondok.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 205
113
Mutasd már meg akkor, hogy hol írtam azt amit nekem tulajdonítottál?

Igen, hát ha a TV-ből meg a nem tudom milyen podcastokból tájékozódsz akiknek eddig is annyira bejött minden (ja nem :D) akkor nem csodálom, hogy teljesen "más műsort nézünk". A ""stratégiai tervek"" meg a "kuss, mi így szállunk le a bicikliről"... hagyjuk.
De akár hozhatnám a nagy szakértőid magvas gondolatait és tájékozottságát amikor Kijev bekerítéséről értekeztek vagy Szumi elfoglalásáról...
Az oroszok akkor fognak eredményeket elérni, ha szépen átadják a gyakorlati irányítást a DNR-nek akik tudják is merre vannak arccal előre, de ez max. a donbasszban fog működni. Melyik irányt is készítik elő állítólag?....
Jó, akkor nem az övék az Azovi tenger, meg nincs biztosítva a Krím szárazföldi összeköttetése és vízellátása, bánja a tököm, nem fogok én vitatkozni senkivel...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Te tényleg ilyen hülye vagy? Nem látod mi történik?
A világ összefogott most az oroszok ellen. Az ukránok csak egy eszköz, de nagyon jó eszköz az oroszok teljes kivereztetésére. És ki is fogják őket. Magunkra maradtunk ebben az egészben. Úgy viselkedünk mintha valami minimum Németország szintű ország lennénk. De nem vagyunk. Ha akarnak mint a szart úgy elsöpörnek. Talán egy kicsit be kellene most fognunk a szánk és figyelni. Lehet nem ártana most tagja lenni annak a szövetségnek amelynek egyébként tagja vagyunk és kicsit leállni a szabadsagharccal. Mert ebből baj lesz.
Hm, mi lesz, megtamadnak az ukranok? Es utana? Amugy nem az egesz vilag, ne vakitson el a nyajpszichozis.
Viszont ha nem megy se igy se ugy, akkor alljunk az elere. Tudassuk az oroszokkal hogy eddig birtuk, nincs tovabb sajnaljuk. Adjuk at a regi tankokat, avitt xarokat, mig 21-et,mig 29-et stb az ukranoknak de azonnal. Kovetelve hogy vigyek el, sot az Eu allamainak minden fegyveret koveteljuk adjak at, akar Zelenszkij. A britek adjanak azonnal repuloket, a nemetek hajokat, hollandok tulipant, a lengyel parasztok traktorokat. Az energiat koveteljuk hogy zarja el az Eu, az elelmiszert is, mindent. Tegyunk pontot minnel elobb ennek a vegere. Olyan dolgokat foleg kovetelve ami a nyugatnak is faj. A jovo het meg kifut, aztan tenyleg nem lesz hova hatralni es torekedni a nyugalomert. Husvet utan valtozas lesz, hacsak Putyin es serege vegre ossze nem szedi a tokeit, amit egyre kevesbe hiszek. Megcsak az ukran miniszteriumokat se takaritottak le Kijevben... Hogyhogy mukodik meg az az orszag?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 205
113
Hidd el, nem hullajtok könnyeket az ukranokért. Hülyék voltak, megdolgoztak ezért. De Mo. önállóan egy geopolitikai nulla. Kellenek partnerek Európából is, Union belül is. Ez nem lehetőség, ez kényszer. Ugyanekkorák, ha nem nagyobbak a gazdasági kényszerek.

1 alternatívát látok, ha nem a lengyeleket. Erre vasárnap választ kapunk. Viszont nagyon hamar szint kell vallani. Orbán szokás szerint az utolsó utáni pillanatig feszíti a húrt és sokat kockáztat.
A lengyeleknek is kellhetünk még a jövőben ha az Ő seggüket kell védeni, el lehet dobni a ruszofóbia miatt ezt a véd és dacszövetséget a részükről, de nekik is fájhat.

Mi meg kell keressünk egy másik ilyen országot, akár még lehetnek a franciák is! Vagy konkrétan bárki, akivel leboltoljuk a háttérben, hogy ha minket védenek, mi is egy két nekik fontos dolgot bevédünk.

Egy biztos, ettől a mostani Lengyelországtól én ha lehet amilyen messze csak lehet, szívem szerint a lehető legmesszebb lennék már!
Totál megvesztek, s a történelmi tények azt mutatják, hogy ilyen fázis után szokott eltűnni Lengyelország néhány évtizedre a térképről!
 
  • Tetszik
Reactions: laiki and Morishima

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 798
113
A világ kevesebb mint 20%-a fogott össze az is az USA xarkeverése miatt ! Majd jön mert jönnie kell a hideg oszt majd térdre imához az egész búzzi EU-nak mert hidegbe ha fázol nem tudsz okos lenni mert csak annyi a célod , hogy ne fázz !


Az ENSZben kb. 6 ország szavaz együtt az oroszokkal. Még Kazahsztán is ellenük voksol, pedig oda pár hónapja vonultak be. Szerbia szintén ellenük. Olyan kaliberű orszagok maradtak mellettük mint Eszak-Korea, Eritrea, Szira, Szudán.
 
Status
Not open for further replies.