[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 254
37 145
113
Pár érdekesség; Argentína (komoly válságot gründoltak...gyakorlatilag majdnem éhen haltak; nemi erőszakok, emberrablás, gyilkosságok az egekben) 84 pont :)
Botswana 72 pont, Ghana 80 :D Románia 83... Valamiért az offshore paradicsomok és atlantista fordulatot prezentálók majdnem mind 90 felett.
Valamiért ez a kép ugrik be:
thumb_teacher-please-grade-each-others-tests-yourself-me-and-the-63361760.png
A legújabb típusú pikkelypáncélba öltözve.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Néhány hete, vagy 1-2 hónapja volt itt értekezés, vagy másik topicban ,hogy miként éli meg a hazai gazdaság a jelenlegi helyzetet. Akkor bátorkodtam írni, hogy ki indulva az autóipar állapotából, nem lesz itt akkora baj, mint sokan gondolják. Kaptam is hideget, meleget, hogy ne az első negyedév adataival jöjjek, mert most jön csak a feketeleves. Hát kérem akkor itt a 2. negyed év adata.

300044664_391052956531249_5428652631201991181_n.jpg
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113
Szerintem mivel nem hivatalos állami szereplő nyilatkozta dolognak mentek neki ezért máshol se hívnának be nagykövetet.
Amikor az olasz médiát kóstolták be az oroszok, az olasz kormány elküldte Putyinékat a fenébe.

Az magyarok meg annyira töketlenek hogy még a sajátjaikat se merik megvédeni.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113
Néhány hete, vagy 1-2 hónapja volt itt értekezés, vagy másik topicban ,hogy miként éli meg a hazai gazdaság a jelenlegi helyzetet. Akkor bátorkodtam írni, hogy ki indulva az autóipar állapotából, nem lesz itt akkora baj, mint sokan gondolják. Kaptam is hideget, meleget, hogy ne az első negyedév adataival jöjjek, mert most jön csak a feketeleves. Hát kérem akkor itt a 2. negyed év adata.

300044664_391052956531249_5428652631201991181_n.jpg
Most akkor mégse ütnek ki minket az orosz szankciók? Az EU él és virágzik? Nem illik a narratívába.
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick
K

Kopi2000

Guest
Néhány hete, vagy 1-2 hónapja volt itt értekezés, vagy másik topicban ,hogy miként éli meg a hazai gazdaság a jelenlegi helyzetet. Akkor bátorkodtam írni, hogy ki indulva az autóipar állapotából, nem lesz itt akkora baj, mint sokan gondolják. Kaptam is hideget, meleget, hogy ne az első negyedév adataival jöjjek, mert most jön csak a feketeleves. Hát kérem akkor itt a 2. negyed év adata.

300044664_391052956531249_5428652631201991181_n.jpg
Ez tenyleg nagyon vicces, szembemegy a valosaggal.... Realerteken ennyi, vagy csak ugy hasrautve?
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 812
113
Pár érdekesség; Argentína (komoly válságot gründoltak...gyakorlatilag majdnem éhen haltak; nemi erőszakok, emberrablás, gyilkosságok az egekben) 84 pont :)
Botswana 72 pont, Ghana 80 :D Románia 83... Valamiért az offshore paradicsomok és atlantista fordulatot prezentálók majdnem mind 90 felett.
Valamiért ez a kép ugrik be:
thumb_teacher-please-grade-each-others-tests-yourself-me-and-the-63361760.png
Pff, ezek kezdők!
Így néznek ki a nagy kutyák;
nkextramedals.jpg
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Ez tenyleg nagyon vicces, szembemegy a valosaggal.... Realerteken ennyi, vagy csak ugy hasrautve?



 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Most akkor mégse ütnek ki minket az orosz szankciók? Az EU él és virágzik? Nem illik a narratívába.

Ezt a hülyeséget szerintem a jobb oldalon sem hisszük el, már aki reálisan figyeli a folyamatokat. Tudjuk mi is hogy a nyugat nem fog összeomlani, legfeljebb lassulhat. Hosszú távon az oroszok buknak majd.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113
Ez tenyleg nagyon vicces, szembemegy a valosaggal.... Realerteken ennyi, vagy csak ugy hasrautve?
A te valosagoddal. Ne csak ballibant lapokat olvass. :D
Szűkíti a perpektívát.
De sztem meg lehet nyugodni, a masodik félév xarabb lesz.

