[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 905
48 432
113
Meggyőződéses jobboldaliként, ebben a kérdésben egyetértek a németekkel. Szavazza már meg a parlament. Gyáva népnek nincs hazája. Amennyiben ezt NATO tagállamként nem tesszük meg, az nagyon kellemetlen lesz. Ennek a két országnak a NATO tagsága ugyanis nem oszt, nem szoroz. Orosz támadás ellenük esetében , akkor is menne segíteni akár katonai erővel is a nyugat, ha nem NATO tagok. Tudják ezt az oroszok is. Amennyiben pedig nem támogatjuk, akkor indokoljuk meg, miért is nem. A törökök legalább mondtak valamit, miért is várnak ki. Mi miért is ?
Mi az EU pénzeinkre várunk. Bareback anna meg esetleg baszódjon meg, ahol van.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
Semmi köze a ruszkikhoz, az Uniós pénzeinkhez több. Már utaltak is rá, hogy a Parlamentnek, most az Uniós pénzek jóváhagyásához szükséges jogszabályi módosítások fontosak. Majd ha azon túl vagyunk és a svéd - finn kormány a magyar pénzek megnyitása mellett szavaz, akkor Kövér beterjeszti a Parlament elé. Mégsem lehet érdekünk még további 2 olyan tagállammal 1 katonai szövetségben lenni, akik politikai okokból Magyarország gazdaság tönkretételére játszanak.

Hát kíváncsi leszek rá parlament elé kerül-e. Azért azt nem merném állítani hogy a két ország hazánk gazdasági tönkretételére játszik. Inkább csak haladnak a politikai fősodorral. De azt el tudom képzelni ,hogy ha nem támogatjuk őket ebben, akkor esetleg a svédek leállítanak minden további magyarországi beruházást, illetve ejtik a Gripen dolgot a továbbiakban. Ugyan ezt megtehetik a németek is, na az nagyon fájna, abba tényleg tönkre mehetünk. Mivel csapdában vagyunk. Nem tudunk szabadulni a nyugati ( elsősorban német ) gazdasági világtól, mert igazából nincs alternatíva. Illetve nem is akarunk. Ugyanakkor nem szeretnénk a politikájukat hazánkban látni. Azok meg úgy érzik, ha oda akarunk tartozni, akkor fogadjuk el a játékszabályaikat. 22-es csapdája.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 905
48 432
113
Hát kíváncsi leszek rá parlament elé kerül-e. Azért azt nem merném állítani hogy a két ország hazánk gazdasági tönkretételére játszik. Inkább csak haladnak a politikai fősodorral. De azt el tudom képzelni ,hogy ha nem támogatjuk őket ebben, akkor esetleg a svédek leállítanak minden további magyarországi beruházást, illetve ejtik a Gripen dolgot a továbbiakban. Ugyan ezt megtehetik a németek is, na az nagyon fájna, abba tényleg tönkre mehetünk. Mivel csapdában vagyunk. Nem tudunk szabadulni a nyugati ( elsősorban német ) gazdasági világtól, mert igazából nincs alternatíva. Illetve nem is akarunk. Ugyanakkor nem szeretnénk a politikájukat hazánkban látni. Azok meg úgy érzik, ha oda akarunk tartozni, akkor fogadjuk el a játékszabályaikat. 22-es csapdája.
Hülye lenne a német ipar leépíteni, amit itt évtizedek alatt felépített (illetve szerintem nem is hagynák nekik). Az hogy ez a zöld liba mit gágog, pont tökmindegy a német ipari vállalatoknak (amúgy is utálják mint a szart).
A svédek meg pontosan tudják, hogy máshol is el tudjuk költeni a pénzünket, ha nekik nem kell.
 
T

Törölt tag 133

Guest
Semmi köze a ruszkikhoz, az Uniós pénzeinkhez több. Már utaltak is rá, hogy a Parlamentnek, most az Uniós pénzek jóváhagyásához szükséges jogszabályi módosítások fontosak. Majd ha azon túl vagyunk és a svéd - finn kormány a magyar pénzek megnyitása mellett szavaz, akkor Kövér beterjeszti a Parlament elé. Mégsem lehet érdekünk még további 2 olyan tagállammal 1 katonai szövetségben lenni, akik politikai okokból Magyarország gazdaság tönkretételére játszanak.

Már csak a Gripenek miatt is kimondottan jó Magyarországnak a svédek NATO csatlakozása.

Orbán most próbál piros pontokat szerezni a török+orosz vezetésnél, csak sajnos a másik oldalon, amihez ténylegesen jobban kapcsolódunk meg megint fekete pontokat kapunk. Én nem kevertem volna bele a Brüsszellel kapcsolatos vitába a NATOval kapcsolatos kérdéseket.
 
