[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113
Van éppen elég elégedetlen. Abban a pillanatban hogy összeáll egy normális, komolyan vehető ellenzéki párt, borul a Fidesz a picsába. A "valaki" aki belelő a tömegbe is megvan, ha akarat van rá. Csak éppen a magyar társadalom nagy része jelenleg elfogadja és tűri a fidesz által képviselt kisebb rosszat.

Tolerálható alternativa kellene, hogy pofán lehessen baszni végre a Fideszt. Na az nincs sajnos.
Nem itt kellene hapciâskodni, ha annyira rossz ami van ès te tudod, mi kellene legyen, mit akarnak az emberek, hanem csinâlni is valamit. Alakits egy mozgalmat stb. Elvégre, ha annyi annyi elëgedetlen ember van, akkor könnyü tâmogatâst szerezni. :)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113
Ígyvan...a Fidesz a kisebbik rossz jelenleg és úgytűnik még jó ideig az is marad, mert a többi instant nemzethalál a Mi hazánkat leszámítva.

Kritizálni meg fikázódni csak úgy van igazán értelme,ha tudok alternatívát mutatni...igen ez ilyen, de akkor szavazz ide és akkor jobb lesz. Nincs ilyen,csak sokkal rosszabb választás van jelenleg a Fidesznél. MH még nem kormányzóképes párt.
MH nem is lesz soha az. Csak ellenzrkben tudnak ugrálni. Mihelyt kormânyt kellene alakitani és kormânyozni, kisülne, hogy csak dumálni tudnak, nem a valós vilâgban èlnek.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Nem itt kellene hapciâskodni, ha annyira rossz ami van ès te tudod, mi kellene legyen, mit akarnak az emberek, hanem csinâlni is valamit. Alakits egy mozgalmat stb. Elvégre, ha annyi annyi elëgedetlen ember van, akkor könnyü tâmogatâst szerezni. :)
Nem vagyok nagyon elégedetlen, mert lehetne rosszabb is, és én személyesen jól elvagyok. Meg volt pár jó döntésük az évek során. Pl. migráció kapcsán(ami sanszosan "nemzetmentő" döntés volt), CSOK, háború, egyebek. De azért irritál a rengeteg lopás, korrupció, arcoskodás. Az is hogy lerabolnak mindent, és az ő oligarcháik kapják az átmentett állami vagyont, meg hogy a fideszes polginkat 10 éve Mr 10%-nak hivták, most meg már Mr. 30%-nak. Stb, stb. stb.

Persze lehet hogy visszasírom még a Fideszt, ha egyszer leváltják őket. Lehet hogy ezeket az éveket fogom életem legjobb éveinek tartani 20 év múlva. Fene tudja.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Nem vagyok nagyon elégedetlen, mert lehetne rosszabb is, és én személyesen jól elvagyok. Meg volt pár jó döntésük az évek során. Pl. migráció kapcsán(ami sanszosan "nemzetmentő" döntés volt), CSOK, háború, egyebek. De azért irritál a rengeteg lopás, korrupció, arcoskodás. Az is hogy lerabolnak mindent, és az ő oligarcháik kapják az átmentett állami vagyont, meg hogy a fideszes polginkat 10 éve Mr 10%-nak hivták, most meg már Mr. 30%-nak. Stb, stb. stb.

Persze lehet hogy visszasírom még a Fideszt, ha egyszer leváltják őket. Lehet hogy ezeket az éveket fogom életem legjobb éveinek tartani 20 év múlva. Fene tudja.
Életem legjobb éveinek amiket tartok, azok Gyurcsány alatt voltak, de neki nem sok köze van hozzá, hanem a fiatal lányok társaságának és a saját fiatalságomnak annál több.
 
W

Wilson

Guest
meg hogy a fideszes polginkat 10 éve Mr 10%-nak hivták, most meg már Mr. 30%-nak. Stb, stb. stb.
Istenem változtak az idők, nőttek az igények , "sok éhes szájat kell etetni" meg különben is "háborúsinflációszankció", ilyen exponenciális növekedést mi is megértünk itt Debrecenben Kósa Lalával kapcsolatban, amíg debreceni polgi volt. Miután felkerült Pestre még egy szintet lépett lásd csengeri örökösnő...:)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 565
15 482
113
Az jó, ha az elégedetlenek tüntetnek. Az is jó, hogy hangot adnak kisebbségi gondolataiknak, hiszen a demokráciában a többség gondolata érvényesül. Még az is jó, ha tárgyalásra kényszerítik a mindenkori hatalmat!
De....... ez a mostani "ellenzék" nem csak F.O.S., hanem szó szerint is fos.........
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113
Életem legjobb éveinek amiket tartok, azok Gyurcsány alatt voltak, de neki nem sok köze van hozzá, hanem a fiatal lányok társaságának és a saját fiatalságomnak annál több.
Ehhez: Az öreg Kohn ès Grün beszélgetnek,, melyek voltak èletük legszebb èvei.
Kohn szerint a 30-as, 40-es évek.
Grün szörnyülködik: "Hülye vagy te? Üldözés, koncentrâciós táborok stb....!"
Kohn erre: "Az mind lehet, de fiatalok voltunk!" :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 632
113
Szal árak Szlovákia VS. Magyarország
Most március 378-as euróval.
Mandiner


