[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Igen, a kormánypropaganda szerint már mindenki 10 millió eurót keres egy napi munkával, és koktélokat szűrcsölget.
Csak ez nem a valóság.
Nem tudom, hogy mit ír a kormánypropaganda, nem olvasom, de egy másik topicban meg pont ma "hangzott" el:
Budapesten MH bérezésel nem sok embert fogsz. Érettségi nélküli raktáros keres itt 500-600-at - erre is alig van ember...
Aladeen kormánypropagandista?

Akkor mi az igazság?

De érdekes, ugyan az a hirdetés meg más fizetést mutat:

20230616profession.jpg


Tehát, akkor ez hogy is van?
Most akkor ugyan arra, vélhetően ugyan ott hirdet bruttó 350-400 ezer Ft-ért, meg ugyan arra a munkakörre nettó 450-600 ezres fizetésért? Pedig érdekes, mert nincs más hirdetése a profesion oldalán:
20230616profession2.jpg


Máshol sem találom, honnan van az általad beillesztett hirdetésed?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Az alacsony hozzáadott értékkel kapcsolatban....

"Az a bizonyos hozzáadott érték – nagyon leegyszerűsítve – a munkahelyeken dolgozó munkavállalók által megtermelt javak után keletkező pluszbevételt jelenti. Másképp fogalmazva: ha vesszük a kész termék/szolgáltatás végső eladási árát és ebből kivonjuk a szükséges nyersanyagok, alkatrészek, szolgáltatások beszerzési értékét – tehát az összesített vételi árat –, akkor ami marad, az a hozzáadott érték. Önmagában a hozzáadott értékből, persze, nem érdemes messzemenő következtetéseket levonni - például egy ország gazdaságáról vagy egy vállalat teljesítményéről -, de az mindenképpen megfontolandó, hogy

  • az Európai Bizottság 2022 májusában megjelent gazdasdági jelentése szerint, a Magyarországra jellemző alacsonyabb árszint és hosszabb munkaidő hatásainak kiszűrése után, egy hazai dolgozó átlag 32 százalékkal kevesebb hozzáadott értéket teremt egy átlagos uniós munkavállalónál.
  • az OECD 2016-os adatai szerint a magyar export hozzáadott értéke 56% körüli, amely uniós szinten a negyedik legalacsonyabb érték. Ráadásul majdnem kétharmada a feldolgozóiparban keletkezik, míg a jellemzően magas hozzáadott értékű szolgáltató szektor részesedése mindössze egyharmados idehaza.
  • sőt mi több (illetve kevesebb), az egyre erősödő járműipari szektorban - amely Magyarországon, 2017-ben, csaknem a magyar feldolgozóipar harmadát tette ki, és a teljes magyar export ötödét adta, csaknem 176 ezer embert, a teljes hazai munkaerő négy százalékát, foglalkoztatva - is le vagyunk maradva a régióban: a járműexport tekintetében 10 százalékponttal kisebb a magyar hozzáadott érték, mint a szlovák; de a gumi- és műanyagtermékekben is a magyar a legalacsonyabb régiós érték; sőt még a viszonylag magas hozzáadott értékű IT-szektorban is a román hozzáadott érték magasabb a miénknél."


Nem is akar a magyar kormány egy erős magyar hazai tőkerős nagyvállalkozói réteget kialakítani, a NER nagyvállalkozói csak az uniós és állami infrastruktúrális beruházásokban hasítanak nulla konkurencia vagy valós versenyhelyzet nélkül...
Ez is olyan, mint a svájci óraipar. Sokszor Kínában legyártják a tényleges szerkezetet, tokot, szíjat, tehát az érdemi részt; esetleg átnézik, csomagolják stb. Svájcban, így a magas svájci fizetés miatt, meg minden számmisztika végett nagyobb a svájci hozzáadott érték és rá lehet a médinsvicc logót.
Szóval szerint elég torzan van valójában értékelve az érték fogalma. Én erről írtam.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nálunk brutto 500 + a raktáros + negyed éves és éves bónusz
Akkor most leírom neked, hogy mi a kulcsszó:
Nálatok
Csak ideje lenne picit kilépni a fórum világából, és a saját körökből másfele is. Itt én rosszul keresőnek számítok, pedig országosan átlag felett, Budapesten meg átlagnak megfelelően keresek. Bőven a medián bért meghaladóan.
Csakhogy: Az állami bértábla pl Budapesten is állami bértábla
Nem tudom, hogy mit ír a kormánypropaganda, nem olvasom, de egy másik topicban meg pont ma "hangzott" el:

Aladeen kormánypropagandista?

