[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Rex Meus Deus Meus

Well-Known Member
2020. július 26.
1 905
10 342
113
Az Eu témához: Bármennyire is nyomorult balfasz most az EU, számunkra nem opció a kilépés jelenleg az erős német gazdasági kötődés miatt.

Itt egyesek nem látják a fától az erdőt... nem maga az Eu a probléma, ez egy jó közösség. Lenne, ha csak a gazdasági kapcsolatokról, könnyített kereskedelemről meg a közlekedésről szólna.

A problémát az usa csicska, Európa érdekeit eláruló brüsszeli vezetés adja, akik ezt a sok undorító, aberrált természetellenes ideológikus szart rákényszerítik a tagállamokra... már akire lehet. Ezek ügynökök,európa népeinek árulói.

Úgyis kéne velük bánni.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Nem fogunk tudni kimaradni a buliból. Többször nem mondom el, hogy egyértelmű volt másfél évtizede nekem, hogy 2021-től balhé lesz orosz-ukrán fronton kezdve. Mivel nem elérhető, hiszen a net szabadsága töredéke a 'réginek', csak elmondani tudom, hogy a NATO már évtizede kiadott egy tanulmányt, ami Európában 2019-2023 közé tette a háború kitörését. Emiatt nem csak vállon veregetni tudom magamat, hanem inkább lényeges a kérdések sora amiket felvet.

  • A NATO miért nem ennek megfelelően cselekedett, ha egyszer megvolt időben a tudásuk?
  • Mi NATO tagok vagyunk hosszú ideje szintén, a rendelkezésünkre állt ennek az ismerete. Mi írta felül ennek az információját, ha egyszer közben folyamatosan monitorozható volt a külpolitikánk, gazdaságpolitikánk, katonapolitikánk részéről a világ összes folyamata sokkal részletesebben mint nekem? Hogy történhetett meg az ő információik birtokában, hogy öt év mínuszt tévedtek, míg én a saját elképzelésemben 2021 nyarára tettem?
  • Lehet-e véletlen tévedés ez az információik birtokában, vagy a történelemismétlő rutinos forgatókönyv szerint 'véletlen' mi magyarok megint elcsúszunk a háborús felkészüléssel?

Benne van a csúnya nagy színjáték lehetősége ebben az egészben, ahogy @MangaMonguz , @neutronbagoly , @Filter is boncolgatja, és bár hosszú lenne elmagyarázni, nem is tudnám röviden, de tartok az igazamtól, hogy még mindig a szkíta utódnépek ritkítása ennek az egésznek a fő célja.

De ha a folyamatokat nézzük is, igazából a jelen helyzetben mik a lehetőségek? Nem akartuk fegyverrel támogatni a háborút és eszkalálni ezzel a haragot és a többség ezt eddig támogatta is. Most hirtelen kezd megváltozni a többség hangulata is ezzel kapcsolatban. A haderőfejlesztés topikban már számolgatnak, mit miért lehetne, pedig láttuk, hogy mi volt a cseheknek a tankokért, tüzérségért, egyéb fegyverekért, rengeteg nagykaliberű lőszerért cserébe. Valahogy elmúlt a racionalitás egy pillanat alatt.

Mindez azért, mert antlantista irányba fordult a vezetésünk és ad valami pluszt azért a pénzért, ami amúgy jogellenesen nem ért ide a 'szövetségeseinktől', mert ez hiányzik a kasszánkból és túllépjük a hiánycélt, miközben ezen szövetségeseink alja hülyeségeinek a pénzügyi kihatásait szenvedjük, miközben stabilabb gazdasági opciók mellett romlik az ő pénzükkel szemben a mi pénzünk fogalma. Irreális folyamatok halmaza egy rakás mesterséges válság után, amik csendben sikkadnak elfelé a közbeszédből a háború veszélye miatt.

