[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 392
113
Navracsics egy "egy-két évtized valósággal" lemaradt naiv idealista, kb. Viktor ilyen személyiség-részének megszemélyesítője, aki --szerintem, lehetséges előzményként, kinevezési okként tippelve-- adott egy súlytalan posztot a régi FIDESZ-es barátnak(Navracsics-nak), és a korábban még "súlytalan" pozíció váratlan/kellemetlen átrendeződésen ment keresztül, ennek az eredmény-elvárásnak pedig Navracsics nem nagyon --Opszzzz, elírtam: Nagyon NEM-- tud megfelelni.

A lehetséges más --sokkal kiábrándítóbb verziókat-- hagynám a homályban, és inkább egy érdekérvényesítést valóban és sokkal jobban szolgáló új megbízottat, személy-váltást várnék, és gyorsan !!!

Előre is Kösz, Főni ! :hadonaszos:


.
Szerintem, mindegy, ki lenne a tárgyaló. Ugyanúgy járna vagy rosszabbul, mint Navracsics. Nem a tárgyaló személyén múlnak a dolgok. Az EU büntetni akarja Magyarországot, mert nem áll be a sorba! Nekem nem voltak illúzióim, tudtam, hogy Lengyelországhoz hasonló lesz a végeredmény. Számomra az a kérdés, hogy készült fel a kormány és a FIDESZ erre a végkifejletre. Biztos vagyok benne, hogy számoltak ezzel az eshetőséggel. Bennem is felhorgadt a kurucos indulat a hírre, de számolni kell, mi mit ér! Én úgy látom, hogy nem a hátrálást választja a FIDESZ, legalábbis külügyminiszterünk álláspontja a NATO-ban ezt erősíti bennem. És nem szabad a közös hitelfelvétel vétójától elállni, a lengyelek példája lebegjen előttünk. Micsoda aljasság, hogy megcserélték a napirendi pontokat, s ezzel azt akarják kikényszeríteni, hogy szavazzon Magyarország igennel. Remélem, vétózni fogunk.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Politikailag nem lenne vállalható. A választásokat csak elbábozó Putyin sem mert mozgósítani féléven át.
A "béke galamb" Orbán szerinted bevállalna ilyet? Kizárt!
Náluk a hatalom megtartása mindent(!) felül ír...inkább adnak több fizut meg egyéb juttatást (pl. felvételi pont), de kötelezővé nem fogják tenni a katonsádit. Hacsak nem gyülekezik egy támadó sereg a határunkon...

Elméleti volt a felvetésem, mint a 70.000-es létszám. Én 150.000 fős aktív haderőt emlegetnék, féljenek csak a szomszédok még jobban. :) Nem mindegy mekkora létszámot dobunk be hasra ütésre, mikor a jelenlegi alakulatokat sem tudjuk feltölteni ?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Elméleti volt a felvetésem, mint a 70.000-es létszám. Én 150.000 fős aktív haderőt emlegetnék, féljenek csak a szomszédok még jobban. :) Nem mindegy mekkora létszámot dobunk be hasra ütésre, mikor a jelenlegi alakulatokat sem tudjuk feltölteni ?
Inkább röhögnének, mint félnének! :D
Azért ők is tudják mik itt a viszonyok, mi reális, mi nem.
Egyébként is az a helyzet, hogy ők is vért izzadnának hogy össze tudjanak gereblyézni egy akkora haderőt, ami simán lenyomhat minket: ahhoz 3x túlerő kell minimum...ha elavult szar a felszerelésük, akkor még több. Mindezt úgyhogy nem küldhetnek minden erőt egy helyre - pl. az ukránok esetében...
Mindez persze elméleti, mert elhanyagolható egy ilyen konfliktus esélye a szomszédokkal...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Inkább röhögnének, mint félnének!

Most nézd meg a mai fotót és képzeld el amikor egy román érdeklődő meglátja....

1669810643943-png.4226289
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Most nézd meg a mai fotót és képzeld el amikor egy román érdeklődő meglátja....

