[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Egész addig, amíg nem találnak máshonnan becsatornázható tőkét maguknak.


Ezt az átállásra szükséges időt bőven meg tudnánk finanszírozni a jelenlegi 45+ milliárd €-s valutatartalékból, ha nem --az egyébként 70%-ban kötelezően haszontalan, Brüssszel-baromságokra költendő-- EU-s könyöradományt előfinanszíroznánk immár második éve ! ! !


Ezt a "bármi-áron-EU" címen összefoglalható "Viktor-becsípődést" kéne kezelni(először a FIDESZ-en belül próbálva), mert Viktor csak bukások után, majd tanulva belőle, csak közvetlenül a lehetséges bukás előtt hajlandó változ(tat)ni!!
!

...a politikai személyiség-fejlődési vonalát LMezve/felidézve, "ezt dobja a gép"! :(



Ez nem lesz így jó ! ! ! ...nagyon NEM !



.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Ne haragudj de az ispán és a vármegye megnevezésnek szerintem a 21 ik században nincs helye.
Majd a 23. században valaki ezt újra leírja, korhoz igazítva. :D
Az a vicces, hogy még a 23. században is lehetne azzal érvelni, hogy ezek a megnevezések huzamosabb ideig fennálltak, mint az akkor használatosak. Nincs tartalmi jelentőségük, csak a hagyományok folytatását jelképezik, tehát szimbolikusak, így ez az elnevezés lényegében a jövőben bármikor visszaállhatott volna.

"A vármegyerendszer írott forrásokkal is adatolt kialakítását Szent Istvánhoz köthetjük, aki területi egységeken alapuló rendszer keretében szervezte meg az ország közigazgatását. Minden vármegye központja értelemszerűen egy vár volt, melyhez tartozó birtokok alkották a vármegye területét. A vármegyék Magyarország teljes területét lefedték – a közigazgatás ezáltal mindenütt biztosított volt.

Azt nem tudjuk pontosan, hogy Szent István korában hány vármegye lehetett, viszont az valószínű, hogy nagyobb területi egységek voltak, tehát kevesebb vármegye lehetett, mint az újkorban – aztán a középkor folyamán aprózódnak szét ezen területi egységek, ahogy egyre több vár épül, egyre több hatalmi központ létesül, egyre több vármegye is lesz.

A vármegyék kialakulása viszont biztosan korábbi időkre nyúlik vissza, mint Szent István kora – valószínűleg még Árpád korában az Árpád által a vezéreknek vagy nemzetségeknek adományozott területi egységek lehettek az alapjai a Szent István-i vármegyerendszernek, melyek a honfoglalás korában még családi-vérségi-nemzetségi alapon szerveződtek.
...
A vármegyéket pedig Szent István óta biztosan az ispánok irányították, akik szinte teljhatalmú urai voltak a területeknek, csak az egyház és a király volt fölöttük.
"

Ettől függetlenül ezeket az új alaptörvénnyel egy időben kellett volna meghozni szvsz.

Szerk.: Szóval én ezt egy szép gesztusnak gondolom az ősök/történelmünk irányába, aminek én nem látom a káros voltát. Azt meg végképp nem tudom belelátni, hogy azért káros, "mert nem eléggé modern", de ez az én véleményem.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Ne haragudj de az ispán és a vármegye megnevezésnek szerintem a 21 ik században nincs helye.
Miért nincs ?

Minek van akkor helye a XXI. Században?

A házasság intézményenek van helye? A munka alapú társadalomnak van helye ? Vagy tartsa a markát mindenki az alapjövedelemért és ne képezze magát ?
A becsületnek van helye még a 21 századi Európában,csak mert új szokásként a hazudozás, nyerészkedés meg a másik átbaszása lett a norma ?

Japánnak miért megy ez máshogy ? Ott nem a 21. Század van ?

Látod...butaság amit írtál.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 029
2 916
113
Ne haragudj de az ispán és a vármegye megnevezésnek szerintem a 21 ik században nincs helye.
Persze a Governor, Lord Mayor, meg nottinghami Sheriffel nincs baj...azt felejtitek el, hogy kiölték belőlünk bizonyos szavak használatát. Nem azért anakronisztikus egy szó, mert eljárt felette az idő, hanem mert tudatosan kimosták a fejünkből. A szavak nem válnak anakronisztikussá, hanem megváltoik a jelentésük. Például régen a miniszter azt jelentette szolga. most rohadtul nem. A jobbágy nem volt pejoratív, most meg már azt. De a paraszt is hasonló. Egy szó mint száz érezhetjük kellemetlennek, furcsának a főispán, meg a vármegye szavakat, de nem azért mert eljárt felette az idő, hanem azért mert tudatosan kimosták az agyunkat...
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
584
5 334
93
Szóval a demokrácia hazája ezt tervezte humánusan Magyarországgal. Igaz az CCCP sem volt különb.

A National Security Archives által nyilvánosságra hozott adatok alapján Magyarországon 14 nukleáris célpont volt az Egyesült Államok részéről. Szerencsére a tervek csak tervek maradtak, de komolyan gondolták.

A hagyományos megsemmisítéssel meg gyakorlatilag az összes városunk célpont volt.


A Mandineré a felelősség, hogy valójában mennyire megalapozott a cikkük, de amennyire én ismerem az akkori viszonyokat, bizony teljesen igaz lehet. Mindkét fél hajlandó volt megsemmisíteni a másikat, kerül amibe kerül.
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
584
5 334
93
Nem egészen ide passzol, de a Kantinban a Belpolitikai rovatnál zárolva vagyok. Nem tudom miért, oda nem is nagyon írtam. Másik fórumnál is egészen érthetetlen okokból töröltek már beírásomat, pedig sem uszító, sem túlzó beírásaim sem voltak. A belpollal kapcsolatban már kérdeztem a modikat, de válaszra sem méltattak.