Nem készültünk fel, 2019-2023 között T-72M1-gyel és kurblis BTR-rel várjuk a világháborút, amit a saját szövetségünk eszkalál, amit egyértelműen nem fogunk elhagyni. Most hajoltunk be nekik és kis vazelint is hátranyújtottunk a pénzért cserébe, hogy az elkésett haderőfejlesztésünk ne szenvedjen csorbát, bár ahhoz képest is hirtelen késik minden darabja a 'szövetségeseink' tetteinek hála. És a keleti szárny megerősítése 300 000 fő gyorsreagálású erővel, bár szintén később lesz a saját előrejelzésemhez képest, amit @Busho3301 -nak röviden jeleztem, de az ugyanúgy fog határvédeni mint ahogy az oroszok csak hadgyakorlatra mentek a határra.

Be fognak menni és mivel mi is ebben a bagázsban vagyunk, mi is be fogunk menni, mert ha nem hajolunk be, háború nélkül vesztünk köztük, ha behajolunk, akkor viszont háborúval fog úgy kijönni a dolog, hogy mi mégis bukjunk. Ha más nem árulással, de ebbe most nem mennék még bele.

Szóval igazából most nagy dolog folyik előttünk, mert egy csettintésre atlanti irányba fordultunk miközben tudjuk, hogy ennek a támadólag értékelhető lépései mennyire veszélyesek lehetnek. Hirtelen engedtünk az úniónak, hirtelen a haderőnk főparancsnoka ukrán frontot látogat, vége a szabadságnak, innentől minden csak blabla lesz, úgy buktattak el minket, hogy csak néznünk kellett volna ahogy agyonveri ősszel a nép azokat akiknek most behajoltunk. És ha a közhangulat így változik ahogy a haderőfejlesztős topikban, racionalitás gyerünk a kukába, akkor fejest fogunk ugrani minden faszságba.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Hogy érti, hogy "remélem tévedünk"?
Ha az ukrán-oroszt 2026-ra tették, de (sajnos) tévedtek és sokkal előbb jött, akkor a 2028-ra tett Boszniáról miért mondja azt, hogy "remélem tévedünk"? Előbb kellene, hogy jöjjön az is? o_O

Kifejtve bővebben: akkor ezt most értsem úgy, hogy Resperger István előbb akarja, hogy robbanjon a balkáni konfliktus, büntetve ezzel az oroszokat azért, mert 2026 helyett 2022-ben előbb indították el az ukrajnai műveletet, meglepetést okozva?
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria and kétkedő

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 304
113
Nem fogunk tudni kimaradni a buliból. Többször nem mondom el, hogy egyértelmű volt másfél évtizede nekem, hogy 2021-től balhé lesz orosz-ukrán fronton kezdve. Mivel nem elérhető, hiszen a net szabadsága töredéke a 'réginek', csak elmondani tudom, hogy a NATO már évtizede kiadott egy tanulmányt, ami Európában 2019-2023 közé tette a háború kitörését. Emiatt nem csak vállon veregetni tudom magamat, hanem inkább lényeges a kérdések sora amiket felvet.

  • A NATO miért nem ennek megfelelően cselekedett, ha egyszer megvolt időben a tudásuk?
  • Mi NATO tagok vagyunk hosszú ideje szintén, a rendelkezésünkre állt ennek az ismerete. Mi írta felül ennek az információját, ha egyszer közben folyamatosan monitorozható volt a külpolitikánk, gazdaságpolitikánk, katonapolitikánk részéről a világ összes folyamata sokkal részletesebben mint nekem? Hogy történhetett meg az ő információik birtokában, hogy öt év mínuszt tévedtek, míg én a saját elképzelésemben 2021 nyarára tettem?
  • Lehet-e véletlen tévedés ez az információik birtokában, vagy a történelemismétlő rutinos forgatókönyv szerint 'véletlen' mi magyarok megint elcsúszunk a háborús felkészüléssel?

Benne van a csúnya nagy színjáték lehetősége ebben az egészben, ahogy @MangaMonguz , @neutronbagoly , @Filter is boncolgatja, és bár hosszú lenne elmagyarázni, nem is tudnám röviden, de tartok az igazamtól, hogy még mindig a szkíta utódnépek ritkítása ennek az egésznek a fő célja.

