[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 972
7 047
113
Mivan? Majdnem 6 millió lengyel halt meg, a populáció majdnem egyötöde!
Ebből 5,5 millió pusztán a népirtások és egyéb háborús és emberiség ellen bűncselekmények következtében.
És? területeiket megtarthatták, a hiányt vissza szülték. Ez minden csak nem a legnagyobb áldozata és elszenvedője a második vh-nak.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
És? területeiket megtarthatták, a hiányt vissza szülték. Ez minden csak nem a legnagyobb áldozata és elszenvedője a második vh-nak.
És? Fel tudod fogyni ez mennyi emberi élet, egy nemzetnek mennyi az egyötöde??
És bazdmeg kiirtották majdnem az egész lengyel zsidóságot, értelmiséget, tisztikart.
Ki akkor mégis szerinted, aki jobban megszívta a háborút?
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: L.O.B and Blitz97

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 386
113
Csak nem-e ez az az egyetem, amiről Nógrádi beszélt, hogy ennek a rektora/dékánja/akármije?
Dehogy!!
Ez inkább a "fű alatt" atlantisták felé kiiépitést-nyitást jelent.
Kézzel lábbal tiltakozik a brüsszeli elit, mert az MCC brusszeli központot nyitott.
Lejárató cikkek, stb.


Hirdetés
„Orbán Viktor brüsszeli embere egy volt trockista, aki balos ügyek támogatásával szerzett magának nevet” – így kezdődik a POLITICO „portréja” az MCC brüsszeli képviseletének vezetőjéről, Frank Füredi szociológus professzorról, aki a lap szerint „az 1980-as években az Egyesült Királyság egyik leginkább keményvonalas kommunistája volt, 2016-ban Brexit-párti ellendrukker, aki az úgynevezett cancel culture ellen intézte dörgedelmeit,

ma pedig a magyar vezető jobboldali populista agendáját tolja az európai politika szívében”.
Visszaüt a mainstream
A lap kemény szavai minden bizonnyal annak szólnak, hogy az MCC Brussels megnyitása felkavarta a brüsszeli NGO-világ állóvizét. Az MCC magyar diákjainak brüsszeli bázisáként, egyben vitaszínpadként szolgáló intézmény tavaly ősszel indult, élére pedig az európai közélet A-ligájából igazoltak vezetőket: Frank Füredi ügyvezető igazgató világhírű szociológus, a Kenti Egyetem professzora, Werner J. Patzelt kutatási igazgató pedig Németország egyik legismertebb politológusa, a Drezdai Műszaki Egyetem összehasonlító államtudomány-professzora.

A POLITICO felhánytorgatja, hogy az MCC Brussels rendezvényein – melyek az európai technológiaszabályzástól a történelemoktatáson át az ukrajnai háborúig rendkívül szerteágazóak – „az alaphang épp az, amit egy Orbánhoz kapcsolódó kollégiumtól várnál”.

Füredi kollégáit kritizálják
A brüsszeli lap idézi Füredit, aki úgy nyilatkozott, „az EU fősodrához képest alternatív értelmezését szeretném kivetíteni az európai kultúrának”, és feltett szándéka ellensúlyozni a Magyarországot érintő kritikákat.

Magyarországot úgy keretezik, mint valami autoriter, fasiszta hely. Úgy éreztem, ez totális bullshit”
– mondta a POLITICO-nak Füredi, aki céljául a Magyarország körüli politikai karantén megtörését látja.

Megszólaltatják ugyanakkor az egyensúly kedvéért Cseh Katalin momentumos EP-képviselőt is, aki úgy látja, „az MCC a kormány által finanszírozott intézményként az európai alt-right populista agenda e fajtájának terjesztésére szolgál platformként”, s a brüsszeli iroda megnyitása „kísérlet arra, hogy Európában Orbán gondolatai köré szövetséget építsenek”.

