[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 833
113
Én is ezt javasoltam korábban, ruszki vackokért használt nyugati cuccokat stb.
Én kérnék komolyabb légvédelmi cuccokat - az orosz min pattogna, nekik sok S-300/400 van.
eddig ki kapott fegyvert az adományozottért cserébe?
egyenlőre a számolatlan atgm ért nem ien ment kárpotlás csak egy igéret az ukránoktól hogy majd esetleg fizetnek valamennyit értük...ha...
a szlovákok odaadták az egyetlen működő légvédelmi komplexumukat cserébe kapnak nato légvédelmet mint a baltiak vagy a szlovének vadászgép légvédelmet airpolicet... tehát
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and Pogány

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
522
1 457
93
Semmilyen szovjet haditechnikát nem fogunk küldeni Ukrajnába, sem közvetlenül, sem közvetve, másokon keresztül. Ez annyira központi kérdés volt a kampányban, annyire biztos cölöpöt vert le a kormány, itt nem fog változtatni.
Igen, ez valószínű, bár a politikában láttunk már nagy fordulatokat. A V4 kapcsolatokat felszámolni emiatt, hát az sem egy geopolitikai főnyeremény. Mindenesetre hiú ábrándnak gondolom azt, hogy most jött el a szovjet ócskavasak ingyen nyugati technikára cserélésének soha vissza nem térő lehetősége a volt VSZ államok számára.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 908
22 398
113
Ma éppen azt olvastam egy interjúban, hogy felületes megállapodás van arról, hogy egyet (1) majd talán (!) megvehetnek "maradvány értéken"...
"Predseda parlamentu B. Kollár poodhalil, že systém Patriot, ktorý na Slovensko dočasne umiestnili spojenci z NATO, by mohol v krajine ostať až dva roky. Následne by mala byť možnosť získať jednu z batérií do slovenského vlastníctva natrvalo. „Tento systém tu zostane a na konci si ho bude môcť za veľmi výhodných podmienok na splátky kúpiť,“ naznačil B. Kollár."
https://tvnoviny.sk/domace/clanok/159968-na-telo-kollar-fico

Azaz két év után lehetőségük lesz megvenni egyet (1) "nagyon előnyös" (?!) részletfizetésre.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 833
113
"Predseda parlamentu B. Kollár poodhalil, že systém Patriot, ktorý na Slovensko dočasne umiestnili spojenci z NATO, by mohol v krajine ostať až dva roky. Následne by mala byť možnosť získať jednu z batérií do slovenského vlastníctva natrvalo. „Tento systém tu zostane a na konci si ho bude môcť za veľmi výhodných podmienok na splátky kúpiť,“ naznačil B. Kollár."
https://tvnoviny.sk/domace/clanok/159968-na-telo-kollar-fico

Azaz két év után lehetőségük lesz megvenni egyet (1) "nagyon előnyös" (?!) részletfizetésre.
ez szerrintem úgy is ment vólna ha s 300 marad ...
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon and Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 907
91 524
113
Igen, ez valószínű, bár a politikában láttunk már nagy fordulatokat. A V4 kapcsolatokat felszámolni emiatt, hát az sem egy geopolitikai főnyeremény. Mindenesetre hiú ábrándnak gondolom azt, hogy most jött el a szovjet ócskavasak ingyen nyugati technikára cserélésének soha vissza nem térő lehetősége a volt VSZ államok számára.
Ahogy @Szittya írta nincs is rá példa. A szlovákok sem csakúgy kaptak Patriotot. Érkezett, holland-német katonákkal. Velük együtt távozik is majd.

Az amcsik is küldenek 1 üteget. Állítólag ők majd maradványértéken otthagyják. Csak az amerikai árcímke ritka esetben olcsó....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 535
46 518
113
eddig ki kapott fegyvert az adományozottért cserébe?
egyenlőre a számolatlan atgm ért nem ien ment kárpotlás csak egy igéret az ukránoktól hogy majd esetleg fizetnek valamennyit értük...ha...
a szlovákok odaadták az egyetlen működő légvédelmi komplexumukat cserébe kapnak nato légvédelmet mint a baltiak vagy a szlovének vadászgép légvédelmet airpolicet... tehát

Ahogy @Szittya írta nincs is rá példa. A szlovákok sem csakúgy kaptak Patriotot. Érkezett, holland-német katonákkal. Velük együtt távozik is majd.

