[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
De rendezik, a lehetőségekhez képest folyamatában, én azt látom.
persze, mert az orvosok bérét szépen felemelték, csak a többihez felejtettek el nyúlni. Így már az orvos bérek majdnem élhetők lettek, és mivel az átlagember amúgy is utálja a tanárokat, és neki minden egészségügyi dolgozó orvos, így a propi átmegy.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113
20220919_BreadperCountry_Webv2.png
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Nyilván ez csak sorban megy egy olyan országban, ahol milliós nagyságú állami apparátus van. De rendezik, a lehetőségekhez képest folyamatában, én azt látom. Ez demagóg.és együgyű szöveg a vezetői bérek felhozása de megértem. Neked ez a véleményed, vagy akár feladatod. Sose fogod megváltoztatni, akkot se ha radikálisan többet fogsz keresni. Hiszen a gyűlölet parazsa izzik, s adagolják hozzá az oxigént rendesen, te pedig n.zátod el a csapot. Ha nem félteném a gyermekem jövőjét, szívesen venném, hogy próbáld ki milyen a Ferkó és szakmai stábja alatt élni.....és idomulni a mainstream bukásra ítélt irányvonalához....
Gratulálok, ön nyert Soros ügynök vagyok! Mindig az imádat hangján beszélek Ferencről és pártjának tagjairól, otthon Vadai Ágnes képekkel van a nappalim kitapétázva, esténként titokban a szomszéd Attila bácsival munkásmozgalmi dalokat énekelünk a pincében. Mind így vagyunk, akik kritikát merünk megfogalmazni, ezért kapom a fizetésemet a Woke mozgalomtól hogy aláaknázzam az állampárt működését a Szent Viktor ellenében. Erre mondják hogy hülye vagyok, sajnálom hogy sosem leszek okos, mint te akit nem vezet meg a nyugati-büsszelita (engem nyilván onnan is fizetnek) sajtó.
Szépen, sorban, 13 év alatt nem emelték az orvosokon és katonákon túl a pénzét úgy hogy a mai napig kitartson.
Elnézést hogy a szent pártot kritizálni mertem, de remélem minden ilyen kommentért te is kapsz egy eurót, mint én, ezzel lehetne pörgetni a piacunkat.
(sokat söröztem 20 éve fidelitasz-os haverokkol, mindig mondták is hogy szomorú hogy minden mszp-s ifjusági társaságot elvisz az öregkor, mert ahol van még baloldali ifjúsági szervezet ott kapnak egy kis bónusz pénzt a párttól, azt közösen elverjük a kocsmában, csak legyen már valaki aki megalakítja, sajnos nem vállaltam)
Ja igen, ki ne hagyjam, CIA-s árfelhajtó is vagyok, miattam olyan kurva drága a kenyér meg a rántott hús. Jó nagy jutalékot kaptam, az amik elhitték hogy én csináltam az elhibázott szankciós háborús búsbaszást.
(Állami alkalmazott nem vagyok, nem is voltam. Vagyis de, csak idegenszívűként a nyugati államok zsoldosa, mint a milliók akiknek néha nem tetszik ami történik)
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Gratulálok, ön nyert Soros ügynök vagyok! Mindig az imádat hangján beszélek Ferencről és pártjának tagjairól, otthon Vadai Ágnes képekkel van a nappalim kitapétázva, esténként titokban a szomszéd Attila bácsival munkásmozgalmi dalokat énekelünk a pincében. Mind így vagyunk, akik kritikát merünk megfogalmazni, ezért kapom a fizetésemet a Woke mozgalomtól hogy aláaknázzam az állampárt működését a Szent Viktor ellenében. Erre mondják hogy hülye vagyok, sajnálom hogy sosem leszek okos, mint te akit nem vezet meg a nyugati-büsszelita (engem nyilván onnan is fizetnek) sajtó.
Szépen, sorban, 13 év alatt nem emelték az orvosokon és katonákon túl a pénzét úgy hogy a mai napig kitartson.
Elnézést hogy a szent pártot kritizálni mertem, de remélem minden ilyen kommentért te is kapsz egy eurót, mint én, ezzel lehetne pörgetni a piacunkat.
(sokat söröztem 20 éve fidelitasz-os haverokkol, mindig mondták is hogy szomorú hogy minden mszp-s ifjusági társaságot elvisz az öregkor, mert ahol van még baloldali ifjúsági szervezet ott kapnak egy kis bónusz pénzt a párttól, azt közösen elverjük a kocsmában, csak legyen már valaki aki megalakítja, sajnos nem vállaltam)
Ja igen, ki ne hagyjam, CIA-s árfelhajtó is vagyok, miattam olyan kurva drága a kenyér meg a rántott hús. Jó nagy jutalékot kaptam, az amik elhitték hogy én csináltam az elhibázott szankciós háborús búsbaszást.
(Állami alkalmazott nem vagyok, nem is voltam. Vagyis de, csak idegenszívűként a nyugati államok zsoldosa, mint a milliók akiknek néha nem tetszik ami történik)
Ennek a kommentnek mi értelme volt a felesleges szófosáson kívül ?

