[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 801
113
Mennyire jellemző a nyugatra, hogyha démonizálni támadt kedvük, hogy a visszavonulás legkisebb jelére leálltak? Nem kutyába kell menni, ha kitartani, különben bolsi diktatúrát csinálnak. Ezt megadhatod neki kutyába lemenve, vagy harcolhatsz is ellene akármilyen síkon.
Én nem akarok állva meghalni az igaz elvekért, hanem okosan túlélni, de a célt nem feledni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 207
113
Nagyszerű, akkor szaladjunk bele a tőrbe mert neked érzéseid vannak. Az érzéseiddel szemben meg egy kurvára harcedzett, jól felszerelt, erős és egységes ukrán erőtér van amelybe most már beletartozik a nyugati zsoldos színtér jelentős része is, szinte minden velünk szövetséges ország maximális támogatását élvezve.
Mondom, a nagy száj az első pofonig tart. Nagyon könnyen beszéltek sokan itt is meg általában az interneten a meleg szobából, csak az a baj, hogy nem saját hanem a katonáink kontójára.
Konkrétan fel is sorolod a legnagyobb bajokat és észre sem veszed: a kárpátaljai magyaroknak nekiesnek az 100%, és több százezer van a hátországunkban. Ha csak 100 diverzáns van köztük.... Meg tudunk ettől védeni bárkit? NEM?

Fel kéne tudni mérni az erőviszonyokat.


De nem fogják. Nem létezik a nagy erős medve aki majd jófejségből a másik oldalról elvonja az erőiket, jó reggelt.


A különbség pusztán annyi, hogy a 2. vh óta legnagyobb európai háború ad némi (tényleg elhanyagolható) nyomatékot a dolgoknak...
Tehát Ukrajna fenyeget minket még szerinted is potenciális diverzánsokkal, a náluk lévő magyar kisebbséget pogrommal, és küldjünk nekik fegyvert?

Nem értünk egyet...

Kíváncsi vagyok, a katonáink mit mondanak erre a remek felvetésedre, hogy az Ő raktáraikból küldjünk BÁRMIT a potenciális ellenfélre, akivel lehet hogy BÁRMIT is tennénk meg értük, potenciálisan ütközőpályán leszünk záros határidőn belül!

A nagy és félelmetes ukrán haderőről meg annyit, hogy jelenleg a főerőik épp katlanban fognak ülni igen hamar, hagyjuk már a hülyeséget.... Pont úgy hiányozna nekik még egy front a túloldalon, mint szar a zsebbe! Gondolom azért sorozzák már a könyvtáros néniket is, mert olyan kurva jól állnak!

Nem, én ott tartok, ezeknek én már egy százas papír zsepit SE küldenék!
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Részben. Drágábban és vmivel kevesebbet. De még egyszer, nem cél a gáz elzárása.

Felteszen én is a kérdést. 180 milliárd m3 uniós exportgazt tud máshova küldeni Moszkva?? A negyedét se. Nincs infrastruktura, nincsen kellő kapacitású alternatív vezeték. A függés 2 irányú!!
Szerinted mi a faszert ilyen lassan terhelik vissza a gaz szállítást az oroszok. Azért, mert a gázmezőkét nem olyan könnyű vissza fogni. Csak lassan tudják a termelést a mezőkön lecsökkenteni. Most ezt látod.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 661
113
Számomra teljesen világos, mióta az oroszoknak lenyúlták a 300 milliárd dolcsijukat, megkezdődött a 3 ik vh. Kúrva vékony jégen tántorgunk, nem hiányzik hogy később rossz helyzetbe kerüljünk ilyen bohócok miatt mint zselé. Ami irányt felvett a kormány talán jó lesz, lehet hogy el lavírozhatunk rajta. Szerintem az is hogy nem hepciáskodunk a rubel fizetés miatt. Egyszerűen ekkora mennyiségű gázt nem tudunk máshonnan venni, + még ott az olaj is + paks 2.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Nem csodálkoznék, ha rubel kötvényt bocsátanak ki hamarosan. Nem is lehetne belénk kötni ezzel kell fizetni a gázért meg paksi fűtő elemekéRt. Kiváncsi vagyok a nagy amerikai szövetségesük és barátunk miben fog fizetni az orosz fűtő elemekéRt, műtrágyáét?
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
.
Én nem akarok állva meghalni az igaz elvekért, hanem okosan túlélni, de a célt nem feledni.
Ezzel én is így vagyok. Na most, miután a vegyiparban dolgozom, ami energia, és nyersanyagigényes is, szó szerint égető kérdés, hogy lesz-e gáz, és mennyiért.
Szóval ha az eu ebben az évben maximum +50 mrd köbméter gázt tud hozni, a 200 mrd köbméter gázzal szemben, hol lesz a gáz?
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 547
10 840
113
Nem kellett volna elaludni a kritikus időben és nem így néznének ki azok a viszonyok.
Volna. Azzal főzünk ami épp van.

