[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 942
113
Korkedvezmenyes nyugdijat a loxart!
Megis mire fel?
A sok dologtalan kávéfőző tiszt urat etesse a nep 40-50-en evesen mikor nyugdijban hederel? Erdekes nagyon lerokkant mindenki mikor volt a FUV es elment korkedvezmenyes nyugdijba, mert ugy tobbet kapott. Aztan utana el tudott menni maszekolni, meg osztrakba galyazni mind.
Mondja meg nekem valaki mitol megterhelobb, veszelyesebb egy rendor, honved, bv-s elete mint egy pl ács elete? Ha nem birja a rendor az autoban fetrengest, akkor menjen el peknek. Egy GLS futart se kuld el senki korkedvezmenyes nyugdijba.
Nem 40 évesen, és nem minden beosztásban, részigazságod van, de én meg nem kívánom neked hogy 58 éves vonulós menjen téged menteni egy lakástűzben, mert megdöglesz. Lehet hogy ő is. Mindenkit meg nem lehet ha eljön az idő, még nyugdíjig eldugni egy irodába, akár 10 évre.

Az meg nem vonzó ajánlat, ha hogy amíg toppon vagy fizikailag használ és kifacsart a rendszer, majd mehetsz a picsába mondjuk 52 évesen, és próbáld ki magad a versenyszféra keretei közt. Erre azt mondja a potenciális jelentkezők 80+ %a, hogy akkor köszi, nem egymást keressük.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 610
3 254
113
Csak megy a repkedés az oroszokhoz továbbra is:
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 783
65 156
113
Nem 40 évesen, és nem minden beosztásban, részigazságod van, de én meg nem kívánom neked hogy 58 éves vonulós menjen téged menteni egy lakástűzben, mert megdöglesz. Lehet hogy ő is. Mindenkit meg nem lehet ha eljön az idő, még nyugdíjig eldugni egy irodába, akár 10 évre.

Az meg nem vonzó ajánlat, ha hogy amíg toppon vagy fizikailag használ és kifacsart a rendszer, majd mehetsz a picsába mondjuk 52 évesen, és próbáld ki magad a versenyszféra keretei közt. Erre azt mondja a potenciális jelentkezők 80+ %a, hogy akkor köszi, nem egymást keressük.
Nem is gondoltam hogy 58 eves vagy 65 eves vonulos jojjon ki.
58 eves vagy 65 eves pincert se latsz sokat.
Csinalja amig birja, amig megfelel, ennyi. A fittsegi felmeresek savozasat sem tartom realisnak. Nem mondom hpgy legyen Adonisz mindenki, de annak idejen mig adott idore nekem 50 fekvotamaszt kellett csinalni, a nocikenek eleg volt 15,az idosebbeknek meg 25.
A civil cegeknel orvosi vizsgalaton is vagy megfelelsz, vagy idoszakosan korlatozottan, vagy pedig nem felelsz meg. Ha nem felelsz meg elkuldenek, ennyi. Ugy oszinten hany ember van itt a forumozok kozt aki egy munkahelyen ledolgozik 25-30 evet? Meg az atkosban talan, vagy ha valakinek nyugis laza helye van, de engedjuk mar el ezt az hivatas meg eletpalya marhasagot. Egy jo resze masodallasban ugyis maszekol, de aki nem annak boven van ideje szakmat tanulni, gyakorlatot szerezni a bent toltott evek soran. De gyari melost, betegtologatot, arufeltoltot, takaritot, baktert mindig meresnek. Meg kalauzt is, meg apolit, meg stb.
Nezz korul hany ember dolgozik 55-65 evesen, miert ne dolgozhatna civil munkakorben egy leszerelt is?
Azert ne akarjunk mar annyira tonkremenni odbent.
Aki egesz eleteben hutohazban, kemencenel, banyaban, erdon, stb dolgozik annak is birnia kell a munkat.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 923
13 913
113
Augusztusban jönnek..