1669810643943-png.4226289
A mezei román lehet hogy nagyokat néz, de a politikai és katonai vezetés tudja, hogy egyetlen nehéz dandárra való lesz belőlük, ami hát önálló önvédelemre is kevés. Ha lesz egy high-tech három dandáros haderőnk (+ tartalék) erős légvédelemmel, légierővel és sok drónnal, az talán arra elég hogy ne gondolják könnyű menetnek...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 295
113

Panyi Szabolcs anyám borogass, ez meg írogat? :D Hol hagyta a haverjat, azt Kvazimodo Dezső Andrast? Vazz... azt hittem ezek mar reg elhagytak az orszagot...
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Navracsicst hallgatva tényleg az az érzésem, hogy sajnos az EU úgy fog belőlünk hülyét csinálni, ahogy csak akar.
Nem kell, csinál a saját kormányunk belőlünk, már régóta ott van az a piros orr. Bármennyire is nem szeretem annak az egyletnek a nagy részét, velünkszemben sokmindenben igaza van. Bár itt most sokan a hajukat tépve fognak hazaárulózni. Nekik biztosan rendben van amikor az üres teleken kint van, hogy xxx milliós eu-s támogatással épült yy ... csak nincs ott semmi a táblán kívül, a határidő megévek óta lejárt ,vagy éppen az elkészült épület soha sem volt látogatható..
Én a hatodik kúton találtam.
Egyre jellemzőbb lesz, sokan nem hitték, hogy bajos ez az ársapka és legnagyobb probléma a gázolajjal lesz.


Minden önmagára valamit is adó cégnél a notebook HDDk/SSDk titkosítva vannak.
Ha visszatudod fejteni a kódolást simán hozzáférsz.

Egyébként sokan azthiszik, hogy a törlés eltávolítja az infó-t a merevlemezről.. pedig nem.. :D azt felül kell írni. Sokan pl. nyertek infókat is a cégek által kidobott fénymásolókból/nyomtatókból is..
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113
Esetleg egy-két hazai (külföldi tulajdonú) fejlesztőközpontba bemennek a katonák kb mindent zárolni. Utána meg eladni mindezt jó pénzért Kínának vagy épp az oroszoknak.

Ilyenben kár bízni, gyakorlatilag megszállt ország vagyunk, mint minden európai NATO-tag a törököket kivéve. (Ők már csak névleg NATO-sok, nem véletlenül menekítette ki onnét az USA a nukikat a becsődölt puccskísérletük után. Na jó, talán a franciákat is kivéve, meg briteket, de ők hű fegyverhordozói a főnöknek. Plusz lengyelek, hasonló eset...)
És persze az sem biztos, hogy azok a katonák mind lojálisabbak lennének Mo-hoz, mint a NATO-hoz.

Szóval, ha mi lefoglalósdiba kezdünk, akkor majd kitalálják, hogy megszegtük a nemzetközi jogot (csak nekik van joguk pénzügyi fegyverhez nyúlniuk kormánybuktatás céljából, visszavágni nem szabad nekünk, senkiknek) és így "rendőri akciót" indítanak. Ahogy egy német tiszt mondta 1944-ben, ha az üdvözlő beszédek miatt elhúzódik, akkor kicsit több, mint 24 óra alatt szállnának meg, egyébként azon belül.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Ilyenben kár bízni, gyakorlatilag megszállt ország vagyunk, mint minden európai NATO-tag a törököket kivéve. (Ők már csak névleg NATO-sok, nem véletlenül menekítette ki onnét az USA a nukikat a becsődölt puccskísérletük után. Na jó, talán a franciákat is kivéve, meg briteket, de ők hű fegyverhordozói a főnöknek. Plusz lengyelek, hasonló eset...)
És persze az sem biztos, hogy azok a katonák mind lojálisabbak lennének Mo-hoz, mint a NATO-hoz.

Szóval, ha mi lefoglalósdiba kezdünk, akkor majd kitalálják, hogy megszegtük a nemzetközi jogot (csak nekik van joguk pénzügyi fegyverhez nyúlniuk kormánybuktatás céljából, visszavágni nem szabad nekünk, senkiknek) és így "rendőri akciót" indítanak. Ahogy egy német tiszt mondta 1944-ben, ha az üdvözlő beszédek miatt elhúzódik, akkor kicsit több, mint 24 óra alatt szállnának meg, egyébként azon belül.
Szerintem képtelenek lennének megszállni. Az EU hadereje egy beképzelt, skizofrén nyugdíjasra emlékeztet. Abban se tudnának megegyezni, hogy pontosan hogyan is kéne megszállni - arról nem beszélve, hogy csúnya precedenst jelentene a szent EU-nak, hogy csak úgy megszállgat EU-s országokat.
Nincs mögöttük az elrettentő haderő, hogy bármi hasonlóz megtehessenek.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 735
113
Ahogy egy német tiszt mondta 1944-ben, ha az üdvözlő beszédek miatt elhúzódik, akkor kicsit több, mint 24 óra alatt szállnának meg, egyébként azon belül.

