[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 425
113
Szerintem meg a finnek és svédek csatlakozásával a NATO megint közelebb férkőzik az oroszok hoz, ami növeli a feszültségeket és a nagy háború veszélyét. Eddig is megvoltak jól, ezután is meglesznek.
A NATO már rég nem védelmi szövetség, hanem a hlobális US-érdekek kiszolgálója az európai csicskàsok ( mást erre a szerepre nem lehet mondani…) által.
Mindig arra kell gondoljak, mit szólna a békés US, pl. ha a kínaiak valamilyen védelmi szövetségre lépnének Mexikóval. Biztos tapsolnának örömûkben, üjjal mutatva a nemzetek önrendelkezèsi jogára! :)

Igen, tudom, NATO és EU tagok vagyunk. De ha nincs semilyen beleszólàsunk ezeknek a politikájába, csak kussolnunk kell, akkor csak szolgák vagyunk, mint 1990 előtt. Akkor Moszkva, most Washington meg Brüsszel.
Csak maradjunk ki valahogy egy háborúból, ne haljon meg egy magyar sem a nyugati èrdekek ( amit èrtékeknek csúfolnak…) oltárán.
Még dudi sem. ( Ez természetesen csak vicc akar lenni. Elnézést dudi! )

Ja, valahogy így, ahogy leírtad. De az sem opció, amit itt sokan elkönyvelnek, feketének, fehérnek, hogy az oroszok a jó fiúk, a nyugat meg a rossz. Például a skandináv országok mostani NATO csatlakozási kedvét nagyban erősítette az orosz támadás az ukránok ellen.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Szerintem meg a finnek és svédek csatlakozásával a NATO megint közelebb férkőzik az oroszok hoz, ami növeli a feszültségeket és a nagy háború veszélyét. Eddig is megvoltak jól, ezután is meglesznek.
A NATO már rég nem védelmi szövetség, hanem a hlobális US-érdekek kiszolgálója az európai csicskàsok ( mást erre a szerepre nem lehet mondani…) által.
Mindig arra kell gondoljak, mit szólna a békés US, pl. ha a kínaiak valamilyen védelmi szövetségre lépnének Mexikóval. Biztos tapsolnának örömûkben, üjjal mutatva a nemzetek önrendelkezèsi jogára! :)

Igen, tudom, NATO és EU tagok vagyunk. De ha nincs semilyen beleszólàsunk ezeknek a politikájába, csak kussolnunk kell, akkor csak szolgák vagyunk, mint 1990 előtt. Akkor Moszkva, most Washington meg Brüsszel.
Csak maradjunk ki valahogy egy háborúból, ne haljon meg egy magyar sem a nyugati èrdekek ( amit èrtékeknek csúfolnak…) oltárán.
Még dudi sem. ( Ez természetesen csak vicc akar lenni. Elnézést dudi! )
Annyi beleszólásunk van az EU és NATO politikájába, amekkora a gazdasági, katonai erőnk. Ez egyedül xart sem ér. Ezért kellenének szövetségesek. Minimum az olaszok-osztrakok. Ott látok reményt. Velük együtt nagyobb beleszólásunk lehet. De ahhoz igazodnunk is kell hozzájuk. Orbán nélkül ez jóval egyszerűbb lehet. Kérdés a Fideszben van -e hozzá hasonló megfontolt, stratéga, patrióta. Sztem lenne!!! De előtte Orbán tegye rendbe az államháztartást meg az inflációt ha már tavaly maradt.
 
  • Tetszik
Reactions: kw3v865 and honved

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Én bírom Bajuszt, de ekkora hülyeséget nem emlékszem mikor mondott. Kalinyingrádi, baltiak, Norvégia. Ez mind Nato-muszka határ. A svédeknek semmilyen szárazföldi határuk nincs az oroszokkal. Finnország jogos minimum megduplázódik, de inkább megtöbbszöröződik a közös határ, de nagyon bénán nyilatkozott.
Nem is mondta, hogy nincs. Illetve mondta, de egyből javította magát "vagy ha volt is az elhanyagolható mértékű volt". Amiben azért van némi igazság, mert eddig 1215 km volt a közös határ, 3 részletben, amibe a kalanyingrádi exlávé és az elég jól védhető és elég zord terepen levő Norvég határ is beleszámított. Most ez nagyrészt immár egybefüggően 1340 km-el hosszabb lesz, ami valóban igen jelentős növekedésnek tekinthető mind hosszban, mind pedig védhetőség szempontjából.

Ha jól tudom a Svédek és a Finnek kérték azt, hogy felvételük egyszerre legyen tárgyalva, tehát ebben ha jól gondolom mérlegelési lehetősége az Országgyűlésnek nincs.