Az amcsik is küldenek 1 üteget. Állítólag ők majd maradványértéken otthagyják. Csak az amerikai árcímke ritka esetben olcsó....
Ezért írtam, hogy semmiképp nem az ukránokkal kell üzletelni, hanem vagy a németekkel, vagy a csehekkel, vagy egyenesen a legjobb, ha az EU-val.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 833
113
Ezért írtam, hogy semmiképp nem az ukránokkal kell üzletelni, hanem vagy a németekkel, vagy a csehekkel, vagy egyenesen a legjobb, ha az EU-val.
komoly teknikát eggyik sem küld az ukrán követel és a szlovákokat (cseheket) sikerült behülyíteni.
a háború eleje óta kapják az ukrik a mig 29 eseket a 72 eseket meg a mindenfélét mindenkitől... csak azt nem kérdezték meg erről akinek a nevében beszéltek... a csehek meg a szlovákok krapekok lettek beugrottak. minenki más lerázta hogy semmi ilyesmiről szó sincs (kb hogy ne járassák le az ukránokat szebben.)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 535
46 518
113
Erre a hsz-re válaszolok, de nem csak erre reagálok: Nem értem, mi a különbség aközött, hogy direktben menne Ukrajnának, vagy, hogy közbe ékelődne egy harmadik ország is. A végeredmény ugyanaz. Az oroszok szemszögéből tökmindegy, a lényeg, hogy adunk-e fegyvert vagy sem. Eltitkolni úgysem lehetne előlük, főleg, miután itt is ki lett szépen vesézve a téma. Miért adna Németország vagy Fro. bármi értékesebbet is cserébe a rozsdás vasakért? Abban mi a jó nekik? A szlovákok is csak "kölcsönbe" kapják a Patriotot az USA-tól, amcsi személyzettel, az S-300-ért cserébe. Aztán ha lecsengett majd a balhé, akkor volt-nincs szlovák légvédelem... Nem ismerem persze a megegyezésük részleteit, de a sajtóból ez jött le.
Igazság szerint egy offset értékesítés még szerintem viszonylag egyszerűen megindokolható az oroszok felé azzal, hogy túl nagy volt a nyomás a NATO felöl. (Márpedig az biztosan van!!!)
Ugyanakkor az általam felsorolt eszközök olyanok, amelyek nem jelentenek igazán komoly fenyegetést az oroszokra nézve. Szerintem az oroszokat a KUB alatt nem nagyon érdekli, hogy ki mit visz be az ukránoknak.
Különben a lengyelek is pont ezt az offset megoldás ajánlották, amikor azt mondták, hogy egye fene, leszállítjuk Ramsteinbe a Mig-29-eseinket.
A cserébe az - általam - emlegetett fegyverek nem jelentenek komoly problémát. Mi több, legtöbbjük nyugaton is inkurrencia
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Igazság szerint egy offset értékesítés még szerintem viszonylag egyszerűen megindokolható az oroszok felé azzal, hogy túl nagy volt a nyomás a NATO felöl.
De nincs akkora nyomás a NATO részéről. Külön elmondták, hogy a NATO nem fog fegyvereket küldeni Ukrajnába, de az egyes országok dönthetnek másként.
Inkább azon kellene dolgozni, hogy az EU se küldjön kollektíve fegyvereket, hanem csak az egyes államok adjanak.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 219
67 137
113
Igazság szerint egy offset értékesítés még szerintem viszonylag egyszerűen megindokolható az oroszok felé azzal, hogy túl nagy volt a nyomás a NATO felöl. (Márpedig az biztosan van!!!)
Ugyanakkor az általam felsorolt eszközök olyanok, amelyek nem jelentenek igazán komoly fenyegetést az oroszokra nézve. Szerintem az oroszokat a KUB alatt nem nagyon érdekli, hogy ki mit visz be az ukránoknak.
Különben a lengyelek is pont ezt az offset megoldás ajánlották, amikor azt mondták, hogy egye fene, leszállítjuk Ramsteinbe a Mig-29-eseinket.
A cserébe az - általam - emlegetett fegyverek nem jelentenek komoly problémát. Mi több, legtöbbjük nyugaton is inkurrencia
Nem tudom, hogy téged mennyire idegesítene bármilyen fegyver amit annak szállítanak aki ellen harcolsz? :rolleyes:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 535
46 518
113
De nincs akkora nyomás a NATO részéről. Külön elmondták, hogy a NATO nem fog fegyvereket küldeni Ukrajnába, de az egyes országok dönthetnek másként.
Inkább azon kellene dolgozni, hogy az EU se küldjön kollektíve fegyvereket, hanem csak az egyes államok adjanak.
Már hogyne lenne?!
Csak nem mint NATO (szervezet), hanem mint NATO tagállamok felöl.
A csehek és a szlovákok sem jószántukból küldik a technikát. Hanem mert előnyöket remélnek a szövetségeseiktől.
Nem tudok arról, hogy a fegyverekért pénzt kapnának, mi több, az eredeti ötlet (Mig-29-esek kapcsán) is az volt, hogy modern NATO fegyverekkel fogják pótolni a kieső képességeket.
De mondom, szerintem az oroszokat olyan nagyon nem izgatná, ha elküldenénk az általam felsorolt fegyvereket. Ezek viszonylag könnyen semlegesíthető dolgok, mondjuk egy Stingerhez képest.
Szerintem 1 nap alatt megsemmisítenek annyi technikát, amennyit mi nélkülözni tudnánk.

