[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Én úgy fogalmaznék inkább az oroszok buknak majd nagyobbat, de sajnos mi is. Európában. Főleg Németországban, Kelet-Európában, az energia ára, az olcsóbb orosz kőolaj és földgázszallítások miatt az ázsiái piacokhoz képest olcsóbb volt. Volt 1 kis versenyelőny ezen a téren. Ez most bebuktuk, sőt, hátrányba kerülünk évekre. Ez az ipari, mezőgazdasági hendikepp szépen lecsapódik, egyre erőteljesebben a lakossági életszínvonalra. Nemcsak nálunk, Európában. 3-5 év mire alkalmazkodunk. Itt Kelet-Europa és sajnos Magyarország fokozottan érintett.


Vagy kibekkeljük vhogy a tűzszünetet és hátha rendeződik valahogy a viszony. Bár én ez utobbiban egyre kevésbé hiszek.

Óvatos duhajként, várjuk ki a végét. Én azt tapasztalom, az ipari szereplők nemhogy visszavesznek, de a világbeli gondok ellenére, vagy épp emiatt, a termelési kapacitásaikat szépen hozzák ide hozzánk. Gyógyszergyártástól, a bútorgyártáson át, az autógyártásig, csak a szűkebb régiónkból, ahol élek tudnék példát mondani arra, hogy minden ipari szereplő termelési kapacitást fejlesztett itt, az elmúlt 2 évben. Mindegyik további fejlesztésekben gondolkodik tovább.
 
  • Tetszik
Reactions: hete and papajoe

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Örülök hogy így repesztünk felfelé,de csak nekem tűnik úgy hogy az isten pénze már nem elég a napi betevőre?De legalább papíron már kurva jól nézünk ki.
Szerintem félreértitek a dolgot. Nominálnövekedés van, nem reálnövekedés.
Egyszerű ilyen inflációval 6,5%-os növekedést felmutatni! Ne feledjük, hogy az infláció is növekedés a statisztikákban. Nem hiszem, hogy az a 6,5% inflációval korrigált szám lenne. Ezt a poént csak annak lehet elsütni, aki nem gondolkodik. Lassan 20%-nál tart az infláció, ha ezt nézzük a 6,5%-os növekedés éppen durva csökkenés, mert a növekedés nem éri el az inflációt. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy a fogyasztóiár indexben nincsenek benne az építőipari árak, ha valamit felújítani, javítani kellene a házon, lakáson. Az építőipari infláció is stabilan 7% fölött van, ergo az építőipari termelés volumene csökken, csak nominális növekedést tudunk felmutatni a csökkenésnél nagyobb mértékű infláció miatt. Durván földbe fog állni az ország ezek szerint belátható időn belül.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 780
113
Szerintem félreértitek a dolgot. Nominálnövekedés van, nem reálnövekedés.
Egyszerű ilyen inflációval 6,5%-os növekedést felmutatni! Ne feledjük, hogy az infláció is növekedés a statisztikákban. Nem hiszem, hogy az a 6,5% inflációval korrigált szám lenne. Ezt a poént csak annak lehet elsütni, aki nem gondolkodik. Lassan 20%-nál tart az infláció, ha ezt nézzük a 6,5%-os növekedés éppen durva csökkenés, mert a növekedés nem éri el az inflációt. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy a fogyasztóiár indexben nincsenek benne az építőipari árak, ha valamit felújítani, javítani kellene a házon, lakáson. Az építőipari infláció is stabilan 7% fölött van, ergo az építőipari termelés volumene csökken, csak nominális növekedést tudunk felmutatni a csökkenésnél nagyobb mértékű infláció miatt. Durván földbe fog állni az ország ezek szerint belátható időn belül.
A. 6.5 az inflacioval korrigált szám...... Igen, az..... Letetted az állad? :D
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
A. 6.5 az inflacioval korrigált szám...... Igen, az..... Letetted az állad? :D
És ez számodra miből derül ki? A szezonális korrekció az nem az. Amit belinkeltél azokban mindben csak arról van szó. (nyers, illetve szezonális és naptárhatással kiigazított szám ez, nem inflációval kiigazított)
Nekem semmitől nem esik le az állam, se pró se kontra, egyszerűen tudni akarom az igazat feketén fehéren.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 780
113
Szerintem félreértitek a dolgot. Nominálnövekedés van, nem reálnövekedés.
Egyszerű ilyen inflációval 6,5%-os növekedést felmutatni! Ne feledjük, hogy az infláció is növekedés a statisztikákban. Nem hiszem, hogy az a 6,5% inflációval korrigált szám lenne. Ezt a poént csak annak lehet elsütni, aki nem gondolkodik. Lassan 20%-nál tart az infláció, ha ezt nézzük a 6,5%-os növekedés éppen durva csökkenés, mert a növekedés nem éri el az inflációt. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy a fogyasztóiár indexben nincsenek benne az építőipari árak, ha valamit felújítani, javítani kellene a házon, lakáson. Az építőipari infláció is stabilan 7% fölött van, ergo az építőipari termelés volumene csökken, csak nominális növekedést tudunk felmutatni a csökkenésnél nagyobb mértékű infláció miatt. Durván földbe fog állni az ország ezek szerint belátható időn belül.
Első félévben 7 5%_os inflációról indultunk és 12,5% volt júniusban. A juliusi adat 13-14%volt, nem 20. Az első féléves növekedés még atlag 10%-os inflációs környezetben született.