Azt gondolom, hogy egy-egy ilyen horderejű döntés meghozása előtt minimum az a helyes út, hogy normálisan, higgadtan megvizsgálják a pro és kontra érveket, nem ideológiai alapon fejest ugranak bele. Különösen, hogy pl. Svédország több NATO-taggal szemben sem túl baráti-szövetségesi hangnemet üt meg. Különös tekintettel, hogy a második legerősebb és egyik legfontosabb NATO ország is ellenzi e két ország feltétel nélküli csatlakozását. Nem ok nélkül.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 425
113
Sem az amcsi, sem az orosz oldalon nem leszünk. Mindig Svájc kell legyen a minta.

Ez igaz, csak ezt a semlegességet nekünk senki nem fogja garantálni, földrajzi helyzetünk folytán. Ahhoz meg kicsik és erőtlenek vagyunk hogy meg tudjuk védeni egyedül magunkat. Pláne ha erősebb ellenfél támadna ránk.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 082
13 482
113
Szerintem meg a finnek és svédek csatlakozásával a NATO megint közelebb férkőzik az oroszok hoz, ami növeli a feszültségeket és a nagy háború veszélyét. Eddig is megvoltak jól, ezután is meglesznek.
A NATO már rég nem védelmi szövetség, hanem a hlobális US-érdekek kiszolgálója az európai csicskàsok ( mást erre a szerepre nem lehet mondani…) által.
Mindig arra kell gondoljak, mit szólna a békés US, pl. ha a kínaiak valamilyen védelmi szövetségre lépnének Mexikóval. Biztos tapsolnának örömûkben, üjjal mutatva a nemzetek önrendelkezèsi jogára! :)

Igen, tudom, NATO és EU tagok vagyunk. De ha nincs semilyen beleszólàsunk ezeknek a politikájába, csak kussolnunk kell, akkor csak szolgák vagyunk, mint 1990 előtt. Akkor Moszkva, most Washington meg Brüsszel.
Csak maradjunk ki valahogy egy háborúból, ne haljon meg egy magyar sem a nyugati èrdekek ( amit èrtékeknek csúfolnak…) oltárán.
Még dudi sem. ( Ez természetesen csak vicc akar lenni. Elnézést dudi! )

Feszultek lehetnek (már most is azok), de az kb. minden, mert nekimenni a NATOnak számukra instant ongyilkosság. Ezért inkább csokken egy háború lehetosége, mert két országgal kevesebb lenne, akiknek nekironthatnak.

Beleszólásotok van, ez nem lehet kérdés, csak azután vállaszlépésekkel kell számolni. Há még a torokok is megpuhúlnak az F-16-osok miatt (már nem is F-35-otosokról van szó :oops: ), akkor Mo vajon mire számithat?

Én bírom Bajuszt, de ekkora hülyeséget nem emlékszem mikor mondott. Kalinyingrádi, baltiak, Norvégia. Ez mind Nato-muszka határ. A svédeknek semmilyen szárazföldi határuk nincs az oroszokkal. Finnország jogos minimum megduplázódik, de inkább megtöbbszöröződik a közös határ, de nagyon bénán nyilatkozott.

Kell készíteni a terepet a bovités meggáncsolására a "béke érdekében", se tobb, se kevesebb. És erre kulonféle kifogásokat kell hirtelen keresni, mert eredetileg arra számítottak, hogy a torokok majd vétoznak és ok csak mosni fogják a kezuket. Ezért ezekbol az "érvekbol" az elmúlt fél év alatt semmi sem hangzott el. Eddig mindez nem volt probléma? Csak hirtelen a kinái látogatás után "léptek fel kételyek".
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Hosszútávon a nyugat a vesztes oldal...most számolja fel a saját gazdaságát az Eu. Nem lesz versenyképes az amcsi lng-vel.

Mind demográfiailag,mind gazdaságilag hossútávon megsemmisülünk, ha tovább megyünk azon az elmebeteg ideológikus úton,amit a nyugat szán nekünk.

Szerencsére ez nem vagy-vagy dolog, hanem is-is dolog.

Mi,továbbra is megmaradunk középen és nem leszünk olyan korlátolt idióták,hogy tömbösödjünk export-orientált országként,sem cselédek, hogy a tengeren túlról mondják meg,hogy kivel bizniszelhetünk és kivel nem.
Továbbra is kereskedünk nyugatra és keletre is.

Sem az amcsi, sem az orosz oldalon nem leszünk. Mindig Svájc kell legyen a minta.