Nem írtál semmit, csak elővettél egy szalmabábot,aztán elkezdted püfölni,mint egy dilinyós.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ennek a kommentnek mi értelme volt a felesleges szófosáson kívül ?

Nem írtál semmit, csak elővettél egy szalmabábot,aztán elkezdted püffölni,mint egy dilinyós.
Az az értelme, de úgyis felesleges leírni, hogy amúgy van rengeteg gond, amit itt a fórumon is sokak lendületből tagadnak, mert az nem lehet, mert nem ezt mondta a párt.
Ilyen pl a bérrendezés, ahol pl a közalkalmazottak bértáblája 2008 óta nem változott.
És erre felhívni a figyelmet nem az állam elleni támadás, hanem szimplán figyelmeztetés.
Nem azért, mert Gyurcsány idején jobb volt, hanem mert most nem jó.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Majd most megtanul a magyarja egészségesen élni! Mármint megtanulna ha nem kb ugyanúgy drágult volna a zöldség-gyümölcs...
Meg amúgy sem fogy:
De hát tudjuk az drágul, ami fogy... itthon nagy kenyérethosz van...
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 632
113
Az az értelme, de úgyis felesleges leírni, hogy amúgy van rengeteg gond, amit itt a fórumon is sokak lendületből tagadnak, mert az nem lehet, mert nem ezt mondta a párt.
Ilyen pl a bérrendezés, ahol pl a közalkalmazottak bértáblája 2008 óta nem változott.
És erre felhívni a figyelmet nem az állam elleni támadás, hanem szimplán figyelmeztetés.
Nem azért, mert Gyurcsány idején jobb volt, hanem mert most nem jó.
Mihez képest nem jó, ugye.
Kevés? Mindig az. Több kell? Több.
Hogyan változtatnád? Minek a rovására? Utána más fog picsogni.
Mert ha csinálnak egy olyat, mint tették 2018 körül más terülten, hogy 4 ember munkáját 1 ember fogja csinálni a kirúgott három fizetéséből lecsenve némi fizetésemelést, akkor ne, mert akkor nem a bérért fognak a népek picsogni, hanem hogy miért kapott több munkát "csak ennyi " emelésért, a végén meg úgyis visszajön a másik három is. A munka pedig csak több lesz.

Ahogy figyelem, még emiatt a kevés miatt elmenni pedig úgyse fog egyik sem, mert már rég elment volna ..., sőt, sok örül, ha egy következő átalakításnál nem rúgják ki.

Lassan egy platformon vagytok Ferivel:
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Mihez képest nem jó, ugye.
A 2008as béralap? Semmihez képest.

Hogyan változtatnád? Minek a rovására?
Az atlétikai stadion árából mondjuk egész sok minden kijönne.
A hármas metró felújításánál meg fel lehetne tenni a kérdést, ha moszkvában magasabb fizetések mellett ugyanennyi pénzből 21 km metrót építettek, akkor ugyan mi is került ezen 3000 mrd forintba. Amiből még több minden.
Ahogy figyelem, még emiatt a kevés miatt elmenni pedig úgyse fog egyik sem
Mert aki maradt, az vagy a hordó alja, vagy olyan régióban él, ahhol ez amúgy jó fizu, csak ez nem vicces.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Majd most megtanul a magyarja egészségesen élni! Mármint megtanulna ha nem kb ugyanúgy drágult volna a zöldség-gyümölcs...
Meg amúgy sem fogy:
De hát tudjuk az drágul, ami fogy... itthon nagy kenyérethosz van...
Mondjuk szerintem a gyümölcs jól átfőzve desztillálva a legjobb :)
 
  • Imádom
  • Tetszik
Reactions: jojoka and papajoe

Hunter77

Well-Known Member
2022. február 28.
172
1 622
93
persze, mert az orvosok bérét szépen felemelték, csak a többihez felejtettek el nyúlni. Így már az orvos bérek majdnem élhetők lettek, és mivel az átlagember amúgy is utálja a tanárokat, és neki minden egészségügyi dolgozó orvos, így a propi átmegy.
Elnézést kérek, tök hülye megvezetett, propagandavezérelt ember vagyok. Veled is belementem a vitába, mikor nem tudod és akarod megérteni amit mondani akarok. Igazad van, éljen Feri, Klári, meg az ifjak. Éld át, éld meg, és ne menekülj kulimunkára nyugatra.
 

