[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Ígyvan... Tök gáz,hogy itt egyeseknek elkell magyarázni, hogy Magyarországon vagy Lengyelországban, Romániában stb miért nem annyi a fizetés,mint Angliában, Németországban vagy Franciaországban.

Megfigyelted,hogy ez csak a fizetések ügyében van így ?!

Odáig szerencsére még nem süllyedt le a kollektív szürkeállomány,hogy azt várja el Gazsi-Pista, hogy Magyarország a gdp 2%-ból rakjon össze egy olyan haderőt,ami ütőképességben pariban legyen a törökkel, orosszal vagy az usáéval... Hiszen itt egy-két jóképességű, ezt átkonvertálva a bérekre, azt sérelmezi,hogy miért nem lehet itthon annyit keresni, mint Németországban.
Vannak ilyen emberek, nekik szól a DK plakátja: "Dobrev Kára a fizetésedet fogja emelni!"
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Ígyvan... Tök gáz,hogy itt egyeseknek elkell magyarázni, hogy Magyarországon vagy Lengyelországban, Romániában stb miért nem annyi a fizetés,mint Angliában, Németországban vagy Franciaországban.

Megfigyelted,hogy ez csak a fizetések ügyében van így ?!
De már ez se feltétlenül van így. Van olyan ismerős, sőt több is, aki hazajött, mert normális 8 órás melóra leosztva már itton is megkeresi azt, amit ott megkeresne, vagy amennyi maradna. Jó volt, még két helyen tudott dolgozni, meg 21 órát dolgozni, meg ilyenek. De ha csak 8 órában, egy munkahelyből kellene megélnie, akkor többen azt mondják, hogy akkora különbség nincs már -sok szakmában. Annyi, hogy ott tényleg több lehetőség van például másodállást találni, mint mondjuk vidéken.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
De amikor azt látod, hogy a már 13 éve hatalmon lévő kormány ugyanazt a gazdaságpolitikát folytatja mint a rendszerváltás óta az összes kormány, értsd ez alatt azt, hogy a külföldi múködőtőke (főként multinacionális vállalatok) országba csábítása érdekében az alacsony magyar (alkalmazotti) bérköltségek kártyáját játssza ki ami konzerválja a lemaradásunkat a "fejlett nyugattal szemben" és ez által konzerválja a magyar fiatalok jó részének az elvándorlását is akkor szerintem nagyon is lehet fírtatni a mindenkori magyar kormány így a mostani felelősségét is az elvándorlásban. És emellett még az el és kivándorlást ösztönző egyéb dolgokról még nem is beszéltünk...
Még mondjuk 10 éve inkább tényleg ez volt a trend. Szerintem már rég nem az olcsó munkaerő van hangoztatva. Én nem hallottam az utóbbi időben már ilyet.
No, meg azért a rendszerváltás óta hogy-hogysem de mégis az utóbbi években, évtizedben sikerült több nyugati tőkét idevonzani, ami ha nem is feltétlen egészséges módon, de bizonyos formában pozitív értelemben hatással van a hazai vállalatokra.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 381
46 179
113
De amikor azt látod, hogy a már 13 éve hatalmon lévő kormány ugyanazt a gazdaságpolitikát folytatja mint a rendszerváltás óta az összes kormány, értsd ez alatt azt, hogy a külföldi múködőtőke (főként multinacionális vállalatok) országba csábítása érdekében az alacsony magyar (alkalmazotti) bérköltségek kártyáját játssza ki ami konzerválja a lemaradásunkat a "fejlett nyugattal szemben" és ez által konzerválja a magyar fiatalok jó részének az elvándorlását is akkor szerintem nagyon is lehet fírtatni a mindenkori magyar kormány így a mostani felelősségét is az elvándorlásban. És emellett még az el és kivándorlást ösztönző egyéb dolgokról még nem is beszéltünk...
Hozol nekünk számokat is?
Itthon született Kivándorlási/Visszavándorlási adatok:
2018: 23.808/23.401
2019: 21.900/23.172
2020: 19.322/23.104
2021: 21.730/22.583
2022: 26.500/21.900

2013-ban még csak 9.354 visszavándorló volt. Csak hogy lássuk a tendenciát.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 082
10 243
113
Az ugye világos számodra,hogy az egész régiónk,közép-kelet európa, lépés hátrányban van nyugat-európához képest? Egyszerű történelmi okokból.

Itt volt 40 év kommunizmus,ott nem volt. Ott volt marshall-segély,itt nem volt. Tőke erős nyugat-európai cégek gyalulták le a magyar cégeket a rendszerváltáskor, mert nyilván nem kellett nekik a konkurencia.