De ha a folyamatokat nézzük is, igazából a jelen helyzetben mik a lehetőségek? Nem akartuk fegyverrel támogatni a háborút és eszkalálni ezzel a haragot és a többség ezt eddig támogatta is. Most hirtelen kezd megváltozni a többség hangulata is ezzel kapcsolatban. A haderőfejlesztés topikban már számolgatnak, mit miért lehetne, pedig láttuk, hogy mi volt a cseheknek a tankokért, tüzérségért, egyéb fegyverekért, rengeteg nagykaliberű lőszerért cserébe. Valahogy elmúlt a racionalitás egy pillanat alatt.

Mindez azért, mert antlantista irányba fordult a vezetésünk és ad valami pluszt azért a pénzért, ami amúgy jogellenesen nem ért ide a 'szövetségeseinktől', mert ez hiányzik a kasszánkból és túllépjük a hiánycélt, miközben ezen szövetségeseink alja hülyeségeinek a pénzügyi kihatásait szenvedjük, miközben stabilabb gazdasági opciók mellett romlik az ő pénzükkel szemben a mi pénzünk fogalma. Irreális folyamatok halmaza egy rakás mesterséges válság után, amik csendben sikkadnak elfelé a közbeszédből a háború veszélye miatt.

Nem készültünk fel, 2019-2023 között T-72M1-gyel és kurblis BTR-rel várjuk a világháborút, amit a saját szövetségünk eszkalál, amit egyértelműen nem fogunk elhagyni. Most hajoltunk be nekik és kis vazelint is hátranyújtottunk a pénzért cserébe, hogy az elkésett haderőfejlesztésünk ne szenvedjen csorbát, bár ahhoz képest is hirtelen késik minden darabja a 'szövetségeseink' tetteinek hála. És a keleti szárny megerősítése 300 000 fő gyorsreagálású erővel, bár szintén később lesz a saját előrejelzésemhez képest, amit @Busho3301 -nak röviden jeleztem, de az ugyanúgy fog határvédeni mint ahogy az oroszok csak hadgyakorlatra mentek a határra.

Be fognak menni és mivel mi is ebben a bagázsban vagyunk, mi is be fogunk menni, mert ha nem hajolunk be, háború nélkül vesztünk köztük, ha behajolunk, akkor viszont háborúval fog úgy kijönni a dolog, hogy mi mégis bukjunk. Ha más nem árulással, de ebbe most nem mennék még bele.

Szóval igazából most nagy dolog folyik előttünk, mert egy csettintésre atlanti irányba fordultunk miközben tudjuk, hogy ennek a támadólag értékelhető lépései mennyire veszélyesek lehetnek. Hirtelen engedtünk az úniónak, hirtelen a haderőnk főparancsnoka ukrán frontot látogat, vége a szabadságnak, innentől minden csak blab
Hogy érti, hogy "remélem tévedünk"?
Ha az ukrán-oroszt 2026-ra tették, de (sajnos) tévedtek és sokkal előbb jött, akkor a 2028-ra tett Boszniáról miért mondja azt, hogy "remélem tévedünk"? Előbb kellene, hogy jöjjön az is? o_O
Nincs semmi látnivaló.
A szokásos. Két tömb fegyverkezik , aki középen van meg alatatják.
Ismét a mi konyhánkban akarnak háborúzni. Ez eddig is egyértelmű volt.
Nem véletlenül kérdezgetem hogy az USA miért nem a Berring szorosra összpontosít?
Katonailag megosztaná a ruszkikat. Az EU tolná a saját sereggel, esélyük sem lenne.
De itt nem ez a cél, hanem európa ismételt einstand-olása.
Egy káoszba döntött EU az USA malmára hajtaná a vizet, a ruszkiknak lenne egy kaotikus atomfegyveres szomszédjuk.
A fehér palik mennek a frontra levágatni magukat, a papír nélküli ,ergó besorozhatatlan migráns palik meg maradnak otthon a nőkkel.
Aki ezt nem látja annak csak gratulálni tudok.
Európára, mint önnálló hatalmi tényezőre nincs szükség. Az EU, tetszik vagy sem egy valódi parazita formáció, ami még önellátásra, önfenntartásra is képtelen.
Ez van...
Ezt tették Teacher, Kohl, Mitterand örökségével.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Kifejtve bővebben: akkor ezt most értsem úgy, hogy Resperger István előbb akarja, hogy robbanjon a balkáni konfliktus, büntetve ezzel az oroszokat azért, mert 2026 helyett 2022-ben előbb indították el az ukrajnai műveletet, meglepetést okozva?
Mo.nak egyik konfliktus sem érdeke. Latszik, hogy most is rengeteget veszítünk, totálisan beszűkült a mozgásterünk, távolodnak a szövetsegeseink.

