[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
A baj az, hogy ezek halál komolyan gondolják...
Nem az ellenzéki politikusok hiszik ezt el, hanem a szavazóik, mert így mindig van min hőbörögni. Van egy réteg akinek erre van igénye.
Pl. a minap felhívtak meglibbant rokonok, hogy kamuzzak a népszámláláson, mert az egész csak azért kell Orbánnak, hogy a sorozás bevezetésénél meglegyenek a pontos adatok... Erre azért hagynék egy kis időt. :rolleyes:
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 841
35 417
113

Bencsik András keményen kimondta: söpredék lepte el a pedagógusi pályát, akik csak rombolni akarnak​


A fityisz ott rohad kétharmaddal mán 8 éve egyhuzamba kormànyon csinálhattak volna valamit a tanárképzéssel meg ùgy egyáltalán az oktatással, ja meg meg kéne a tanárokat fizetni normálisan.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 014
54 006
113

Bencsik András keményen kimondta: söpredék lepte el a pedagógusi pályát, akik csak rombolni akarnak​


A fityisz ott rohad kétharmaddal mán 8 éve egyhuzamba kormànyon csinálhattak volna valamit a tanárképzéssel meg ùgy egyáltalán az oktatással, ja meg meg kéne a tanárokat fizetni normálisan.




Nem értem,hogy mi a baj az oktatással,azt értem,hogy a tanárok nincsenek megfizetve,de ez a Magyar lakosság 87.78%-ra igaz.
Az,hogy a.mai kölkök agya kirohad a sok videójátéktól,meg buzoid sorozatoktól,az a szülők Sara is,nem csoda, hogy nem tanulnak,lusták,szemtelenek,és minden ellenesek is.
A tanár 45 percben nem tud személyiséget fejleszteni 25 kamaszban,a tanuló feladata,hogy odafigyeljen,és otthon még ráhaladjon a kérdére,amire a szülőknek kellene rábírni a nebulót ez összmunka lenne.
Vagy a tananyag rossz?
Nem értem ezt a nagy,nemzeti hisztikét.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 869
27 426
113
Nem értem,hogy mi a baj az oktatással,azt értem,hogy a tanárok nincsenek megfizetve,de ez a Magyar lakosság 87.78%-ra igaz.
Az,hogy a.mai kölkök agya kirohad a sok videójátéktól,meg buzoid sorozatoktól,az a szülők Sara is,nem csoda, hogy nem tanulnak,lusták,szemtelenek,és minden ellenesek is.
A tanár 45 percben nem tud személyiséget fejleszteni 25 kamaszban,a tanuló feladata,hogy odafigyeljen,és otthon még ráhaladjon a kérdére,amire a szülőknek kellene rábírni a nebulót ez összmunka lenne.
Vagy a tananyag rossz?
Nem értem ezt a nagy,nemzeti hisztikét.
Sok tanárt nem is érdekel a tananyag / belefásult, inkább politiziál, vagy azt sem, a saját családi életéről mesél. De ez mondjuk már 20+ éve is így volt. Persze ők a leghangosabbak, h alacsony a bér, és nem is érti, h érettségi évében miért nem fejezték még be Shakespeare-t. Hát, mondjuk, lehet, nem a gyereke óvodai előmenetelét kellett volna tárgyalni heti 2 órában. Esetleg.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 137
113
Nem értem,hogy mi a baj az oktatással,azt értem,hogy a tanárok nincsenek megfizetve,de ez a Magyar lakosság 87.78%-ra igaz.
Az,hogy a.mai kölkök agya kirohad a sok videójátéktól,meg buzoid sorozatoktól,az a szülők Sara is,nem csoda, hogy nem tanulnak,lusták,szemtelenek,és minden ellenesek is.
A tanár 45 percben nem tud személyiséget fejleszteni 25 kamaszban,a tanuló feladata,hogy odafigyeljen,és otthon még ráhaladjon a kérdére,amire a szülőknek kellene rábírni a nebulót ez összmunka lenne.
Vagy a tananyag rossz?
Nem értem ezt a nagy,nemzeti hisztikét.
Hát direkt megnéztem a családban lévő általános iskolás korú gyerek könyveit meg leszedtem a sajátom a padlásról ugyan abból az évfolyamból.
A mostani tananyag egy strukturálatlan szar ahhoz képest amit nekünk oktattak.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113