Szóval a képlet úgynézki, hogy a tömegközéppont,ahol a pénz nagyrésze pörög,az tőlünk nyugatra van a fenti okokból, ezért valahol természetes folyamat,hogy oda vonza azokat,akik sok pénzt akarnak keresni,mert ott több pénzt tudnak adni.. nagyrészt független attól,hogy milyen kormány van az adott közép-kelet európai országban. A nyugati, nagyobb gazdaságú országok előszeretettel alkalmazzák az agyelszívást, tehát még rá is játszanak erre a hátrányunkra,visszaélve történelmi előnyükkel.
Summa summárum, gödörből töltjük a hegyet....
 
W

Wilson

Guest
Még mondjuk 10 éve inkább tényleg ez volt a trend. Szerintem már rég nem az olcsó munkaerő van hangoztatva. Én nem hallottam az utóbbi időben már ilyet.
No, meg azért a rendszerváltás óta hogy-hogysem de mégis az utóbbi években, évtizedben sikerült több nyugati tőkét idevonzani, ami ha nem is feltétlen egészséges módon, de bizonyos formában pozitív értelemben hatással van a hazai vállalatokra.


Parragh László: „A versenyképességünk egyik alapja ma még mindig az olcsó munkaerő...​


2022. október. 27. 18:50


„A versenyképeségünk egyik alapja ma még mindig az olcsó munkaerő. Van, aki ki meri mondani, van, aki nem, de ez még mindig egy lényeges eleme."


 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 169
7 995
113
Miért születik a magyar gyerekek nagy része külföldön??? o_O
"Az elmúlt három évben közel 56 ezer magyar gyerek született külföldön. A KSH adatai szerint itthon 274,6 ezer gyerek született 2016-2018 között, vagyis minden hatodik magyar gyerek már külföldön jön világra." 2019. április 10.
Megromlott a kutyakaja? :rolleyes:
Nem tudom, te eszed...

A többieknek
Attól, hogy nem tetszik nektek, hogy nekem nem tetszik a fiatalok elvándorlása, még létező folyamat. Lehet kozmetikázni, de ez van. Ha nem teszünk ellene valamit, akkor lassan elfogy a magyar. Ha struccot játszotok, és csak a propi bullshitet nyomjátok, akkor tényleg nagyon szar lesz a helyzet. Egyébként a kormány is próbálkozik megállítani a folyamatot, csak nem megy neki....

A gyerek középiskolai barátai/osztálytársai közül többen már kint kezdtek tanulni (erről írtam már). Két nagyon jó barátja most van kint Belgiumban és Németországban Erasmussal, és nagyon jól érezték magukat. Kevés zséből, de jól elvannak. A párom keresztfia repülőmérnök Angliában, eszébe sem jut végleg hazajönni. A húga Németországban, Münchenben él és tanul, van egy német vőlegénye. Az unokahúgom meg az unokaöcsém családostól kiment Ausztráliába. A fiam is oda készül. Örülünk, Vincent?
 
W

Wilson

Guest
Hozol nekünk számokat is?
Itthon született Kivándorlási/Visszavándorlási adatok:
2018: 23.808/23.401
2019: 21.900/23.172
2020: 19.322/23.104
2021: 21.730/22.583
2022: 26.500/21.900

2013-ban még csak 9.354 visszavándorló volt. Csak hogy lássuk a tendenciát.


"A nemzetközi migráció elég nehezen mérhető, ezért az ezzel kapcsolatos statisztikák sem biztos, hogy teljesen megbízhatóak. Az Európai Unión belüli vándorlást egyrészt majdnem lehetetlen mérni, emellett a KSH például csak azt sorolja a kivándorlók közé, akik ténylegesen vagy terveik szerint legalább 12 hónapra elhagyják az országot. Ráadásul ehhez a Belügyminisztérium lakcímnyilvántartását és a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) TAJ-szám nyilvántartását használják.
Vagyis aki hivatalosan nem jelenti be külföldre költözését a magyar hatóságoknak, az nem szerepel ebben a statisztikában.

Tovább bonyolítja a képet a 2010-es évek eleje óta a határon túli magyarok kettős állampolgársága. Jó eséllyel ugyanis ennek tudható be, hogy 2012-ben „hirtelen” megháromszorozódott a Magyarországra költöző, külföldön született magyar állampolgárok bevándorlása. 2012 előtt ez évi 2-3 ezer fő volt, majd hirtelen 9 ezer fölé ugrott. A csúcs 2015-ben volt, amikor több mint 17 700 ilyen állampolgárt regisztrált a KSH.
Vagyis a tavalyi megugrás is könnyen betudható annak, hogy a korábbi éveknél nagyobb számban költöztek határon túli kettős állampolgárok Magyarországra."

