[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 093
113
Ne haragudj, de nincs időm ezekre válaszolni. De ha kicsit belemélyedsz, és utána jársz, hogy a világban milyen éghajlati viszonyokon milyen termőképességek vannak, és ezt párosítot egy fejlett gazdasággal, akkor elég elkederítő képet kapsz a magyar lehetőségekről. Természetesen a mostaninál nyilván lehetne sokkal jobb. De ezer sebből vérzik sajnos a dolog.... ( Az Európa éléskamrája pedig egy történelmi szlogen. Bár, régen ezt a Kárpát medencére értették. Ukrajára most kezdték ezt emlegetni. (meg akkor is ha arra inkább igaz)
Én azért összekombináltam már régen magamban a dolgokat és arra jutottam, hogy elvi különbségek ide-oda, Rákosi eeftárs gyapotfődjeit újraindítanám, hogy legyen hol megszereznie a kellő szomorú háttértörténetet raszta polgártársainknak, mert így indokolatlan itthon minden hozzá kapcsolódó romantikájuk. :D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 040
113
Elég szépen elmondta OV. , hogy az USA csinálja a háborút, és utánuk pedig szokás szerint a németek az élharcosok ebben.
Ahogyan azt is, hogy mind kettő más f@szával verné a csalánt. Ahogyan azt is elmondta, hogy bizony a NATO katonákkal be akar menni ukrajnába (békefenntartós rész), de ugye miattunk nincs közös határozat. Pedig jó pár országot bedobnának még a darálóba. :mad:
Azt is elismeri, hogy a NATO közvetett módon hadban áll az oroszokkal.

Ami szerintem hiba a részéről (csak a beszéd alapján):
1. Alá becsüli az elleni irányuló puccsveszélyt :(
2. A minszki megállapodásról már a résztvevők is elismerték, hogy kamu volt és időhúzás :rolleyes:
3. Az orosz hadipotenciált erősen alul becsülte, főleg, hogy nem biztos, hogy az oroszok mögé nem állnak be mások is. :hadonaszos:

Én így látom a helyzetet.
Ami tetszik, hogy ki akar maradni. Mondjuk ehhez nem ártana a német befolyástól valamennyire szabadulni, akár haditechnika terén is. Nem jó nekünk ez az Rm sztori, szerintem.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Elég szépen elmondta OV. , hogy az USA csinálja a háborút, és utánuk pedig szokás szerint a németek az élharcosok ebben.
Ahogyan azt is, hogy mind kettő más f@szával verné a csalánt. Ahogyan azt is elmondta, hogy bizony a NATO katonákkal be akar menni ukrajnába (békefenntartós rész), de ugye miattunk nincs közös határozat. Pedig jó pár országot bedobnának még a darálóba. :mad:
Azt is elismeri, hogy a NATO közvetett módon hadban áll az oroszokkal.

Ami szerintem hiba a részéről (csak a beszéd alapján):
1. Alá becsüli az elleni irányuló puccsveszélyt :(
2. A minszki megállapodásról már a résztvevők is elismerték, hogy kamu volt és időhúzás :rolleyes:
3. Az orosz hadipotenciált erősen alul becsülte, főleg, hogy nem biztos, hogy az oroszok mögé nem állnak be mások is. :hadonaszos:

Én így látom a helyzetet.
Ami tetszik, hogy ki akar maradni. Mondjuk ehhez nem ártana a német befolyástól valamennyire szabadulni, akár haditechnika terén is. Nem jó nekünk ez az Rm sztori, szerintem.
Sztem az orosz katonai potenciállt reálisan látja.
Puccinivel pedig üzent, hogy látja az amerikai nyomás fokozatait.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 983
14 003
113
Nem véletlenül küldték ide az arab tavaszos asszonyt se. Nagy hiba alábecsülni az ellenséget. Sosem szabad. Inkább aggódj fölöslegesen, minthogy egy este érted jöjjenek... Én így gondolom.
Lehet, de feje tetejére is állhat az USA vagy akárki ha nincs ember akivel tudna puccsot csinálni! Márpedig èn nem látok. Kívülről, jelenleg semmi esély egy puccsra. Ez nem alábecsülés, ez tèny!
De persze ha te úgy érzed, csak aggódj!
 
