[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
És az sem véletlen, hogy amikor egy hónapja a Kínai Kommunista Párt külügyi vezetője (nagyobb beosztás mint maga a külügyminiszteré) azt nyilatkozta, hogy segítenek megőrizni Mo. szuverénitását. Valószínű arról van sz, hogy pénzt öntenek ide. Amint látjuk megkezdték, a forint is erősödik, holott a fenti hírek hallatán nem kellene. Beálltak a forint mögé is és az EU támogatásokat is kiváltják kedvező hitelekkel. Gondolom a feltétel, hogy maradjunk amíg lehet, hogy legyen egy bázisa Kínának az EU-n belül. Az sem baj, ha megfosztanak a szavazati jogunktól, csak legyen meg a vámmentesség. Azt - világ csúfjára - elvenni nem tudják. Ezt érzékeli az EU is, gondolom szívük szerint már kívül látnának, de hát kidobni nem tudnak, nincs rá módjuk. Csak nyomorgatni tudnak, aztán bíznak, hogy elegünk lesz és magunktól távozunk. Nem kell megadni nekik ezt az örömet, amíg lehet ki kell bírni (legalább a következő költségvetésig) aztán kirúgni a fő tartóoszlopot, hadd dőljön össze a kupi. Minden esetre a németekben nagyot csalódtam (nem mintha eddig nem lettek volna fenntartásaim velük kapcsolatban). El kell felejteni őket. Át kell tenni a nyerget a franciákra. Persze bennük sem kell túlzottan megbízni. Fo-ot ahol lehet kell támogatni a német ellenében. Ezt az EU-s német birodalmi projektet pedig el kell felejteni. Mo. jövője a keleti kapcsolatokban van. Az ottani nagyhatalmakkal kell jóba lennünk, Európa felé a híd szerepét tölthetjük be, jó zsíros révészdíj fizetéséért cserében.
Szerintem ez az egész leírható egy szóval: guanxi.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
soha. történelmi tapasztalatok jelzik folyamatosan, hogy NEM
A nyerget le kell venni a németekről, senkire sem feltenni, magunk vagyunk, a magunk érdekei szerint kell cselekedni.

Jelenleg ez az, hogy jóban vagyunk a törökökkel, kínaiakkal, amennyire lehet az oroszokkal is!, és igen, a pofátlanul - nyíltan - az amcsik által becsicskított németekkel szemben az Európa helyéről/érdekeiről egy fokkal józanabbul gondolkodó franciákkal is. Az angolszászokkal meg legalább olyan szinten megpróbálni fenntartani a kapcsolatot, hogy ne bombázzanak, színes forradalmazzanak meg!

Ez így leírva sem tűnik egyszerűnek, mindet hozni legalább egy közepes szinten, sajnos!
 