 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 956
30 828
113
"Az elmúlt három évben közel 56 ezer magyar gyerek született külföldön. A KSH adatai szerint itthon 274,6 ezer gyerek született 2016-2018 között, vagyis minden hatodik magyar gyerek már külföldön jön világra." 2019. április 10.

Nem tudom, te eszed...

A többieknek
Attól, hogy nem tetszik nektek, hogy nekem nem tetszik a fiatalok elvándorlása, még létező folyamat. Lehet kozmetikázni, de ez van. Ha nem teszünk ellene valamit, akkor lassan elfogy a magyar. Ha struccot játszotok, és csak a propi bullshitet nyomjátok, akkor tényleg nagyon szar lesz a helyzet. Egyébként a kormány is próbálkozik megállítani a folyamatot, csak nem megy neki....

A gyerek középiskolai barátai/osztálytársai közül többen már kint kezdtek tanulni (erről írtam már). Két nagyon jó barátja most van kint Belgiumban és Németországban Erasmussal, és nagyon jól érezték magukat. Kevés zséből, de jól elvannak. A párom keresztfia repülőmérnök Angliában, eszébe sem jut végleg hazajönni. A húga Németországban, Münchenben él és tanul, van egy német vőlegénye. Az unokahúgom meg az unokaöcsém családostól kiment Ausztráliába. A fiam is oda készül. Örülünk, Vincent?
És tegyuk azt is hozzá,hogy a Mo-pn szuletett gyerekek jelentos resze nem magyar.
Masik,hogy pont a fiatalok koltoznek ki végleg.Idosebbek jonnek haza,kiknek már van itthon egzisztenciajuk,es mar nincs idejuk azt kint megteremteni.
Allamunk es partunk ezt magasrol leszarja,mert valojaban a nemzeti elkotelezettsege az NULLA,csak hatalmi propi szöveg.
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 381
46 179
113
"Az elmúlt három évben közel 56 ezer magyar gyerek született külföldön. A KSH adatai szerint itthon 274,6 ezer gyerek született 2016-2018 között, vagyis minden hatodik magyar gyerek már külföldön jön világra." 2019. április 10.
Ha megnézed az adatokat, amiket a KSH-tól betettem akkor látni fogod, hogy elindult a jelentős visszavándorlás. Hogy tavaly megint volt egy fordulat, az betudható a nehezebb gazdasági környezetnek, meg a választás utáni, "Ezt én itt nem viselem el" mentalitásnak. Aztán ezek nagy része 1-2 éven belül hazajön.
Az meg, ha azt mondod, hogy nagy része kint születik, az azt jelenti, hogy több mint 50%.
Ööö és az megvan, hogy ezek a számok azok, akiket itthon adott időszakban anyakönyveztek, de a határon kívül születtek?
De ebbe beletartoznak az újszülöttek, meg azok is, akik felnőttként anyakönyveződtek ebben az időszakban.
Nem mellesleg, akinek határon túli magyarként születik gyereke, és azt a gyereket is szeretné magyar állampolgárként anyakönyveztetni, azok is ide számítanik.
Mindezt Orbán Balázs kommentálta is 2019-ben, az általad is betett adatok megjelenésekor.
Még egy kis adat halom a linkelt cikkből:
Orbán Balázs írásbeli válasza szerint Magyarországon a térség többi országához képest jóval alacsonyabb a külföldön dolgozók száma. A külföldön dolgozó magyarok aránya az Eurostat adatai szerint 5,2 százalék a 20-64 éves korosztályban, ez az arány Románia esetében közel 20 százalék, Litvániánál 15 százalék, Horvátországnál és Portugáliánál 14 százalék, Lengyelországnál 8 százalék, Észtországnál pedig 7 százalék - derül ki az államtitkár válaszából.
A lengyelek, horvátok, portugálok örülnek, Vincent?


Nem tudom, te eszed...
Az túl elcsépelt lett volna, hogy be vagy rúgva. Meg nem is bántásból írtam volna, de ha jól emlékszem egy kurv@nagy kutyafej néz velem szembe, ha veled kommunikálok. És ilyen marhaságra muszáj reagálni...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 994
53 887
113
Jön a gáz.

 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 381
46 179
113
Jön a gáz.