Hunter77

Well-Known Member
2022. február 28.
172
1 622
93
Gratulálok, ön nyert Soros ügynök vagyok! Mindig az imádat hangján beszélek Ferencről és pártjának tagjairól, otthon Vadai Ágnes képekkel van a nappalim kitapétázva, esténként titokban a szomszéd Attila bácsival munkásmozgalmi dalokat énekelünk a pincében. Mind így vagyunk, akik kritikát merünk megfogalmazni, ezért kapom a fizetésemet a Woke mozgalomtól hogy aláaknázzam az állampárt működését a Szent Viktor ellenében. Erre mondják hogy hülye vagyok, sajnálom hogy sosem leszek okos, mint te akit nem vezet meg a nyugati-büsszelita (engem nyilván onnan is fizetnek) sajtó.
Szépen, sorban, 13 év alatt nem emelték az orvosokon és katonákon túl a pénzét úgy hogy a mai napig kitartson.
Elnézést hogy a szent pártot kritizálni mertem, de remélem minden ilyen kommentért te is kapsz egy eurót, mint én, ezzel lehetne pörgetni a piacunkat.
(sokat söröztem 20 éve fidelitasz-os haverokkol, mindig mondták is hogy szomorú hogy minden mszp-s ifjusági társaságot elvisz az öregkor, mert ahol van még baloldali ifjúsági szervezet ott kapnak egy kis bónusz pénzt a párttól, azt közösen elverjük a kocsmában, csak legyen már valaki aki megalakítja, sajnos nem vállaltam)
Ja igen, ki ne hagyjam, CIA-s árfelhajtó is vagyok, miattam olyan kurva drága a kenyér meg a rántott hús. Jó nagy jutalékot kaptam, az amik elhitték hogy én csináltam az elhibázott szankciós háborús búsbaszást.
(Állami alkalmazott nem vagyok, nem is voltam. Vagyis de, csak idegenszívűként a nyugati államok zsoldosa, mint a milliók akiknek néha nem tetszik ami történik)
Na végre....kimondtad. és mennyit kapsz?
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Hát ez nehezen kimagyarázható.

Mondjuk én azt látom, hogy az Auchanban (leginkább oda járok mindenért) hónapok óta stagnál a pékáruk ára, sőt, több esetben olcsóbbodást is véltem felfedezni áprilisban.
Legutóbb pl. a zsömle már csak 35 Ft volt (igaz, akciósan), míg előtte volt már 49 is rövid ideig, és hosszan volt 75 Ft is. Egyelőre pár termék kivételével vagy stagnálást, vagy inkább csökkenést látok az élelmiszereknél, kb. év eleje óta.
Persze olyan termék is van, ahol bazi turbulencia van... (például kápia paprika egy héten belül volt 900, 1800 és 2100 Ft is...)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Orbán melyik lépését tartod xarnak az orosz-ukránban?

Az ukránok kérésére le kellene állnunk az orosz gáz vagy olajbehozatallal ( ez utóbbi Ukrajnán keresztül jön, amiért szépen fizetünk tranzitdíjat nekik.)
Esetleg Pakshoz ne vegyünk több orosz fűtőelemet? Jelzem Paks 1 csak orosz fűtőelemmel megy, míg Paks 2, amerikaival és talán franciaval is használható lesz.
Mert ezeken kívül gyakorlatilag megszűnt a jelentős gazdasági kapcsolat.

A honvédség fegyvereit küldhetnénk még esetleg oda, vagy az ukránok fegyveres képzését végezhetnénk.


Magyarország véleményét a nemzetközi porondon a magyar kormány képviseli. A te logikad szerint, egy országnak sincs véleménye semmiről, mert természetesen minden kormány csak az emberek vagy őket támogató érdekkörök csak 1 részének véleményét képviseli.

Sztem megdögleni Donbaszért a legrosszabb opció.

Sztem Ukrajnának a háború után a legkisebb problémája a Kárpátalján maradt magyarok lesznek. Az ukránok már a háború előtt is felgyújtották a kárpátaljai magyar párt központját.. De mindig lehet xarabb, ez tény. Ceaușescu példája azt mutatja, hogy ha vki magyarellenes politikát akár folytatni, akkor mindegy ha kiállunk magunkért vagy seggnyalók vagyunk (az akkori magyar kormány az volt) , attól még a román politika ugyanúgy magyarellenes marad, amíg az érdeke azt diktálja.
Ha majd végetér a háború, kiderül kimarad Ukrajnában kormányon, akkor eldől lehet-e velük szót érteni.