Fegyvert nem küldünk, de valamit kell amire lehet mutogatni. Én javaslom, hogy jelentsük be pl.
- hogy Komondorokat (a lehető legminimalistább konfigban) kezdtünk el összeszereltetni és konténerizált nem tudom miket is rendeltünk kifejezetten nekik
-Akár a fém sisakokat is megkaphatják mellé, hisz sisakot kértek (annál hasznosabb a baseball sapka is mert legalább súlya nincs).
-a külügy cargo gépe úgyis jól néz ki, elindulhat besegíteni a logisztikába Lo. és a küldő államok között.
-gyártassunk nekik fém-szövet TQ-t, mert amúgy is jó ha van ilyen képességünk, olcsón megvan, és rá lehet szitáztatni ukránul, hogy a magyarok küldték, hogy ne dögölj meg te f... Sőt mehet rá egy QR kód is amit követve egy magyar egyenruhás jóember ukránul (vagy szinkronnal) tanít vérzéscsillapításra. Nem kell magyaráznom ugye, hogy miért?
-Energetikai Operatív Törzs alakult ami hangzatos mondatok keretében bejelenti a munkáját, a gázellátás diverzifikációját.

Elsősorban információs/pszichológiai hadviselésben kell nagyon feljönnünk, ennek fényében értelmezendő...
Ezzel időt nyerünk, pénzben nem kerül sokba, adni nem adunk semmit ami nekünk fájna, de lehet mutogatni. Szavakban nagyon vissza kell venni, erre ez a kramatorszki Tocska is jó ürügy lett volna, hogy na most aztán ez már tényleg sok volt.
Közben meg felvásárolni előlük mindent ami tényleg fontos. Pl. a csehek kézi és támogató fegyver készletei...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Azért ebben nem értek veled teljesen egyet.
Kánya Kálmán.
Az meg a kiralysag volt. Igaz hogy csonkaorszag, de maradtak meg a monarchiabol fiatalkorukban kikepzett, kitanult vezetok arra az idoszakra. Azert az a sok gazdasagi nehezseg, es a depressziot okozo bekedontesek ellenere egy kulonleges hangulatu, tarsadalmu, tarsadalmi viselkedes formaju idoszak volt. Mai viszonyokhoz kepest uriemberkent viselkedett az utolso utkaparo is. Aztan a haboru utan vege.... egeszen idaig.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 801
113
Ugyan ezt akartam írni én is, hogy egy páran megszívták már mikor beleálltak az oroszokba, többek közt MI is, most ez biztos jól fog elsülni, próbáljuk meg a LENGYELEKKEL, az UKRÁNOKÉRT!

Itt mindenki hülye ??!
Semmit sem kell lényegében csinálni, csak nem felülni az ukrán provokációnak, kussolni. Pont mint Ausztria. Nem támogat semmilyen energiaszankciót, az OMV tuti megegyezik a Gazprommal, csak nem a felszínem küzd. Ennyi a feladat. Doblunk egy kis segélyt az ukriknak, de fegyvert nem kell küldeni, max. odaadjuk a MiGeket. o_O

Ha továbbra is keverjük a xart, hagyjuk magunkat belerángatni, egyedül maradunk és semmivel nem járunk jobban mint a szlovákok. Csak Ukrajnanán vagy az Union keresztül tud bármi is érkezni hozzánk a ruszkiktól. Értelmetlen és káros cimlapon hirdetni a különvéleményünk, szájkaratézni Kijevvel.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 547
10 840
113
és küldjünk nekik fegyvert?
MUTASD MEG, hogy hol írtam, hogy küldjünk fegyvert.

A nagy és félelmetes ukrán haderőről meg annyit, hogy jelenleg a főerőik épp katlanban fognak ülni igen hamar, hagyjuk már a hülyeséget.... Pont úgy hiányozna nekik még egy front a túloldalon, mint szar a zsebbe! Gondolom azért sorozzák már a könyvtáros néniket is, mert olyan kurva jól állnak!
Nem látom, hogy képben lennél, csak a véleményed határozott.
A könyvtáros nénikről meg annyit, hogy küldik hazafelé a nyugati önkénteseket akik előélete nem elég meggyőző számukra.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 207
113
MUTASD MEG, hogy hol írtam, hogy küldjünk fegyvert.


Nem látom, hogy képben lennél, csak a véleményed határozott.
A könyvtáros nénikről meg annyit, hogy küldik hazafelé a nyugati önkénteseket akik előélete nem elég meggyőző számukra.
Jajaja.

Azért van 3. fázisban a sorozás náluk. Figyelj, én nem tudom Te milyen híreket nézel, ahová kapcsoltam az elmúlt három napban, vagy ami podcast szólt mind azt mondta épp stratégiai terveiket fogják az oroszok elérni a keleti ukrán főerők zsákba rakásával, utánpótlásuk ellehetetlenítésével.

Az ukránok legnagyobb teljesítménye az elmúlt héten az, hogy azokat a településeket visszavették Kijev mellett, ahonnan előtte 3 nappal bejelentették az oroszok, hogy kivonulnak.

Teljesen mást látok ezek szerint mint Te.
 
Status
Not open for further replies.