[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
No offence, de a logika nem erősséged.
Várj, kérlek mond meg, mi a hiba a logikában:
1. pont: Itt többen, beleértev pl @Pogány fórumtársunk, azt szeretnénk, ha lenne egy erős hadseregünk.
2. pont: Láthatóan az állam szimpátiavásárlásokkal csinál egy nagyon drága díszhaderőt. A megrendelt technikával nem az a fő baj, amúgy, hogy nem jó, mert jó. Hanem, hogy nincs még itt, és ha itt lenne is kevés lenne.
3. pont: Ez a hadsereg nem képes megvédeni az országot, szóval olyan mint, ha nem is lenne.
4. pont: Tehát nem érdemes így rá költeni.
5. pont: Ha ki akarunk maradni, akkor az első ponthoz ugrunk vissza, kell egy erős hadsereg.
6. pont: Nincs erős hadsereg, nem tudunk kimaradni, ha a nagytesó úgy dönt.
7. pont: megszoptuk.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 499
5 045
113
No offence, de a logika nem erősséged. Az ukrik boldogan éltek régen az SzU - ban.Élhetnének ma is boldogan, ha nem dőlnek be a majdannak stb. Ez a háború ott teljesen felesleges nekik. Másoknak persz nem. És ez az igazi baj. Ezért kell ebből a háborús hisztiből komaradni, legalább amennyire lehet.
Szerintem ők nem így gondolják. Nagyon is közelről ismerik az orosz államot, meg azt, hogy hogyan bánik a saját polgáraival. És nem kérnek belőle.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Szerintem ők nem így gondolják. Nagyon is közelről ismerik az orosz államot, meg azt, hogy hogyan bánik a saját polgáraival. És nem kérnek belőle.
Amúgy hogy bánnak a saját polgáraikkal?
Elnyomják a nemzetiségeket?
Ja váárj, az az EU
Akkor talán nem épül semmi?
Őőőő feldobtak egy 70 km-es metróvonalat annyi idő alatt, amíg mi felújítottunk egy 21 km-eset
teljesen villamosították a vasúthálózatukat
stb stb stb
Esetleg az életszínvonal?
Ma már a fejlett régiók meghaladják a magyart, és a kevésbé fejlettek is közelednek. Hmm.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 499
5 045
113
Amúgy hogy bánnak a saját polgáraikkal?
Elnyomják a nemzetiségeket?
Ja váárj, az az EU
Akkor talán nem épül semmi?
Őőőő feldobtak egy 70 km-es metróvonalat annyi idő alatt, amíg mi felújítottunk egy 21 km-eset
teljesen villamosították a vasúthálózatukat
stb stb stb
Esetleg az életszínvonal?
Ma már a fejlett régiók meghaladják a magyart, és a kevésbé fejlettek is közelednek. Hmm.
Ők nemcsak az orosz propagandát ismerik mint Te, hanem abban az országban éltek. sőt a nyelvet is értik. És nem kérnek az oroszokból.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 463
17 791
113
Szerintem ők nem így gondolják. Nagyon is közelről ismerik az orosz államot, meg azt, hogy hogyan bánik a saját polgáraival. És nem kérnek belőle.
Miért a jelenlegi ukrán vezetés talán annyira jól bánik a polgáraival? Az országban meglévő káosz és az oligarchák totális uralkodása a gazdaságban és a politikában évtizedes probléma, és ez a háborúval csak még nagyobbra duzzadt. Az ember élet meg jól láthatóan semmit nem számít az ukrán vezetésnek, ezt már rengeteg cikk, és videó is bebizonyította. Ami max különbség, hogy szerencsétlen néppel elhitette a vezetés, hogy majd Ukrajna csatlakozni fog az EU-hoz (ja kb 50 év múlva) és ezen illúzióval etetik az ott élőket és abba az álomba ringatják őket, hogy akkor majd mennyivel jobb lesz nekik. Az ukránoknak joguk van a szuverenitásukhoz ez szerintem egyértelmű, de az egy baromi nagy illúzió, hogy ott jobb mint a ruszkiknál. Mitől lenne jobb? Ugyanaz a kultúrkör, évszázados együttélés, ugyanaz a felfogás, csak náluk totál politikai káosz van, totális gazdasági kiszolgáltatottság, amire még rátesz egy bazi nagy lapáttal a háború is.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Ők nemcsak az orosz propagandát ismerik mint Te, hanem abban az országban éltek. sőt a nyelvet is értik. És nem kérnek az oroszokból.
Nem akarlak elkeseríteni, de egyrészt eddig még nem nyert választást olyan párt odaát, aki nem kért az oroszokból

És én nem csak a nyugati propagandát ismerem az oroszokról, mint te, hanem voltam is kinn jópárszor.

