[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113

„Népszavazást kezdeményez az Apollo Tyres Gyöngyösre tervezett gumiabroncs gyára ellen a városi Fidesz. A kiíráshoz szükséges aláírásgyűjtő íveket pénteken adták le a jegyzőnek. A párt attól tart, hogy mérgező anyagok szennyezhetik a vidéket. A város polgármestere szerint pénzt és munkát akar elvenni a Fidesz az emberektől.

»Egyetért-e Ön azzal, hogy ne épüljön meg az indiai Apollo Tyres cég gumigyára Gyöngyösön?« Ezt a kérdést akarja népszavazásra bocsátani a Fidesz gyöngyösi szervezete. A város jegyzőjének 15 napja van, hogy hitelesítse a kérdést és utána megkezdődhet az aláírásgyűjtés. A gyöngyösiek negyedének kellene aláírnia az ívet, ahhoz hogy kiírják a népszavazást.

Tatár László, a Fidesz városi frakcióvezetője szerint a gyár veszélyeztetné a környezetet és a lakosság egészségét is. A gyárban tudomása szerint olyan vegyületeket használnának, amit jövőre kitiltanak az EU-ból és rákkeltő korom keletkezne a gyárban. A fideszesek aggódnak az évente keletkező 21 ezer tonna gumihulladék miatt is, amelynek biztonságos elhelyezését nem látják megoldottnak. A gyárnak évente 800 ezer köbméter vízre is szüksége lenne és ez veszélyeztetheti az ivóvízbázist is a Fidesz szerint. A Fidesz kezdeményezéséhez csatlakozott a Civilek a Mátraalján Mozgalom is.

És most emeljük ki külön, mi volt a Fidesz problémája:

– a gyár veszélyeztetné a környezetet és a lakosság egészségét is,

– aggódnak a gyártással keletkező hulladék miatt,

– a gyárnak évente 800 ezer köbméter vízre is szüksége lenne és ez veszélyeztetheti az ivóvízbázist.



Nolám, nolám
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan and alali77

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
Folyt*
2008-ban az indiai beruházást a Fidesz megbuktatta, már népszavazásra sem volt szükség, a gumigyár önként elállt a terveitől. Mesebeli naivság kell ahhoz, hogy valaki most arra gondoljon, a Fidesznek a környezetvédelem volt a fontos. A fenét! Akkor is közismert volt, hogy ilyen jellegű beruházásoknál az erőpozícióban lévő pártok között is járkáltak a táskás emberek, és nyugodjanak meg, nem befizetni való sárga csekkeket osztogattak. Csakhogy a Fidesz kimaradt a buliból, így ha már nem táncolhattak ők is, jó érzékkel kapcsolták rá a villanyt a másik társaságra.

A Fidesz 2010-es hatalomra jutása után az indiaiak visszajöttek, akár a bumeráng, és mint a Télapónak, „az arra érdemesek számára” volt zsákjában minden jó. A magyar nemzeti keresztény konzervatívaknak pedig közismerten meglágyítható a szívük, ha megfelelő összeg húzza a zsebüket.

Aztán lássuk a bibliai csodát: az indiaiak 2014-ben bejelentették, hogy mégis építenek gumigyárat Magyarországon. És most fogózkodjanak meg: ehhez Orbán Viktor kormánya 29 milliárd forintos állami támogatást adott! Mindezt annak a cégnek, melyet pár évvel korábban a magyarok egészségéért aggódva elüldöztek. Ekkor már Orbán maharadzsának nem számított sem a környezet, sem a lakosság, és nem aggódott az ivóvízbázisért sem. És mit ad Jehova, az eset elkerülte a környezetvédelem és az ivóvízbázisért aggódó Teréz anya Áder János államfő mindenre kiterjedő figyelmét is. Akárcsak a mostani debreceni akkumulátorgyár ügye.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Jó testbeszéd.

4d04dd6e8c993eaaea5847edd33537c3.jpg


Végre! Várom a folytatást!!! :hadonaszos:

.
Itt egy kicsit máshogy néz ki: https://444.hu/2023/02/09/kicsit-ma...zo-orban-facebookjan-mint-a-hivatalos-kepeken
És neked mi a problémád itt Orbánnal?Az, hogy nem áll be a talpnyaló szánalmas bandába.Röhejes nézni ahogy egymást sasolják ki tapsol hamarabb,és mekkorát.Nekem akkor égett volna a pofám,ha Orbán beállt volna ebbe az izzadság,húgyszagú társaságba.Meloni meg inkább éljen Rocco Siffredi ajánlatával,és menjen egy castingra.
Nem nagyon érzitek ez a külpol. dolgot. Szerinted meddig lehet szembe menni az autópályán? Mi 10+ éve csináljuk. Olyat fognak ránkb@szni, hogy örülünk, ha az ország egyben marad.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Félek megkérdezni, hogy ki a franc ez a posta Imre, mert hogy rá nem googlizok, az tuti...

