[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Szar, szemét, terrorista bunkergoblin ...
Most ő az aktualis sztar nyugaton. Elotte mas kollegai voltak.
images
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
"Február közepén Julija Svrydenko miniszterelnök-helyettessel folytatott megbeszélésen Zelenszkij azt javasolta, hogy Ukrajna „felrobbantsa” a szovjet építésű Druzsba vezetéket, amely olajat szállít Magyarországnak. „Zelenszkij kiemelte, hogy... Ukrajnának csak fel kell robbantania a vezetéket, és meg kell semmisítenie Orbán Viktor magyar (miniszterelnök) iparát, amely erősen orosz olajra épül” – áll a dokumentumban."

"A beszélgetés részletezése során a titkosszolgálati tisztviselők elismerik, hogy Zelenszkij „haragot fejez ki Magyarországgal szemben, és ezért hiperbolikus, értelmetlen fenyegetésekkel élhetett”, ami nem kíséri a többi, merész katonai akciót sugalló Zelenszkij beszámolót. Bár Magyarország névlegesen a nyugati szövetség tagja, Orbánt széles körben Európa leginkább Kreml-barát vezetőjének tartják."
https://www.spokesman.com/stories/2023/may/13/zelenskyy-in-private-plots-bold-attacks-inside-rus/

1. Tehát konkrétan egy ukrán állami szintű, államokon átívelő infra elleni szabotázs/terror akcióról van szó. Ez az északi áramlat elleni szabotázsakcióhoz mérhető horderejű, és látható, hogy kinek állt -az is- érdekében... A hasonlóság minimum kisérteties..
2. Az amerikai újságban lehozott infó alapján, a magyar ipar az elsőszámú célpontja a zselééknek... Tehát kijelenthető, hogy egy nato, és eu tagország ipara, és gazdasága ellen kívánnak támadást elkövetni..
3. Fura, de nem meglepő, hogy a cikk írója magyarországot csak mint "névlegesen a nyugati szövetség tagja" van említve, mintha azt sugallná, hogy akár jogos is lehet a szabotázs akció..

Magyarország gazdasága/ipara ellen irányuló, szomszédos ország által elkövetett szabotázs akció lehet e, egy casus belli?
Lehet, de mivel mennenk? Mivel jonne a Nato ellenunk?
Azert az ugye mindenkinek vilagos hogy a magyar ipar mukodokepessege Viktorek hatalmanak az alapja.
Siman bedontehető vele itthon minden.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 632
113
"Február közepén Julija Svrydenko miniszterelnök-helyettessel folytatott megbeszélésen Zelenszkij azt javasolta, hogy Ukrajna „felrobbantsa” a szovjet építésű Druzsba vezetéket, amely olajat szállít Magyarországnak. „Zelenszkij kiemelte, hogy... Ukrajnának csak fel kell robbantania a vezetéket, és meg kell semmisítenie Orbán Viktor magyar (miniszterelnök) iparát, amely erősen orosz olajra épül” – áll a dokumentumban."

"A beszélgetés részletezése során a titkosszolgálati tisztviselők elismerik, hogy Zelenszkij „haragot fejez ki Magyarországgal szemben, és ezért hiperbolikus, értelmetlen fenyegetésekkel élhetett”, ami nem kíséri a többi, merész katonai akciót sugalló Zelenszkij beszámolót. Bár Magyarország névlegesen a nyugati szövetség tagja, Orbánt széles körben Európa leginkább Kreml-barát vezetőjének tartják."
https://www.spokesman.com/stories/2023/may/13/zelenskyy-in-private-plots-bold-attacks-inside-rus/

1. Tehát konkrétan egy ukrán állami szintű, államokon átívelő infra elleni szabotázs/terror akcióról van szó. Ez az északi áramlat elleni szabotázsakcióhoz mérhető horderejű, és látható, hogy kinek állt -az is- érdekében... A hasonlóság minimum kisérteties..
2. Az amerikai újságban lehozott infó alapján, a magyar ipar az elsőszámú célpontja a zselééknek... Tehát kijelenthető, hogy egy nato, és eu tagország ipara, és gazdasága ellen kívánnak támadást elkövetni..
3. Fura, de nem meglepő, hogy a cikk írója magyarországot csak mint "névlegesen a nyugati szövetség tagja" van említve, mintha azt sugallná, hogy akár jogos is lehet a szabotázs akció..