Eddig egész jól egyensúlyoz a kormány a magyar érdekekért.
Ha blokkosodás lesz, főleg ha Kínát az USA gazdaságilag próbálja elszigetelni, lehet Európában újraiparosítás. Ezt az akksigyárral tömeges megjelenése mutatja. Erre a hajóra is felülhetünk, csak legyen elég hazai energia. Nuki, nap, szél, gáz tökmind1.
Sztem az akksigyárak az első fecskék. Egy blokkosodó világban több gyártókapacitást is elhozhatunk. A hazai mezőgazdaság is magára találhat, de persze sosem lesz már meghatározó jelentősége, de egy pénzt termelő és nemcsak vivő (mint az elmúlt 30 évben) ágazat lehet.

A másik lehetőség valóban ha kimaradunk a blokkokból. De itt ahol állunk ezt megtehetjük?? Erre soha semmi történelmi példa nem volt. Persze ne zárjuk ki, de erre kicsi esély van. Lehetünk a szokásos, kibeszélő, vonakodó csatlós. Ahogy a Monarchiában, ahogy Horthy, és ahogy Kádár. Megmondom őszintén mind a 3 politika a maga kényszerei közt részben sikeres volt, főleg az 1900-as századforduló!! Amíg össze nem omlott a nagy testvér.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 008
10 794
113
Ez igaz, csak ezt a semlegességet nekünk senki nem fogja garantálni, földrajzi helyzetünk folytán. Ahhoz meg kicsik és erőtlenek vagyunk hogy meg tudjuk védeni egyedül magunkat. Pláne ha erősebb ellenfél támadna ránk.
Szerintem teljesen rendben van a nato tagság. (Az Eu is) Formailag.

Jelenleg nincs alternatíva...de ez nem jelenti, hogy a jövőben is ez lesz a helyzet.

Építgetni kell a kis haderőnket Nato tagként,(eleget is tesz a kormány az elvárt 2%-nak már jó ideje) és ezzel együtt egy kimért,semleges politikát kell folytatni,amit jól hoz is a kormány.

A nyugat egy veszett ügy,a dollár egy vicc..befogdőlni, 71ben megpecsételődött a sorsa.. És mielőtt bedől(a háború kitörése már ennek a jele),az usa igyekszik majd úgy csinálni,hogy amikor kipukkad az amcsi-álom lufi, mindenkit minél jobban beterítsen a híg barna lé..

Szerintem ne asszisztáljunk egy bukásra ítélt birodalom haláltusájának,vergődésének elnyújtásához,megmentése ellentétes a magyar és az európai érdekekkel...készülni kell az összeomlásra..az egypólusú világrend utáni világra.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 008
10 794
113
Ha blokkosodás lesz, főleg ha Kínát az USA gazdaságilag próbálja elszigetelni, lehet Európában újraiparosítás. Ezt az akksigyárral tömeges megjelenése mutatja. Erre a hajóra is felülhetünk, csak legyen elég hazai energia. Nuki, nap, szél, gáz tökmind1.
Sztem az akksigyárak az első fecskék. Egy blokkosodó világban több gyártókapacitást is elhozhatunk. A hazai mezőgazdaság is magára találhat, de persze sosem lesz már meghatározó jelentősége, de egy pénzt termelő és nemcsak vivő (mint az elmúlt 30 évben) ágazat lehet.

A másik lehetőség valóban ha kimaradunk a blokkokból. De itt ahol állunk ezt megtehetjük?? Erre soha semmi történelmi példa nem volt. Persze ne zárjuk ki, de erre kicsi esély van. Lehetünk a szokásos, kibeszélő, vonakodó csatlós. Ahogy a Monarchiában, ahogy Horthy, és ahogy Kádár. Megmondom őszintén mind a 3 politika a maga kényszerei közt részben sikeres volt, főleg az 1900-as századforduló!! Amíg össze nem omlott a nagy testvér.
Nem irigylem Orbánt amúgy... neki sem lehet könnyebb,mint anno Horthynak,vagy mint Mátyásnak,közrefogva délről a töröktől,észak-nyugatról a császáriaktól..és akkor legyél okos...manőverezz úgy,hogy ne egyenek meg... kár,hogy nincs több ilyen eu-s ország,aki kimerne állni úgy a saját érdekeiért,mint Magyarország. Könnyebb lenne Európa védelme.

Soha nem gondoltam volna egyébként,hogy egyszer még azért fognak ránk kígyót-békát kiabálni, mert a békében hiszünk és nem támogatunk egy értelmetlen vérszivattyút,ami ráadásul 100%-ban ellentétes a kontinens érdekeivel...