Bencsik András keményen kimondta: söpredék lepte el a pedagógusi pályát, akik csak rombolni akarnak​


A fityisz ott rohad kétharmaddal mán 8 éve egyhuzamba kormànyon csinálhattak volna valamit a tanárképzéssel meg ùgy egyáltalán az oktatással, ja meg meg kéne a tanárokat fizetni normálisan.
Akár hányszor hozzá akartak nyúlni, mindig elérték a tanárok, hogy ne legyen belőle semmi, lásd az első nagyobb akciójuk a kockás inges tüntike.... A tanárok többségének jó ez a posvány amit teremtetek, az ellenzéknek szintén jó, a közös nevező így megvan az ellen amikor valaki éppen bele akar nyúlni a patkányfészkükbe.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 413
3 683
113
Minap jártam ott. A helyik akikkel beszéltem azt mondták, hogy egy kormány se húzta soká mostanában, már unják az időközi választásokat, már szavazni se mennek el.

Ezen felül Viktorunkról áradoztak… Az a gyanúm, hogy a magyar politika ellenes kampány a keleti térfélen inkább ellentétes hatást vált ki, mint nyugaton. A birodalom központjában még nem fogták fel, hogy nem mindenhol ugyanazok az érdekek, értékek, és ebbe fognak belebukni.

Múlt hét vasárnapi sztori, a helyszín Thesszaloniki:
Bemegyek a gyrososhoz, de sokat kell várni, mert még reggel van, és hideg a húsos henger. Várakozás közben megkérdezi, honnan jöttem, mondom hogy "from Hungary, Budapest".
Reakció: "I like Viktor Orbán! He is protecting his country from the EU well"
Ebből azt szűrtem le, hogy ők is vágynának egy hasonló (értsd, hazai érdekeket az EU, vagy pláne az USA érdekek elé helyező) kormányra...
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
980
2 789
93
Hát direkt megnéztem a családban lévő általános iskolás korú gyerek könyveit meg leszedtem a sajátom a padlásról ugyan abból az évfolyamból.
A mostani tananyag egy strukturálatlan szar ahhoz képest amit nekünk oktattak.
Szerintem meg leginkább iskolája válogatja. Én azt látom, hogy nálunk az igazgatónő vérprofi, a tanárok lelkesek és a gyerekek igényei, erősségei, gyengeségei maximálisan figyelembe vannak véve. Ezerszer jobb hagulatban tanulnak, mint mi anno. És azt sem mondhatom, hogy keveset tanulnak, mert látom, hogy mit fejlődnek. Főleg német nyelvből. Mondjuk ez egy vesenyistállónak beállított iskola, ennek megfelelően aki gyengébb képességünek érezte a gyerekét nem hozta ide, ezért lehet, hogy az alapanyag is jobb. Ja és persze ez alsó tagozat.
Az hogy a mi korünkban mi volt az oktatás minősée, azt szerintem jól jellemzi, hogy mennyi balfasz van a korosztályunkban. :D bár te szerintem egy kicsit fiatalabb vagy nálam, lehet később javultak a dolgok de nem hiszem
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 989
7 095
113
Nem értem,hogy mi a baj az oktatással,azt értem,hogy a tanárok nincsenek megfizetve,de ez a Magyar lakosság 87.78%-ra igaz.
Az,hogy a.mai kölkök agya kirohad a sok videójátéktól,meg buzoid sorozatoktól,az a szülők Sara is,nem csoda, hogy nem tanulnak,lusták,szemtelenek,és minden ellenesek is.
A tanár 45 percben nem tud személyiséget fejleszteni 25 kamaszban,a tanuló feladata,hogy odafigyeljen,és otthon még ráhaladjon a kérdére,amire a szülőknek kellene rábírni a nebulót ez összmunka lenne.
Vagy a tananyag rossz?
Nem értem ezt a nagy,nemzeti hisztikét.