Akkor mi az igazság?

De érdekes, ugyan az a hirdetés meg más fizetést mutat:

20230616profession.jpg


Tehát, akkor ez hogy is van?
Most akkor ugyan arra, vélhetően ugyan ott hirdet bruttó 350-400 ezer Ft-ért, meg ugyan arra a munkakörre nettó 450-600 ezres fizetésért? Pedig érdekes, mert nincs más hirdetése a profesion oldalán:
20230616profession2.jpg


Máshol sem találom, honnan van az általad beillesztett hirdetésed?
Passz, pár hete láttam, lementettem.
De továbbra is ugyanott vagyunk, hogy van egy medián kereset, ennél az emberek fele rosszabbul keres, és az beza 300 ezer alatt van még most is. Amibe mindent beleszámolnak, tehát 8 órára vetítve még jóval rosszabb.
Márpedig tanuljuk meg szépen, a fizetést úgy számoljuk ahogy a bank számolja, nem úgy, hogy a saját egészségünket tönkretéve mennyit lehet kihozni ha folyamatos éjszakázunk heti 6 napot.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ha nálunk, Vad-Keleten ilyen keresetek vannak, amit írok, akkor máshol csak jobbnak kell lenni, mert ez egy kimondottan alulfizetett vidék.
Csak ideje lenne picit kilépni a fórum világából, és a saját körökből másfele is.
Elárulod, hogy szerinted mi az én köröm?
Vélelmezed, hogy a fórumról tájékozódom, de hát ha beírja az ember a valóságot, amit keres, vagy amit tud, hogy mások keresnek, az "nálunk", meg ugye nem lehet forrást mellékelni; ha a fórumról idéz valakit, illetve többeket, akik megcáfolják az állításod -pedig nem lehet propagandistának, vagy kormánypárti elfogultnak sem bélyegezni, akkor meg a "fórum világából kellene kilépni"; ha cikket hoz az ember, akkor "propagandát terjeszt".

Passz, pár hete láttam, lementettem.
Értem...

De továbbra is ugyanott vagyunk
Nem. Nem ott vagyunk. Ott vagyunk, hogy akkor azt mondod, hogy 'bocs, felültem a propagandának és teljesen valótlan adatokkal érveltem -bocs érte, benéztem, emberi dolog.' De ez még véletlenül sem hangzik el; csak a kínkeserves erőlködés, hogy miként lehet a bizonyítványban a kettest legalább négyesre átírni.


:(
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nem. Nem ott vagyunk. Ott vagyunk, hogy akkor azt mondod, hogy 'bocs, felültem a propagandának és teljesen valótlan adatokkal érveltem -bocs érte, benéztem, emberi dolog.' De ez még véletlenül sem hangzik el; csak a kínkeserves erölködés, hogy miként lehet a bizonyítványban a kettest legalább négyesre átírni.

így 2 perc keresgéléssel, mind mind 300 ezer alatti netto
És ezek azok a cégek akik kiírták
Kozalkalmazotti-bertabla-2023.png

Szted Budapesten az országos átlag alatt, vagy fölött van a közalkalmazottak száma?
Basszátok már meg magatokat, annyit írtam, hogy lehet találni budapesten is embert 200 ezer ft-ért, és lehet bazd meg, mert még a garantált bérminimum is netto 200 alatt van, éééés képzeld emberek dolgoznak ennyiért, de egyes fórumtársak fejébe beette magát az a kép, hogy mivel az ő cégüknél még a portás is 1 millió biliió ftot keres, ezért mindenki 600 ezer felett keres Budapesten.
Baromira nem, még a Budapesti ÁTLAGFIZETÉS ami ott a KSH nevű propagandaizé eszméletlenül felfelé torzító módszertanával készült is lejjebb van, mint az a rohadt 600 ezer Ft, amiben a mérnökök és képviselők is benne vannak, akkor mégis mi a kaporszakállút kell adni a hülyeséget?
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 570
18 434
113
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113
  • Tetszik
Reactions: fishbed

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
.


... és az egyik idézett, valós, napi honvédelmi problémá(k)tól jussunk el "A Miért"-hez:


Megállíthatatlanok ! Már mini CM eregetnek a dronjaik !




