[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 721
15 528
113
Hát a demokrácia egyik fokmérője, hogy mennyire veszed hülyére a lakosságodat.
Főleg, hogy a haderővel kapcsolatos ilyen szakmai/technikai dolgok csak a magunkfajtákat érdekli, a választópolgárok nagy részére semmilyen hatással nem lenne, ha hozzájuthatnának ezekhez az adatokhoz. Úgyhogy még azt sem lehet mondani, hogy szavazatveszéstől kéne rettegniük.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Igen a foodpandáról.
Na mindegy, de védelmipolitikai értelemben kurvára gáz amit a lakosság tájékoztatása néven folyik nálunk.
Tehát akkor, nincsenek Magyarországon szabad választások, és miután az F-117ről 10 éven keresztül semmit nem tudott az USA lakossága az usa se demokrácia, viszont kína aki megosztja a J-20 számait meg az.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
@zsolti
Ez igaz? Remélem fake.

Hallottam ilyet én is, sem megerősíteni sem megcáfolni nem tudom hirtelen, tényleg. Valami alapja tuti van, aztán hogy kötöttek e másikat, azt nem tudom. Amúgy nekem van saját, soha nem bíztam a véletlenre.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Hát a demokrácia egyik fokmérője, hogy mennyire veszed hülyére a lakosságodat.
Krisss, az USA, németek szerinted nem veszik 1001 más, sokszor jóval komolyabb vonzatú dologban a lakosságukat full hülyére?!

Nekem nem azzal van bajom ha valaki jogosan kritizál nálunk valamit, mert van mit! Attól kapok hülyét, ha elkezdi ezt a mantrát hogy bezzegh mindenhol máshol! Sok tekintetben minden hibájukkal együtt a mieink őszintébbek velünk, mint pl. az istenített németek Scholza! Nem nézi a németeket madárnak a migrációval? Az orosz-ukránnal? Az NS2 vel?!


Na ugye!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 543
77 358
113
Elvileg a BV-nél is ugyan ez van


347634660_268699542487696_4623149427810750276_n.jpg


"Kaptuk:
"Tájékoztatlak Benneteket, hogy a Belügyminisztérium és a Generali Biztosító Zrt. között 2021. évben megkötött csoportos élet- és balesetbiztosítási szerződés 2023. április 18-án lejárt.
Jogszabályi kötelezettség hiányában újabb szerződés megkötése nem tervezett, azonban a Belügyminisztérium az elmúlt évek díjtételeinek megfelelő összeg kifizetését tervezi biztosítani szociális támogatásként, melyhez szükséges szabályozási környezet kialakítása megkezdődött.
A tervezett szabályozás visszamenőleges hatállyal biztosítja majd a szükséges támogatást, ezáltal a korábbi biztosítás lejártát követő valamennyi káreseményre kiterjed majd.""
Ez így van a cégnél már vagy 10 éve.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 350
17 568
113
Hallottam ilyet én is, sem megerősíteni sem megcáfolni nem tudom hirtelen, tényleg. Valami alapja tuti van, aztán hogy kötöttek e másikat, azt nem tudom. Amúgy nekem van saját, soha nem bíztam a véletlenre.
Remélem, van új, vagy baromi gyorsan bepótolják nektek.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 323
113
Igen a foodpandáról.
Na mindegy, de védelmipolitikai értelemben kurvára gáz amit a lakosság tájékoztatása néven folyik nálunk.
Bármilyen téren szar a tájékoztatás.
Ahelyett, hogy minimális erőfeszítést tennék a valódi tájékoztatásért,
megértetésért, inkább erőből próbálnak lenyomni mindent.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Remélem, van új, vagy baromi gyorsan bepótolják nektek.
Az lenne a korrekt, de ahogy írtam, én az ilyen nagy közösben nem hiszek. Nem bántásból, de ez egy full alap volt még amikor biztosan volt, jó sok éve ránéztem, nem volt érdemes meghalni :D ! Gondolj bele, ugyan annyit fizetett őrmesternek, tábornoknak. Nálunk én feldobnám a pacskert, úgy van belőve a sajátom, hogy saját anyagi szinthez szokva tartson ki a család éhhalál nélkül míg az asszony megint kikerázza magát, és talál egy új madarat/szponzort :D !
 