61dc21d6471e0204126045c29e7b2810.jpg

88ddb7547a827cf37c7f68881d1fde90.jpg

4d8c6db254907180d54f5795a3b8ee3b.jpg


Összegezve tehát jelenleg nincs komoly árkülönbség a két ország árszínvonala között, és a jelenleg erős forint ellenére is némi enyhe árelőny mutatkozik a magyarországi boltokban.
Vélhetően a pár hete megerősödött forint még nem mutatkozott meg a magyarországi árakban.

Egy másik furcsaságot is érdemes megemlíteni, hogy

az enyhe árelőny annak ellenére áll fenn, hogy Szlovákiában az általános ÁFA-kulcs 20 százalék, míg Magyarországon 27 százalék.
Úgy tűnik ez is igazolja: az ÁFA-csökkentés közel sem biztos, hogy jó fegyver lett volna az infláció elleni harcban.

Harmadrészt érdemes megemlíteni, hogy a komáromi üzletek esetében a magyarországi üzletek – sok terméknél tapasztalható – enyhe árelőnyét még az is erősíti, hogy sokan a Duna északi oldaláról ingáznak, és forintban kapják a fizetésüket. Emellé természetesen különböző, csak magyar oldalon elkölthető cafetéria-juttatásokat is, ami egyenesen bevezeti őket a magyar boltokba, a szlovákiai (többnyire magyar) boltosok nagy bánatára.
Így van
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 250
37 122
113
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 632
113

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
MH nem is lesz soha az. Csak ellenzrkben tudnak ugrálni. Mihelyt kormânyt kellene alakitani és kormânyozni, kisülne, hogy csak dumálni tudnak, nem a valós vilâgban èlnek.
Mondjuk az utóbbi időben a fidesznek se volt épkézláb programja......
Sajnos ugyan úgy ő rájuk is elmondható hogy a valóságtól függetlenül adhoc világban élnek.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
583
5 327
93
Nem vagyok nagyon elégedetlen, mert lehetne rosszabb is, és én személyesen jól elvagyok. Meg volt pár jó döntésük az évek során. Pl. migráció kapcsán(ami sanszosan "nemzetmentő" döntés volt), CSOK, háború, egyebek. De azért irritál a rengeteg lopás, korrupció, arcoskodás. Az is hogy lerabolnak mindent, és az ő oligarcháik kapják az átmentett állami vagyont, meg hogy a fideszes polginkat 10 éve Mr 10%-nak hivták, most meg már Mr. 30%-nak. Stb, stb. stb.

Persze lehet hogy visszasírom még a Fideszt, ha egyszer leváltják őket. Lehet hogy ezeket az éveket fogom életem legjobb éveinek tartani 20 év múlva. Fene tudja.
"De azért irritál a rengeteg lopás, korrupció, arcoskodás. Az is hogy lerabolnak mindent, és az ő oligarcháik kapják az átmentett állami vagyont, meg hogy a fideszes polginkat 10 éve Mr 10%-nak hivták, most meg már Mr. 30%-nak. Stb, stb. stb."

Hány éves vagy királylány? A fidesz politikusainak és holdudvarának "CSAK" annyi bűne van, hogy folytatják, ahol elődeik elkezdték.
Nézz utána, hogy Gyurcsány hogy is vagyonosodott meg? Ha úgy gondolod, hogy a pápai szegénylegény nekiindult és elnyerte a királylány kezét, akkor hagyjuk.
Olvass utána Kapolyi Lászlónak, Hujber Ottónak vagy a búzaégető Karsainak. Ezek a nevek csak ki vannak ragadva az emlékezetemből, nyugodtan lehet bővíteni a listát, hogy ki mikor, hogyan jutott valami zsíros falathoz.
Vajon miért is volt még pár éve 2017? 2018? a 100 leggazdagabb ember Mo-n közül ~ 70 - 75 baloldalhoz köthető? Azóta lehet változott.
Nézz utána kik voltak az IMPEX-esek és most hol is vannak beágyazódva?