Büszke vagyok az ország vezetésére békepárti álláspontja miatt és arra,hogy magyar vagyok.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Ha blokkosodás lesz, főleg ha Kínát az USA gazdaságilag próbálja elszigetelni, lehet Európában újraiparosítás. Ezt az akksigyárral tömeges megjelenése mutatja. Erre a hajóra is felülhetünk, csak legyen elég hazai energia. Nuki, nap, szél, gáz tökmind1.
Sztem az akksigyárak az első fecskék. Egy blokkosodó világban több gyártókapacitást is elhozhatunk. A hazai mezőgazdaság is magára találhat, de persze sosem lesz már meghatározó jelentősége, de egy pénzt termelő és nemcsak vivő (mint az elmúlt 30 évben) ágazat lehet.

A másik lehetőség valóban ha kimaradunk a blokkokból. De itt ahol állunk ezt megtehetjük?? Erre soha semmi történelmi példa nem volt. Persze ne zárjuk ki, de erre kicsi esély van. Lehetünk a szokásos, kibeszélő, vonakodó csatlós. Ahogy a Monarchiában, ahogy Horthy, és ahogy Kádár. Megmondom őszintén mind a 3 politika a maga kényszerei közt részben sikeres volt, főleg az 1900-as századforduló!! Amíg össze nem omlott a nagy testvér.
Akkor nézegesd ezt a hírt és gondolj bele!
És akkor már nem is olyan kicsi az az esély a kimaradásra!
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 189
20 161
113
Ha blokkosodás lesz, főleg ha Kínát az USA gazdaságilag próbálja elszigetelni, lehet Európában újraiparosítás. Ezt az akksigyárral tömeges megjelenése mutatja. Erre a hajóra is felülhetünk, csak legyen elég hazai energia. Nuki, nap, szél, gáz tökmind1.
Sztem az akksigyárak az első fecskék.
Hmmm.
Ha Kínát elszigetelik, akkor az itt lévő akkugyáruk megy a kukába, mert nyersanyag nélkül nem lesz miből gyártani.
Ez persze a jelenlegi helyzet. A jövőről meg az beszéljen akinek az üveggömbje minden mást is megmutat.

Más.
Szomorú olvasni, hogy még itt is milyen sok az egybites állásfoglalás. Azért mert valakinek nincsenek illúziói az USA-t illetően, még nem feltétlenül orosz/kínai/akármi hívő. Vagy fordítva.
Nem tudom hányan olvastak eszmefuttatásokat a hatalom természetéről, mennyire értették és fogadták el. Aki meg tudta cáfolni, az szóljon!
Az egypólusú világrendben hiába cserélődik a pólus, a stílus más lesz, de a lényeg marad - a többieknek kuss!
A többpólusúban meg lehet táncikálni a pólusok között, mert kockázatos bármelyikhez is túl közel kerülni.
Ezt elvileg látni kell és próbálkozni az alkalmazásával.
Utólag majd kiderül sikeres volt-e.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 865
27 415
113
Egyszer már tönkretettük részben önmagunk saját magunkat, hogy az orosz érdekek mentén politizáltunk. ( szocializmus évtizedei ) Nem kellene megismételni. NATO és EU tagokként nem az orosz oldalon van a helyünk. Még a Brüsszellel meglévő napi EU-s konfliktusaink ellenére sem.
Hosszútávon az orosz oldal a vesztes poszt. Putyin rendre túlértékeli Oroszország katonai és gazdasági képességeit.
Jelenleg nem fenyeget ez a veszély persze, hogy az orosz oldalra kerülünk. Minden szankciót megszavazunk és és továbbra is a NATO elkötelezett tagjai vagyunk, ez a biztonságunk záloga. Az EU tagság keserves, de gazdasági okokból annak sincs alternatívája.
A facebook, televíziós, kommunikáció persze megvan, de az ne tévesszen meg senkit. Az a tábornak szól. Mert ez az egyszerűbb megoldás, mint átállítani most a jobboldali csapatot a másik oldalra. Lényeg az, amit teszünk.
Szerintem 2szer tönkretettük magunkat, amikor a német érdekek mentén politizáltunk. Elvesztettük a területünk 2/3át, a lakosságunk felét, a halottakról, hadirokkantakról nem is beszélve. Érdekes, amikor a németek követték a mi kezdeményezésünket, akkor visszakapták a fél országukat. Lehet, mégis ránk kéne hallgatni? A németek nem hosszú távon, már rövid távon is rendre veszítenek.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 008
10 794
113
Más.
Szomorú olvasni, hogy még itt is milyen sok az egybites állásfoglalás. Azért mert valakinek nincsenek illúziói az USA-t illetően, még nem feltétlenül orosz/kínai/akármi hívő. Vagy fordítva.
Nem tudom hányan olvastak eszmefuttatásokat a hatalom természetéről, mennyire értették és fogadták el. Aki meg tudta cáfolni, az szóljon!
Az egypólusú világrendben hiába cserélődik a pólus, a stílus más lesz, de a lényeg marad - a többieknek kuss!
A többpólusúban meg lehet táncikálni a pólusok között, mert kockázatos bármelyikhez is túl közel kerülni.
Ezt elvileg látni kell és próbálkozni az alkalmazásával.
Utólag majd kiderül sikeres volt-e.