A Balkáni konfliktus púp lenne a hátunkra. Annak kitörése Oroszország érdeke, hogy destabilizálja Európát. Ebből a szempontból nagyon érdekes, hogy Szerbiával az egyik legj9bb a kapcsolatunk.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Nem fogunk tudni kimaradni a buliból. Többször nem mondom el, hogy egyértelmű volt másfél évtizede nekem, hogy 2021-től balhé lesz orosz-ukrán fronton kezdve. Mivel nem elérhető, hiszen a net szabadsága töredéke a 'réginek', csak elmondani tudom, hogy a NATO már évtizede kiadott egy tanulmányt, ami Európában 2019-2023 közé tette a háború kitörését. Emiatt nem csak vállon veregetni tudom magamat, hanem inkább lényeges a kérdések sora amiket felvet.

  • A NATO miért nem ennek megfelelően cselekedett, ha egyszer megvolt időben a tudásuk?

Mert az USA át akarja játszani a volt KGST/VSZ régió egészét az oroszoknak.
Ezért fontos nekik, hogy belépjünk a háborúba és veszítsünk. Ezért volt 2026 a jóslat a 2022 helyett.
Már az USA tűkön ült, hogy nem sikerül provokálni az oroszokat és a végén még tényleg eljön 2026 és akkorra a NATO felkészül, és az oroszok nem fognak tudni győzni.
De sikerült, az oroszok végül előbb indították a támadást, ahogy az USA akarta.
Mi nekünk magyaroknak viszont lehetett volna több eszünk, mert mivel tudjuk az USA tervét, ezért az USA nem várta volna el tőlünk, hogy behajoljunk a Nyugatnak. Még titkon örült is neki, hogy Magyarország érti mire megy ki a játék
és nem kell olyan csúnyán háborúba provokálni mint Lengyelországot ahhoz, hogy veszítsen Oroszországgal szemben.
Mert Magyarország érti enélkül is, hogy az USA óhaja most, hogy a Keleti Blokk ismét átálljon Oroszországhoz Kína és az EU miatt.
És mivel a lengyelek viszont nem akarnának átállni az oroszokhoz, mint a magyarok, ezért őket keménnyebben fogja az USA bedaráltatni az oroszokkal.
Így vagy úgy, a végén a volt KGST/VSZ teljes területe Moszkváé lesz az USA legnagyobb örömére.
EU (Németország) ezzel ki lesz lőve.
Kína pedig kap egy szomszédos szárazföldi riválist az új Szovjetunió révén, amely segít az USA-nak a Kína elleni blokádban a szárazföld felől, hogy teljes legyen a Kína körüli gyűrű.
A legnagyobb szomorúság viszont az, hogy nem az USA miatt fordult most a magyar politika a NATO felé, hanem azért, mert a magyar politikai-gazdasági elit nem tudja elképzelni a Nyugaton kívüli életet és ezért ők bármi áron a Nyugaton akarják tartani Magyarországot, akkor is, ha abba Magyarország elpusztul.
Nekik "keleti" Magyarország nem kell.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
De ha a folyamatokat nézzük is, igazából a jelen helyzetben mik a lehetőségek? Nem akartuk fegyverrel támogatni a háborút és eszkalálni ezzel a haragot és a többség ezt eddig támogatta is. Most hirtelen kezd megváltozni a többség hangulata is ezzel kapcsolatban. A haderőfejlesztés topikban már számolgatnak, mit miért lehetne, pedig láttuk, hogy mi volt a cseheknek a tankokért, tüzérségért, egyéb fegyverekért, rengeteg nagykaliberű lőszerért cserébe. Valahogy elmúlt a racionalitás egy pillanat alatt.

