[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 735
72 123
113
Kicsit gondoljuk át mert jelenleg az osztáshoz az asztalnál mik is vank? Nemzeti öntudatba burkolt bocsánat agymosás, NER elit klubb, társadalmi tényezők miatt .... lap aligha fog nekünk jutni....
Ez elúszott..... Sőt egy két évtizeden belül nehogy ismét utolérjen triaon szele pár megyével....
Pontosan ezért hajtanàm meg a népben az öntudat/agresszió kombinàciót, hogy lehetôleg mi uraljuk a folyamatokat.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 265
8 501
113
Az USA hagyta egyesülni No-ot is,és a Kinai Köztársaság (Taivan) lakói egyáltalán nem akarnak a KNK uralma alá kerülni.
Korea egyesülését sem az USA akadályozza,hanem az északi hatalmi elit,és a kommunista Kina,amelyik a pufi rendszerét életben tartja.
Szerencsétlen Hong Kong-iak is szívesen vissza csinálnák a Kínával történt egyesülest. Kína nagyon jól járt, ők meg jól megszivták.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 101
3 815
113
A beruházások támogatása Mo (és máshol is) úgy zajlik, hogy az itt elköltött bruttó összeg egy részét kapják vissza. kb. annyit amennyi az ÁFA, megy egyéb jogcímeken befizetett adó. Ehhez semmilyen hitelt nem kell az államnak fölvenni! Sokszor a járulékos infra fejlesztéseket is ebből fizetik (itt persze meg kell előlegezni). Mivel nem minden beruházás támogatott, így a szaldó még így is plusszos. Ja és a magyar vállalkozások összesen többet kapnak mint a külföldiek!
Ezt persze már mások is leírták itt, csak van akinek az oviban a kiselefánt volt a jele.
 

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
609
1 709
93
A kamionosnak a világról sincs fogalma... Ezt a koreai modellt szajkózta már 2 éve is, hogy az milyen jó meg csilivili, aztán bekussolt amikor szembesítettük vele, hogy hasonló dolog készülne itthon is.
Ez a “tudásalapú társadalom”, ez amúgy mit jelent a koreaiak esetében? Csak mert hogy ott hétszentség, hogy 120% munkaalapú a társadalom. Esetleg tudják, hogy kell dolgozni?
Nagyon erős oktatást széles rétegeknek. És ezeknek a hozzáadott értékére épülő gazdasági növekedést. Összeszereléssel kezdték, de licensz gyártásban, nem összeszerelő üzemként. Pl az autóiparban a korai Kia és Hyundai modellek német autógyárak leváltott modelljei voltak. Opel Kadett pl. Hyundai néven, amikor az Opel már rég az Astrát gyártotta. De ezeken megtanulták az autógyártást, és innen jött a saját hozzáadott érték, mert jó mérnökeik, gazdasági szakembereik és technikusaik voltak. És a következő modell már saját fejlesztés volt. Kicsit béna volt még, de saját know how, és olcsó árral adták el. A rákövetkező modellek meg egyre profibbak, és ma már nem az olcsó ár miatt veszel Kia-t, hanem a benne lévő mérnöki tudásért, ami magas áron értékesíthető, ergo egy koreai autógyári dolgozó több jövedelmet termel, mint egy magyar. Ez az ami nálunk nem fejlődik. A NER az építőiparban teljesedik ki, aminél csak használja más tudását (multi építőipari cégek új technológiáját), de nem teremt vele új know how-t, és így nem fejleszti a tudásalapú gazdaságot. Illetve a tőkebevonzásunk összeszerelő üzemekre korlátozódik, ami az olcsó munkaerő miatt jön ide, döntéshozatali képesség nélkül. Ennek a megváltoztatására a NER nem képes, mert verseny nélküli lopásból szerezte a vagyonát, és nem alakította ki a tudást és kultúrát, ami a piaci versenyben való túlélés záloga. Ezért van szarban Magyarország.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
9 084
50 259
113
Nagyon erős oktatást széles rétegeknek.
Iszonyat teljesítménykényszerben vannak a gyerekeik, igen.
És ezeknek a hozzáadott értékére épülő gazdasági növekedést. Összeszereléssel kezdték, de licensz gyártásban, nem összeszerelő üzemként. Pl az autóiparban a korai Kia és Hyundai modellek német autógyárak leváltott modelljei voltak. Opel Kadett pl. Hyundai néven, amikor az Opel már rég az Astrát gyártotta.
A Kia és a Hyundai (ez a kettő 1997ben egyesült) mellett ott volt a Daewoo is, te alapvetően erről beszélsz itt tévesen.
A koreai autógyártók egyébként mind egy kaptafára alakultak:
  • összeszűrni a levet valamelyik épp kurrens nagy autógyártóval (Hyundai a Forddal, Kia a Mazdával, Daewoo a GM-mel)
  • licencben gyártani valamelyik tömegmodellt (és a kezdetben csak összeszerelni)
  • fokozatosan átterhelni, minél több hazai beszállítót bevonni
  • a meglevő technikai alapokon új modellt fejleszteni (ez volt pl a Hyundai Pony annakidején), legtöbbször külföldi mérnökök segítségével
  • vérrel-verítékkel elérni a japán konkurencia minőségi szintjét
  • mivel chaebolokról van szó, egy adott gyártónál a teljes autógyártás vertikumát a cégcsoport irányítja - így a költségekkel is igen kreatívan tudnak bánni, csak rajtuk múlik, mit-hova rejtenek
De ezeken megtanulták az autógyártást, és innen jött a saját hozzáadott érték, mert jó mérnökeik, gazdasági szakembereik és technikusaik voltak. És a következő modell már saját fejlesztés volt. Kicsit béna volt még, de saját know how, és olcsó árral adták el. A rákövetkező modellek meg egyre profibbak, és ma már nem az olcsó ár miatt veszel Kia-t, hanem a benne lévő mérnöki tudásért, ami magas áron értékesíthető, ergo egy koreai autógyári dolgozó több jövedelmet termel, mint egy magyar.
Sok koreai modellt, főleg a sikereseket külföldi mérnökcsapatok tervezték. Ez még most is így van, bár egyre erősebb a saját csapatuk (illetve sokszor azért vesznek fel mondjuk német formatervezőt, mert az egyfajta “sztár” volt a szakmájában).

