[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 608
94 074
113
Ok, akkor régen volt a hírszerzés vezetője. Akik mostanában okoskodnak, azok mikor voltak azok? Voltak csak simán hírszerzők valaha? Egy Gyarmati, Bendarzsevszkij, Rácz, etc.?
Nem, de mkit forráskritikával kell hallgatni. Bendarzsevszkijt én kedvelem, bár elfogult, de ha értelmes kritikát kap, képes elfogadni korrigálni. Ő rá figyelek, de tudom ukrán szűrőn át nézi, de a tényeket igyekszik tisztelni.
Gyarmati ignore. Értelmetlen időtöltés hallgatni.
Rácz nem ismerem annyira. Tudom vmi futtatott mainstream atlantista. Egyszer, kétszer hallottam, vegyes az összkép. Néha tiszta ciki volt, néha azért tudott érdekes szempontokat behozni.

De ez csak a saját véleményem.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 567
68 161
113
Lehet hogy valóra válik az összeesküvés elméletem? A zsidó Zelinszkij, aki orosz, gyűlöli az ukránokat, azért amit a zsidókkal tettek (meg ugye az oroszokkal) és úgy pusztítja el őket hogy az utolsó ukránig harcoltatja őket az oroszok ellen? :cool:
Minden stimmel, kivéve hogy az oka kiemelten az ukránok tettei. Maguktól csinálják évezredek óta minden más néppel amelyikkel megtehetik.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 828
15 096
113
Bendarzsevszkijt én kedvelem, bár elfogult, de ha értelmes kritikát kap, képes elfogadni korrigálni.

Nem normális. Ráadásul ruszofób. Oroszként.

Gyarmati ignore. Értelmetlen időtöltés hallgatni.

A T-34-es azért 34-es, mert annyi tonna. De nem hiszem, hogy a T-90-es 90 tonna. Nem tudom :D

Rácz nem ismerem annyira. Tudom vmi futtatott mainstream atlantista. Egyszer, kétszer hallottam, vegyes az összkép. Néha tiszta ciki volt, néha azért tudott érdekes szempontokat behozni.

Nem buta a pasas, de rettenetesen elfogult, vagy ez az érdeke. Elképesztően túltolja a politikai korrektséget, ha valaki az oldalán a várost / folyót Kijevként, Harkovként, Dnyeperként írja, nem pedig a nagyon ukrán Kijiv / Harkiv / Dnyipró alakban, egyből behisztizik, hogy még egy ilyen, az orosz propagandizmus, és tiltás lesz. És neki is szivárványos profilképet és hasonlókat kell nyomatnia.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 349
9 132
113
.

Földi megöregedett. Konkrétan elképesztő hülyeségeket képes mondani az orosz-ukran kapcsán, tele fájó tárgyi tévedésekkel. Sajnos már nem lehet teljesen komolyan venni.
Lehet, hogy hülyeségeknek tűnő dolgokat mond, a baj csak az, hogy a világban közben teljesen illogikusnak tűnő események történnek. Annak ellenére, hogy rengetegen hülyeségeknek gondolják ezeket.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 379
14 213
113
Mondja ezt ki, te váltottad az IH élén, és naprakészebb vagy mint ő?!

Ez a faszi nem egy töritanárból lett biztonságpolitikai szagértő, hírszerző ezredes, annyira meg még nem is öreg, hogy olyan hülye legyen a kora miatt.

Igen, szar dolgokat mond, jobban esik nem elhinni.
Létezik olyan beosztás, ami biztosítja, hogy az illeto soha meg nem bolondulhat?
Mert ennek a konktrét emberkének még jobban el van szálva az agya, mint az "UFO által elrabolt" Spotlének. Eveken át hallom egy-egy nyilatkozatát.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 293
9 550
113
Már majdnem elgondolkoztam rajta, hogy lehet tényleg túlkombinálok dolgokat, biztos hülyeség hogy a haderő vezérkarában a tisztogatást, 2 eddig nálunk példátlan erőszakos antifa támadást, az ENSZ-ben a Greenfield "zsidóveszedelem van Mo-n! nyilatkozatot KÖVETŐEN a részeg késest a Zsinagóga ellen, meg Bobro-t az USAID-es lázító nővel + homokozós amcsi nagykövettel látom mosolyogni, akkor rossz érzés jön rám, arab tavaszok, meg Majdan után.

Mert ezeket a történelmi mintákat mint ha láttuk volna már máshol, ugye!

Mondom lehet bazz. kicsit ezt túlgondoltam, itt van egy tiszta fejű bátor katona ismerős a fórumról, s megnyugodtam, nem lesz itt semmi tré.

Erre szembe jön ez bazz+ :D :

Lehet röhögcsélni gyerekek, de ez a fickó III/I-es ezredes, hírszerző, az Információs Hivatal vezetője volt...

Ő nem annyira nyugodt mint TE, Krisss.
Irigylem a nyugalmadat, már megint.
Szinte pontosan azt érzem amit írtál. A felsorolások nem véletlenek. Az se az ami történik. Nagyon észnél kell lenni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 884
47 533
113
Létezik olyan beosztás, ami biztosítja, hogy az illeto soha meg nem bolondulhat?
Mert ennek a konktrét emberkének még jobban el van szálva az agya, mint az "UFO által elrabolt" Spotlének. Eveken át hallom egy-egy nyilatkozatát.
Nyilván nincs ilyen beosztás.