Csak a propi! :D
eurostatgdp220817egy-549071.png


eurostatgdp220817ketto-549073.png


:cool:
futas-verseny-cel-szalag-gyozelem-gyoztes-getty-stock-543779.jpg


gdp0001-548995.jpg


 
  • Tetszik
Reactions: megazez and honved

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Pofon a liberális közgazdászoknak, mert úgy néz ki, jobban növekedtünk, mint az első negyed évben.
Mi húzta fel és miből első kérdés? Az ipar nem tehetett hozzá ennyit. Fogyasztás ..... A második gondolom te sem gondolod komolyan hogy ennyi lett? Józan paraszti ésszel is max 2.5-3% os lehetett. Abból is 1,5-2% ot az emberek költekezési vágya vitte fel a benzint is hozzá kellene számolni.
Annak a statisztikának hisszek amit én hamasitottam meg. Churchill
 
  • Vicces
Reactions: hete

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113
Ezt a hülyeséget szerintem a jobb oldalon sem hisszük el, már aki reálisan figyeli a folyamatokat. Tudjuk mi is hogy a nyugat nem fog összeomlani, legfeljebb lassulhat. Hosszú távon az oroszok buknak majd.
Én úgy fogalmaznék inkább az oroszok buknak majd nagyobbat, de sajnos mi is. Európában. Főleg Németországban, Kelet-Európában, az energia ára, az olcsóbb orosz kőolaj és földgázszallítások miatt az ázsiái piacokhoz képest olcsóbb volt. Volt 1 kis versenyelőny ezen a téren. Ez most bebuktuk, sőt, hátrányba kerülünk évekre. Ez az ipari, mezőgazdasági hendikepp szépen lecsapódik, egyre erőteljesebben a lakossági életszínvonalra. Nemcsak nálunk, Európában. 3-5 év mire alkalmazkodunk. Itt Kelet-Europa és sajnos Magyarország fokozottan érintett.


Vagy kibekkeljük vhogy a tűzszünetet és hátha rendeződik valahogy a viszony. Bár én ez utobbiban egyre kevésbé hiszek.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113
Mi húzta fel és miből első kérdés? Az ipar nem tehetett hozzá ennyit. Fogyasztás ..... A második gondolom te sem gondolod komolyan hogy ennyi lett? Józan paraszti ésszel is max 2.5-3% os lehetett. Abból is 1,5-2% ot az emberek költekezési vágya vitte fel a benzint is hozzá kellene számolni.
Annak a statisztikának hisszek amit én hamasitottam meg. Churchill
Csak annak a statisztikának higgxünk, ami xar képet mutat és illik a vilagképünkbe. :D

A közgizdászok, 6,1-re számítottak, 6.5 lett. Nem nagy difi, hihetsz neki. Hogy a Nepazava nem ezt a hangulatot erősíti az megint más dolog.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Mi húzta fel és miből első kérdés? Az ipar nem tehetett hozzá ennyit. Fogyasztás ..... A második gondolom te sem gondolod komolyan hogy ennyi lett? Józan paraszti ésszel is max 2.5-3% os lehetett. Abból is 1,5-2% ot az emberek költekezési vágya vitte fel a benzint is hozzá kellene számolni.
Annak a statisztikának hisszek amit én hamasitottam meg. Churchill

Én makro adatokhoz nem értek, nem vagyok közgazdász. De a munkahelyem kapcsán, figyelem és tájékozódom, az autógyártás dolgairól. Az biztos nem csökken a lendület és a megrendelés állomány folytán, az év további részében sem fog nagyon.
Az ipari termelés gőzerővel megy, az biztos. A fogyasztás sem lassul, abban is biztos vagyok, látva a bevásárlódömpinget folyamatosan, az áruházak parkolóiban.
Még érdekesebb a 6.5 %-os növekedés annak tükrében, hogy az aszály miatt a mezőgazdaság tuti kevesebbel járult hozzá az eredményhez.
Az i-re a pontot pedig az teheti fel, hogy ebben az évben még a ballib okosok sem foghatják az ország gazdasági teljesítményét arra, hogy az EU pénzek miatt jó, nem pedig a teljesítmény miatt.
Mert EU pénz, részben hála a ballib oldalnak, még nem igazán jött az országba idén.
Akkor miből is ?
Szerintem alapvetően abból az erőteljes ipartelepítésből, amit ez a kormányzat visz 2010 óta. Már érződött a hatása a covid járvány alatt is, amikor a nagyokosok szintén a gazdaság összeomlását jósolták. Nem jött be.
Most sem akarunk valahogy gazdaságilag összeomlani, úgy néz ki.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 318
12 688
113
Amikor az olasz médiát kóstolták be az oroszok, az olasz kormány elküldte Putyinékat a fenébe.

Az magyarok meg annyira töketlenek hogy még a sajátjaikat se merik megvédeni.
A HVG és a Népszava mióta a sajátunk?
 
Status
Not open for further replies.