[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 995
113
Ha már mindenki memoározik, telesírom Én is a fórumot (csak a rosszra emlékezve, jó libsi szokásként) s megírom a magamét tanár fronton:
Kezdjük az elején Általános iskola:
Első 4 évemben Zsolnay módszerben tanultam, ~20 fővel, ezzel a ~20 fővel együtt végeztem el a 8 osztályt de félidőben megszüntették ezt a rendszert. Amire emlékszem, hogy elég jó eredményeket értünk el mindig, a,b,c osztályok voltak akkor még ~20-20-20 fővel a miénk volt csak Zsolnays, eredmények tekintetében mi vittük mindig a prímet, szavalóverseny, matekverseny, mentem környezetismereti versenyre is, ennyit a jóból :) 5.-ben, megkaptuk az "új" tanárokat, matek-technika tanárom annyira tett a tanításra, hogy az osztály fele lecsúszott matekból (köztük én is a törtekből, a többi az ment), technikán szó szerint semmit nem csináltunk (volt egy nagy páncélszekrény tele légpuskával azt néha megmutatta, hogy "régen ilyen is vót". Angol-t amikor kezdtük a tanár kb 3-4-5 hét táján egyből el is vette a kedvem a tanulásától, pedig magamtól rájöttem -összekombináltam fejben a school szó jelentését- amikor megkérdeztem, hogy ez tényleg azt jelenti, hogy iskola lazán kijelentette, hogy ne gondolkozzak ilyeneken, majd ahogy haladunk az anyaggal megtudom ezt egy kicsit bunkóbban, Önérzetes gyerek lévén nem is foglalkoztam sokáig az angollal, csak annyit tanultam ami órán megmaradt meg amikor anyámék elővették, hogy tanuljak (ezzel jól eléltem 2-3-as jegyekkel). Angolból 7.-ben kaptunk új tanárt, akkor kezdett rám ragadni mert a tanárnő csak angolul beszélt az órán így kellett villantanom (viszont ténylegesen tanulni középsuli végén kezdtem el). Matekra vissza: amikor kezdtem a 7.-et akkor elment nyugdíjba a régi matektanár, az új mindenkivel íratott egy "szintfelmérőt" egyből kibukott, hogy az osztály túlnyomó többsége gondban van a törtekkel és még pár mással is, a törteket nála kb az első 2-3 matek óra után megértettem, újra jó tanuló lettem matekból.
Olvasni a kötelezőket utáltam, Rejtő bontotta meg a dolgot....
Összességében Általános iskolában jók voltak a tanárok, csak a legfontosabb volt a pocsék, de üsse kő, egy másik rendbe rakta a tudásom.

Középiskola csak a negatív legfontosabbak:
Szintfelmérőkkel kezdtük, angolból a 25-6 főből 6. vagy 7. legjobbat produkáltam (ezen én is meglepődtem), matekból is hasonló helyen végeztem.
Informatika szakra jártam, később fontos lesz. Kémia tanár félévkor lelépett egy szó nélkül külföldre valami fickóhoz, soha többet nem tanultam ezután kémiát (és senki más sem, mert nem találtak kémia tanárt arra az évre, 1 évig volt kémia a suliban).

Matek: első évben egy elég jó matektanárnőnk volt, mind testileg mind tudásilag, következő év szeptemberében pocakkal jött tanítani, addig míg a másik matektanár nem kezd :( pár napot tanított és elment szülőszabira, az új matektanár kijelentette, hogy Ő előről kezdi az egész anyagot, mert nem tudja, hogy az előző tanár milyen szinten hagyott minket (WTF????????????) így 10. osztályban előről kezdtük a 9.-es anyagot.... 11.-ben kb novemberben jutottunk el a 10.-es anyagig, ekkor a tanárnak volt egy olyan beszólása arra a kérdésünkre, hogy "végig tudjuk-e venni az anyagot érettségiig?" Erre válasz: "Engem nem érdekel, így is-úgyis megkapom a fizetésem". A tanárnő 11. vége felé talán 2 hónappal az év vége előtt felmondott. nyista matek arra az évre. A 12. osztályt szintén új matektanárral kezdtük, akinek volt kb 5 hónapja minusz a szalagavatós készülődős napok meg az érettségi előtt minket 1 hónappal hazaküldtek, hogy otthon tanuljunk, ez arra volt elég, hogy befejeztük a 10.-es anyagot, végigrohant a 11.-es anyagon és soha a büdös életben ki nem nyitottuk a 12.-es matekkönyvet, szóval valahol otthon van egy zsír új 12.-es matekkönyvem.

Angol: semmi extra, viszonylag csinos angoltanárnő, állandóan emelt érettségire akart küldeni, de saját magamon nem éreztem, hogy azt a szintet megütöm, szóval nem mentem. Cserében érettségin, szóbelin nem jutott eszembe a "bill" azaz a számla angol szó, ezért megmondta, hogy személyes rosszallásból lepontoz, mert ilyet nekem tudni kellene.