Még egyszer!! Ez a 6.5% az inflációval korrigált növekedés, semmi visszaesés nincs!!!

De ez ki fog fulladni. Pont azért fog visszaesni a növekedés a masodik félévben, mert az inflácio, főleg az energiaárak miatt, amit a balfasz szanciók erősítenek, emelkedik. Erre jön rá a gázhiány, ami még tovabb gyengíti a forintot. Emelkedik a kamat, védik a forintot, de nő a hirelkamat is, ez szintén lassítani fog.

Xal keine Panik, hamarosan jöhetnek a győzelmi jelentések, romlani fog a magyar gazdasági teljesítmény.
Türelem, elvtarsak, türelem!!!

(lehet akkor is relativ, a térségben, Európában, jobban fogunk teljesiteni, de nem azt kell majd a zászlóra írni)
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
És ez számodra miből derül ki? A szezonális korrekció az nem az. Amit belinkeltél azokban mindben csak arról van szó. (nyers, illetve szezonális és naptárhatással kiigazított szám ez, nem inflációval kiigazított)
Nekem semmitől nem esik le az állam, se pró se kontra, egyszerűen tudni akarom az igazat feketén fehéren.
PS: per definitionem ez a különbség a reál és a nominál GDP növekedés között.
Valahol feketén fehéren leírva szeretném látni, hogy ez nem nominál hanem reál GDP.... mert ez pont olyan mint a nukleáris fúzió nyeresége... a sok PR fúziókutató elfelejti beleszámolni, hogy a plazma erőterét is fenn kell tartani, ebből jönnek a szenzációhajhász cikkek.

Szóval van reál meg nominál GDP. Nagyon vigyáz az összes cikk, hogy ne írja hozzá a cikkhez se egyiket se másikat... szóval mi az igazság?
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 780
113
És ez számodra miből derül ki? A szezonális korrekció az nem az. Amit belinkeltél azokban mindben csak arról van szó. (nyers, illetve szezonális és naptárhatással kiigazított szám ez, nem inflációval kiigazított)
Nekem semmitől nem esik le az állam, se pró se kontra, egyszerűen tudni akarom az igazat feketén fehéren.
Mindig azt adják meg, anélkül értelmetlen.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Mindig azt adják meg, anélkül értelmetlen.
Nem. Van reál meg nominál GDP is. Churchill óta én csak abban a statisztikában hiszek, amit én hamisítottam.
Ha viszont még mindig reál növekedés lenne (én ebben korántsem vagyok biztos) az csak annyit jelent, hogy a ciklus egy korábbi időbeli pontján vagyunk, a hullámvölgy így is úgy is jön...
És igen, igazad van, úgy tűnik reálértéken még növekedünk.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Az állami beruházásstop hatása max jövőre lesz érezhető.
Ha nagyon érezhető lesz egyáltalán. Egy csomó dologra, amire eddig nem volt ember, meg tud valósulni. Ha kevesebb állami munka lesz, akkor lehet, hogy a kivitelezések ára is valamennyire csökken, vagy stagnál.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Nem. Van reál meg nominál GDP is. Churchill óta én csak abban a statisztikában hiszek, amit én hamisítottam.
Ha viszont még mindig reál növekedés lenne (én ebben korántsem vagyok biztos) az csak annyit jelent, hogy a ciklus egy korábbi időbeli pontján vagyunk, a hullámvölgy így is úgy is jön...
És igen, igazad van, úgy tűnik reálértéken még növekedünk.
Key information about Hungary Real GDP Growth