W

Wilson

Guest
És az sem véletlen, hogy amikor egy hónapja a Kínai Kommunista Párt külügyi vezetője (nagyobb beosztás mint maga a külügyminiszteré) azt nyilatkozta, hogy segítenek megőrizni Mo. szuverénitását. Valószínű arról van sz, hogy pénzt öntenek ide. Amint látjuk megkezdték, a forint is erősödik, holott a fenti hírek hallatán nem kellene. Beálltak a forint mögé is és az EU támogatásokat is kiváltják kedvező hitelekkel. Gondolom a feltétel, hogy maradjunk amíg lehet, hogy legyen egy bázisa Kínának az EU-n belül. Az sem baj, ha megfosztanak a szavazati jogunktól, csak legyen meg a vámmentesség. Azt - világ csúfjára - elvenni nem tudják. Ezt érzékeli az EU is, gondolom szívük szerint már kívül látnának, de hát kidobni nem tudnak, nincs rá módjuk. Csak nyomorgatni tudnak, aztán bíznak, hogy elegünk lesz és magunktól távozunk. Nem kell megadni nekik ezt az örömet, amíg lehet ki kell bírni (legalább a következő költségvetésig) aztán kirúgni a fő tartóoszlopot, hadd dőljön össze a kupi. Minden esetre a németekben nagyot csalódtam (nem mintha eddig nem lettek volna fenntartásaim velük kapcsolatban). El kell felejteni őket. Át kell tenni a nyerget a franciákra. Persze bennük sem kell túlzottan megbízni. Fo-ot ahol lehet kell támogatni a német ellenében. Ezt az EU-s német birodalmi projektet pedig el kell felejteni. Mo. jövője a keleti kapcsolatokban van. Az ottani nagyhatalmakkal kell jóba lennünk, Európa felé a híd szerepét tölthetjük be, jó zsíros révészdíj fizetéséért cserében.
Az oroszok és kínaiak számára csak azért vagyunk valamilyen mértékben fontosak mert az EU tagjai vagyunk és az ország gazdaság földrajzi elhelyezkedése erre csak ráerősít ezzel tökéletesen tisztában van O.V is úgyhogy azok akik abban reménykednek, hogy a bármilyen reális esély van a HUXIT-ra azok csalódni fognak...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 932
48 661
113
Ezt én is hasonlóan látom, mint Wilson. Huxit esetén kèt szék között a semmiben találnánk magunkat. Szó szerint a semmiben!
Ezt a kisérletet szivesen kihagynám.
A komplett EU politikai vezetése, meg az utánpótlás is ilyen NGOs hátterű semmirekellőkkel van tele, akiknek a nagyobb része eygszerűen csak “I support the current thing”-féle NPC, a kisebb fele meg szociopata, hatalommániás kretén (és teljes kontroll alatt vannak egyéb körök által, emellett ők kontrollálják a narratívákon keresztül az NPC-ket).
Mégis, hogyan tudnánk bármi értelmeset elérni úgy, hogy kapun belül vagyunk?
Nyilvánvalóvá tették, hogy TELJESEN különböző értékeket vallanak, mint a kormányunk, és közvetve mint a magyar nép.
Az EU egy értelmét vesztett, súlytalan kifizetőhely lett. A mi szempontunkból már ez utóbbi sem nagyon állja meg a helyét. Csak akkor fognak leszállni rólunk, ha a magyar kormány kizárólag az ő kottájukból játszik ezentúl.
Egy ilyen programmal viszont senki nem fog itthon kormányt alakítani.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 801
113
Tök mindegy mi van. Akik jönnének, még butábbak.

Két buta összecsapása:
Csak úgy 2 apró felvetés, illetve inkább költői kérdés.

1. Dúró Dóra nem kormánypárti tag, és még csak nem is a kormány tagja. Tehát egy ellenzéki politikus kijelentése mennyiben tükrözi amúgy a magyar kormány álláspontját? Lehet, hogy Oleh Nyikolenkot (és a külügyminisztériumát) erről nem tájékoztatták?
2. Tudtommal Ukrajna nem az EU tagja, talán még a tagjelölti státuszt sem nyerte el (bár lehet ebben tévedek). Szóval a külügyminisztérium milyen alapon is beszél uniós szolidaritásról - ami alapból is hülyeség lévén, hogy a Mi Hazánk nem kormányzó párt - és egyéb hozzá kapcsolódó nonszensz agyrémekről?