Magyarország gazdasága/ipara ellen irányuló, szomszédos ország által elkövetett szabotázs akció lehet e, egy casus belli?
Mondom, a NATO simán félre fog nézni, ha ezek a majmok 1x NATO tagok lesznek. Hogy nincs NATOn belül háború? Ez újdonság lenne? Aha, gondoljatok a török-görög konfliktusra.

Egyedüli út, ha a ruszkik belegyalulják ezeket a földbe.

Ejj, pedig mindig törekedtünk jó kapcsolatokra ezekkel, de a fajtájuk és a mentalitásuk olyan, hogy vagy mindent megkapnak vagy ha nem, dögöljön meg a szomszéd tehene is.

Nem valók Európába.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Mondom, a NATO simán félre fog nézni, ha ezek a majmok 1x NATO tagok lesznek. Hogy nincs NATOn belül háború? Ez újdonság lenne? Aha, gondoljatok a török-görög konfliktusra.

Egyedüli út, ha a ruszkik belegyalulják ezeket a földbe.

Ejj, pedig mindig törekedtünk jó kapcsolatokra ezekkel, de a fajtájuk és a mentalitásuk olyan, hogy vagy mindent megkapnak vagy ha nem, dögöljön meg a szomszéd tehene is.

Nem valók Európába.
A szovjet hatalmi gőgöt ők örököltek.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Washongton Post hozta le ha jol emlekszem. Az azert eleg hiteles mert nyugati nem?
Tessek olvashatod.

Ilyenkor illik bekéretni az ukrán nagykövetet a külügybe és magyarázatot, bocsánatkérést követelni. Valamint nem ártana a NATO elé is vinni az olajvezeték elleni robbantás ötletét. Ami egy hazánk gazdasága elleni ukrán támadás elképzelés, mármint hogy ez elhangzott, a legfőbb ukrán vezető szájából. Illetve, ezzel a hírrel illene telekürtölni a világsajtót. Péter már tarthatna is ma egy sajtótájékoztató. Bár szerintem semmi nem lesz a történetből.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Miért, az oroszok által felrobbantott NS casus belli volt?

Amúgy nem értem a hisztit.
Nem mondanám barátságos megjegyzésnek amit tett /mondjuk a szálljuk meg Kárpátalját sem épp az ugye/.
De történt ilyen akció?
Nem.
Akkor?

Nálam mindkét nép az eléggé civilizálatlan nép kategóriába tartozik. Nincs különbség, ukrán és orosz között e téren. Ezért is hagyni kellett volna ezt a háborút a nyugatnak a fenébe, mert az ukránokkal csak egy barbár tömeget vesz a nyakába. Nekünk viszont tényleg komolyabb sebességre kell kapcsolni haderőfejlesztés terén, mert a NATO mint szövetség nem tudom mennyire állna mellénk. Egy ukránokkal kialakuló konfliktus esetén. Úgy érzem, max., diplomáciai lépéseket tennének. Persze papíron az 5. cikkely él, mert mi NATO tagok vagyunk, az ukránok meg nem. De én inkább óvatos duhaj lennék. Mondjuk az is megér egy misét, hogy ez a békepárti, valójában oroszbarát külpolitika hova vezet. Szerintem ez legkevésbé a békéhez vezet. Meglehet Kelet Európában a végén mi faragunk rá legjobban. De ne legyen igazam.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Nálam mindkét nép az eléggé civilizálatlan nép kategóriába tartozik. Nincs különbség, ukrán és orosz között e téren. Ezért is hagyni kellett volna ezt a háborút a nyugatnak a fenébe, mert az ukránokkal csak egy barbár tömeget vesz a nyakába. Nekünk viszont tényleg komolyabb sebességre kell kapcsolni haderőfejlesztés terén, mert a NATO mint szövetség nem tudom mennyire állna mellénk. Egy ukránokkal kialakuló konfliktus esetén. Úgy érzem, max., diplomáciai lépéseket tennének. Persze papíron az 5. cikkely él, mert mi NATO tagok vagyunk, az ukránok meg nem. De én inkább óvatos duhaj lennék. Mondjuk az is megér egy misét, hogy ez a békepárti, valójában oroszbarát külpolitika hova vezet. Szerintem ez legkevésbé a békéhez vezet. Meglehet Kelet Európában a végén mi faragunk rá legjobban. De ne legyen igazam.
Továbbra is egy ukrán Tu-141 robotrepülő húzott el Románia, Magyarország és Horvátország (mind NATO!) légterében tavaly márciusban, hogy utána egy diszkrét krátert hagyjon Zágrábban.