Viszont ha választanom kell hogy egy PavolR nevű arctalan profil véleménye a hitelesebb-e számomra, vagy egy Földi Lászlóé, aki az Információs Hivatal vezetőjeként hírszerző ezredes volt, az utóbbira teszem a voksom, még mindig.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 067
124 272
113
Nyilván nincs ilyen beosztás.

Viszont ha választanom kell hogy egy PavolR nevű arctalan profil véleménye a hitelesebb-e számomra, vagy egy Földi Lászlóé, aki az Információs Hivatal vezetőjeként hírszerző ezredes volt, az utóbbira teszem a voksom, még mindig.
Attól még kissé kattos a fazon.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 884
47 533
113
Attól még kissé kattos a fazon.
De amúgy miért? Mert olyanokat mond, amit tényleg szar még végiggondolni is?

Majdan, Khadafi, Assad elleni hergelés az mi volt?
Mikor nálunk jelzés értékkel iderakták azt a buzi jóbarátot, és egyből elkezdődtek a hőbörgések?
Lehet ezt simán kattosságnak, paranoiának is beállíani, persze hogy lehet!

Csak egyre randább dolgok történnek szerteszét a világban.
Mert azt elvitatni hogy megdöbbentő dolgok történtek a világban a hidegháború óta, szerintem nem lehet!

Ki a pöcsöm gondolta volna mondjuk két éve, hogy az USA fogja, aztán sanszosan Norvég, Lengyel, Brit koprodukcióban telibassza a Nord Stream 1-2-t?! Vagy hogy sikerül nekik betenni a német kormányba egy Annalena Baerbock-ot, aki kijelenti nyilvánosan, hogy baszik Ő a NÉMET VÁLASZTÓKRA, az ukránokat támogatni kell a végsőkig, bármi van?!

Ezen kell elgondolkozni szerintem.
Aztán legyen Neked, nektek igazatok, hogy nincs itt semmi látnivaló, Magyarország marad továbbra is a béke szigete!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 608
94 074
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 884
47 533
113
25 éve kikerült a törnténések közeléből és okkal.
Igen, most néztem, az ok az volt Hornék ellen belföldön is kémkedtek állítólag, az orosz maffia ügyei után menve állítólag ide vezettek a szálak.

El nem ítélték, felmentették bizonyíték hiányában. Nagyon valószínű, hogy ez a faszi többet látott - tudott a világ játszmáiról mint a kémek főnöke, mint bármelyik másik szakértő akit meg szoktak hívni mindenféle geopolitikai elemzésekre. Sőt az is lehet, hogy Ő még alakított is aktívan a világ történésein.

Ezt én nem tudom, csak gondolom, hogy egy IH egy volt vezetője lehet nem azon a szinten van mint egy Bandarzsevszkij, vagy a Nógrádi. Most meg már szabadon beszélhet némely dologról.

Minél több elemzését olvasom, annál szimpatikusabb.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 608
94 074
113
379Ft
Soros, cica valszeg abbahagyta a forint shortolását.
377, a dollár mindjárt 350 alatt. Nemcsak a brutál zuhanaskor, hanem az ilyen esztelen erősödéskor is látszik, mennyi köze van az árfolyamnak a reálgazdasági folyamatokhoz.

Az MNB 18%-os alapkamata kivégzi a shortosokat. Matolcsy a bakhmuti Prigozsin féle felörlő taktikával megtörte az ellenséget. :D

Kár hogy Orbánnak ez a pénzügyi háború, mint Putyinnak az ukrán sokba kerül. De megmutattuk, elszántak vagyunk.
 
K

kamm

Guest
I didn’t do nothin’

47518079_9762d3596b81bee3c9450f1f84b6560d_wm.jpg
Greenfield... mindig keszen vagyok, amikor ezek a kulugyes amerikai "kivalasztottak" nyomjak a legocskabb ADF propagandat.

Ha en lennek a magyar kulugy, akkor siman irnek egy nyilt levelet a NY Timesnak, bocsanatot kovetelve ettol a gyokerfeju, szokasosan arrogans, de total buta, sokpontos (fekete! zsido! no!) gyokertol.
Egeszen biztosan romma egetnem az amerikai mediaban, pl TC imadna ezt a sztorit, no meg ezutan sokkal-sokkal ovatosabban bannanak a temaval. (Ez amugy egy visszatero problemam az orbani kuluggyel, hogy mindig messze tul alazatosan kezelik a nagyhatalmi arroganciat ahelyett, hogy visszacsapnanak egy ido utan.)

Azt hiszem, ha ez nem lesz mainstream hir ma, akkor este ezt meg is irom Jimmy Dore-nak (last Jimmy Dore Show on YT meg heti podcast), valamint Aaron Maténak, a Grayzone oknyomozo oldal hostjanak (o sajat jogan lett ismert, de amugy a hires Gabor Maté dokinak a masik fia; kozben a Matt Taibbi-fele Useful Idiot podcastban is o helyettesiti Taibbit Katie Halper mellett mar honapok ota, amig Taibbi konyvet irt, meg a Twitter fajlokkal volt elfoglalva - akit erdekel az ilyesmi, annak mind a negy podcastot ajanlom figyelni.)
 
K

kamm

Guest
Földi történelem tanár végzettségű.

Amúgy meg a jogászok és a történelemtanárok mindenhez értenek, sőt, mindenhez IS.
Leginkabb a jogaszok, de a PolSci/politologia szakosok meg rosszabbak, mert nekik meg normalis foglalkozasuk sincs, sem hallgatosaguk, csak egojuk, amire meg senki nem kivancsi. :D