[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 305
14 048
113

Orbán: Vlagyimir Putyin nem háborús bűnös​

...
Orbán Viktor azt is elmondta, hogy Putyinnal legutóbb az orosz invázió kezdete előtti hetekben beszélt, amikor találkoztak is. Akkor az orosz elnök beszélt a problémáikról, és azt mondta, az ukrán hadsereg erős, ezért ez hosszú konfliktus lesz, de az idő az ő oldalukon áll, és szerinte ebben igaza is volt.
...
Érdekes: Itt számtalanszor leírták egyesek, hogy villámháborút terveztek az oroszok, és nem helyesen mérték fel az ukrán hadsereg erejét. A fenti részlet nem ezt támasztja alá.

Szoval Orbán lényegében bevallotta, hogy elore tudot Putyin terveirol. :oops:

Amúgy pedig Putyin nyilván nem személyesen tervezte az inváziót, szoval ebbol azt kivonni, hogy a hadvezetés nem villámháborút tervezet, nem álja meg a helyét - pláne hogy mindanyijan láttuk, miként volt levezényelve az egész.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113

Jó miniszterasszony” lesz a Fidesz brüsszeli listavezetője​

A korrupt ribanc elmenekül brüsszelbe?
Az EU-s pozíciók ugyebár azoknak járnak akik itthon már kellemetlenek/kiégtek/túl forró lett nekik a talaj. Általában ez a politikai parkolópálya. Aztán majd vagy aktív lesz valamikor, vagy jócskán nagyobbrészt nem, ezzel végetér sokak politikai pályafutása. Úgy tűnik a Schadl ügy úgy érzik bomlasztólag hathat még az oszlopos párthívők szavazói moráljára is...
 

Banyek

Active Member
2021. augusztus 31.
52
176
33
Közbe még egy. Bocs a duplázásért, de az előző hsz-emet már nem tudom szerkeszteni (ahhoz csaptam volna hozzá)...

Ukrajna és Putyin

A Bild-es interjú másik része, lehet vótmá, én még nem találtam meg itt. Lehet az orosz vagy ukrán topikban lenne a helye, de csak-csak Orbán Viktorral készült az interjú...

Témák:
  • a 'Prigozsin-menet',
  • orosz állapotok,
  • ukrán helyzet, ezzel kapcsolatos magyar álláspont.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Amúgy erről az omlt-ről íródott egy könyv.
Ezek kèpek belőle.
Ebben is leírják, hogy jeleztèk hazafelè a problèmát.

Itthonról az a válasz jött, takarítsák többet a fegyvereket. :D

Megfogom venni, kíváncsi vagyok a tapasztalatokra!
Nem tudom kivolt akkoriban a honvédelmi miniszter, de olyan Szekeres-feelingem van valamiért.
Maga a probléma (hulladék fegyverek) meg a tahó válasz is... valamiért a Szekeres Imre piás Gripen avatója jutott erről eszembe.

Mod: Persze mindent nem lehet a szocik nyakába varrni, hiszen például 2021ben a Pa63 ?? Nem szégyen egy pöppet ?
Na mind1, rendszerváltás kell a Honvédségben és szerintem ez folyamatban van pozitív irányba!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Az EU-s pozíciók ugyebár azoknak járnak akik itthon már kellemetlenek/kiégtek/túl forró lett nekik a talaj. Általában ez a politikai parkolópálya. Aztán majd vagy aktív lesz valamikor, vagy jócskán nagyobbrészt nem, ezzel végetér sokak politikai pályafutása. Úgy tűnik a Schadl ügy úgy érzik bomlasztólag hathat még az oszlopos párthívők szavazói moráljára is...
Vagy nem találtak Szájer leléptetése után nála kompetensebb személyt Brüsszelbe hogy az ottani frakciót vezesse. Éveket töltött kint, valamint azért ha kimegy, akkor ex miniszterként szép kapcsolati hálóval tud informális tárgyalásokat végezni. És/vagy lehet hogy az igazságügy miniszteri kabát is nagy rá. Számomra nagyon celeb viselkedésű volt, vagy csak építették valamire, hogy ismert legyen az emberek szemében. A politikai pályafutása nem hiszem hogy véget fog érni, 5 év egy ciklus kint. Most 40+os. Ha '24-ben kimegy, akkor '29-ben még pont a '30as választás előtt kaphat még 5 évet, akkor is ha a '30as választás bukja a Fidesz. Ami azt jelenti hogy pont a '34-es ogy választásig kint lesz frakcióvezetőként 10 éven keresztül. Akkor lesz 50+os, és a karrierje csak akkor ér véget, ha a '34-es választást bukja a Fidesz. Ha már kiküldik, gondolom nem csak 5 évre.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 192
29 211
113
Közbe még egy. Bocs a duplázásért, de az előző hsz-emet már nem tudom szerkeszteni (ahhoz csaptam volna hozzá)...

Ukrajna és Putyin

A Bild-es interjú másik része, lehet vótmá, én még nem találtam meg itt. Lehet az orosz vagy ukrán topikban lenne a helye, de csak-csak Orbán Viktorral készült az interjú...

Témák:
  • a 'Prigozsin-menet',
  • orosz állapotok,
  • ukrán helyzet, ezzel kapcsolatos magyar álláspont.
FB-on megnéztem a kommenteket, egy ellenzéki magyar és 2-3 ukránpárti német kivételével olyan 90%ban pozitív az interjú fogadtatása.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 633
14 965
113
Megfogom venni, kíváncsi vagyok a tapasztalatokra!
Nem tudom kivolt akkoriban a honvédelmi miniszter, de olyan Szekeres-feelingem van valamiért.
Maga a probléma (hulladék fegyverek) meg a tahó válasz is... valamiért a Szekeres Imre piás Gripen avatója jutott erről eszembe.