34:15-től

Egy komoly tévedést sejtek: A békeidős eljárást feltételezi az Ukrán csatlakozás --és több más-- esetben, annak ellenére, hogy jelenleg a már a korábbi demokrácia-látszatot sem tartja be az USA!!!

Ha (ukri-)összeomlás lesz, órák alatt --kvázi-azonnal-- fel fogja venni Ukrajnát, ahogy NATO jóváhagyás nélkül bevitte a legújabb Patriot-otkat, elintézte(tte) az angolokkal (SEAL-s) az Északi Áramlatot, és +még amiket nem látunk, mert ezek csak a jéghegy csúcsai voltak!!!

"Meg-van" a klasszikus? "Kész helyzet elé állítva!" ... +lehet ( ... majd utólag) NATO-bólogatni!

.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 610
3 254
113
Ha már végleges a menetrend - márpedig a közelmúltban lezajlott Orbán Balázs féle svéd út erre utal -, akkor én azt csinálnám, hogy aláírnám a svéd csatlakozást, és ugyan azon a sajtótájékoztatón bejelenteném a PULS beszerzését. :cool:
Biztos?
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 169
7 995
113
Ezt is imádom... Jó nagy része elhúz.

Figyelj már, láttál te régiós adatokat?!

Lengyelek, románok, bolgárok, etc. akár háború előtti ukrajna is?! Az van a valóságban gyerekek, ha tetszik ha nem, a kivándorlás nálunk régiós szint alatt van!

Toljátok a mindenszarista lázító bullshitet, el kell akkor költözni pl. a mostanában sláger bezzzegh romániába, sok sikert!
Engem kurvára nem érdekel, hogy a régiós adatok mit mutatnak, hány román/lengyel/bolgár stb. vándorol el onnan. Engem az érdekel, hogy miért mennek el a (jól képzett) fiatalok innen, és miért születik a magyar gyerekek nagy része külföldön, miért kezdenek ott új életet.
Mi ellen lázítanak a tények? Fáj az igazság?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 079
113
Odaszól azért az ellenzéknek is de mindig is az volt/van/lesz a helyzet , hogy az éppen aktuálisan hatalmon lévő formáció kapja az áldást a humoristáktól ez nem magyar jelenség minden olyan országban így van ez, ahol nem érik retorziók a kormányt kritizáló embereket...
Dehàt itt dittatúra van és elnyomàs! :D :D
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Dehàt itt dittatúra van és elnyomàs! :D :D
De még mennyire, hogy diktatúra és elnyomás van.....:)