  • The Gross Domestic Product (GDP) in Hungary expanded 8.0 % YoY in Mar 2022, following a growth of 7.1 % in the previous quarter.
  • Real GDP Growth YoY data in Hungary is updated quarterly, available from Mar 1996 to Mar 2022, with an average rate of 3.7 %.
  • The data reached an all-time high of 17.6 % in Jun 2021 and a record low of -13.0 % in Jun 2020.
CEIC calculates Real GDP Growth from quarterly Real GDP Index. Hungarian Central Statistical Office provides Real GDP Index at chain linked 2015 prices.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 780
113
Nem. Van reál meg nominál GDP is. Churchill óta én csak abban a statisztikában hiszek, amit én hamisítottam.
Ha viszont még mindig reál növekedés lenne (én ebben korántsem vagyok biztos) az csak annyit jelent, hogy a ciklus egy korábbi időbeli pontján vagyunk, a hullámvölgy így is úgy is jön...
Ott van europai összevetésben is az adat. 1-2%-os német, szlovák növekedés mellett a magyar 6.5. Akkor a szlovákok - 10% reál GDP-ben vannak??? Ez mekkora recesszió lenne. Ezek az inflációval korrigált adatok.

Itt a portfolio várakozás a masodik félévre. Pont az inflációt emelik ki rizikóként a jövőre nézve.

Az év második felében éves alapon a mostaninál lassabb növekedés várható, a nagy kérdés pedig az, hogy negyedéves alapon elfogy-e a lendület, és recesszióba csúszik-e a magyar gazdaság. A növekedést övező kockázatok (magas hazai infláció, emelkedő áram- és gázár, a hitelezés megtorpanása, európai gázválság) alapján nem lenne meglepő a visszaesés.

Szal igen, még a visszaesés szele csak meglegyintett. Fél év mulva elégedetebb leszel.
 
  • Tetszik
Reactions: DTheo and phaidros

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Vajon ez mit jelenthet a valóságban ? Kezdenek felgyorsulni az események. A sorok között kell olvasnunk...

Ők (101-es) adja a NATO kontingens amerikai erőit....
 
  • Imádom
Reactions: hendrick

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 703
113
Ez pont nem cáfol semmit, hanem azt mutatja, hogy az orosz "kontroll" az ország felett nem OV-ék egyedi Achilles-sarka, hanem a fenyegetés perzisztens és úgy tűnik egyik kormány sem tud igazán szuverén lenni... megjegyzem hazánk méretével és erejével ez nem csoda, de egy másik katonai szövetség tagjaként minimum ciki... az is ami fletóék alatt ment, meg az is ami utána...

És valami más:
Hát ha a Sanyi nem kalapozna az iskoláknál, hogy hogyan lehet fatüzelésre átállni, meg nem írnák bele a tanév rendjébe idén először előre a távoktatásra való áttérés rendjét, meg egyes oktatási intézményekben nem azon dolgoznának most, hogy tömbösítsék az intézményben tartandó tevékenységet a kisebb fűtési igényű időszakokra és ürítsék a jelenlét szükségességét a kemény téli időszakban, akkor a "szülői fantázia" sem szaladna meg ennyire ...
De hiszen regen is volt "szenszunet" nem? Ez csak egy regi hagyomany visszahozasa az oktatasban. . .
 
Status
Not open for further replies.