Tökéletes Oroszország?
Nem, nagyon nem
Jobb mint Ukrajna?
Sokkal
Ettől függetlenül akkor mindenben az oroszokat kell másolni?
Nem, nem gondolnám
Putyin a tökéletes?
Nem, nem gondolnám
Putyin veszélyes Magyarországra?
Kevésbé, mint a "szövetségeseink"
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 499
5 045
113
Miért a jelenlegi ukrán vezetés talán annyira jól bánik a polgáraival? Az országban meglévő káosz és az oligarchák totális uralkodása a gazdaságban és a politikában évtizedes probléma, és ez a háborúval csak még nagyobbra duzzadt. Az ember élet meg jól láthatóan semmit nem számít az ukrán vezetésnek, ezt már rengeteg cikk, és videó is bebizonyította. Ami max különbség, hogy szerencsétlen néppel elhitette a vezetés, hogy majd Ukrajna csatlakozni fog az EU-hoz (ja kb 50 év múlva) és ezen illúzióval etetik az ott élőket és abba az álomba ringatják őket, hogy akkor majd mennyivel jobb lesz nekik. Az ukránoknak joguk van a szuverenitásukhoz ez szerintem egyértelmű, de az egy baromi nagy illúzió, hogy ott jobb mint a ruszkiknál. Mitől lenne jobb? Ugyanaz a kultúrkör, évszázados együttélés, ugyanaz a felfogás, csak náluk totál politikai káosz van, totális gazdasági kiszolgáltatottság, amire még rátesz egy bazi nagy lapáttal a háború is.
Nem akarlak elkeseríteni, de egyrészt eddig még nem nyert választást olyan párt odaát, aki nem kért az oroszokból

És én nem csak a nyugati propagandát ismerem az oroszokról, mint te, hanem voltam is kinn jópárszor.

Tökéletes Oroszország?
Nem, nagyon nem
Jobb mint Ukrajna?
Sokkal
Ettől függetlenül akkor mindenben az oroszokat kell másolni?
Nem, nem gondolnám
Putyin a tökéletes?
Nem, nem gondolnám
Putyin veszélyes Magyarországra?
Kevésbé, mint a "szövetségeseink"

Leírhatom sokadszor is. Ők ismerik az orosz valóságot, és nem kérnek belőle. És ezért hajlandók harcolni is.
 
  • Vicces
Reactions: papajoe

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 865
27 415
113
Ők nemcsak az orosz propagandát ismerik mint Te, hanem abban az országban éltek. sőt a nyelvet is értik. És nem kérnek az oroszokból.
Statisztikailag Ukrajnából se kérnek. Az ország kb fele lelépett 2014 óta, és a maradók jó része is lelépne, ha lenne rá pénze / lehetősége.

Ukrajna 2014 óta több embert veszített, mint a nagybetűs holodomorban, és a háború kitörése óta még annyit. A termékenységi ráta a bányászbéka segge alatt. Szép dolog, h azt mondják, h nem kérnek az oroszokból, de a valóság azt mutatja, h az orosz uralom alatt szültek, az oroszbarátnak titulált kormányok alatt helyben maradtak. Tehát tényszerűen az oroszokból a csendes többség mégis inkább kért mint a puccsal uralomra került nyugati kesztyűbábokból.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Valahogy valamiért ti minden állami beavatkozást elleneztek, ami a nép az istenadta nép életét könnyítené, és a feketéző, az előrelépést ellehetetlenítő "vállalkozók" új bmw-jét veszélyezteti.
Szerettem volna elengedni ezt a sértődött hozzászólásod, csak valami megütötte a szemem. (Nem csak Nálad.) Folyamatosan sírsz, hogy nem futja lakásra, házra; alacsony a fizetésed.
De hadd kérdezzem már meg, mert Te jöttél épp szembe -és mástól is meg szerettem volna már eddig is kérdezni, hogy munkaidőben, hogy tudsz Fél tízkor is, meg fél 12-kor is, meg a kettő közt folyamatosan fórumozni? Merthogy én valahogy soha nem tudok munka közben netezni, nincs is mivel; de ha épp olyan munkám volt, hogy gép előtt ültem, akkor se neteztem, ezért nem is értem, hogy miként lehet ezt csinálni?
 