Hosszan kritizálják emellett azt is, hogy az MCC Brussels csapatában többen is Füredi mellett dolgoztak akkor, amikor a szociológus Angliában még aktivizmussal is foglalkozott, és „a munkásosztálytól való elszakadása miatt szidta a Brit Munkáspártot”. Füredi elsősorban munkásjogokkal foglalkozó, gyarmatosítás-ellenes mozgalma, a Forradalmi Kommunista Párt volt tagjait a POLITICO a The Guardian nyomán „jobbos ügyek és nagyvállalatok bérenceinek” nevezte.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 871
12 396
113
És? Fel tudod fogyni ez mennyi emberi élet, egy nemzetnek mennyi az egyötöde??
És bazdmeg kiirtották majdnem az egész lengyel zsidóságot, értelmiséget, tisztikart.
Ki akkor mégis szerinted, aki jobban megszívta a háborút?
A magyar teruletvesztesegeknek hany szazaleknak kellett volna lennie az őszőőőőőőőőőrsége olvasataban hogy legalabb pariban legyunk a lengyelekkel?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
A magyar teruletvesztesegeknek hany szazaleknak kellett volna lennie az őszőőőőőőőőőrsége olvasataban hogy legalabb pariban legyunk a lengyelekkel?
Tehát szerinted bizonyos területek elvesztése pariban van azzal, hogy egy ország en-bloc megszűnik /PL/ létezni?
Amúgy meg ha feltűnt volna én a teljes lakosság veszteségi arányairól beszéltem, mint annak egyik
legjobb szemléltetője, hogy ki 'szívta meg jobban'.
Értem én, hogy most a fősodrú média szerint pont nem jóarcok a lengyelek, de a történelmet
ne akarjátok már relativizálni vagy átírni.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 972
7 047
113
Ki akkor mégis szerinted, aki jobban megszívta a háborút?
Az Orosz népek akik a 27 millió után még szívtak a Gulág rendszerben is és a háborút követő éhinségben, valamint Magyarország ami az első vh legnagyobb veszteseként, megint túl nagy vérveszteséget szenvedett, gazdasági felemelkedéséhez szükséges nyersanyagokat/területeket ismét elvették tőle, s jól megírtották és elüldözték az elszakított területek magyarságát.

A lengyelek megnyerték a jövőt.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 871
12 396
113
Tehát szerinted bizonyos területek elvesztése pariban van azzal, hogy egy ország en-bloc megszűnik /PL/ létezni?
Amúgy meg ha feltűnt volna én a teljes lakosság veszteségi arányairól beszéltem, mint annak egyik
legjobb szemléltetője, hogy ki 'szívta meg jobban'.
Értem én, hogy most a fősodrú média szerint pont nem jóarcok a lengyelek, de a történelmet
ne akarjátok már relativizálni vagy átírni.

A lengyeleket azert basztatjak allandoan mert azon a teruleten elnek, nem azert mert lengyelek. Nincs ebben semmi szemelyes.

Azt meg hogy a media mint mond roluk meg kb. leszarom mert szerintem hibbantak voltak es lesznek ( a szovjet testvereikkel egyutt).
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Az Orosz népek akik a 27 millió után még szívtak a Gulág rendszerben is és a háborút követő éhinségben, valamint Magyarország ami az első vh legnagyobb veszteseként, megint túl nagy vérveszteséget szenvedett, gazdasági felemelkedéséhez szükséges nyersanyagokat/területeket ismét elvették tőle, s jól megírtották és elüldözték az elszakított területek magyarságát.

A lengyelek megnyerték a jövőt.
Najó. Csak sikerül kihozni a sodromból.
Senki nem volt nálam listán, de Te megnyerted.
De ha vki a történelmi tényeket képes így negligálni, akkor húzzál csak vissza az oroszaid seggébe
az alternatív múlt és jelenbe bzmg.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113

A lengyeleket azert basztatjak allandoan mert azon a teruleten elnek, nem azert mert lengyelek. Nincs ebben semmi szemelyes.