Ezek körül a sikeres, jövőbe mutató haditechnikák körül járnánk, ha:
a túltolt kétharmadok nélkül meglenne a motivációja, (egészséges)politikai teljesítménykényszere az egyszemélyes hazai politikai vezetésnek! NINCS!


Még mindig műxik az "egyet (túl)tolunk az arcotokba, a többit meg lesz@rjuk..." hatalom megőrzési gyakorlat.
'Kicsit" visszaél a politikai vezetés magyar társadalom lemaradásával a "demokratikus játékszabályok a gyakorlatban" területen is.
... nem csak itt/most/a mienk, hanem szinte mindig-a mindenkori Hatalmak is, ha megtehetik!!!
Magyar sajátosság, hogy ez még Itthon sikeresen kiegészítették a magyarság sok-évszázados "Nemzeti sikerek", "Nemzeti példaképek" hiányával.
Mindkettő igen gusztustalan --Nekem--, és a magyar társadalomban felhalmozódott
  • valós "nemzeti értelmiség"
  • és valós "nemzeti minimum"
durva hiányát jelzi!!!

Nem véletlenül szoktam-volt emlegetni --Én is-- egy "Új Reformkor" szükségességét, amit egy valós NER-nek a --szerintem-- jelenlegi szükségszerűség idejében meg kellene tudnia valósítania.
... vagyis: Az SINCS! ...valós!



U.I.: Itt sok értelmes ember van:
Miért nem csináltok önállóan kezdeményezve valami hasznosat?
Miért csak emlegetitek a hibákat!

A Hatalom --szinte mindegyik, nem csak a "Miénk"-- csak akkor tesz ilyet ha rákényszerül, kell teljesítmény a hatalmon-maradáshoz!!!

...
:hadonaszos:
:hadonaszos:
:hadonaszos:



.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 302
55 581
113
Enyhe fanatizmus és erősebb kohézió nélkül nem maradunk meg...dacolni kell a körülményekkel, máshogy nem fog menni. Izraelt kell másolni. Nekem mindig azaz ország a példa, potenciális ellenséges területek, ellenséges vagy könnyen ellenségessé váló emberek milliói veszik körbe, azt a szintén majd 10 milliós országot, de nem törnek meg, nem menekülnek az izraeliek,hogy bezzeg az usában könnyebb az élet...



Jogos,akkor küldhetik a jenkik nekünk is a dollár milliárdokat, F-35-öket,miazmást...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Basszátok már meg magatokat, annyit írtam, hogy lehet találni budapesten is embert 200 ezer ft-ért, és lehet bazd meg
Bocsánatkérésedet elfogadom.
De ilyen hangnemet otthon a családoddal.
így 2 perc keresgéléssel, mind mind 300 ezer alatti netto
Eddig 200 nettóról volt szó, nem 300 ezer alatti nettóról:
szóval még pöstet is kapsz munkaerőt havi 200 nettóért.

Bocs, én rá tudtam keresni, Te meg valami fészbukos csoportból beraktál egy teljesen fals hirdetést. Inkább ezt Neked kellett volna megtenned elsőre. Rendszeresen szoktam álláshirdetéseket olvasgatni, tudom, hogy vannak kevésbé jól fizető állások is, csak kérdés, hogy valójában ezekre a hirdetésekre mekkora jelentkezés van. (Mondjuk a berakott hirdetésed sem 200 nettó, de ugye ez a hirdetés alja.)

Nem az a gond, hogy beraktál egy rossz hirdetést, ez bárkivel előfordulhat; hanem az, hogy ezt teljesen ignorálod és így reagálsz rá, ahogy olvasható.

Mindig vannak és lesznek alacsonyan fizetett állások, sajnos ez tény, senki nem tagadta; nem jól van, persze; de ezt senki nem mondta. De szerencsére ma nagy általánosságban sokkal könnyebb váltani, tanulni, mint korábban. A közszféra meg nem egy kiemelkedetten fizetett munkahely. Sajnos.

éééés képzeld emberek dolgoznak ennyiért
Komolyan? Ki hitte volna... képzeld én még egy munkahelyemen se kerestem 200-at, de nyomd tovább... azonban ez nem jelenti, hogy más meg nem keres ennyit, meg e felett.
akkor mégis mi a kaporszakállút kell adni a hülyeséget?
Ezt nem tudom, én konkrét adatokat tudok, hogy miért tolod a hülyeséget azt meg magadnak kell megválaszolni.