Hozzáadott érték: nálunk ezt kizárólag az adott gyártó könyvelése dönti el. A győri Audi gyár pl egy teljes értékű gyár (és nem “csak” összeszerelő üzem). De valamiért az Audi évről-évre kihozza a könyveiben, hogy a magyar gyári munkás kb fele-harmadannyi hozzáadott értékkel járul hozzá a cég bevételeihez, mint az ingolstadti.
Szerinted miért?

A koreaiak ezt csinálták okosan, ők ugyanis saját márkanév alatt (és elsősorban a belső piacukra!) kezdtek gyártani, így nem lehetett kilopni a profitot az országból, ahogy pl a német OEMek ezt csinálják a transzferáras buzulásaikkal.
Ez az ami nálunk nem fejlődik. A NER az építőiparban teljesedik ki, aminél csak használja más tudását (multi építőipari cégek új technológiáját), de nem teremt vele új know how-t, és így nem fejleszti a tudásalapú gazdaságot.
Haha, nem. Nézz utána pl a Hyundainak:
ők ‘47-ben gyakorlatilag a helyi Közgépként indultak. Autógyártással csak 20 évvel később kezdtek foglalkozni, és akkor még nagyon kicsiben (mellesleg azért, mert a cégtulajdonos valamelyik leszármazottjának kerestek elfoglaltságot!).