Ugyanezen robotrepülőket használta utána az ukrán állam orosz katonai célpontok ellen.

A NATO nem akart v tudott megvédeni bennünket akkor se, nem értem mire föl gondoljuk, hogy majd ezután meg tud/akar.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Ilyenkor illik bekéretni az ukrán nagykövetet a külügybe és magyarázatot, bocsánatkérést követelni. Valamint nem ártana a NATO elé is vinni az olajvezeték elleni robbantás ötletét. Ami egy hazánk gazdasága elleni ukrán támadás elképzelés, mármint hogy ez elhangzott, a legfőbb ukrán vezető szájából. Illetve, ezzel a hírrel illene telekürtölni a világsajtót. Péter már tarthatna is ma egy sajtótájékoztató. Bár szerintem semmi nem lesz a történetből.
Siman csak gunyosan kirohognenek minket sajnos...
Nálam mindkét nép az eléggé civilizálatlan nép kategóriába tartozik. Nincs különbség, ukrán és orosz között e téren. Ezért is hagyni kellett volna ezt a háborút a nyugatnak a fenébe, mert az ukránokkal csak egy barbár tömeget vesz a nyakába. Nekünk viszont tényleg komolyabb sebességre kell kapcsolni haderőfejlesztés terén, mert a NATO mint szövetség nem tudom mennyire állna mellénk. Egy ukránokkal kialakuló konfliktus esetén. Úgy érzem, max., diplomáciai lépéseket tennének. Persze papíron az 5. cikkely él, mert mi NATO tagok vagyunk, az ukránok meg nem. De én inkább óvatos duhaj lennék. Mondjuk az is megér egy misét, hogy ez a békepárti, valójában oroszbarát külpolitika hova vezet. Szerintem ez legkevésbé a békéhez vezet. Meglehet Kelet Európában a végén mi faragunk rá legjobban. De ne legyen igazam.
A nemzetkozi szerzodesek miegyebek az utobbi par evben mar nem nagyon szamitanak. Nemcsak Ukrajna kapcsan, de mint lathatod magyar-Eu viszonylatban sem.
Robert Castel szerint egyenlőre a mi hozzaallasunk a bolcsebb, mert itt Ukrajna nem nyerhet, es orosz befolyasi ovezet kiterjedes lesz, barmi is maradjon Ukrajnabol. De barmi lehetseges szerinte is, szerintem se ugorjunk bele a kutba mert masok beleugranak. Egyenlore jó ez, bar nehez egyensulyozni.
De egy ukran terrortamadas, vagy Eu, Usa mattolas borithat mindent.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 632
113
Siman csak gunyosan kirohognenek minket sajnos...

A nemzetkozi szerzodesek miegyebek az utobbi par evben mar nem nagyon szamitanak. Nemcsak Ukrajna kapcsan, de mint lathatod magyar-Eu viszonylatban sem.
Robert Castel szerint egyenlőre a mi hozzaallasunk a bolcsebb, mert itt Ukrajna nem nyerhet, es orosz befolyasi ovezet kiterjedes lesz, barmi is maradjon Ukrajnabol. De barmi lehetseges szerinte is, szerintem se ugorjunk bele a kutba mert masok beleugranak. Egyenlore jó ez, bar nehez egyensulyozni.
De egy ukran terrortamadas, vagy Eu, Usa mattolas borithat mindent.
A legújabb Castel (román lap) elemzéssel nem felt. értettem egyet. Sajnos, azt mondja, amit az adott helyen hallani akarnak tőle.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Ilyenkor illik bekéretni az ukrán nagykövetet a külügybe és magyarázatot, bocsánatkérést követelni. Valamint nem ártana a NATO elé is vinni az olajvezeték elleni robbantás ötletét. Ami egy hazánk gazdasága elleni ukrán támadás elképzelés, mármint hogy ez elhangzott, a legfőbb ukrán vezető szájából. Illetve, ezzel a hírrel illene telekürtölni a világsajtót. Péter már tarthatna is ma egy sajtótájékoztató. Bár szerintem semmi nem lesz a történetből.
Most hallottam a radioban, valaki mar (talan Usabol?) magyarazza is hogy pillanatnyi idegrohama volt csak.
Annyira nem figyeltem de 11-kor biztos bemondjak ujra.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Most hallottam a radioban, valaki mar (talan Usabol?) magyarazza is hogy pillanatnyi idegrohama volt csak.
Annyira nem figyeltem de 11-kor biztos bemondjak ujra.
A cikkben volt említve, hogy a kiszivárgott hírszerzési jelentések (mely része volt az ominózus “robbancsukfel” rész is) szerint zelenszkij hasonszőrű kijelentései csak pillanatnyi idegrohamok eredménye.