  • Tetszik
Reactions: hete and Laci1970

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 532
6 604
113
Ami szerintem hiba a részéről (csak a beszéd alapján):
1. Alá becsüli az elleni irányuló puccsveszélyt :(
2. A minszki megállapodásról már a résztvevők is elismerték, hogy kamu volt és időhúzás :rolleyes:
3. Az orosz hadipotenciált erősen alul becsülte, főleg, hogy nem biztos, hogy az oroszok mögé nem állnak be mások is. :hadonaszos:
Szerintem:
1, Pont azt jelezte, hogy tud róla, számít rá. Lehet, hogy ez a katonai fiatalítás is ezért van?
3, Valszeg direkt.

Szépen osztotta a németeket és EU-t.
De jó lenne, ha nem csak szóban.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 040
113
Szerintem:
1, Pont azt jelezte, hogy tud róla, számít rá.
3, Valszeg direkt.

Remélem. Ezért írtam, hogy csak a beszéd alapján. Biztos, hogy tud róla és ezért üzent.

Puccinivel pedig üzent, hogy látja az amerikai nyomás fokozatait.

Yep.

Márpedig èn nem látok. Kívülről, jelenleg semmi esély egy puccsra. Ez nem alábecsülés, ez tèny!

Az antifa nem véletlenül jött. Weimarizálni akarják az országot, és mivel itt nincs hozzá elég futóbolond, hát hoznak. Én így látom.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Lehet, de feje tetejére is állhat az USA vagy akárki ha nincs ember akivel tudna puccsot csinálni! Márpedig èn nem látok. Kívülről, jelenleg semmi esély egy puccsra. Ez nem alábecsülés, ez tèny!
Az USA mestere a szar puccsok kivitelezésének, értsd: attól még, hogy te (meg mondjuk én is ;) ) tényként kezeled, hogy nincs kivel puccsolni, még gondolhatja úgy egy ilyen Ivy League köcsög, mint ez a mostani Goodgay Pressureman, hogy ő igazán tudja, kit akar a nép. De ő aztán tényleg.

Ez az igazi veszély, az ilyenekből lettek remek polgárháborúk az elmúlt úgy 100 évben a világ sok országában.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 983
14 003
113
Az USA mestere a szar puccsok kivitelezésének, értsd: attól még, hogy te (meg mondjuk én is ;) ) tényként kezeled, hogy nincs kivel puccsolni, még gondolhatja úgy egy ilyen Ivy League köcsög, mint ez a mostani Goodgay Pressureman, hogy ő igazán tudja, kit akar a nép. De ő aztán tényleg.

Ez az igazi veszély, az ilyenekből lettek remek polgárháborúk az elmúlt úgy 100 évben a világ sok országában.
Oké, nyilván megy a szarkavarás, de azért ne gondoljuk már, hogy komplett idióták. Ha szemernyi esély lenne rá, lehet bepróbalkoznának, de a világ pénze meg akarata se elég még egy szar puccshoz se ha nincs kivel! Márpedig nincs! Vagy szerinted van? Ki az?
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Oké, nyilván megy a szarkavarás, de azért ne gondoljuk már, hogy komplett idióták. Ha szemernyi esély lenne rá, lehet bepróbalkoznának, de a világ pénze meg akarata se elég még egy szar puccshoz se ha nincs kivel! Márpedig nincs! Vagy szerinted van? Ki az?
A szar puccs pont attól lesz szar, hogy egy olyan embert tesznek meg a segítségével vezetőnek, aki nemhogy a puccs idején, de még utána se tud elég társadalmi támogatottságot szerezni.

De nézd meg az USA track recordját, puccsokat illetően. A németek legalább egy Lenint ki tudtak köhögni magukból ;)
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 868
27 425
113
Az USA mestere a szar puccsok kivitelezésének, értsd: attól még, hogy te (meg mondjuk én is ;) ) tényként kezeled, hogy nincs kivel puccsolni, még gondolhatja úgy egy ilyen Ivy League köcsög, mint ez a mostani Goodgay Pressureman, hogy ő igazán tudja, kit akar a nép. De ő aztán tényleg.

Ez az igazi veszély, az ilyenekből lettek remek polgárháborúk az elmúlt úgy 100 évben a világ sok országában.
Vagy ami még rosszabb: "Jó, nincs emberünk, de majd lesz!" Remekül sikerült Líbiában.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 983
14 003
113
A szar puccs pont attól lesz szar, hogy egy olyan embert tesznek meg a segítségével vezetőnek, aki nemhogy a puccs idején, de még utána se tud elég társadalmi támogatottságot szerezni.
Azèrt Magyarország még nem egy Banán köztársaság!
De nézd meg az USA track recordját, puccsokat illetően. A németek legalább egy Lenint ki tudtak köhögni magukból ;)
Jaja.. Szépen terelsz, mert te se tudsz egy legalább kicsit komolyan vehető arcot példaként behozni..