Köztársasági Őrezred pszichológusa volt egykor. Gyurcsány érában 2006-2008 között egy rendőr szakszervezet színeiben politikai aktivistáskodott, akkor is voltak "fringe" elméletei, izraeli lakóparkok a majd repülővel érkező telepeseknek építve (inverz bekészített gurulós-bőrönd elmélet, ha volt is igazságmagja, Ukrajna jobban megfelel most majd ennek a szerepnek), meg ilyesmi, de alapvetően a rendőrök jogai, bére, munkakörülményei, és az akkori átpolitizált környezetben a nemzeti-oldal és a rendőrség között rekedt nem draskovicsi-tempót pártoló rendőrök érdekképviselete foglalkozta, úgy láttam, de fokozatosan megborult.

Egy kis betekintő Posta kortárs munkásságába: https://postaimre.euroweb4you.com/infusions/news/news.php?readmore=196

Amúgy Jerikó itt a Posta Imre oldalán "magyarázza a bizonyítványt": https://postaimre.euroweb4you.com/infusions/news/news.php?readmore=230

Őt ("Jerikó") élőben ismerő ismerős necces dolgokról számolt be, ő talán tényleg pszichopata/szociopata is, nem az amerikai sorozatos soroaztgyilkosos értelemben, de a preppelésre úgy rá van feszülva, hogy ha valami katasztrófa lenne, a halottak alapján el tudom képzelni, hogy ledobja az agya az ékszíjat, és indokolatlan dolgokat csinál, inkább rontva a helyzeten, és másoknak inkább ártva, mint segítve, mert a saját túlésééhez (szerintem tévesen) elengedhetetlennek veszi ezt. Ez sem szakvélemény, vagy ténymegállapítás, benyomásaim másodkézből róla hallottak alapján.

Amúgy nem tudom mi történhetett velük, egy matematikus ismerőst elütötte egy szabálytalanul közlekedő autós, súlyos sérülések után csak részlegesen épült fel, és nála láttam hogy ez az elméjére is kihat, valószínűleg a folyamatos fizikai fájdalom miatt is, amit azóta is átél, hasonló "szociális" leépülésen ment át. A matematikához továbbra is ért, de nagyon fárasztó a társasága, megborult ő is sajnos.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113

Én ezeket az embereket nem értem. Tudom fontos a bankszámla és kell kompromisszumot kötni, de így szembeköpni magad. Ez hihetetlen.....


Akár igazad is lehet, nekem félreérthetőnek tűnik a hsz-ed: Mire/Kire gondoltál?


U.I.: Én is "villám-gépelek" sokszor és ez "gondot okoz" azoknak, akik nem voltak jók gondolat-olvasásból!
;)

Megnyugodtam, nem vagyok egyedül. :)


.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
A blog, amit linkeltem, elég releváns (hadtörténészek, történészek, kortárs naplóírók, stb.). Az irodalom kapcsán talán Te is tudod, de a mai napig a "nyugatosok" a kizárólag tanítottak. Ehhez képest a társadalom nem ilyen volt. Somogyvári Gyula írta, h "Nehéz Ady Párizsáért lelkesedni, mikor égő székely falvakból indulunk rohamra." A dalok, poszterek pont arra voltak hivatottak, h eladják valahogy a háborút. De tudod mit énekeltek a bakák (amúgy népzenei alapon)?! "Kimegyek a doberdói harctérre", meg a "Kárpátokban megfújták a trombitát". Hallgass bele kérlek és megérted miért írtam ezt.
Pont szegény Ady?Aki rajongott Erdélyért? Végig rettegett a világháború alatt hogy a románok elviszik Erdélytha háborút vesztünk ?
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 810
113
Mit vigyorog a puhos zorbán a elenskyvel? Annak örül, hogy összefogossák az ukrik a maradék magyarokat Kárpátaljáról, aztán ágyútölteléknek használják őket az oroszok ellen, vagy hogy fizethetjük a tízmilliárdokat a kaproknak?
Le a rohadt naranccsal!
Most hallgattam egy műsort, nagyon tanulságos volt, mert sok a fakenews. Kárpátalján 10% a magyarok aránya , de arányaiban kevesebben vannak a magyarok a kárpátaljai területvédelmiseknél 3-5%. Persze van aki akarata ellenére, ez nem kérdés, De célzott magyar sorozás nincs.

A sokat emlegetett kárpátaljai dandártnál akik Bakhmutnál szivnak, ott 95-97% a nem magyarok aránya.

Érdemes meghallgatni.