Amúgy meg ez is egy újabb mondvacsinált ok Ukrajna részéről, hogy szítsa a hisztit és a feszkót.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Ezt én is hasonlóan látom, mint Wilson. Huxit esetén kèt szék között a semmiben találnánk magunkat. Szó szerint a semmiben!
Ezt a kisérletet szivesen kihagynám.
cserébe a mostani generáció már hunglisül beszél, a következő már azt a fránya hunt el fogja hagyni.
locsolkodni ciki, de csokit vagy csalunk játszani faragott tökkel az extra menő.
akkor már inkább nyomorogjunk magyarként
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 300
113
cserébe a mostani generáció már hunglisül beszél, a következő már azt a fránya hunt el fogja hagyni.
locsolkodni ciki, de csokit vagy csalunk játszani faragott tökkel az extra menő.
akkor már inkább nyomorogjunk magyarként
Én nem mennék bele egy bizonytalan kimenetü orszâgos kisèrletbe mint kis, teljesen nyitott közgazdaság. Egy huxit folyamatât akâr èvtizedekig kellene elökésziteni, lassan feszegetni a korlátokat. És semmi esetre nem szabad az eurót bevezetni, mert akkor már nincs visszaút. Elöbb fog szétesni az EU, minthogy mi kilépünk.
Ami meg a nyomorgâst illeti, csak magadért beszélhetsz.
Szerintem.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Én nem mennék bele egy bizonytalan kimenetü orszâgos kisèrletbe mint kis, teljesen nyitott közgazdaság. Egy huxit folyamatât akâr èvtizedekig kellene elökésziteni, lassan feszegetni a korlátokat. És semmi esetre nem szabad az eurót bevezetni, mert akkor már nincs visszaút. Elöbb fog szétesni az EU, minthogy mi kilépünk.
Ami meg a nyomorgâst illeti, csak magadért beszélhetsz.
Szerintem.
Én viszont szeretném, ha az unokám még magyarul beszélne. Tudom, hogy ez lassan már csak nekem fontos, de azért mégis.
Jelenleg nincsenek évtizedeink. Menj ki az utcára, és hallgasd a tiniket beszélni. Több lassan benne az angol szó, mint a magyar.
Mindehez most akarunk a szent nyugati értékek nevében 1 millió külföldit betelepíteni. Természetesen ez is segíteni fogja a magyar nyelv fennmaradását.
Fejjel a falnak rohanni soha nem kell, de lassan dönthetnénk, hogy akkor magyarok akarunk maradni, vagy nem.
Ha az utóbbi, akkor viszont holnaptól tiltsuk be ezt a primitív nyelvet.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 726
3 828
113
Én viszont szeretném, ha az unokám még magyarul beszélne. Tudom, hogy ez lassan már csak nekem fontos, de azért mégis.
Jelenleg nincsenek évtizedeink. Menj ki az utcára, és hallgasd a tiniket beszélni. Több lassan benne az angol szó, mint a magyar.
Mindehez most akarunk a szent nyugati értékek nevében 1 millió külföldit betelepíteni. Természetesen ez is segíteni fogja a magyar nyelv fennmaradását.
Fejjel a falnak rohanni soha nem kell, de lassan dönthetnénk, hogy akkor magyarok akarunk maradni, vagy nem.
Ha az utóbbi, akkor viszont holnaptól tiltsuk be ezt a primitív nyelvet.
Azért használnak sok angol szót, mert nincs elfogadott magyar megfelelő szó helyette. Lehet nyelvújitani!
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 932
48 661
113
Azért használnak sok angol szót, mert nincs elfogadott magyar megfelelő szó helyette. Lehet nyelvújitani!
Vagy azért, mert a gebinbe kiadott szakfordítási munkákat igénytelenül végezték el. Én az összes IT-eszközömet (de még az autóm menürendszerét is) angolul használom, mert a teljesen kretén magyar rövidítésekből soha ki nem bogozom, hogy épp hol járok.

“Régen” (úgy 2000 előtt) ez is más volt, de azóta az ilyen magyarított kezelőfelüketek szerintem használhatatlanok.

És hogy ontopic legyek: továbbra sem látom, mi lenne a kifutása az EU-nak. Látványosan továbbgondolták már a hatásköreit az eredeti gazdasái uniónál, de hogy pontosan milyen céllal munkálkodik az EU kormányzat, az számomra rejtély.

Egy biztosnak tűnik: nem tudnak mit kezdeni egy, demokratikus úton alkotmányozó hatalommal bíró kormánnyal. Most hirtelen nem is jut eszembe más példa, mint a magyar (van még EUs ország, ahol egy párt tudott kétharmaddal választást nyerni és kormányt alakítani?).

De egyértelműen utálják az ilyet, számukra kezelhetetlen, politikai veszélyforrás.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 955
19 252
113