g5.png
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 382
46 181
113
Biztos.
Ha Orbán jobbkeze találkozik a svéd nemzetbiztonsági tanácsadóval, akkor ott érdemi tárgyalások vannak. Nem arra kell figyelni, hogy hogyan bazsajognak a parlamenti küldöttek, hanem amikor ez a 2 pali leül egymással, akkor ott valódi egyezkedés folyik.
Szerintem mi most leraktuk az asztalra valódi igényeinket, a svédek meg rövid időn belül válaszolnak.
A NATO csúcs már itt van a kanyarban.
Minket nem szorít az idő, a svédeket annál inkább...
Ne feledd el, hogy Orbán Balázs volt aki bevitte azt a bizonyos "Jó reggelt...!" gyomrost a Twitteren.
Azoknak az idézeteknek a becitálása csak annak a svéd diplomatának, politikusnak nem kellemetlen, aki teljesen hülye.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 382
46 181
113
Engem kurvára nem érdekel, hogy a régiós adatok mit mutatnak, hány román/lengyel/bolgár stb. vándorol el onnan. Engem az érdekel, hogy miért mennek el a (jól képzett) fiatalok innen, és miért születik a magyar gyerekek nagy része külföldön, miért kezdenek ott új életet.
Mi ellen lázítanak a tények? Fáj az igazság?
Miért születik a magyar gyerekek nagy része külföldön??? o_O
Megromlott a kutyakaja? :rolleyes:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 942
113
Engem kurvára nem érdekel, hogy a régiós adatok mit mutatnak, hány román/lengyel/bolgár stb. vándorol el onnan. Engem az érdekel, hogy miért mennek el a (jól képzett) fiatalok innen, és miért születik a magyar gyerekek nagy része külföldön, miért kezdenek ott új életet.
Mi ellen lázítanak a tények? Fáj az igazság?
Nem, de nézd már kontextusban a dolgokat! Elmondom én neked hogy miért van így: azért mert elbuktunk egy hidegháborút, gazdaságilag kizsigerelnek a gazdag magországok. A fiatalok egy része a csóró vidékről a jobb élet reményében városba, néhányan egyenesen külföldre vándorol. Törvényszerűen. A régióban mindenhol. Persze lehet ezért a hazádat szídni, de észre is lehet venni a jelenséget, meg régiós átlagot nézni, s máris kijön hogy nem biztos hogy csak a mi hibánk! Persze aki mindenszarista, az ezt nem akarja látni. Az én gyerekeim nem hiszem hogy el fognak menni, ami rajtam múlik megteszem hogy egyiknek se az legyen az ideál, hogy Amszterdamban rázhassa egy füves/meleg
s mindenképpen vegán bárban a picsáját szakállas nőként! Tudom, nem vagyunk egyformák, eltérő értékek meg mindenfasz, de lassan megtanulom ezt az elfogadó módit, már senkit sem köpök le érte, szóval fejlődőképes vagyok!
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
1 982
10 727
113
Engem kurvára nem érdekel, hogy a régiós adatok mit mutatnak, hány román/lengyel/bolgár stb. vándorol el onnan. Engem az érdekel, hogy miért mennek el a (jól képzett) fiatalok innen, és miért születik a magyar gyerekek nagy része külföldön, miért kezdenek ott új életet.
Mi ellen lázítanak a tények? Fáj az igazság?
Az ugye világos számodra,hogy az egész régiónk,közép-kelet európa, lépés hátrányban van nyugat-európához képest? Egyszerű történelmi okokból.

Itt volt 40 év kommunizmus,ott nem volt. Ott volt marshall-segély,itt nem volt. Tőke erős nyugat-európai cégek gyalulták le a magyar cégeket a rendszerváltáskor, mert nyilván nem kellett nekik a konkurencia.

Szóval a képlet úgynézki, hogy a tömegközéppont,ahol a pénz nagyrésze pörög,az tőlünk nyugatra van a fenti okokból, ezért valahol természetes folyamat,hogy oda vonza azokat,akik sok pénzt akarnak keresni,mert ott több pénzt tudnak adni.. nagyrészt független attól,hogy milyen kormány van az adott közép-kelet európai országban. A nyugati, nagyobb gazdaságú országok előszeretettel alkalmazzák az agyelszívást, tehát még rá is játszanak erre a hátrányunkra,visszaélve történelmi előnyükkel.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 942
113
Az ugye világos számodra,hogy az egész régiónk,közép-kelet európa, lépés hátrányban van nyugat-európához képest? Egyszerű történelmi okokból.

Itt volt 40 év kommunizmus,ott nem volt. Ott volt marshall-segély,itt nem volt. Tőke erős nyugat-európai cégek gyalulták le a magyar cégeket a rendszerváltáskor, mert nyilván nem kellett nekik a konkurencia.

Szóval a képlet úgynézki, hogy a tömegközéppont,ahol a pénz nagyrésze pörög,az tőlünk nyugatra van a fenti okokból, ezért valahol természetes folyamat,hogy oda vonza azokat,akik sok pénzt akarnak keresni,mert ott több pénzt tudnak adni.. nagyrészt független attól,hogy milyen kormány van az adott közép-kelet európai országban. A nyugati, nagyobb gazdaságú országok előszeretettel alkalmazzák az agyelszívást, tehát még rá is játszanak erre a hátrányunkra,visszaélve történelmi előnyükkel.

