[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 166
36 794
113
De ahogy írod, "A fityisznek mán azt se hiszem el amit kérdez.", de ezt amit ő írt, simán.
Budaházy elmondta Toroczkainak, hogy a nyomozók azt akarták, hogy valljon a T-re mert ő lett volna a nagy célpont, ezt a Budaházy megtagadta, ezért vegzálják szerencsétlent már 17 éve és ítélték jogerősen 6 év fegyházra, de a kurcsány még mindíg szabadon vigyoroghat az országházban, mer az orbánnak köll egy mumus akire mutogathat, ha nem szavazol megin ránk ez az idióta visszagyün.
orbán ferenc gyurcsány viktor, mindegy, mind a kettő , húzzon a redvába!
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 419
7 975
113
Ez egy faszság amit írsz.
Miért fasszság?
A Mátrai erőművet elbaszták nem kicsit nagyon (az más tészta hogy szétlopták mennyibe is fájt az államnak inkább a NER a végén? )
Ha 2010 ben nem állítják le a modernizációt akkor most nem szopnának vele....
Paks-2 mikortól is húzodik 2014 től tesz túsza....... Hányszor került már itt is szóba hogy most biztosan kilépünk belőle mert ez látszik. Tender volt nem..... Ő nem akarok pesszimista lenni de jó ha kész lesz 2035-2040 re. Bocs termelői üzemkész. Dupla vagy tripla..... Költség túllépéssel.
Hálozat fejlesztés-ek elmaradtak az utóbbi 10-12 évben és ahogy elnézem a multik az akkumulátor gyárak kiszolgálása kívül nem is igen akarnak fejleszgetni. A régebbi település részeken illetve vidéki településeken még mindig 50-60-(70) éves hálozat van. Ahogy elnézem még vagy ugyan ennyi ideig lesznek.
Nincsenek kiemelt állami beruházások mint pl lakhatás (piac bevonásával épülő bérházak, mert inkább kössük röghöz a csokkal a fiatalokat.... Nem megyek bele) vasút fejlesztések a mellék vonalakon és a fő vonalakon. Mondjuk már felújítasra szorul a 100 As pálya amit az utóbbi 4-8 évben felújítás címszó alatt (összekokeroltak)
Maradjunk annyiban közel se olyan jó a helyzet ahogy itt lefested.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 419
7 975
113
Budaházy elmondta Toroczkainak, hogy a nyomozók azt akarták, hogy valljon a T-re mert ő lett volna a nagy célpont, ezt a Budaházy megtagadta, ezért vegzálják szerencsétlent már 17 éve és ítélték jogerősen 6 év fegyházra, de a kurcsány még mindíg szabadon vigyoroghat az országházban, mer az orbánnak köll egy mumus akire mutogathat, ha nem szavazol megin ránk ez az idióta visszagyün.
orbán ferenc gyurcsány viktor, mindegy, mind a kettő , húzzon a redvába!
.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Javaslom, hogy olvasd el a Lengyel haderőfejlesztés topikot!
Náluk komolyan gondolják a fejlesztést, nem csak feleslegesen puffogtatják a propagandaszöveget, nap mint nap!
Papiron nekünk is van minden. Na meg tervbe is van véve sok minden, ahogy a lengyeleknél is.
Csak az a kérdés, hogy a több száz MBT megérkezik-e valaha Lo.-ba. Főleg, ha így alakul (fokozódik) a nemzetközi helyzet ahogyan eddig. Koreának lesz ahová tenni azt a pár száz Lo.-nak szánt tankot, ha a köpcös megindul. És egy nagy háború esetén az USA-nak is kisebb dolga is nagyobb lesz, mint Lo.-nak adni a Abramsokat.
Nem mellékesen éppen mostanában ürítik ki a lengyelek a meglévő készleteiket, és ahogy a mondás is tartja, a voltért a tót nem ad semmit.
A lengyelekről mindig a kisegér és az elefánt jut eszembe, amikor mennek át a hídon.
Nem mellékesen egy ilyen haderőhöz pénz is kellene. Szép a GDP, de attól nem fog a tank beindulni. Főleg, hogy a szép számok nagy része annak tudható be, hogy a szocializmusban lerohadt országot felhozták lakható szintre, mind infrastrukturálisan, mint egyéb szempontból.
Szóval sos, nagyon sok pénz kellene a megálmodott sereghez. Vagy jón az É-Koreai szint. Amihez nem hiszem, hogy kedvük lenne a lengyeleknek. El kell dönteni, hogy nagy nagy hadsereg, de akkor éhkopp, vagy normál méret és jó életszínvonal.
Összegezve a fentieket, milyen gazdasággal akarják fenntartani a tervezett, még a német költségvetésnek is gondot okozó, hadsereget?
Persze, az USA majd ad pénzt. Mert a fejére esett.
Lassan elhiszik magukról, hogy ők lesznek a jövőben Európa legerősebb hatalma. Csak azt nem tudom, ha már ilyen nagy Janik lettek, eddig miért nem voltak azok? Esetleg ennek is utána nézhetnének, mielőtt ismét pofára esnének.