Szóval a baloldal részéről egyre többször hangzik el a jajkiáltás, amelynek a lényege összefoglalva a következő:

„Budapest lerohasztása szándékos. Sajnos az emberek csendesen tűrik ezt, észre se veszik, hogy micsoda pöcegödör ez az ország.”

Tudom, hogy egy főváros minden országban prioritást élvez (politikai, anyagi). Nagyságrenddel jobbak a körülmények, fizetések.

De, azért bizonyos körök (Budapest) mindent megtesznek azért, hogy a vidéki többség kurvára megutálja Budapestet. Azok a lenéző kinyilatkoztatások, hogy a vidékiek csak tanulatlan mucsai parasztok, cikkek garmadái, hogy miért hülyék a vidékiek, okot adnak az ellenérzésekre.

Eljutottunk (szerintem) oda, hogy esetleg valóban visszanyesegetik a fővárosiak szarvait. Történt már a világtörténelemben, hogy egy ország más fővárost létesített. Lásd Törökország.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113
Miért nincs ?

Minek van akkor helye a XXI. Században?
Ispán legyen, ha kell, a vármegye viszont elhibázott. Ugyanis a vármegyéről megyére átálláskor eléggé átfogó megyerendezés is történt, amely elég sok sérelmet okozott. Például ott volt Zala vármegye trianonja, vagy a jóval nagyobb területű Sopron vármegye Győr alá rendelése. Ezek a sérelmek mélyen még most is élnek és attól hogy vármegyének nevezik át, attól még ugyanúgy megmaradnak ezek a Rákosiék által kreált mesterséges megyék/megyehatár-módosítások, más megye "uralma alá" hajtások. Ezeket vármegyének hívni pontosan a régi, igazi vármegyék eredeti szervesülésének a megpocsékolása.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 562
32 056
113

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 562
32 056
113
Ispán legyen, ha kell, a vármegye viszont elhibázott. Ugyanis a vármegyéről megyére átálláskor eléggé átfogó megyerendezés is történt, amely elég sok sérelmet okozott. Például ott volt Zala vármegye trianonja, vagy a jóval nagyobb területű Sopron vármegye Győr alá rendelése. Ezek a sérelmek mélyen még most is élnek és attól hogy vármegyének nevezik át, attól még ugyanúgy megmaradnak ezek a Rákosiék által kreált mesterséges megyék/megyehatár-módosítások, más megye "uralma alá" hajtások. Ezeket vármegyének hívni pontosan a régi, igazi vármegyék eredeti szervesülésének a megpocsékolása.
Nem látjátok, hogy a vármegye rendszer újraélesztése egy közigazgatási reform előkészítése valójában? Ez pedig szorosan összefügg az ország újraegyesítésének a szándékával? Egyelőre csak a keretei lesznek meg. Novák Katalin köztársasági elnöknőnk mit keresett Ukrajnában? A TEK védte, fegyveres alakulat az ősi ukrán földön. Viktor Mikita már köszönetet mondott, és szerintem helyezkedik. Ha Zeli bukik, lehet, hogy leválnak.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and Pogány

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113
Nem látjátok, hogy a vármegye rendszer újraélesztése egy közigazgatási reform előkészítése valójában? Ez pedig szorosan összefügg az ország újraegyesítésének a szándékával? Egyelőre csak a keretei lesznek meg. Novák Katalin köztársasági elnöknőnk mit keresett Ukrajnában? A TEK védte, fegyveres alakulat az ősi ukrán földön. Viktor Mikita már köszönetet mondott, és szerintem helyezkedik. Ha Zeli bukik, lehet, hogy leválnak.
Szerintem ez csak púder és ráadásul jobboldalon sincs róluk konszenzus.
Ilyen alapon visszahozhatták volna a Közigazgatásilag egyelőre egyesített (k.e.e.) vármegye fogalmát is, az még revizionistább csengésű.
Valóságban ezek továbbra is "csak" megyék, hívhatják őket bárminek is. Vármegyének hívni meg a zalaiak és a többiek arcon törlése.
Revízió pedig irreális és ezt jól tudja a rezsim is.
Mostani helyzetünkben inkább a bármilyen alacsony szinten, de szövetségek (vagy legalább jóindulatú semlegességek) visszaépítése lehet nemzetközi téren az opció.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 562
32 056
113
Szerintem ez csak púder és ráadásul jobboldalon sincs róluk konszenzus.
Ilyen alapon visszahozhatták volna a Közigazgatásilag egyelőre egyesített (k.e.e.) vármegye fogalmát is, az még revizionistább csengésű.
Valóságban ezek továbbra is "csak" megyék, hívhatják őket bárminek is. Vármegyének hívni meg a zalaiak és a többiek arcon törlése.
Revízió pedig irreális és ezt jól tudja a rezsim is.
Mostani helyzetünkben inkább a bármilyen alacsony szinten, de szövetségek (vagy legalább jóindulatú semlegességek) visszaépítése lehet nemzetközi téren az opció.
Különbözik a véleményünk. Olyan tempóban változik most a világ, hogy semmi sem lehetetlen.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 651
7 158
113
Én ebben olvastam a nov.30.-at:
Ezek szerint toltak rajta megint :(
Gondolom össze akarják kötni az ukrán közös hitel + a minimum adóval.
Én bejelenteném, hogy külső forrásból megoldottuk a költségvetés finanszírozását. Hogy ne tudjanak ezzel zsarolni.
 
Status
Not open for further replies.