Azt meg hogy a media mint mond roluk meg kb. leszarom mert szerintem hibbantak voltak es lesznek ( a szovjet testvereikkel egyutt).
Persze, ez stimmt. De ne tagadjuk már le a tényeket csak mert pl a lengyelek antipatikusak.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 418
46 274
113
Ne kezdjük már ma is.
Hogy a pékben lehetett volna elkerülni?
Elkerüli a figyelmed, hogy volt a dolog mögött egy nem racionálisan gondolkozó,
balfasz bolond, aki előtte úgy Ausztriát, mint Csehszlovákiát lenullázta.
Mitől állt volna meg??
Elég egyértelműen csődött mondott minden ezirányú lépés, ld Chamberlain
Lenullázta Ausztriát?
Második műszakra is szükség lesz itt! o_O

Jelzem, hogy Hitler rendezési terve az amelyik sokkal közelebb állt ahhoz amit az Első Világháború végén meg kellett volna valósítani. Egy etnikai alapon igazságosabb rendezés.
Nyilván Hitler később megzakkant, de ez még nagyon nem 1939-ben volt.
Nem teljes Pomerániát követelte, csak a korridort.
Csakhogy akkor létrejött volna a szárazföldi kapcsolat a a német "apaország" és a Szovjetúnió között.
Ismerős forgatókönyv?

Túllihegtük.
Mindenesetre nem volt szerencsés Börönditől, de a köztársasági elnöknek nem kellett volna beleavatkozni az ügybe. Pláne nem olyan megalázóan, ahogy tette.
Ezzel pedig feladta a labdát a provokáló lengyel nagykövetnek.
Ha nem avatkozik bele, akkor elül az ügy. Szerencsére a Minisztérium / Honvédség ezzel a személyes találkozóval lezárhatta az ügyet a nyilvánosság kizárásával, és a további kínos twitter üzenetváltás mellőzésével.

Igazság szerint normális magyar állampolgárként azt lenne a normális, ha nem bujtogatnál a Magyar Honvédség parancsnoka ellen.
Tessék NER-ezni inkább, Orbánról gúnyverset szavalni, de hagyjuk hogy Böröndi csinálja a dolgát.
Állítólag a ritka alkalmas a feladatra!
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
979
2 787
93
Én meg ezt hívom annak, hogy ha faszságot dumálok, akkor legalább megpróbálom
helyrehozni és nem kussolok. És ezt nyilván úgy, hogy megjelenjen a sajtóban is.

Egyáltalán nem erről volt szó.