Mi nem lettünk azóta se erősebbek, de mindenki más gyöngébb lett. USA vagy az Oroszok tudnának minket megszállni, mindenki más felejtős.
Ráadásul elég feltünő ha elkezdenek gyülekezni.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 707
113
Szerintem, mindegy, ki lenne a tárgyaló. Ugyanúgy járna vagy rosszabbul, mint Navracsics. Nem a tárgyaló személyén múlnak a dolgok. Az EU büntetni akarja Magyarországot, mert nem áll be a sorba! Nekem nem voltak illúzióim, tudtam, hogy Lengyelországhoz hasonló lesz a végeredmény. Számomra az a kérdés, hogy készült fel a kormány és a FIDESZ erre a végkifejletre. Biztos vagyok benne, hogy számoltak ezzel az eshetőséggel. Bennem is felhorgadt a kurucos indulat a hírre, de számolni kell, mi mit ér! Én úgy látom, hogy nem a hátrálást választja a FIDESZ, legalábbis külügyminiszterünk álláspontja a NATO-ban ezt erősíti bennem. És nem szabad a közös hitelfelvétel vétójától elállni, a lengyelek példája lebegjen előttünk. Micsoda aljasság, hogy megcserélték a napirendi pontokat, s ezzel azt akarják kikényszeríteni, hogy szavazzon Magyarország igennel. Remélem, vétózni fogunk.
Így van, majd esetleg átgondoljuk a döntésünket, ha megfelelően szavaztak előtte a pénzünkről:hadonaszos:
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 754
28 617
113
Ilyen szövetségesek mellett ellenségre sincs szükségünk...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Elárulnád, hogy amúgy miért kéne bármit is adni az amúgy is túl kicsi tartalékainkból, egy olyan országnak, amelyik nyíltan háborúval fenyegetett meg minket?

Nagypolitika. Kis áldozat, de több nyeresége lehet a végén. Egyrészt békén hagynak minket e kérdésben nyugatról. Másrészt, ha magunk adunk, akkor kérhetünk is valamit. Talán kérünk... Pláne ha Ukrajna megmarad, most úgy néz ki megmarad valamilyen formában. Ami a háborús fenyegetést illeti onnan, nem tudom, de volt hivatalos kormányzati szereplő részéről ilyen fenyegetés, hazánk ellen ? Mert a facebook nem játszik itt. Hisz akkor ők is mondhatnák, minden magyar nyelvű legtöbbször orosz hátterű oldal, a vissza Kárpátalját, kinyilatkoztatással kezdődik és végződik.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nagypolitika. Kis áldozat, de több nyeresége lehet a végén. Egyrészt békén hagynak minket e kérdésben nyugatról. Másrészt, ha magunk adunk, akkor kérhetünk is valamit. Talán kérünk... Pláne ha Ukrajna megmarad, most úgy néz ki megmarad valamilyen formában. Ami a háborús fenyegetést illeti onnan, nem tudom, de volt hivatalos kormányzati szereplő részéről ilyen fenyegetés, hazánk ellen ? Mert a facebook nem játszik itt. Hisz akkor ők is mondhatnák, minden magyar nyelvű legtöbbször orosz hátterű oldal, a vissza Kárpátalját, kinyilatkoztatással kezdődik és végződik.
akkor újra, miért adnánk bármit, egy velünk ellenséges országnak, akik háborúval fenyegettek?

És nem, majd ha mi adunk, akkor talán kérhetünk. Mi nem vagyunk hadviselő fél, egyelőre a ruszkik célpontlistáján is valahol Kelet Szudán és Sri-Lanka között leledzünk. Szóval akkor miért is akarunk feljebb kerülni? Mit kapunk cserébe? Jaa, hogy semmit.
Szóval első lépésben, ha bocsánatot kérnek, elküldik a fotót a karóba húzott csávóról, az összes kurvájuk Kárpátalján szopja a magyar kisebbség farkát, és közben térden állva könyörögnek, a visszavont nyelvtörvényük mellett, akkor TALÁN meg lehet ezt gondolni.

Ez történik? A francokat, levágták a turult. Akkor miért kéne?
 
Status
Not open for further replies.