T

Törölt tag 133

Guest
Amúgy hogy bánnak a saját polgáraikkal?
Elnyomják a nemzetiségeket?
Ja váárj, az az EU
Akkor talán nem épül semmi?
Őőőő feldobtak egy 70 km-es metróvonalat annyi idő alatt, amíg mi felújítottunk egy 21 km-eset
teljesen villamosították a vasúthálózatukat
stb stb stb
Esetleg az életszínvonal?
Ma már a fejlett régiók meghaladják a magyart, és a kevésbé fejlettek is közelednek. Hmm.

Gondolom te ilyen vidéki gyerek vagy aki soha nem utazik a felújított orosz csodametrokocsikkal, amugy biztos nem a metróval bizonygatnád a fejlettségüket.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Szerettem volna elengedni ezt a sértődött hozzászólásod, csak valami megütötte a szemem. (Nem csak Nálad.) Folyamatosan sírsz, hogy nem futja lakásra, házra; alacsony a fizetésed.
De hadd kérdezzem már meg, mert Te jöttél épp szembe -és mástól is meg szerettem volna már eddig is kérdezni, hogy munkaidőben, hogy tudsz Fél tízkor is, meg fél 12-kor is, meg a kettő közt folyamatosan fórumozni? Merthogy én valahogy soha nem tudok munka közben netezni, nincs is mivel; de ha épp olyan munkám volt, hogy gép előtt ültem, akkor se neteztem, ezért nem is értem, hogy miként lehet ezt csinálni?
Délutáni műszak?
Gondolom te ilyen vidéki gyerek vagy aki soha nem utazik a felújított orosz csodametrokocsikkal, amugy biztos nem a metróval bizonygatnád a fejlettségüket.
Jah, én csak a moszkvaival utaztam, nem azzal, amiből a magyar állam kérésére kispórolták a cuccok felét.
 
K

kamm

Guest
Szerintem ők nem így gondolják. Nagyon is közelről ismerik az orosz államot, meg azt, hogy hogyan bánik a saját polgáraival. És nem kérnek belőle.
Ez azert nem volt igy meg jopar eve. Konkretan "majdani" idok elott egyaltalan nem. Sot, a NATO-tagsagnak sem volt 15-20 szazalekon feluli tamogatasa sosem, egeszen 2014-ig, de meg utana is eltartott par ev Victoria Nudelman Nuland aknamunkanak, mire felere sikerult feltornaszni... apropo, valaki erti, hogy az idiotak az Indexnel miert idezgetnek folyamatosan az ISW-tol, mikozben az a Nulandnak meg ferjenek (Kagan-csalad) direkt iranyitasa alatt all? Ennyire fogalmu nincs meg mindig, ki kicsoda?
 
K

kamm

Guest
Szerettem volna elengedni ezt a sértődött hozzászólásod, csak valami megütötte a szemem. (Nem csak Nálad.) Folyamatosan sírsz, hogy nem futja lakásra, házra; alacsony a fizetésed.
De hadd kérdezzem már meg, mert Te jöttél épp szembe -és mástól is meg szerettem volna már eddig is kérdezni, hogy munkaidőben, hogy tudsz Fél tízkor is, meg fél 12-kor is, meg a kettő közt folyamatosan fórumozni? Merthogy én valahogy soha nem tudok munka közben netezni, nincs is mivel; de ha épp olyan munkám volt, hogy gép előtt ültem, akkor se neteztem, ezért nem is értem, hogy miként lehet ezt csinálni?
Eleg egyszeru: ebbol el.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 499
5 045
113
Statisztikailag Ukrajnából se kérnek. Az ország kb fele lelépett 2014 óta, és a maradók jó része is lelépne, ha lenne rá pénze / lehetősége.

Ukrajna 2014 óta több embert veszített, mint a nagybetűs holodomorban, és a háború kitörése óta még annyit. A termékenységi ráta a bányászbéka segge alatt. Szép dolog, h azt mondják, h nem kérnek az oroszokból, de a valóság azt mutatja, h az orosz uralom alatt szültek, az oroszbarátnak titulált kormányok alatt helyben maradtak. Tehát tényszerűen az oroszokból a csendes többség mégis inkább kért mint a puccsal uralomra került nyugati kesztyűbábokból.
2014 óta háborús helyzet van, és az oroszok úgy gondolják, hogy ha Ukrajna nem lehet az övék, akkor inkább tönkreteszik.

Egyébként meg az orosz demográfiai adatok sem valami fényesek, csak a muszlim lakosság növekvő aránya valamelyest javítja a képet.