/Bocs azt korábban benéztem, hogy az egyik hozzászólásod első fele "Nálatok..." nem is nekem szólt./
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ez is olyan, mint a svájci óraipar. Sokszor Kínában legyártják a tényleges szerkezetet, tokot, szíjat, tehát az érdemi részt; esetleg átnézik, csomagolják stb. Svájcban, így a magas svájci fizetés miatt, meg minden számmisztika végett nagyobb a svájci hozzáadott érték és rá lehet a médinsvicc logót.
Szóval szerint elég torzan van valójában értékelve az érték fogalma. Én erről írtam.
Látom valakinek vicces...
Íme egy részlet Dan Henry hozzászólásából a Baselwordl 2018-ból: „A napom az ázsiai gyártók pavilonjával kezdődik. Az elmúlt négy évben sok időt töltöttem velük beszélgetve, és több mint egy tucat gyárat látogattam meg Kínában. Most a legjobbakkal dolgozom – minden nagy gyártó a legújabb technológiával, ezek az ázsiai gyártók azért vannak, hogy eladják az európai márkáknak; csak európaiak vásárolnak az ázsiai pavilonban. A megbeszélés elején a kis fülkék diszkréciójának megőrzése érdekében szövetfüggöny zárva van, mint egy masszázsszalonban, így aki arra jár, nem látja, ki vásárol.

Ugyanezek a kínai vállalatok gyártanak tokokat és számlapokat a legtöbb általunk ismert svájci márkához (a héten Bázelben piacra dobott modellek egy részét hónapokkal ezelőtt láttam a kínai gyártósoron). A kínai tokok és számlapok tonnával érkeznek Svájcba, és svájci mozdulatokkal kerülnek összeállításra – így az utolsó darabok megkapják a „Swiss Made” bélyeget.

Kiváló minőségű termékeket kapok a kínai gyártóimtól, de idáig eljutni velük kihívás. A tárgyalási játék mindig ugyanaz: Bázelben paradicsomot ígérnek, de a gyárban a pokolba kerülsz – és az eredeti ár háromszorosa. A kínai gyártókkal való együttműködés határozottan nem amatőrök munkája!”>>

 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113

Nagy csend van arról a "pikk-pakk-meglesz" 4.000(+) "határőrről"...

Nem kellene dolgozni végre a "napokban/már érkezik" Brüsszeli pénzre várás helyett! ...1,5-2 éve
:oops:
érkezik "holnap"!

Az a sok média-vetítős brüsszel-pénzvárót át kellene képezni mondjuk:
  • ... határőr?
  • ... összeszerelő/betanított munkás,
  • ... akku-gyári dolgozó?
  • ..., de akár mérnökké is!!!

.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Jogos,akkor küldhetik a jenkik nekünk is a dollár milliárdokat, F-35-öket,miazmást...
Abból a szempontból lényegtelen ez, hogy az izraeliek harcolnak, mindenki sorköteles, a nők is. Bármikor,bárhol lehet egy késelés,robbantás,lövöldözés, ott nem segít az F35. Nincs pihe-puha kényelmes életük,támogatások ide vagy oda...
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Mondjuk az ahol nem titok a befizetett adóforintjaidból fenntartott haderő állapota. Persze nem mindene kitejedően, hisz valóban vannak nemzetbiztonsági okból titkosított adatok, de pl a valós létszám, vagy egy adott technika darabára nem ilyen még az oroszoknál sem.
Arról az országról beszélünk, ahol a budget sem tudták másfél évztizede auditálni? :oops:

Ez most komoly!?
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and L.O.B

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 206
9 341
113
Nagy csend van arról a "pikk-pakk-meglesz" 4.000(+) "határőrről"...

Nem kellene dolgozni végre a "napokban/már érkezik" Brüsszeli pénzre várás helyett! ...1,5-2 éve
:oops:
érkezik "holnap"!

Az a sok média-vetítős brüsszel-pénzvárót át kellene képezni mondjuk:
  • ... határőr?
  • ... összeszerelő/betanított munkás,
  • ... akku-gyári dolgozó?
  • ..., de akár mérnökké is!!!

.
Nyilvánvaló volt -és erről írtam-, hogy lehetetlen 4000 fős határvadász létszámot összehozni. Beigazolódott, hogy max 800-1000 fős lehet. Egyébként ameddig a parancsnoki szellem nem változik addig nagy reményeket nem szabad fűzni bármilyen fegyveres testület megreformálásához.
 
Status
Not open for further replies.