Általánostól, egyetemig, nekem össz-visz 1 kiváló és kettő jó képességű matek tanárom volt, 1 kiváló biosz tanárom,1 kiváló angol tanárom, 2 jó töri tanárom volt... ennyi- voltam ötös matekból, s buktam is belőle.
Egyetemet nem tudom minősíteni mert az egy diplomagyár és haszontalan fszságokat tanítottak többnyire(gazdasági egy.) ppt-t meg én is tudok olvasni.

Szóval a többség szar volt mint pedagógus, s mindenki alulfizetett és fáradt volt. De a fizetés nem old meg mindent, mert nem a pénztől fog tudni jobban tanítani a tanár...

S, igazán nem számít hogy kamaszok meg szemtelen meg miegymás...voltak tanárjaim akiknél mindenki kussolt. S soha nem emelték fel a hangjukat, nem üvöltöztek a diákokkal..s voltak akiknél teljes volt a káosz

Az az igazság hogy túl sok nő van tanári pályán, s a többség képtelen tekintélyt parancsolni jelenlétével. Ne haverkodjanak, ne tegeződjenek, legyenek fair s kész.. de ez látszólag kúrva nehéz.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
Az általad megosztott forrás valószínűleg a PKK által létrehozott propagandaoldal.

Mellékesen megjegyzem, hogy Budapest belvárosában időnként lehet találni Rojava, YPG, meg hasonló matricákat, és az antifa más szélsőbaloldali elemekkel együtt idealizálja a kurd milíciákat, és talán kapcsolatban is állnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Vlad

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 876
91 406
113
Lehet ilyen plimitív módon gyűlöletet kelteni a tanálok, az olvosok vagy bálki ellen, de kéldem én: ez előle visz vagy hátla?
Sztem ez egy reakció a tanári fizetés emelés ürügyén szerveződő primitív ellenzéki hangulatkeltésre. O1G szintjén ragadtak...



7oaSV35lTVAJ132mms-lg.jpeg


 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Köszönöm, legalább ennyi történik. Komolyan vetettem fel a helyi közösségnek, egy fajta MIAF@SZVANMÁR kérdésként. Tényleg eljátsszák velünk a Győri program 2.0-át? Nagyon akartuk gyerekek, csak jött a háború amiről mindenki tudott, aztán már zajlott is, sajnos nem tudtuk, hogy jön. Vicces lesz ha a lengyelek a Spike gyártását megkapva hamarabb fognak belőle lődözni mint mi. Van egy IFV, megvan a képesség, van pár PZH, megvan a képesség, juhúúú, megcsináltuk. A többi ráér a háború után vagy mivan?
A Győri program a román háborúra készült és ha a katona tisztjeink nem lettek volna türelmetlenek és teljes mellszélességgel beálltak volna Teleki mögé kilavíroztuk volna a háborúba lépést mondjuk 40 000 sváb önkéntes kiküldésével (mondjuk nagyon sokat segítettek volna a Győri program átkalibrálásánál!) Most már az elején következetesen nyomjuk mi a békét akarjuk, és a céljaink nagyon nem is változhattak az elmúlt 70 évben, de most a történelem lehet hogy ad egy második esélyt és most az újratöltésnél lehet hogy jobban és szerencsésebben csináljuk.;)
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and PFZ