Tény, Európa rekorder a magyar infla, főleg az élelmiszer.
Viszont a magyar fizetésből a háború előtt jobban kijöttél itthon, mint Szlovákiában a szlovakból.
Én nem követem a szlovák árakat, de azt tudom, hogy rengeteg szlovák jár át magyar plázákba vásárolni.
Maradjunk annyiban hogy itt keleten a Recorder inflációs ráta miatt az emberek egyre nagyobb mértékben kint csináljak meg Romániaba a nagy bevásárlast.
Másodszor a szlovákok már nem nagyon járnak át vásárolni mint régebben mert 400+feletti árfolyamnál a hülyének is megérte átjönni.
Harmadszor inkább azon kénne diskurárlni hogy az egyre jobban leszakadó állami szolgáltatást miképpen fogják helyre rakni. Nem libsi tanár, orvos stb..... Hangoztatásra vagyok kíváncsi hanem ész érvekre....
Mert ha így haladunk jövőre normális ellatást az egészségügyi rendszerben max a maxekoknál kap az ember jó pénzért. Vagy pl a vasúti-volán közlekedés vajon meddig fogja húzni a kieső bevételei miatt? Mert a beígért pár millárd semmire sem lesz elég.
Ja bocs elfelejtettem könnyebb lesz koncepcióba adni egy NER vállalkozói csoportnak... vagy a kórházakat egyetemi allapítványokba utána meg onnan pár lépés majd a vállalkozói ellatás.....
Én azt látom hogy az állam a "nyügekből" az állami szolgáltatásakból egyre inkább ki kíván vonulni. Persze a fenntartási adókat ugyan úgy be fogja szedni....
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 816
30 851
113
Másodszor a szlovákok már nem nagyon járnak át vásárolni mint régebben mert 400+feletti árfolyamnál a hülyének is megérte átjönni.
Gondolom ugyanígy köpködted a kormányt és intézkedéseit, amikor az euro 400 fölött volt, teli torokból üvöltve, hogy az ők hibájuk és jajdemilyenszar miattuk. Most meg az a bajod, hogy az euro 400 alatt van. Mehetnél ellenzéki politikusnak, azok sem jók semmire, de tudnak nyilatkozni, hogy a kormány szerintük épp mit baszott el és mindenről és annak ellenkezőjéről is el tudják mondani, hogy rossz, ha az érdekük vagy gazdájuk épp úgy kívánja.
És azt nem értem, hogy hogy van az, hogy a határ mellett mindenki a másikhoz jár át vásárolni. Valami kuponok vannak külföldieknek, hogy mindenkinek a határ túloldalán az olcsóbb?
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Az az értelme, de úgyis felesleges leírni, hogy amúgy van rengeteg gond, amit itt a fórumon is sokak lendületből tagadnak, mert az nem lehet, mert nem ezt mondta a párt.
Ilyen pl a bérrendezés, ahol pl a közalkalmazottak bértáblája 2008 óta nem változott.
És erre felhívni a figyelmet nem az állam elleni támadás, hanem szimplán figyelmeztetés.
Nem azért, mert Gyurcsány idején jobb volt, hanem mert most nem jó.

Na..érdekes, te letudtad írni normálisan, hogy mi a probléma, nem kezdtél el hisztériázni,meg árnyakkal viaskodni, mint egy hülye picsa.

Mondtam:
sosem leszek okos, mint te -ezek szerint ez feléd is igaz

Idézz bárkit a forumról,akit olyat írt volna, hogy itt minden fasza,minden jó, nincs semmi teendő, Magyarország megvalósította a civilizáció csúcsát mind kulturálisan,mint fejlettségi szinten,mindenki elégedett és a magyarok legnagyobb dilemmája,hogy a görög vagy az olasz tengerpartra menjenek pihenni..

Hunter sem ömlengett a kormányról,ezért sem tudom hova tenni ezt a nagyon szellemesnek gondolt, bármely hvg vagy 444 kommentfalon megtalálható picsogást.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 565
15 482
113
Én azon gondolkodtam el, hogy nálunk FIZIKAILAG lehetetlen Majdant csinálni. Ha az ellenzék és bőkezű stricijei nekiállnának, kéne hozzá:
1. sok férfi
2. sok nő
3. sok elégedetlen férfi és nő
4. valaki, aki belelő a tömegbe
Ebből CSAK négy dolog hiányzik:
a férfi,
a nő,
a sok elégedetlen,
meg aki belelő a tömegbe.

Ezek a dolgok 2006-ban megvoltak... Meg is lett az eredménye!
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Tegyük hozzá, hogy ráadásul az a pékárú olcsóbb nálunk, ami 1-2 nap alatt megpenészedik ,vagy szétszárad. Agrár ország vagyunk, és esszük a szar lisztből készült szemetet. Én szoktam nézni youtoben egy magyarkedvelő, Magyarországra köültöző lengyel csaj csatornáját. Azért azt ő is megemlítette, hogy a lengyel pékárúhoz képest a magyar árú minősége "sokkal gyengébb". És úgy, hogy amúgy meg magyarul tanul, meg szándékosan ide költözött, tehát nem szidni akarta a magyar kaját.
 
Status
Not open for further replies.