Fizika: akkoriban vállalható kinézetű fiatal fizikatanárnő, férje valamikor 10. osztály félévkor kapott valami ösztöndíjat a finnekhez/norvégokhoz így kiment vele, a pótlással állandóan filmeket néztünk eleinte fizika témakörből, később Rambó-tól a Népmesékig mindent is.

Informatika:
Én tulajdonképpen 4 évig gépírónak tanultam, 4 évig ment a Office csomag orrba-szájba, 11. második félévében kezdtünk C++ programozni, kibaszott jól ment, ebből lett a baj, 12.-es koromban március 1 előtt, valamikor februárban volt egy szülői, ahol a tanárok megmondták a szülőknek, hogy ki az akit nyugodtan lehet egyetemre küldeni és még ajánlottak is egyetemet. Szerény személyemet és a szüleimet jól feltüzelték, hogy mérnökinfó lesz az ÉN irányom. SPOILER: nem lett....

Érettségi: Matek 57%-al az osztály (25fő) 5. legjobb eredménye, senki nem jutott 70% fölé, Info: 94%, Angol 83%,

Első egyetem: Szeged mérnökinfó:
3-ad magammal mentünk oda, én 3 félév után úgy döntöttem nem húzom mint a taknyot, programozás alapjaiból derült ki nekem, hogy más középiskolákban milyen jó szinten tanították az infót, ott informatika volt, nem pedig office.... Triviális szóval programozás alapjain ismerkedtem meg elsőnek, a tanár a kivetített diasorokat úgy lépdeste át azzal a kijelentéssel, hogy ez maguknak triviális, hogy nem győztem kapkodni a fejem....
Matek dettó, itt is lemaradásom volt, a gimnazistákkal szemben azt ők értették, a középsulisok meg az infót, mi 3-an meg egyiket sem.
Eljött a 3. félév vége, felálltam és elhúztam, mert minden félévben hoztam magammal nehéz tárgyból legalább 1-et, amit miután számolgattam, úgy döntöttem, hogy inkább nem nyújtom magam előtt (végül azt mondom, Én döntöttem helyesen, a többiek szenvedtek még vele, mindannyian sajnos kibuktak később)
Negatívumok++: Számítógépes hálózatok labort egy felsőbbéves tartotta (azok tarthattak labort akik jók voltak az adott tárgyból és az átlaga legalább 4-es volt) probléma, hogy ugyan annak a csajnak udvaroltunk, a csaj végül az enyém lett így megbosszulta magát, a kretén még amikor nem tudta, hogy a csajt már régebben fűzöm mint Ő, eldicsekedett a csajnak, hogy tanítja egy közös ismerősüket (azaz engem) soha az életben nem tudtam volna meg amúgy. Vizsgán a gyakvezetők osztályoztak, megbuktam mint a szar....

Utána el voltam mint hal a vízben, majd 2015-ben elkezdtem egy érősáramú technikusit (jobb munkalehetőségek, több pénz stb...), ekkor jött a kockás inges tüntike 2016 elején, az akkori tanáram leszólták az egészet, és azóta osztom az Ő véleményüket, miszerint a tanárok többsége alkalmatlan az oktatásra, megindokolták, Én osztottam akkor is a véleményüket és ma is.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 995
113
Folytatás:
Kandó:
Nem fiatalon kezdtem bele, van egy mondás ott, hogy életed legszebb a 6 éve lesz ez a 3,5 év (szerencsére nem 6 év alatt végeztem)... Na lássuk miért:
Matek1: simán ment, szegeden begyakoroltam
:hadonaszos:

Matek2: itt szereztem be az 1 éves csúszásom, nincs keresztfélév, így szakosodni sem tudsz ha ez a tárgy nincs meg.... Röviden a tanár nem értette a mit tanít, nem segített, hogy kiharcolta amgának, hogy csak ő tarthassa a gyakokat is, leírom mi ment gyakon és előadáson: Előadás mindig szerdán volt, azért, mert hétfőn megnézte a józsefvárosi kandósoknak az előadását, ha nem értette akkor kedden a népszinház utcai gépészeknek szánt előadásra is elment jegyzetelni majd szerdán leadta azt amit összeírt és basszátok meg ez megy évek óta!! Gyakorlat: elővette kis rojtos füzetét és elkezdte másolni belőle, majd elkapta a gépszíj és magától próbálta megoldani a feladatot, aminek az lett a vége, hogy neki kijött mondjuk megoldásnak 11 a füzetében 3pi*gyök2 volt írva... Összenézte a táblán, vezette az újával, hogy meddig jó a levezetése ami passzol a füzetében lévőjével majd ahol megtalálta a hibát letöröltö és előröl kezdte saját maga megoldani amit újfent megint szarul oldott meg... és ez ment állandóan. Vizsgán betekintésen volt, hogy egész lapokat lehúzott mert az egyik feladatban elvi hiba volt, ha pedig 1 lapon belekezdtél a 2. feladatban akkor azt is lehúzta mert elvi hiba esetén az egész lap szar.....