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 093
113
A Győri program a román háborúra készült és ha a katona tisztjeink nem lettek volna türelmetlenek és teljes mellszélességgel beálltak volna Teleki mögé kilavíroztuk volna a háborúba lépést mondjuk 40 000 sváb önkéntes kiküldésével (mondjuk nagyon sokat segítettek volna a Győri program átkalibrálásánál!) Most már az elején következetesen nyomjuk mi a békét akarjuk, és a céljaink nagyon nem is változhattak az elmúlt 70 évben, de most a történelem lehet hogy ad egy második esélyt és most az újratöltésnél lehet hogy jobban és szerencsésebben csináljuk.;)
Senkit nem érdekel, hogy mi békét akarunk, ez semmit nem fog jelenteni. Tisza sem akart háborút. Horthy sem akart háborút. Ugyanaz a film most tutira máshogy fog végződni, hiszen komoly beszerzéseket eszközöltünk a háború utánra.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Senkit nem érdekel, hogy mi békét akarunk, ez semmit nem fog jelenteni. Tisza sem akart háborút. Horthy sem akart háborút. Ugyanaz a film most tutira máshogy fog végződni, hiszen komoly beszerzéseket eszközöltünk a háború utánra.
Mi se akarunk igazán békét, hiszen csak így keletkezik egy lehetőség számunkra egy új lapleosztásra, csak a harcokba nem kell mennünk és ez a lényeg mi csak hátulról kiabáljunk hogy hajrá és néha dobjunk el egy követ ami persze senkit se találjon el (legfeljebb egy románt véletlenül persze :))
 
  • Vicces
Reactions: tomcat1

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Senkit nem érdekel, hogy mi békét akarunk, ez semmit nem fog jelenteni. Tisza sem akart háborút. Horthy sem akart háborút. Ugyanaz a film most tutira máshogy fog végződni, hiszen komoly beszerzéseket eszközöltünk a háború utánra.

Az rendben hogy békét szeretnénk és nem háborúzni. Azonban NATO és EU tagok vagyunk. Nem találtuk meg az egyensúlyt. Alap semlegességgel itt csak orosz barátok lehetünk, miközben a szövetség, tagállamonként, kiáll az ukránok katonai erőfeszítései mellett. Támogatja őket fegyverrel, stb. . Oroszbarátnak is néznek bennünket nyugaton. Még nincs vége, de úgy érzem ismét a rossz oldalra kerültünk. Mármint a végén, a vesztes oldalra. Legkevesebb hogy a kormány belebukik a végén. Az ország nem fog, de itt lesz majd egy teszetosza balliberális, semmirekellő oldal, akik kormányozni akarnak, de nem tudnak. Ugyanakkor a jelenlegi kormánnyal már nem akar senki majd együttműködni nyugaton. Sajnos ez a forgatókönyv is megvalósulhat. Mert azt illik tudni, működésünk alapja, a gazdaságunk. Az meg a nyugati gazdaság része. A gázt mindenki megoldotta, most már a válság előttinek is alatta van az ára. Mi is többet vettünk az elmúlt hónapban nyugatról, mint amennyi a déli áramlaton jött. Gazdasági válság sem lett olyan nyugaton, mint amit a saját propagandánk mond, mert mi sem érezzük még, pedig oda termelünk. Kíváncsi leszek a végére. Tartok tőle, az oroszokon és az ukránokon kívül, mi fizetünk majd rá legjobban a térségben. Tippelni lehet csak, a végét persze senki nem tudja.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 265
113

Korábban felmerült, hogy a külügyben húzzák Pressmannak a strigulákat, kíváncsi vagyok, meglépik-e, hogy nemkívánatos személynek nyilvánítják és hazaküldik. Ideje volna.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 093
113
Mi se akarunk igazán békét, hiszen csak így keletkezik egy lehetőség számunkra egy új lapleosztásra, csak a harcokba nem kell mennünk és ez a lényeg mi csak hátulról kiabáljunk hogy hajrá és néha dobjunk el egy követ ami persze senkit se találjon el (legfeljebb egy románt véletlenül persze :))
Nincs kövünk, erről érdeklődtem vala, hogy mikor lesz?