Mod: Persze mindent nem lehet a szocik nyakába varrni, hiszen például 2021ben a Pa63 ?? Nem szégyen egy pöppet ?
Na mind1, rendszerváltás kell a Honvédségben és szerintem ez folyamatban van pozitív irányba!
Szekeres.
Fèlúton váltotta Hende. :rolleyes:
Csöbörből vödörbe.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Szekeres.
Fèlúton váltotta Hende. :rolleyes:
Csöbörből vödörbe.
A szocik egyértelműen spóroltak a honvédségen...2008ban jött a válság, de már korábban is hamis költségvetési adatokat tettek közzé éveken át, az állam majdnem csődbe ment, tehát a baloldal 8 éve egyértelműen katona ellenes politizálás volt. Ők nem akartak erős honvédséget,ha lett volna rá cash,akkor se. Ők kicsik akartak lenni,mertek kicsik lenni és gyengék, kiszolgáltatottak és a legundorítóbb, hogy jól érezték magukat így!

2010ben jött a jobbos kormány,ami már egészségesebben állt a katonákhoz, de még nem volt miből fejleszteni. Továbbra is tetszhalott honvédség majd szerintem a 2015ös migránskrízis kényszerítette ki a hozzáállásbeli változást,az idegen,ellenőrizetlen embertömegek jelezték,hogy a biztonság a jövőben nagy kincs lesz. A Zrínyi program megindítása óta lehet aztmondani,hogy úgy bánnak a honvédséggel, ahogy minimum mindig kellett volna. Nem csak azért,mert kell egy haderő,ami megvédi az országot. A honvédség többről szól, nevel, kultúrát ad és hazafiasságra, egészséges életmódra tanít. Mindenre,amire szüksége van az állampolgárnak, hogy jól szolgálja a hazáját/családját/saját egészségét.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Lehet persze kimondani igazságokat, de nem több ő sem, mint itt amikor mi kimondjuk az általunk vélt igazságokat.
Ami igazság,hogy borzasztóan szervilis,kontraszelektiv rendszer a magyar államszervezet,és benne a hadszervezet.Szinte már kinos.Most,hogy a miniszter lóbolond,HMK-ben a ló XXI. századi katonai alkalmazásárol jelenik meg tanulmány.....
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113

Jó miniszterasszony” lesz a Fidesz brüsszeli listavezetője​

A korrupt ribanc elmenekül brüsszelbe?
Valahol olvastam néhány hónapja (most nem találom hol), hogy jó ideje minden kormányülésen felveti a tanárok/oktatás problémáját. Biztos ezt kapta jutalmul...
Vagy itthon nagyon szem előtt van a végrehajtós-ügy miatt, és a sorosistafüggetlenojjektívlipsiháborúpártidollárbaloldali újságírók kérdésekkel provokálják...
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: fishbed and megazez

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 717
113
A szocik egyértelműen spóroltak a honvédségen...2008ban jött a válság, de már korábban is hamis költségvetési adatokat tettek közzé éveken át, az állam majdnem csődbe ment, tehát a baloldal 8 éve egyértelműen katona ellenes politizálás volt. Ők nem akartak erős honvédséget,ha lett volna rá cash,akkor se. Ők kicsik akartak lenni,mertek kicsik lenni és gyengék, kiszolgáltatottak és a legundorítóbb, hogy jól érezték magukat így!

2010ben jött a jobbos kormány,ami már egészségesebben állt a katonákhoz, de még nem volt miből fejleszteni. Továbbra is tetszhalott honvédség majd szerintem a 2015ös migránskrízis kényszerítette ki a hozzáállásbeli változást,az idegen,ellenőrizetlen embertömegek jelezték,hogy a biztonság a jövőben nagy kincs lesz. A Zrínyi program megindítása óta lehet aztmondani,hogy úgy bánnak a honvédséggel, ahogy minimum mindig kellett volna. Nem csak azért,mert kell egy haderő,ami megvédi az országot. A honvédség többről szól, nevel, kultúrát ad és hazafiasságra, egészséges életmódra tanít. Mindenre,amire szüksége van az állampolgárnak, hogy jól szolgálja a hazáját/családját/saját egészségét.
Trump kényszerítette ki amimor közölte, hogy nem védi meg ingyen Európát az amerikai atomarzenál.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 633
14 965
113
Trump kényszerítette ki amimor közölte, hogy nem védi meg ingyen Európát az amerikai atomarzenál.
Kicsit fura, hogy egyik oldal sem használta ki a pènzügyi lehetősègeket.
Max gripenèl.
Meg apróbb tètelekben

Bár valószínű fèlve a szavazatvesztèstől.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Trump kényszerítette ki amimor közölte, hogy nem védi meg ingyen Európát az amerikai atomarzenál.
Szerintem önmagában ez kevés volt, hiszen döntőrészt nem amerikai fegyverekkel modernizáljuk a honvédséget, hanem hazai-térségbeli vagy európai fegyvergyártókkal, de biztos, hogy nyomott a latba, illetve ez a kényszerítés szerintem létezett a szoci éra alatt is, csak azok pont telibesz.rták.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 717
113
Szerintem önmagában ez kevés volt, hiszen döntőrészt nem amerikai fegyverekkel modernizáljuk a honvédséget, hanem hazai-térségbeli vagy európai fegyvergyártókkal, de biztos, hogy nyomott a latba, illetve ez a kényszerítés szerintem létezett a szoci éra alatt is, csak azok pont telibesz.rták.
A határos dolognak túl sok köze nem vokt hozzá hidd el.
 
Status
Not open for further replies.