De - tudom - nem fognak, mert megvédik őket az angolszászok (ahogy megvédték a II. vh. előtt. alatt és után is). Keserű lesz nekik az ébredés.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 311
20 673
113
Lesz Paks2,marad a Rosatom, összeállnak az atomot használó európai országok, és beletsapnak a letsóba.

 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 740
5 851
113
Papiron nekünk is van minden. Na meg tervbe is van véve sok minden, ahogy a lengyeleknél is.
Csak az a kérdés, hogy a több száz MBT megérkezik-e valaha Lo.-ba. Főleg, ha így alakul (fokozódik) a nemzetközi helyzet ahogyan eddig. Koreának lesz ahová tenni azt a pár száz Lo.-nak szánt tankot, ha a köpcös megindul. És egy nagy háború esetén az USA-nak is kisebb dolga is nagyobb lesz, mint Lo.-nak adni a Abramsokat.
Nem mellékesen éppen mostanában ürítik ki a lengyelek a meglévő készleteiket, és ahogy a mondás is tartja, a voltért a tót nem ad semmit.
A lengyelekről mindig a kisegér és az elefánt jut eszembe, amikor mennek át a hídon.
Nem mellékesen egy ilyen haderőhöz pénz is kellene. Szép a GDP, de attól nem fog a tank beindulni. Főleg, hogy a szép számok nagy része annak tudható be, hogy a szocializmusban lerohadt országot felhozták lakható szintre, mind infrastrukturálisan, mint egyéb szempontból.
Szóval sos, nagyon sok pénz kellene a megálmodott sereghez. Vagy jón az É-Koreai szint. Amihez nem hiszem, hogy kedvük lenne a lengyeleknek. El kell dönteni, hogy nagy nagy hadsereg, de akkor éhkopp, vagy normál méret és jó életszínvonal.
Összegezve a fentieket, milyen gazdasággal akarják fenntartani a tervezett, még a német költségvetésnek is gondot okozó, hadsereget?
Persze, az USA majd ad pénzt. Mert a fejére esett.
Lassan elhiszik magukról, hogy ők lesznek a jövőben Európa legerősebb hatalma. Csak azt nem tudom, ha már ilyen nagy Janik lettek, eddig miért nem voltak azok? Esetleg ennek is utána nézhetnének, mielőtt ismét pofára esnének.
De - tudom - nem fognak, mert megvédik őket az angolszászok (ahogy megvédték a II. vh. előtt. alatt és után is). Keserű lesz nekik az ébredés.
Teljesen nyilvánvaló, hogy a lengyel haderőfejlesztés nem a jelenlegi országra van méretezve. Ahhoz sem kell géniusznak lenni, hogy kitaláljuk, milyen irányba kíván Lo terjeszkedni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Igen, valószínűleg ez lesz itt még a barbatrükk. Mármint, hogy másik helyszínen egy teljesen függetleen projektet indítunk.
Biztosan van alternatív helyszín is. Szerintem, az évek során több helyet is vizsgálni kellett.
Szerintem a Paks 2 -t muszáj addig tolnunk, amíg teljesen el nem lehetetlenül. Mert, ha mi mondjuk vissza, akkor ott nekünk kell a szerződésszegés/felbontás anyagi feltételeit rendezni.
Szerintem engedjük, hogy a Rosatom még küzdjön az elemekkel.... Aztán előbb utóbb már ők sem tudnak majd mást mondani.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113
Igen, valószínűleg ez lesz itt még a barbatrükk. Mármint, hogy másik helyszínen egy teljesen függetleen projektet indítunk.
Biztosan van alternatív helyszín is. Szerintem, az évek során több helyet is vizsgálni kellett.
Szerintem a Paks 2 -t muszáj addig tolnunk, amíg teljesen el nem lehetetlenül. Mert, ha mi mondjuk vissza, akkor ott nekünk kell a szerződésszegés/felbontás anyagi feltételeit rendezni.
Szerintem engedjük, hogy a Rosatom még küzdjön az elemekkel.... Aztán előbb utóbb már ők sem tudnak majd mást mondani.
Ez logikus, de nagy kérdés, hogy Pakson kívül hol van még itt, NIMBY-földén megfelelő lakossági támogatás egy atomerőműhöz. Nem mellesleg megfelelő vízhűtő-kapacitással. A franciák politikailag jó ötlet, azonban kérdés, hogy mikorra tudnának nálunk bármit építeni úgy, hogy jelenleg a saját országuk öreg atomerőműveit sem képesek megfelelő ütemben felújítani/pótolni.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 551
18 328
113
Ez logikus, de nagy kérdés, hogy Pakson kívül hol van még itt, NIMBY-földén megfelelő lakossági támogatás egy atomerőműhöz. Nem mellesleg megfelelő vízhűtő-kapacitással. A franciák politikailag jó ötlet, azonban kérdés, hogy mikorra tudnának nálunk bármit építeni úgy, hogy jelenleg a saját országuk öreg atomerőműveit sem képesek megfelelő ütemben felújítani/pótolni.
