Részben egyetértek, amikben nem:
- A környéken senki sem fogja támogatni, mert senkinek sem érdeke egy új, politikailag és részlegesen gazdaságilag önjáró új középhatalom. Esetleg a szerbek és a horvátok élnéznék, ha megkapnák B-H-ból a saját nemzetiségű területeiket + szerbia e mellé még Észak-Koszovót és Montenegró vissza integrálódna Szerbiába és ezzel a szerbeknek lenne tengeri kijáratuk. Jugoszláviát is azonnal szétverték az angolszászok, amint lehetőségük volt rá (mondjuk ehhez a szerbek is masszívan asszisztáltak a saját belpolitikájukkal). Lengyelországot csak azért nem tudták eddig szétverni, mert etnikailag homogén és a társadalmi becsípődéseik miatt irányíthatók (egyébként már bepróbálkoztak volna).
-A Balkánon nem teremtene egyensúlyt, sőt egyensúly eltolódást okozna, ahogy az előző bekezdésben írtam. A jelenleg regnáló nagy és közép hatalmaknál a rémálom kategóriba tartoznak a felemelkedő/újrafelemelkedő középhatalmak (főleg ha különutas politikát folytatnak). Ha szövetségesként megtűrnének is minket, folyamatosan víz alá nyomva tartanák a fejünket, lásd USA és Németország viszonyát. Az USA konkrétan most nyírja ki Németországot (illetve kollektíve az EU-t), mint gazdasági vetélytársat az Ukrán háború égisze alatt.
-A trianoni békeszerződés felülvizsgálatához nekünk elsőkörben titkos tárgyalásokban meg kell egyeznünk Horvátországgal és Szerbiával. Mi támogatjuk az ő területi követeléseiket B-H felosztásánál (lásd első bekezdést) úgy, hogy mi nem élünk területi követeléssel feléjük. Ők pedig nem tesznek keresztbe a szlovák magyar nyelvű területek, Kárpátalja és Erdély visszacsatolásánál. Erdélynél az egész területre gondolok, mert nekünk kell a Kárpátok vonala, mint természetes földrajzi határ. B-H felosztásánál pedig a határokat majd lebokszolják egymással a szerbek és a horvátok.