Ja, és ezek a cégek Koreában mind családi tulajdonban és általában az adott család vezetése alatt állnak. Az állammal kapcsolatos bizniszeik meg ugyanúgy full korruptak, mint máshol.
Illetve a tőkebevonzásunk összeszerelő üzemekre korlátozódik, ami az olcsó munkaerő miatt jön ide, döntéshozatali képesség nélkül.
Te tisztában vagy pl a magyar autóiparral, úgymint: milyen cégek pontosan milyen tevékenységet folytatnak idehaza? Csak mert amit írsz, az alapján nem nagyon.
Ennek a megváltoztatására a NER nem képes, mert verseny nélküli lopásból szerezte a vagyonát, és nem alakította ki a tudást és kultúrát, ami a piaci versenyben való túlélés záloga.
A túlélésünk záloga elsősorban a belső piacunk saját magunk általi kiszolgálása lenne (és nem csak az autóiparban). Ezzel most nem foglalkoznak sajnos, ugyanakkor pl a bankszektor magyarítása jó irány, és szerintem az élelmiszeripar meg a kiskereskedelem is hasznos lesz, ha végre összehozzák.
Ezért van szarban Magyarország.
Nem ezért.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
9 084
50 259
113
Úgy éltük túl hogy közben "megszállt" függőségi "ország" lettünk. Habsburg-Szovjet-orosz-részben német ipar-jelenleg kínai gyarmati függő státuszba rohanunk ezerrel....
Igen, megszálltak és/vagy függőségi viszonyba taszítottak, hiszen megtehették.
És nincs már se Habsburg birodalom, se Szovjetunió. Folytathatod a sort.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
9 084
50 259
113
Szerencsétlen Hong Kong-iak is szívesen vissza csinálnák a Kínával történt egyesülest. Kína nagyon jól járt, ők meg jól megszivták.
Hong Kongnak, mint brit gyarmatnak egy szerződés szabályozta a sorsát, amely szerint vissza kellett kerülnie Kínához 1997ben úgy, hogy Kína még 50 évig garantálja a különleges gazdasági terület gazdasági és politikai rendszereit. Most vagyunk félidőben.
Felvilágosítanál bennünket, miben járt HK olyan nagyon rosszul, hogy “megszívták”?
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 265
8 501
113
Hong Kongnak, mint brit gyarmatnak egy szerződés szabályozta a sorsát, amely szerint vissza kellett kerülnie Kínához 1997ben úgy, hogy Kína még 50 évig garantálja a különleges gazdasági terület gazdasági és politikai rendszereit. Most vagyunk félidőben.
Felvilágosítanál bennünket, miben járt HK olyan nagyon rosszul, hogy “megszívták”?

Kína lassan, de biztosan elnyomja őket, egyre több ponton felrgva az egy ország két rendszer elvet. Pl.:


"2019-ben Hongkongban hatalmas tüntetések törtek ki az úgynevezett kiadatási törvény miatt, aminek értelmében a helyi hatóságok kiadhattak volna helyieket Kínának. A többségében fiatal tüntetők a törvény visszavonását, szabadságot és Kínától való függetlenséget követeltek. A tiltakozások hatására a törvényt ugyan visszavonta a városállam vezetése, de több mint 10 ezer embert tartóztattak le"

"a történet messze nem ért véget, hiszen a hongkongi kormány 2020-ban elfogadta a nemzetbiztonsági törvényt, ami betiltotta a Kína-ellenes tüntetéseket, és csökkentette a városállam autonómiáját."

"2021-ben megszűnt a legnagyobb független lap, az Apple Daily, amelynek több újságíróját is letartóztatták. Letartóztattak 6 embert egy másik független lapnál, a Stand Newsnál „lázító kiadványok közzétételére irányuló összeesküvés miatt”, ezután pedig bezárt egy harmadik független portál, a Citizen News. Szintén tavaly az Amnesty International pedig kivonult Hongkongból, mert a nemzetbiztonsági törvény ellehetetlenítette a működését."

"Idén év elején (2022) pedig beiktatták a városállam új parlamentjét, melynek minden tagja Kína-párti, amit azzal értek el, hogy ellenzéki képviselők nem indulhattak a tavaly decemberi választáson."
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
18 511
25 265
113
Kína lassan, de biztosan elnyomja őket, egyre több ponton felrgva az egy ország két rendszer elvet. Pl.:


"2019-ben Hongkongban hatalmas tüntetések törtek ki az úgynevezett kiadatási törvény miatt, aminek értelmében a helyi hatóságok kiadhattak volna helyieket Kínának. A többségében fiatal tüntetők a törvény visszavonását, szabadságot és Kínától való függetlenséget követeltek. A tiltakozások hatására a törvényt ugyan visszavonta a városállam vezetése, de több mint 10 ezer embert tartóztattak le"

"a történet messze nem ért véget, hiszen a hongkongi kormány 2020-ban elfogadta a nemzetbiztonsági törvényt, ami betiltotta a Kína-ellenes tüntetéseket, és csökkentette a városállam autonómiáját."

"2021-ben megszűnt a legnagyobb független lap, az Apple Daily, amelynek több újságíróját is letartóztatták. Letartóztattak 6 embert egy másik független lapnál, a Stand Newsnál „lázító kiadványok közzétételére irányuló összeesküvés miatt”, ezután pedig bezárt egy harmadik független portál, a Citizen News. Szintén tavaly az Amnesty International pedig kivonult Hongkongból, mert a nemzetbiztonsági törvény ellehetetlenítette a működését."

"Idén év elején (2022) pedig beiktatták a városállam új parlamentjét, melynek minden tagja Kína-párti, amit azzal értek el, hogy ellenzéki képviselők nem indulhattak a tavaly decemberi választáson."
Ez teljesen egyértelmű. Kolléga véleményem szerint csak szívózott...