Abszolút hülye vagyok hozzá ezért elnézést ha most nagyon nagy marhaság a kérdésem, de ha már így is EU-n kívüli országgal próbálunk atomerőművet építtetni és az EU-n belül nincs egy ország sem amelyik képes megfelelni annak, hogy atomerőművet építsen akkor a japánokkal nem lehet tárgyalni erről? Ők elég sok erőművet építettek és tudtommal megvan nekik a szükséges tudás és tapasztalat. Még egyszer ha nagy hülyeséget kérdeztem, mondtam sorry.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113
Abszolút hülye vagyok hozzá ezért elnézést ha most nagyon nagy marhaság a kérdésem, de ha már így is EU-n kívüli országgal próbálunk atomerőművet építtetni és az EU-n belül nincs egy ország sem amelyik képes megfelelni annak, hogy atomerőművet építsen akkor a japánokkal nem lehet tárgyalni erről? Ők elég sok erőművet építettek és tudtommal megvan nekik a szükséges tudás és tapasztalat. Még egyszer ha nagy hülyeséget kérdeztem, mondtam sorry.
Ezt a témát a Villamosenergia-termelés, energiagazdálkodás topikban már volt párszor pedzegetve, emlékeim szerint jelenleg az oroszokon kívül a kínaiak és a dél-koreaiak erősek igazán, ezt követően az USA és a franciák és őket követik talán a japánok.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 754
86 396
113
El se tudom képzelni négy kétharmad után, hogy mi lenne, ha lenne róla fogalma?!
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 551
18 328
113
El se tudom képzelni négy kétharmad után, hogy mi lenne, ha lenne róla fogalma?!
Ez még él? Valaki kihúzta a szekrényből és leporolta, hogy 15 perc erejéig mondjon valami okosat? Szerintem mehet vissza a szekrénybe a többi csontváz közé.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 210
2 694
113
Abszolút hülye vagyok hozzá ezért elnézést ha most nagyon nagy marhaság a kérdésem, de ha már így is EU-n kívüli országgal próbálunk atomerőművet építtetni és az EU-n belül nincs egy ország sem amelyik képes megfelelni annak, hogy atomerőművet építsen akkor a japánokkal nem lehet tárgyalni erről? Ők elég sok erőművet építettek és tudtommal megvan nekik a szükséges tudás és tapasztalat. Még egyszer ha nagy hülyeséget kérdeztem, mondtam sorry.
En ugy tudom naluk epultek a leggyorsabban statisztikakat nezve.
 
  • Tetszik
Reactions: plushun

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 126
4 151
113
Papiron nekünk is van minden. Na meg tervbe is van véve sok minden, ahogy a lengyeleknél is.
Csak az a kérdés, hogy a több száz MBT megérkezik-e valaha Lo.-ba. Főleg, ha így alakul (fokozódik) a nemzetközi helyzet ahogyan eddig. Koreának lesz ahová tenni azt a pár száz Lo.-nak szánt tankot, ha a köpcös megindul. És egy nagy háború esetén az USA-nak is kisebb dolga is nagyobb lesz, mint Lo.-nak adni a Abramsokat.
Nem mellékesen éppen mostanában ürítik ki a lengyelek a meglévő készleteiket, és ahogy a mondás is tartja, a voltért a tót nem ad semmit.
A lengyelekről mindig a kisegér és az elefánt jut eszembe, amikor mennek át a hídon.
Nem mellékesen egy ilyen haderőhöz pénz is kellene. Szép a GDP, de attól nem fog a tank beindulni. Főleg, hogy a szép számok nagy része annak tudható be, hogy a szocializmusban lerohadt országot felhozták lakható szintre, mind infrastrukturálisan, mint egyéb szempontból.
Szóval sos, nagyon sok pénz kellene a megálmodott sereghez. Vagy jón az É-Koreai szint. Amihez nem hiszem, hogy kedvük lenne a lengyeleknek. El kell dönteni, hogy nagy nagy hadsereg, de akkor éhkopp, vagy normál méret és jó életszínvonal.
Összegezve a fentieket, milyen gazdasággal akarják fenntartani a tervezett, még a német költségvetésnek is gondot okozó, hadsereget?
Persze, az USA majd ad pénzt. Mert a fejére esett.
Lassan elhiszik magukról, hogy ők lesznek a jövőben Európa legerősebb hatalma. Csak azt nem tudom, ha már ilyen nagy Janik lettek, eddig miért nem voltak azok? Esetleg ennek is utána nézhetnének, mielőtt ismét pofára esnének.
De - tudom - nem fognak, mert megvédik őket az angolszászok (ahogy megvédték a II. vh. előtt. alatt és után is). Keserű lesz nekik az ébredés.
Csakhogy a lengyelek azonnalra kérik a fegyvereket, és kapják is, mi pedig eleve 4-5 évekkel későbbre ütemezzük, és még ahhoz képest is csúszik a szállítás!
Pedig nagyságrendekkel nagyobb mennyiségekről beszélünk az esetükben.
 
Status
Not open for further replies.