Úgyhogy szinte kivétel nélkül a politikai elitünk sáros, de nagyon. Nem lehet csak az egyik oldalt szidni, amikor a másik is ugyanolyan sáros. Nem tudnék olyan nevet mondani amelyik makulátlan és valahol 500 millió Ft felett van a vagyona. Lehet a 100 milliós limit is necces picit.

Nem fűződik annyi halott a kezükhöz, mint a nyugati gazdag uralkodó családok kezeihez, de ezt majd az utókor fogja feldolgozni.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
"De azért irritál a rengeteg lopás, korrupció, arcoskodás. Az is hogy lerabolnak mindent, és az ő oligarcháik kapják az átmentett állami vagyont, meg hogy a fideszes polginkat 10 éve Mr 10%-nak hivták, most meg már Mr. 30%-nak. Stb, stb. stb."

Hány éves vagy királylány? A fidesz politikusainak és holdudvarának "CSAK" annyi bűne van, hogy folytatják, ahol elődeik elkezdték.
Nézz utána, hogy Gyurcsány hogy is vagyonosodott meg? Ha úgy gondolod, hogy a pápai szegénylegény nekiindult és elnyerte a királylány kezét, akkor hagyjuk.
Olvass utána Kapolyi Lászlónak, Hujber Ottónak vagy a búzaégető Karsainak. Ezek a nevek csak ki vannak ragadva az emlékezetemből, nyugodtan lehet bővíteni a listát, hogy ki mikor, hogyan jutott valami zsíros falathoz.
Vajon miért is volt még pár éve 2017? 2018? a 100 leggazdagabb ember Mo-n közül ~ 70 - 75 baloldalhoz köthető? Azóta lehet változott.
Nézz utána kik voltak az IMPEX-esek és most hol is vannak beágyazódva?

Úgyhogy szinte kivétel nélkül a politikai elitünk sáros, de nagyon. Nem lehet csak az egyik oldalt szidni, amikor a másik is ugyanolyan sáros. Nem tudnék olyan nevet mondani amelyik makulátlan és valahol 500 millió Ft felett van a vagyona. Lehet a 100 milliós limit is necces picit.

Nem fűződik annyi halott a kezükhöz, mint a nyugati gazdag uralkodó családok kezeihez, de ezt majd az utókor fogja feldolgozni.
Majdnem 5x van meg királyfi. És véletlenül olvastam Móricz Zsigmond Rokonok című regényét, tudom hogy mindenki lop Csák Máté óta. És akkor mi van, ha más is lopott? Akkor már nem zavarhat? De zavar. Rájuk szavaztam tavaly, nagyrészt a Jobbik árulása miatt, valamint mert a Mi Hazánkról nem gondoltam hogy bejut, továbbá mert Toroczkai ugatott a rendőrökre még pár éve.

De ha lenne egy normális párt akkor arra szavaznék, és röhögve nézném végig, hogy Orbánt meg akár Gyurcsányt, meg a jelenlegi tetves bandát deresre húznák.

Bocsánat, ha nem elvakult Fideszes vagy ellenzéki vagy más párti fanatikus vagyok. Egy fasza kis langyos középszer elég lenne, minimálisnak tűnő korrupcióval és baromkodással. A szavazatom csak azért kapták meg, mert a másik banda fogyatékos nyomorult, és nem idegből szavazok 4 évente.
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
583
5 327
93
Majdnem 5x van meg királyfi. És véletlenül olvastam Móricz Zsigmond Rokonok című regényét, tudom hogy mindenki lop Csák Máté óta. És akkor mi van, ha más is lopott? Akkor már nem zavarhat? De zavar. Rájuk szavaztam tavaly, nagyrészt a Jobbik árulása miatt, valamint mert a Mi Hazánkról nem gondoltam hogy bejut, továbbá mert Toroczkai ugatott a rendőrökre még pár éve.

De ha lenne egy normális párt akkor arra szavaznék, és röhögve nézném végig, hogy Orbánt meg akár Gyurcsányt, meg a jelenlegi tetves bandát deresre húznák.

Bocsánat, ha nem elvakult Fideszes vagy ellenzéki vagy más párti fanatikus vagyok. Egy fasza kis langyos középszer elég lenne, minimálisnak tűnő korrupcióval és baromkodással. A szavazatom csak azért kapták meg, mert a másik banda fogyatékos nyomorult, és nem idegből szavazok 4 évente.
Opsz, hol is védem én a fideszt? A magam részéről tárgyilagosan próbálom nézni a teljes palettát és egyik sem jobb a deákné vásznánál. Úgy látom, hogy mindegyik oldal csak szóban szidja a másikat, de a tettek mezejére egyáltalán nem akar lépni. No vajon miért? Költői a kérdés.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
Status
Not open for further replies.