Ez érdekes.
Eddig is jött. Pont 2 v. 3 napja néztem rá az FGSZ honlapjára, és majdnem ugyan ezzel tempóval érkezett délről a gáz, mint jelenleg.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 381
46 179
113
Alapvetően egy óriási balf@szság maga az intézmény is. Az államnak miért kell külön fizetni egy biztosítónak, hogy fedezze egy esetleges baleset utáni kártérítéseket?
Annak kell ilyet csinálnia, aki attól tart, hogy nem tudja kifizetni mellényzsebből az ilyen tételeket
Nem véletlen, hogy a Waberer's annak idején létrehozta a saját biztosítóját.
Rájöttek, hogy óriási lehúzás az egész biztosítási biznisz. Így most ők is hasznot húznak a dologból.
Ahogy gondoltam:
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 405
16 635
113
Jön a gáz.

Hurrá,fizethetjük majd a Rezsi Szilárd szerinti "lakossági piaci árat" több mint 700 Ftért.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
"A nemzetközi migráció elég nehezen mérhető, ezért az ezzel kapcsolatos statisztikák sem biztos, hogy teljesen megbízhatóak. Az Európai Unión belüli vándorlást egyrészt majdnem lehetetlen mérni, emellett a KSH például csak azt sorolja a kivándorlók közé, akik ténylegesen vagy terveik szerint legalább 12 hónapra elhagyják az országot. Ráadásul ehhez a Belügyminisztérium lakcímnyilvántartását és a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) TAJ-szám nyilvántartását használják.
Vagyis aki hivatalosan nem jelenti be külföldre költözését a magyar hatóságoknak, az nem szerepel ebben a statisztikában.

Tovább bonyolítja a képet a 2010-es évek eleje óta a határon túli magyarok kettős állampolgársága. Jó eséllyel ugyanis ennek tudható be, hogy 2012-ben „hirtelen” megháromszorozódott a Magyarországra költöző, külföldön született magyar állampolgárok bevándorlása. 2012 előtt ez évi 2-3 ezer fő volt, majd hirtelen 9 ezer fölé ugrott. A csúcs 2015-ben volt, amikor több mint 17 700 ilyen állampolgárt regisztrált a KSH.
Vagyis a tavalyi megugrás is könnyen betudható annak, hogy a korábbi éveknél nagyobb számban költöztek határon túli kettős állampolgárok Magyarországra."

A kettős állampolgároknak legalább a 20-30% a magyarul se tud mert nem is az "anyanyelvi származása". Max pár szót mondatott.... segély,nyugdij....
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Még mondjuk 10 éve inkább tényleg ez volt a trend. Szerintem már rég nem az olcsó munkaerő van hangoztatva. Én nem hallottam az utóbbi időben már ilyet.
No, meg azért a rendszerváltás óta hogy-hogysem de mégis az utóbbi években, évtizedben sikerült több nyugati tőkét idevonzani, ami ha nem is feltétlen egészséges módon, de bizonyos formában pozitív értelemben hatással van a hazai vállalatokra.
Kb a kínai illetve egyes keleti vállalatok megérkezéséig.... a nyugati cégek se kutya egyik másik de legalább bérben...kifizetésekben..... úgy ahogy....
Sajnos a keleti cégekkel jön a mentalitás is a munkavállalók felé ami valjuk be nem inkább a jó irányba ecsetel.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Ahogy gondoltam:
Szerintem kérdez meg erről a hivatásos tűzoltókat ........
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 175
119 649
113
Ahogy gondoltam:
háááát....
Ezzel vissza lehet élni (a HM-nél is így van)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Kb a kínai illetve egyes keleti vállalatok megérkezéséig.... a nyugati cégek se kutya egyik másik de legalább bérben...kifizetésekben..... úgy ahogy....
Sajnos a keleti cégekkel jön a mentalitás is a munkavállalók felé ami valjuk be nem inkább a jó irányba ecsetel.
Akkor szólj a nyugati tőkének, hogy fektessen be, örömmel látná őket mindenki. De valamiért nem Kína és Dél-Korea a legnagyobb befektetők évek óta.
De magyar tőkést se építsen fel a rendszer, mert az már "oliharga" és "NER-lovag" és különben is.
Szóval marad az ázsiai tőke, ami nem jó, mert azt mondod, hogy népnyomorító.

És ezek vannak körbe-körbe pörgetve.
Akkor mi legyen?
Mert valaminek lennie kell, a szent GDP-t valahogy fel kell mutatni. A rendszert, minden állami szolgáltatásával maradéktalanul fenn kell tartani, mert az is baj, ha nincs.
Persze, lehetne sok mindent másként csinálni, ezt senki nem mondja, de adott lehetőségekkel adott módon lehet élni.