  • Tetszik
Reactions: efott1974

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 793
113
Már csak a Gripenek miatt is kimondottan jó Magyarországnak a svédek NATO csatlakozása.

Orbán most próbál piros pontokat szerezni a török+orosz vezetésnél, csak sajnos a másik oldalon, amihez ténylegesen jobban kapcsolódunk meg megint fekete pontokat kapunk.
Elbeszélünk egymás mellett.
 
T

Törölt tag 133

Guest
Elbeszélünk egymás mellett.

Lehet. Én nem keverném a Brüsszellel kapcsolatos vitába a NATOval kapcsolatos kérdéseket. A NATO tagság jó és fontos dolog, OV is megmondta. Most bizonyíthattuk volna h tudunk racionálisak lenni, ehelyett az jön le h ugyanugy kilógunk a sorból, mint a törökök.

Ez a nincs kapacitása a parlamentnek megszavazni ez egy gyerekes, átlátszó kifogás.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 793
113
Lehet. Én nem keverném a Brüsszellel kapcsolatos vitába a NATOval kapcsolatos kérdéseket. A NATO tagság jó és fontos dolog, OV is megmondta. Most bizonyíthattuk volna h tudunk racionálisak lenni, ehelyett az jön le h ugyanugy kilógunk a sorból, mint a törökök.

Ez a nincs kapacitása a parlamentnek megszavazni ez egy gyerekes, átlátszó kifogás.
Sztem racionalitásan döntöttek csak más szempontok szerint gondolkodnak, mint te.
Így vagy úgy, de meg fogjuk szavazni, de megpróbáljuk megkérni az árát.
 
T

Törölt tag 133

Guest
Sztem racionalitásan döntöttek csak más szempontok szerint gondolkodnak, mint te.
Így vagy úgy, de meg fogjuk szavazni, de megpróbáljuk megkérni az árát.

Kérünk vmit, lehet kapunk is, de ezt nem fogják elfelejteni ha sokáig halogatjuk.. én nem kevertem volna brüsszeli anyagi kérdéseket NATOval kapcsolatos ügybe. A bizalmat a legnehezebb megszerezni / visszaszerezni ezt sztem mindenki érzi, márpedig egy katonai szövetségnél az igencsak fontos és mi most ezzel játszunk.
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 028
66 481
113
Kérünk vmit, lehet kapunk is, de ezt nem fogják elfelejteni ha sokáig halogatjuk.. én nem kevertem volna brüsszeli anyagi kérdéseket NATOval kapcsolatos ügybe. A bizalmat a legnehezebb megszerezni / visszaszerezni ezt sztem mindenki érzi, márpedig egy katonai szövetségnél az igencsak fontos és mi most ezzel játszunk.
Ahogy ezen àllamok a szerzödések szerinti pénzünket a sajàt buzipolitikai(és egyéb) nézeteik rànk kényszerítése miatt blokkoljàk, mialatt olyan hitel részéböl léteznek ök maguk amiért mi is kezesek vagyunk, ahogy a 'szigorúan katonai' szövetség NATO valahogy ezzel pàrhuzamosan ideológiai-politikai demokràciafigyelö intézetet alapított, mily fura, magyar ellenzéki politikusokkal hiszen a vàlasztott àllamvezetés a demokràcia ellenörzöknek , ahogy az EP demokràciàsainak is, túl demokratikus, nem tudom hogyan tudjàtok úgy értékelni, hogy mi keverjük a dolgokat? Egész pàlyàs letàmadàs elött a legjobb dolog ellenàllàs nélkül lefeküdni igaz?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 905
48 432
113
Kérünk vmit, lehet kapunk is, de ezt nem fogják elfelejteni ha sokáig halogatjuk.. én nem kevertem volna brüsszeli anyagi kérdéseket NATOval kapcsolatos ügybe. A bizalmat a legnehezebb megszerezni / visszaszerezni ezt sztem mindenki érzi, márpedig egy katonai szövetségnél az igencsak fontos és mi most ezzel játszunk.
Már bocsánat, de szerinted mit kérünk?? Az EUs szerződéseink által garantált pénzünkről van szó.
Te például a fizetésedet kérni szoktad?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Kérünk vmit, lehet kapunk is, de ezt nem fogják elfelejteni ha sokáig halogatjuk.. én nem kevertem volna brüsszeli anyagi kérdéseket NATOval kapcsolatos ügybe. A bizalmat a legnehezebb megszerezni / visszaszerezni ezt sztem mindenki érzi, márpedig egy katonai szövetségnél az igencsak fontos és mi most ezzel játszunk.
Igen, a bizalmat a legnehezebb visszaszerezni, és az EU-ban nem lehet megbízni, így ki kell kényszeríteni a Magyarországnak előnyös döntéseket.