“In detailing the conversation, intelligence officials concede that Zelenskyy was “expressing rage toward Hungary and therefore could be making hyperbolic, meaningless threats,” a qualification that does not accompany the other accounts of Zelenskyy suggesting bold military action. “
Röviden: gyűlöl bennünket.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
A cikkben volt említve, hogy a kiszivárgott hírszerzési jelentések (mely része volt az ominózus “robbancsukfel” rész is) szerint zelenszkij hasonszőrű kijelentései csak pillanatnyi idegrohamok eredménye.

“In detailing the conversation, intelligence officials concede that Zelenskyy was “expressing rage toward Hungary and therefore could be making hyperbolic, meaningless threats,” a qualification that does not accompany the other accounts of Zelenskyy suggesting bold military action. “
Röviden: gyűlöl bennünket.
A legelső hírben is volt, hogy felindultságában mondta.
Én mondjuk sokkal durvábbakat is szoktam mondani :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
A legelső hírben is volt, hogy felindultságában mondta.
Én mondjuk sokkal durvábbakat is szoktam mondani :D
De te nem vagy elnök egy orszag élén.
Mondjuk Zelenszki sem ugy nez ki ebben az örökös póló/pulcsi nepviseletben... Olyan vedjegye lett mint Arafatnak az abrosz.
Ha ilyen labilis idegileg akkor nem gondolom hogy ra kellene bizni egy orszagot, tiszta szerencse hogy atombombaja nincsen.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
De te nem vagy elnök egy orszag élén.
Mondjuk Zelenszki sem ugy nez ki ebben az örökös póló/pulcsi nepviseletben... Olyan vedjegye lett mint Arafatnak az abrosz.
Ha ilyen labilis idegileg akkor nem gondolom hogy ra kellene bizni egy orszagot, tiszta szerencse hogy atombombaja nincsen.
Az okosok azt mondják, hogy jobb kiadni az ilyen feszkót. Nem gondolnám, hogy feltétlenül
mentális problémára utal ha vki mérgében kikel önmagából.
Felteszem elég sok elnök szokott ilyet, csak a munkatársai nem teszik ki a netre...
És azért azt lássuk be, hogy másfél éve igen nagy teher van rajta.
Az meg szimpátiától függetlenül elismerésre méltó, hogy még bírja.
A lényeg, hogy nem történt meg.
 
  • Vicces
Reactions: zeal

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Mondjuk Zelenszki sem ugy nez ki ebben az örökös póló/pulcsi nepviseletben... Olyan vedjegye lett mint Arafatnak az abrosz.
Minden háborúban a hadviselők vezetői egyenruhában 'pózoltak'.
Nézd meg pl Jaltáról, Teheránról a fotókat.
Vagy Ho Chi Min és azokon a részeken a 'kínai' egyenruha jellegű öltözetet.
Sztem ezzel nincs gond.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Az okosok azt mondják, hogy jobb kiadni az ilyen feszkót. Nem gondolnám, hogy feltétlenül
mentális problémára utal ha vki mérgében kikel önmagából.
Még jó, hogy nem volt a kezében az a puccos pisztoly, amit a csehektől kapott, mert még feszkó kiadás címén lelőtt volna valakit...
Felteszem elég sok elnök szokott ilyet, csak a munkatársai nem teszik ki a netre...
Úgy tudom, az amcsik tették közzé... Megint bizonyították a jenkik, hogy nincs szüksége ellenségre annak, akinek ők a barátai. Jelen esetben ez a mi szerencsénk.
A lényeg, hogy nem történt meg.
Ez sem Zselé miatt alakult így.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Úgy tudom, az amcsik tették közzé... Megint bizonyították a jenkik, hogy nincs szüksége ellenségre annak, akinek ők a barátai. Jelen esetben ez a mi szerencsénk.
Tudom, hogy fura de nem mindenhol mondják meg a sajtónak, hogy mit írhat és mit nem.
Ez sem Zselé miatt alakult így.
Hát ki miatt? Mert én erről nem olvastam sehol, semmit.
 
  • Vicces
Reactions: megazez
Status
Not open for further replies.