Pontosan így van, kb. egyszerre írtuk le ugyan azt.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
1 982
10 727
113
Nem, de nézd már kontextusban a dolgokat! Elmondom én neked hogy miért van így: azért mert elbuktunk egy hidegháborút, gazdaságilag kizsigerelnek a gazdag magországok. A fiatalok egy része a csóró vidékről a jobb élet reményében városba, néhányan egyenesen külföldre vándorol. Törvényszerűen. A régióban mindenhol. Persze lehet ezért a hazádat szídni, de észre is lehet venni a jelenséget, meg régiós átlagot nézni, s máris kijön hogy nem biztos hogy csak a mi hibánk! Persze aki mindenszarista, az ezt nem akarja látni. Az én gyerekeim nem hiszem hogy el fognak menni, ami rajtam múlik megteszem hogy egyiknek se az legyen az ideál, hogy Amszterdamban rázhassa egy füves/meleg
s mindenképpen vegán bárban a picsáját szakállas nőként! Tudom, nem vagyunk egyformák, eltérő értékek meg mindenfasz, de lassan megtanulom ezt az elfogadó módit, már senkit sem köpök le érte, szóval fejlődőképes vagyok!
Ígyvan... Tök gáz,hogy itt egyeseknek elkell magyarázni, hogy Magyarországon vagy Lengyelországban, Romániában stb miért nem annyi a fizetés,mint Angliában, Németországban vagy Franciaországban.

Megfigyelted,hogy ez csak a fizetések ügyében van így ?!

Odáig szerencsére még nem süllyedt le a kollektív szürkeállomány,hogy azt várja el Gazsi-Pista, hogy Magyarország a gdp 2%-ból rakjon össze egy olyan haderőt,ami ütőképességben pariban legyen a törökkel, orosszal vagy az usáéval... Hiszen itt egy-két jóképességű, ezt átkonvertálva a bérekre, azt sérelmezi,hogy miért nem lehet itthon annyit keresni, mint Németországban.
 
W

Wilson

Guest
Nem, de nézd már kontextusban a dolgokat! Elmondom én neked hogy miért van így: azért mert elbuktunk egy hidegháborút, gazdaságilag kizsigerelnek a gazdag magországok. A fiatalok egy része a csóró vidékről a jobb élet reményében városba, néhányan egyenesen külföldre vándorol. Törvényszerűen. A régióban mindenhol. Persze lehet ezért a hazádat szídni, de észre is lehet venni a jelenséget, meg régiós átlagot nézni, s máris kijön hogy nem biztos hogy csak a mi hibánk! Persze aki mindenszarista, az ezt nem akarja látni. Az én gyerekeim nem hiszem hogy el fognak menni, ami rajtam múlik megteszem hogy egyiknek se az legyen az ideál, hogy Amszterdamban rázhassa egy füves/meleg
s mindenképpen vegán bárban a picsáját szakállas nőként! Tudom, nem vagyunk egyformák, eltérő értékek meg mindenfasz, de lassan megtanulom ezt az elfogadó módit, már senkit sem köpök le érte, szóval fejlődőképes vagyok!
De amikor azt látod, hogy a már 13 éve hatalmon lévő kormány ugyanazt a gazdaságpolitikát folytatja mint a rendszerváltás óta az összes kormány, értsd ez alatt azt, hogy a külföldi múködőtőke (főként multinacionális vállalatok) országba csábítása érdekében az alacsony magyar (alkalmazotti) bérköltségek kártyáját játssza ki ami konzerválja a lemaradásunkat a "fejlett nyugattal szemben" és ez által konzerválja a magyar fiatalok jó részének az elvándorlását is akkor szerintem nagyon is lehet fírtatni a mindenkori magyar kormány így a mostani felelősségét is az elvándorlásban. És emellett még az el és kivándorlást ösztönző egyéb dolgokról még nem is beszéltünk...
 
  • Vicces
Reactions: hete and zeal