Egyébként Orbán feltűnően távolságtartó volt Zselével szemben, akit Brüsszelben egy emberként ünnepeltek.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Akkor az nem lesz a proto KF-51. Milyen más újdonság van benne? Konkrétan semmi olyan, ami miatt a Németek kiválasztanák. Majd ha valamelyik középhatalom többszázas szériában megrendeli és megvan 1-2 éves tapasztalata az üzemeltetésben, akkor igen. Csak pappenber zsebét tömni egy újabb kipróbálatlan csodáért szokásos pénzkidobás. Gyártsunk Ukrajnának. Akkor lenne exportbevétel, lenne csapatpróba sőt több :)
Képzeljük el, hogy magyar gyárban szerelnék össze a német Párducot az ukránoknak. Aztán menne a telefon. Kisgömböc: Igen Vova, mi nem adunk egy fegyvert a fasiszta ukránoknak. Mi békepártiak vagyunk. Ja igen van egy vegyesvállalatunk és a németek ott gyártanak valami tankot. Mi? Ukránoknak.. Ez akkor sem a mi üzletünk. Hogy ezért nekünk fizet az EU, mert ellátjuk Őket többszáz tankkal. Mi a németeknek gyártunk, Ők adják oda. Kérlek adj továbbra is fütőelemet Paksra és ne vedd el a Lavrov által adott plecsnit a Kakadútól, mert szégyenében öngól rug a fussballban Dzsuzsáknak.. Jól érted, Dzsuzsák,, Nem dzsúdó.. Az a Te sportod.. Én ilyen testtömegindexxel örülök, hogy nem vagyok már tolószékben, de hát tudod a magyar ember dakota mondasokkal is szallonnán él. No érted. A németeknek gyártunk tankot nem az ukránoknak. Daszvidanyja mondom én fonetikusan..
 
  • Vicces
Reactions: hete

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 259
37 148
113
Most hallgattam egy műsort, nagyon tanulságos volt, mert sok a fakenews. Kárpátalján 10% a magyarok aránya , de arányaiban kevesebben vannak a magyarok a kárpátaljai területvédelmiseknél 3-5%. Persze van aki akarata ellenére, ez nem kérdés, De célzott magyar sorozás nincs.

A sokat emlegetett kárpátaljai dandártnál akik Bakhmutnál szivnak, ott 95-97% a nem magyarok aránya.

Érdemes meghallgatni.


Egyébként Orbán feltűnően távolságtartó volt Zselével szemben, akit Brüsszelben egy emberként ünnepeltek.
Hiszi a piszi amit a demko pofázik.

Háború Ukrajnában - Kinek a háborúja?​

A Gaudi már népirtásról beszél Kárpátalján.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 319
12 701
113
Szerinted azokat küldik el akiknek a haza az első nem pedig a nyugat érdeke?
Komolyan kérdezem, mi erről a véleményed?
Mert dudi aktivitása is hiper atlantista lett az elmúlt időszakban, és ez az időszak is gyanúsan egybe esik ezzel a kirúgási hullámmal.
Attól félnek az amcsik, hogyha úgy alakul a helyzet akkor "kiugranánk" ebből a csodás szövetségből? o_O
Annyi bizonyos, hogy a NERes piperkőc közismerten angolszász orientáltságú.
Londonba van egy cége, amely a kereskedelmi TV-kbe a reklámok sugárzását intézi és hangolja össze.
(ezért van az, hogy minden TV-ben egy időben egyszerre van reklám)
Évekig volt nagykövetünk Londonban.
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
636
907
93
Képzeljük el, hogy magyar gyárban szerelnék össze a német Párducot az ukránoknak. Aztán menne a telefon. Kisgömböc: Igen Vova, mi nem adunk egy fegyvert a fasiszta ukránoknak. Mi békepártiak vagyunk. Ja igen van egy vegyesvállalatunk és a németek ott gyártanak valami tankot. Mi? Ukránoknak.. Ez akkor sem a mi üzletünk. Hogy ezért nekünk fizet az EU, mert ellátjuk Őket többszáz tankkal. Mi a németeknek gyártunk, Ők adják oda. Kérlek adj továbbra is fütőelemet Paksra és ne vedd el a Lavrov által adott plecsnit a Kakadútól, mert szégyenében öngól rug a fussballban Dzsuzsáknak.. Jól érted, Dzsuzsák,, Nem dzsúdó.. Az a Te sportod.. Én ilyen testtömegindexxel örülök, hogy nem vagyok már tolószékben, de hát tudod a magyar ember dakota mondasokkal is szallonnán él. No érted. A németeknek gyártunk tankot nem az ukránoknak. Daszvidanyja mondom én fonetikusan..
A csehek meg a szlovákok is adnak fegyvert az ukránoknak, aztán mégiscsak érkezik az a fűtőelem. Meg a gáz!
 
Status
Not open for further replies.