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 350
17 568
113
Az lenne a korrekt, de ahogy írtam, én az ilyen nagy közösben nem hiszek. Nem bántásból, de ez egy full alap volt még amikor biztosan volt, jó sok éve ránéztem, nem volt érdemes meghalni :D ! Gondolj bele, ugyan annyit fizetett őrmesternek, tábornoknak. Nálunk én feldobnám a pacskert, úgy van belőve a sajátom, hogy saját anyagi szinthez szokva tartson ki a család éhhalál nélkül míg az asszony megint kikerázza magát, és talál egy új madarat/szponzort :D !
Egyértelmű, nekem is van több biztosításom, az ördög nem alszik. De ez alap, törvényileg is jár nektek, plusz egy kezdő tűzoltónak, ha jól sejtem a fizuját, nagyon nem lehet mindegy, hogy legalább az első egy-két emelésig magának kell-e ezt fizetnie.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Egyértelmű, nekem is van több biztosításom, az ördög nem alszik. De ez alap, törvényileg is jár nektek, plusz egy kezdő tűzoltónak, ha jól sejtem a fizuját, nagyon nem lehet mindegy, hogy legalább az első egy-két emelésig magának kell-e ezt fizetnie.
Persze, egyértelmű. Szerintem ha törvényileg jár, újat kötöttek máshol. Azt is el tudom hinni, ha csóróság van, hogy eltörölték hogy járjon, és most nincs. Amúgy ha többet is kötöttél, azt én úgy tudom ha tré van, csak egyet vehetsz igénybe, azt tudod?
 
  • Tetszik
Reactions: kegyetlen petymeg

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 397
120 683
113
Tehát akkor, nincsenek Magyarországon szabad választások
Mondtam ilyet?
Azt mondtam hogy bizonyos kérdésekben kiemelkedően és indokolhatatlanul nem transzparens a hazai rendszer.
A gond az indokolhatatlannal van, mert amúgy semmi extra nem lenne benne és még a támadási felületek száma is csökkenne amivel baszkurálni lehet a vezetést.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 731
3 839
113
A tankok számát és a katonák számát értettem.
Példa. (a csehek hiába balfaszkodnak a beszerzéssel)
A haderőképüket és annak felépítését nyilvánossá tették. Ahogy a beszerzéseik technikai (!) részleteit is. Pl hogy néz ki egy dandár stb.
Elárulom nálunk se sok különbség van ahhoz képest, aztán mégis titkos minden is.
Lehet, de nálunk Brüsszelbe meg a NATO központba rohangálna a vezetés ellenzéke feljelentgetni mindenért is.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 350
17 568
113
Persze, egyértelmű. Szerintem ha törvényileg jár, újat kötöttek máshol. Azt is el tudom hinni, ha csóróság van, hogy eltörölték hogy járjon, és most nincs. Amúgy ha többet is kötöttél, azt én úgy tudom ha tré van, csak egyet vehetsz igénybe, azt tudod?
Őszinte leszek, ne haragudj, én egy percig nem lepődnék meg, ha nem törölték volna el a törvényt, csak szartak volna bele, és nem kötöttek volna újat. :(
A többet úgy értettem, hogy több fajta, amik másra vannak. Lakás (ez kötelező is volt a hitel miatt, de amúgy is kötöttem volna), hitelen van biztosítás, balesetre és halálra, illetve van még egy a banknál számlámra, kártyámra, telefonomra.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Őszinte leszek, ne haragudj, én egy percig nem lepődnék meg, ha nem törölték volna el a törvényt, csak szartak volna bele, és nem kötöttek volna újat. :(
A többet úgy értettem, hogy több fajta, amik másra vannak. Lakás (ez kötelező is volt a hitel miatt, de amúgy is kötöttem volna), hitelen van biztosítás, balesetre és halálra, illetve van még egy a banknál számlámra, kártyámra, telefonomra.
Így ok, mindkettő. Ahogy mondtam én i s el tudom ezt képzelni, meg nekem is így több biztosításom van, jaja, csak egy célra egy. Ami a nagy közös biztosítás volt, az amúgy mikor néztem nagyon komolytalan volt, kb. épp eltemettek volna belőle, maximum. Ez azért annak aki előre gondolkodik egy kicsit, totál értelmetlen, mert éhenhal a család akit hátra hagysz, szóval kötsz magadnak egy használhatót. Akkor meg már kettő van máris, és csak az egyiket lehet felhasználni hogy ne legyen biztositási csalás. Szóval a nap végén egy kalap szart nem ér a céges akkor sem, ha épp van. Ez az igazság, hogy kb. irreleváns.

Jó fizetést adjanak inkább a tiszthelyettes állománynak is! Meg vissza a korkedvezményes nyugdíjakat. Ez a valódi fontos topik, nem ez a semmire való biztosítás!
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Mondtam ilyet?
Azt mondtam hogy bizonyos kérdésekben kiemelkedően és indokolhatatlanul nem transzparens a hazai rendszer.
A gond az indokolhatatlannal van, mert amúgy semmi extra nem lenne benne és még a támadási felületek száma is csökkenne amivel baszkurálni lehet a vezetést.
Te nem, de hahó, én arra akadtam ki, hogy igazi demokrácia.