Szaktárgyak ugyan mindig meg lettek elsőre vizsgán, de azokat azért tudtam elsőre megcsinálni mert érdekelt a szakirány és megtanultam az egyetemen magamtól tanulni, szűrni az infókat stb...
Geciskedés szaktárgyból: Kapcsolástechnika: megegyeztünk a tanárral (haha megmondta, hogy ez lesz vagy mindenkit meghúz zh-n ha akarunk zh-t), hogy nem lesz zh cserébe vizsgán az egész féléves anyagból kérdez 3-at random +1 mentő kérdés. Belement a csoport, tőlem vizsgán 13-at kérdezett +1 mentő kérdést mert a 13. kérdésére nem tudtam válaszolni érdemlegesen, olyan szöveggel adott egy 3-ast, hogy más tárgyakból majd jobban készüljek, mert ez kevés lesz.....

Grátisz: nem szakirányos, de a geciség legnagyobbika: híradástechnika labor: 2. jegyzőkönyv egy rohadt hosszú méréssorozatnak a szimulációja matlabban, 1-es eredményt adott a jegyzőkönyvemre, amit másnap mentem is javítani, javításon szól, hogy menjek oda most jó hangulatában van, elmondja mit hibáztam 26 oldalas jegyzőkönyvben 7 feladat, a-b-c-d alfeladatok, az egyik feladatban az egyik alfeladat kiértékeléséhez nem írtam oda, hogy egyenáramú összetevő rakódik a jelre, ezért van a torzulás.... Már akkor furcsálltam, hogy baszom a szád ezért meghúztál ezzel a szarral??? Na helyemre megyek beleírom, elküldöm neki javítva... Otthon este 9 fele kapom a neptun üzit, hogy második javítás sikertelen ezért a tárgyról letiltva.... Mivel nem hátráltatott, a későbbi tanulmányaimban ez ezért következőleg felvéve már megcsináltam....

Prog 2: a tanár első órán azzal dicsekedett, hogy nála minden félévben maximum 3-an mennek át, tavaly valami baj lehetett vele mert 5-en csinálták meg a tárgyat. Sajnos ezt mindenki tudta, hogy ekkora geci, ezért a neptun felvételkor nem írták ki egyik prog2 laborhoz sem, hogy ki tartja, zsákbamacska volt, ezzel szereztem még 1 fél éves csúszást....

Ezek voltak az egyetem legmegrázóbb/legigazságtalanabb élményeim, azok amik alap dolgok, miszerint a tanár felolvas egy ppt-t, szarik felkészítő/kozultációs órákat tartani nem számítanak, egyetemen magadnak tanulsz ma már. Több tanárról tudnék még írni, hogy milyen volt, de mivel nem érintett egyik sem hátrányosan úgy mint a matek2, így azok már nem érdekelnek.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 995
113
A Győri program a román háborúra készült és ha a katona tisztjeink nem lettek volna türelmetlenek és teljes mellszélességgel beálltak volna Teleki mögé kilavíroztuk volna a háborúba lépést mondjuk 40 000 sváb önkéntes kiküldésével (mondjuk nagyon sokat segítettek volna a Győri program átkalibrálásánál!) Most már az elején következetesen nyomjuk mi a békét akarjuk, és a céljaink nagyon nem is változhattak az elmúlt 70 évben, de most a történelem lehet hogy ad egy második esélyt és most az újratöltésnél lehet hogy jobban és szerencsésebben csináljuk.;)
A tisztikar jelentős része pont annyira fan szerintem mint akkoriban, csak nem német hanem nato....
Viszont remélem tévedek.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
  • Dühítő
Reactions: cirqle

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 979
82 870
113
Korábban felmerült, hogy a külügyben húzzák Pressmannak a strigulákat, kíváncsi vagyok, meglépik-e, hogy nemkívánatos személynek nyilvánítják és hazaküldik. Ideje volna.
Valami elindult, mert nincs veszteni valónk:

 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 863
15 267
113
Valami elindult, mert nincs veszteni valónk:


Ezzel csak az a gond hogy Tényi egy futóbolond aki mindenkit feljelent. Ettől még lehet igaza de az az ember elég fura.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
Te most a Rónai vagy Karácsony szövegét nyomod? Minden ellenőrzés és ismeret nélkül benyalva a meséket.
Mi volt az előtti ár és mennyi most?

Elárulom neked: 88 volt febr. 23-án és 122 ma.

Folyamatos esés van gázárakban, mivel mára az európai piacon túlkínálat lett. Kapitalizmusban a kereslet, kínálat, határozza meg az árakat. A gáz ára tovább fog esni, mivel mindenki betankolt, mára már biztosítva van a tél Európában gáz szempontjából. Az amerikai LNG megnyomta a készleteket, bőség lett novemberre gázból. A nyugat technológiai, anyagi ereje egy ilyen helyzetet pár hónap alatt meg tud oldani.
A gáz ára, ha a számaid euróban vannak, pénteken volt 63,59 euro, vasárnapra 55 euro. Szakember nem vagyok ebben a témában, de ha jól értelmezem az általad leírt számokat, akkor a februárinál alacsonyabb a gáz világpiaci ára ?

 
Status
Not open for further replies.