Ráadásul ezt azért cserébe, hogy jó beépítet "ügynökként" folyamatosan blokkoltuk az ukránok NATO csatlakozási folyamatát az elmúlt 8 évben. Még így is meg tudnánk maradni a legkevésbé ellenséges országnak a katonai tömbben.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 535
46 518
113
Nem tudom, hogy téged mennyire idegesítene bármilyen fegyver amit annak szállítanak aki ellen harcolsz? :rolleyes:
Hát, ha cserébe nem mondjuk fel a Paks 2-t, és folyamatosan blokkoljuk a szénhidrogén embargót, amíg csak lehet, akkor ezt a békát le fogják tudni nyelni.
Ráadásul az offset módszer miatt akár úgy is tehetnek, mintha nem is tudnának róla. Technikailag a fegyverek Ukrajnába juttatását a németek, az amerikaiak, vagy a lengyelek intéznék.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 219
67 137
113
Hát, ha cserébe nem mondjuk fel a Paks 2-t, és folyamatosan blokkoljuk a szénhidrogén embargót, amíg csak lehet, akkor ezt a békát le fogják tudni nyelni.
Ráadásul az offset módszer miatt akár úgy is tehetnek, mintha nem is tudnának róla. Technikailag a fegyverek Ukrajnába juttatását a németek, az amerikaiak, vagy a lengyelek intéznék.
Szerintem lenne némi rossz szájíz, hogy azokkal a katonáit fogják ölni.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 186
10 942
113

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Ráadásul ezt azért cserébe, hogy jó beépítet "ügynökként" folyamatosan blokkoltuk az ukránok NATO csatlakozási folyamatát az elmúlt 8 évben. Még így is meg tudnánk maradni a legkevésbé ellenséges országnak a katonai tömbben.

Attól én viszolygok, hogy egy már megkötött üzletet újra és újra felmondjunk és újra tárgyaljunk. "Ez még belefér" alapon.
Tudom, hogy egy T-72-es vagy egy Ancsa kilóra is olyan sok, hogy átlag embernek színesfémnek is sokba kerül... De ezek valójában nem olyan drága cuccok az élettartalmuk végén. Tavaly ősszel és idén év elején volt egy-egy megállapodás. Ráadásul nem két noname képviselő valami piaci cégek nevében, hanem részünkről a miniszterelnök, részükről az államfő aláírójaként. (Illetve elsőnél azt hiszem a külügyminiszterek.)

Aláhúznám, hogy a németek is azt kedvelik bennünk, ha ugyan kedvelnek minket; amit az oroszok egész biztosan értékelnek, hogy leülünk tárgyalni és amiben megállapodtunk, az alapján mondtak például árat. Ebben benne volt, hogy ők kérhetnek másik valutát, ebben benne volt az útvonal, és Orbán kijelentette, hogy békemissziónak tekinti az útját, nem fogja sem az oroszokat, sem az ukránokat támogatni abban, hogy egymást gyilkolják.

Benkő Tibor: "Oroszok ellen? Na azért!"

Nincs a Földön olyan ország, amelyik többet fizetne nekünk ezekért a cuccokért, mint amit most vagy bármikor megkapnánk értük Afrikában. És kérdezzük meg Dudit, meg a többi katonánkat, hogy 2 évvel ezelőtt milyen áron adjunk mondjuk élelmiszert el olyan szervezeteknek, akik Ancsákat terveztek volna átadni a Tálib logisztikusoknak? Hát de... ezek nem képviselnek jelentős harcértéket, nem is lehet velük megölni senkit!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 907
91 524
113
Erről beszéltem már megint tökön szúrjuk magunkat….. a csere dealt meg nem tolják… pedig van rá igény igazi barmok vagyunk…

Sztem nen létezik olyan csereüzlet amire te gondolsz. Szlovakia sem kap Patriotot. Német - holland Patriot települ ideiglenesen oda, majd eltolják a bringát. Egyedül az USA ajanlotta fel, hogy 1 üteget maradványértéken esetleg majd ott hagy, de addig is amcsi katonák üzemeltetik, a többi tárgyalás alatt.
 
  • Tetszik
Reactions: sisimoto and arcas

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 535
46 518
113
Sztem nen létezik olyan csereüzlet amire te gondolsz. Szlovakia sem kap Patriotot. Német - holland Patriot települ ideiglenesen oda, majd eltolják a bringát. Egyedül az USA ajanlotta fel, hogy 1 üteget maradványértéken esetleg majd ott hagy, de addig is amcsi katonák üzemeltetik, a többi tárgyalás alatt.
Egyrészt, biztosan nem darad-darab cseréről van szó. :rolleyes:
Egy hulladék állapotban lévő S-300-ért nem fognak az amerikaiak sem egy fullos Patriot Battery-t szállítani - puszira.
Persze, hogy szükséges az értékegyeztetés. A jelenlegi odatelepülés inkább egy jelképes gesztus.
Másrészt, mivel azonnali szállítást igényel a szitu, emiatt azonnal nem lehet vadiúj eszközökkel pótolni a leszállított cuccokat.
Pontosan a fentebb említett EU-s alap lehet az egyik megoldás. Abból kompenzálják a szállítókat. Másrészt a később megérkezett eszközök árát is kellemesebbre vehetik, "hű" szövetségesi alapon.
Persze meg lehet próbálni később eladni a "rohadó" cumót, de mindig lesznek problémák a dolog erkölcsi részével.