De. Pont erről volt szó. Ha időben lépnek akkor lokális konfliktus lett volna és nem világháború. Rohadtul nem azt mondta hogy a lengyelek a hibásak (bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy pont akkora arcuk volt mint most) hanem ha rendesen időben lép a világ akkor meg lehetett volna fogni a konfliktust. Amit most szerintem a nyugat pont hogy megtesz
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
De. Pont erről volt szó. Ha időben lépnek akkor lokális konfliktus lett volna és nem világháború. Rohadtul nem azt mondta hogy a lengyelek a hibásak (bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy pont akkora arcuk volt mint most) hanem ha rendesen időben lép a világ akkor meg lehetett volna fogni a konfliktust. Amit most szerintem a nyugat pont hogy megtesz
Mivel??? Még egy egyezménnyel és papírlobogtatással a reptéren?
Nem jött be.
Az ilyeneknél egy dolog jött és jön be, ahogy Churchill csinálta.
Beleállni és visszaverni oda, ahonnan jött.
Ami Európa, a Föld és az emberiség szerencséjére be is következett.
Jelzem, hogy Hitler rendezési terve az amelyik sokkal közelebb állt ahhoz amit az Első Világháború végén meg kellett volna valósítani. Egy etnikai alapon igazságosabb rendezés.
Mire gondolsz? Az endlösungra talán? o_O
Túllihegtük.
Mindenesetre nem volt szerencsés Börönditől, de a köztársasági elnöknek nem kellett volna beleavatkozni az ügybe. Pláne nem olyan megalázóan, ahogy tette.
Már bocs, de legutóbbi információim szerint ő a főnöke. Miért is ne tehetné?
Igazság szerint normális magyar állampolgárként azt lenne a normális, ha nem bujtogatnál a Magyar Honvédség parancsnoka ellen.
Bujtogat a nehézség. Azt sunyiban csinálják. Én explicite megmondtam, hogy hülyeséget nyilatkozott.
Nincs ezzel baj. Előfordul. Katona és nem diplomata. Törit meg régen tanult.
Helyre kell hozni, ha olyan van, akkor megkövetni a sértett felet.
Megtörtént. Story normálisan lezárva.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 418
46 274
113
Mire gondolsz? Az endlösungra talán?
Nyilván nem hallottál a Bécsi döntésekről! De továbbra is Böröndit osztod a történelem tudásával kapcsolatban.... o_O
Már bocs, de legutóbbi információim szerint ő a főnöke. Miért is ne tehetné?
Utasíthatta volna, hogy rendezze az ügyet saját hatáskörben.
Ez meg is történt. De ehhez nem kellett volna Twitteren üzengetni. Erre van a szolgálati út, vagy egyszerűen berendeli magához.
Vagy téged a főnökön a twitteren keresztül szokott leb@szni?
Musknak dolgozol? :oops:
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 032
113
A Leo2 topikban indult, de a vége/lényeg("Spoiler") szerintem már inkább ide tartozik!


Meglepne. Csak eddig nem nagyon volt "gyári" reaktív páncél a Leopárdhoz. A törökök csináltak először ilyet, ha jól emlékszem, a csúfos szíriai kaland után. De ők ugye most nem kívánatos személyek. De most, hogy lett görög/német ERA kit, most nagyon futtatják.
Majd ha jobban bele látunk, akkor persze okosabbak leszünk, de meglepne ha bármi különlegeset tudna.
Egyetlen különlegessége, hogy VAN!

... 20-30+ év kellett hozzá, meg 65+ Tonna! ":hadonaszos: "



Mi az új ebben a demonstrátorban? Ez mitől más, mint az eddigi A7(+)?
..."csak" az, mint fentebb: VAN, végre!

Közel hasonló elmaradással, immáron 30(+) millió €-ért. :oops:





... +: Én a csehek/szlovákok/többieknek 20-25(+) milliót jósoltam a T-72-modernizálós vita idején (1+ éve), de már annak is örülni fogok, ha nekünk nem csapnak hozzá az aláírt szerződéses árhoz egy "ötöst"! ...darabonként!, ...44(+) x 5(+)m €-t!

Nehéz számonkérni a saját magunk által létrehozott (hadi-ipari) parazitát, főleg ha azt hisszük, hogy a bármi-áron szükséges hatalom függ tőle! ... ami természetesen "nemzet-megmentő", ismét! :oops:

...ez olyan "ismerős" a töri-könyvből!!! :(


.

...esetleg, talán, nem lenne/lett volna jobb inkább a lehetséges jobbos társadalmi erőkkel együttműködni az eddigi megsemmisítésük helyett, mert akkor nem kellene ennyire egyoldalúan elvtelenül lesz0pn! együttműködni a külföldi érdekcsoportokkal --a vélt-hitegetős politikai előnyökért-- a hazai érdekek rovására!!!

.


U.I.: ..., vagy ha mégsem, akkor hova?

.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 972
7 047
113
Csicskakormánnyal fényes jövőben ne nagyon bízzunk.

Amúgy ilyenkor nem lehet védő vámot kivettni mert ez árú-dömpingnek számít ? Ha nem is lehet betiltani(amit rendkívül furcsálok) akkor olyan vámot vetünk ki rá Úniós jog keretein belül amit csak szeretnénk.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo
Status
Not open for further replies.