Mindez azért, mert antlantista irányba fordult a vezetésünk és ad valami pluszt azért a pénzért, ami amúgy jogellenesen nem ért ide a 'szövetségeseinktől'
Lehet, hogy azért most, mert már lassan nem lesz akkora tétje? Nem követem az ukrán topicot, de más forrásokból egyre realistább és egyre kevesebb ködös vágyak hangjai kezdenek körvonalazódni. És közben nagyon lecsökkent az Mo. mozgásere is. (És persze alapvetően a jobboldalon is elég erős az atlantista erőtér.)
Kérdés, mit ígértek érte. Csak a meg nem kapott pénzt?
egyértelmű volt másfél évtizede nekem, hogy 2021-től balhé lesz orosz-ukrán fronton kezdve.
Mondjuk ez 2014 eleje óta teljesen világos; de akik a maidant szervezték, azoknak ez jó pár évvel korábban is egyértelműnek kellett lennie, hogy nem marad válasz nélkül az, amit elterveztek és végrehajtottak. De Ukrajna létébe/születésébe is eleve kódolva volt -hisz tetszik, vagy sem; de határterület; mondhatnánk gyepü.
Be fognak menni és mivel mi is ebben a bagázsban vagyunk, mi is be fogunk menni
Ha bemegy a NATO, akkor nem kérdés, hogy menni fogunk. De 2014 óta az a kérdés merült fel többször, hogy hova és miért.

Előbb kellene, hogy jöjjön az is?
Lehet, hogy ő arra érti, hogy nem lesz konfliktus, vagy később (de benne van, hogy korábban) -tehát több lehetőség van.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Már az USA tűkön ült, hogy nem sikerül provokálni az oroszokat és a végén még tényleg eljön 2026 és akkorra a NATO felkészül
Ennek volt valami jele, hogy Európa addigra fel tud készülni? Szerintem nem.

EU (Németország) ezzel ki lesz lőve.
A KE. országok "átlökése" nélkül is eléggé ezen tendencia kezd mutatkozni.

Nekik "keleti" Magyarország nem kell.
Ez sokkal mélyebb. Mindig megvolt és meglesz a kettőség:
Pannonia-Hunnia
Duna-Tisza
Márai-Wass
Nyugat-Kelet Népe
és talán az urbánus (BP)-vidék
stb.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
...
Lehet, hogy ő arra érti, hogy nem lesz konfliktus, vagy később (de benne van, hogy korábban) -tehát több lehetőség van.

Figyeld meg milyen hangsúlyozással mondja. Mivel a 2026-ban úgy tévedtek, hogy előbb jött, és ez rossz, ezért a logikus folytatása az lett volna, hogy remélem a 2028-ban nem tévedünk (és nem jön az is előbb). Mert hogy a Balkán is fel fog robbanni, az nem is kérdés!
Így ezért ezt én úgy dekódoltam, hogy cserébe az Oroszország által okozott meglepetésért a NATO előbb robbantja a balkáni konfliktust, hogy még azelőtt kicsinálják a szerbeket, mielőtt Oroszo. ideérne.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 064
9 003
113
Nem fogunk tudni kimaradni a buliból. Többször nem mondom el, hogy egyértelmű volt másfél évtizede nekem, hogy 2021-től balhé lesz orosz-ukrán fronton kezdve. Mivel nem elérhető, hiszen a net szabadsága töredéke a 'réginek', csak elmondani tudom, hogy a NATO már évtizede kiadott egy tanulmányt, ami Európában 2019-2023 közé tette a háború kitörését. Emiatt nem csak vállon veregetni tudom magamat, hanem inkább lényeges a kérdések sora amiket felvet.