Na ja...

Szerintem a jó helyzetfelismerő és alkalmazkodó képességben van a kulcs. Aki jól feltudja mérni a saját helyzetét és alkalmazkodik hozzá, az túlél.

Szerintem erre a legjobb példa a keresztény magyar állam létrejötte.

Bekellett tagozódnunk egy hatalmi rendszerbe,a keresztény Európába. Ezt felkellett ismernie Gézának... Hogy a-a, nem lesz ez így jó itt külsősként, évente jönnek majd a keresztes hadjáratok... kikellett magunknak harcolni a hont,majd azt hitelesíteni is kellett az akkori hatalmi struktúrákkal.

Sok eszmecserém és vitám volt itt pár éve másokkal,ezzel kapcsolatban. Hogy ez most jó volt,nem volt jó.

Én mindig pozitívan értékeltem Géza és István művét, hiszen még mindig itt vagyunk, magyarul beszélünk, az állam pedig működik 1020 éve.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 032
113
Ez igaz, csak ezt a semlegességet nekünk senki nem fogja garantálni, földrajzi helyzetünk folytán. Ahhoz meg kicsik és erőtlenek vagyunk hogy meg tudjuk védeni egyedül magunkat. Pláne ha erősebb ellenfél támadna ránk.

...és ha a hatalom birtokosa szándékosan gyenge is akar --ebből a szempontból-- maradni, akkor már van is magyarázata az álláspontjának: az alárendeltség/össze-szerelő tartomány=> gyarmati-státusz elfogadásának.
Így ennek a "német-érdekek elsődleges kiszolgálása" címszó alatt összefoglalható megoldásnak a hazai és német-hátterű média támogatással meg is van más érvekkel nem(-nagyon) indokolható alátámasztása.
...ééés nicsak-nicsak: már "igazoltan" van is/kell is a Helytartó, (ön-)igazolt a szerepe és véleménye, történelmileg és ismét, hiszen: Nincs más megoldás ! :oops: + :(

Az ide illő klasszikus: "Nem akarásnak... !"

.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Molon Labe

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 048
26 596
113
Megvettük a radart.... fantasztikus. Nem lett volna okosabb az egész rendszert megvenni? :rolleyes:
Nem mert a milliós rakéta nem kicsit drágább mondjuk egy C-RAM gépágyúlőszerénél. És a legolcsóbb majd az irányított energiafegyver lesz. Egyszer talán.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 032
113

Igen valóban gond! ...de:Vannak sokkal nagyobb gondok.

Ez egy jó szándékú dolog lett volna, kicsit el lett qúrva!
Nem az "ezen rugózás", és ennek akár ennek utána mások által undorító szintig folytatott művelése viszi előre a közös ügyet. Ráadásul mindez nem --az esetleges, remélt-- hibajavítást segíti, hanem az árkot szakadékká mélyítő külföldi érdekeket szolgálja, bebetonozza a ragaszkodást egy rossz döntéshez, és ezzel ezeknek külföldi az érdekeknek a hazai kiszolgálóit segíti!

..szerintem!

.
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse and BJani

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 008
10 794
113
Egy hozzáértő kifejthetné, hogy miként lehetett egyből alezredes. Mert valami ezt lehetővé tette,a semmire nem nevezik ki,mert akkor Orbán fia is egyből táborszernagyistencsászárimperátorként kellett volna,hogy felszereljen....
 
  • Tetszik
Reactions: honved

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 934
113
Nem mert a milliós rakéta nem kicsit drágább mondjuk egy C-RAM gépágyúlőszerénél. És a legolcsóbb majd az irányított energiafegyver lesz. Egyszer talán.

Itt kicsit zavart érzek... Az Iron Dome rakétája 100,000 dodó körül van, a NASAMS-hoz az Amram meg 2 millió dollár....
Úgy érzem a drágábban üzemeltethető rendszert vettük meg.
A gépágyú meg sosem volt alternatívája egy rakétás légvédelemnek, maximum kiegészítése.
 
Status
Not open for further replies.