  • A NATO miért nem ennek megfelelően cselekedett, ha egyszer megvolt időben a tudásuk?
  • Mi NATO tagok vagyunk hosszú ideje szintén, a rendelkezésünkre állt ennek az ismerete. Mi írta felül ennek az információját, ha egyszer közben folyamatosan monitorozható volt a külpolitikánk, gazdaságpolitikánk, katonapolitikánk részéről a világ összes folyamata sokkal részletesebben mint nekem? Hogy történhetett meg az ő információik birtokában, hogy öt év mínuszt tévedtek, míg én a saját elképzelésemben 2021 nyarára tettem?
  • Lehet-e véletlen tévedés ez az információik birtokában, vagy a történelemismétlő rutinos forgatókönyv szerint 'véletlen' mi magyarok megint elcsúszunk a háborús felkészüléssel?

Benne van a csúnya nagy színjáték lehetősége ebben az egészben, ahogy @MangaMonguz , @neutronbagoly , @Filter is boncolgatja, és bár hosszú lenne elmagyarázni, nem is tudnám röviden, de tartok az igazamtól, hogy még mindig a szkíta utódnépek ritkítása ennek az egésznek a fő célja.

De ha a folyamatokat nézzük is, igazából a jelen helyzetben mik a lehetőségek? Nem akartuk fegyverrel támogatni a háborút és eszkalálni ezzel a haragot és a többség ezt eddig támogatta is. Most hirtelen kezd megváltozni a többség hangulata is ezzel kapcsolatban. A haderőfejlesztés topikban már számolgatnak, mit miért lehetne, pedig láttuk, hogy mi volt a cseheknek a tankokért, tüzérségért, egyéb fegyverekért, rengeteg nagykaliberű lőszerért cserébe. Valahogy elmúlt a racionalitás egy pillanat alatt.

Mindez azért, mert antlantista irányba fordult a vezetésünk és ad valami pluszt azért a pénzért, ami amúgy jogellenesen nem ért ide a 'szövetségeseinktől', mert ez hiányzik a kasszánkból és túllépjük a hiánycélt, miközben ezen szövetségeseink alja hülyeségeinek a pénzügyi kihatásait szenvedjük, miközben stabilabb gazdasági opciók mellett romlik az ő pénzükkel szemben a mi pénzünk fogalma. Irreális folyamatok halmaza egy rakás mesterséges válság után, amik csendben sikkadnak elfelé a közbeszédből a háború veszélye miatt.

Nem készültünk fel, 2019-2023 között T-72M1-gyel és kurblis BTR-rel várjuk a világháborút, amit a saját szövetségünk eszkalál, amit egyértelműen nem fogunk elhagyni. Most hajoltunk be nekik és kis vazelint is hátranyújtottunk a pénzért cserébe, hogy az elkésett haderőfejlesztésünk ne szenvedjen csorbát, bár ahhoz képest is hirtelen késik minden darabja a 'szövetségeseink' tetteinek hála. És a keleti szárny megerősítése 300 000 fő gyorsreagálású erővel, bár szintén később lesz a saját előrejelzésemhez képest, amit @Busho3301 -nak röviden jeleztem, de az ugyanúgy fog határvédeni mint ahogy az oroszok csak hadgyakorlatra mentek a határra.

Be fognak menni és mivel mi is ebben a bagázsban vagyunk, mi is be fogunk menni, mert ha nem hajolunk be, háború nélkül vesztünk köztük, ha behajolunk, akkor viszont háborúval fog úgy kijönni a dolog, hogy mi mégis bukjunk. Ha más nem árulással, de ebbe most nem mennék még bele.

Szóval igazából most nagy dolog folyik előttünk, mert egy csettintésre atlanti irányba fordultunk miközben tudjuk, hogy ennek a támadólag értékelhető lépései mennyire veszélyesek lehetnek. Hirtelen engedtünk az úniónak, hirtelen a haderőnk főparancsnoka ukrán frontot látogat, vége a szabadságnak, innentől minden csak blabla lesz, úgy buktattak el minket, hogy csak néznünk kellett volna ahogy agyonveri ősszel a nép azokat akiknek most behajoltunk. És ha a közhangulat így változik ahogy a haderőfejlesztős topikban, racionalitás gyerünk a kukába, akkor fejest fogunk ugrani minden faszságba.
Amit írtál simán lehet realitás. De azért van választás, kérdés, hogy a vezetők mennyire tartják szemelőtt a magyarság érdekét?