[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 636
21 187
113
Pedig igaz... Az ukrán kormány évtizedek óta terrorizálja őket vagy szemet huny az őket ért megaláztatásokon...
Dehogynem. Akik egy olyan bagázs miatt fegyvert fognak,akiknek a fajtáját fenyegetik,a nyelvhasználati jogait korlátozzák,az iskoláit bezárásra itélik,a nemzetisége miatt fenyegetik,azok nem érdemlik meg,hogy magyarnak nevezzék őket.
Én aztán lesz@rom amúgy. Nem én vagyok az irredenta, mindentvissza stb itt a fórumon.
De akkor gondolom Ti sem fogtok ilyesmikkel jönni a jövőben.
De akkor be se kellene vonulgatni Kárpátaljára /mondjuk sztem amúgy se, de vannak itt akik máshogy gondolják/,
hiszen nincs is ott magyar, csak ukrán állampolgárok.

De szerintem azért lehet, hogy kicsit hamar és könnyen ítélkeztek.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 735
18 562
113
Én aztán lesz@rom amúgy. Nem én vagyok az irredenta, mindentvissza stb itt a fórumon.
De akkor gondolom Ti sem fogtok ilyesmikkel jönni a jövőben.
De akkor be se kellene vonulgatni Kárpátaljára /mondjuk sztem amúgy se, de vannak itt akik máshogy gondolják/,
hiszen nincs is ott magyar, csak ukrán állampolgárok.

De szerintem azért lehet, hogy kicsit hamar és könnyen ítélkeztek.
Ki mondta,hogy be kell vonulni Kárpátaljára? Meg kell adni azokat a nemzetiségi jogokat,amik mondjuk Európa jó pár országában léteznek,és akkor megszűnik egy probléma.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 636
21 187
113
Te f@szkalap. Szerintem tökéletesen tisztában vagy azzal,hogy azokra értendő,akik a kaprok mellett fognak fegyvert. Nagyjából 150 ezer ott élő magyart sértesz meg a szokásos angol gyökérséggel.
Direkt forgattam ki. Te így meg azokat, akik ott helyben esetleg jobban tudják, hogy mi a jó nekik.
És nem X km-ről dobálózni azzal, hogy magyarok-e avagy nem.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 355
9 175
113
Erről megoszlanak a vélemények: sok kárpátaljai magyar önként és elszántan harcol az oroszok ellen. Nyilván van aki meg kényszerből van ott, szóval nem ennyire fekete fehér ez...
A sok elszánt és önként harcoló kárpátaljai magyarból, hányat ismersz személyesen?
Csak azért kérdem, mert bár van némi személyes ismeretségi köröm odaát, de egy sincs, aki önkénteskedni szeretne közülük.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 447
11 541
113
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 735
18 562
113
Direkt forgattam ki. Te így meg azokat, akik ott helyben esetleg jobban tudják, hogy mi a jó nekik.
És nem X km-ről dobálózni azzal, hogy magyarok-e avagy nem.
Természetesen jobban tudják,de amikor elnézi,hogy a magyarságot sanyargatja az ukrán állam,akkor inkább ukránnak érzi magát. Ezt jobb helyeken hazaárulásnak hívják,amire priviben írtam is egy nevet.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 636
21 187
113
Természetesen jobban tudják,de amikor elnézi,hogy a magyarságot sanyargatja az ukrán állam,akkor inkább ukránnak érzi magát. Ezt jobb helyeken hazaárulásnak hívják,amire priviben írtam is egy nevet.
Persze. Egy percig sem mondtam, hogy húde trillili-trallala az ukrán állam. Sőt. Getzik.
De azért ez egy kicsit most -szó szerint- életbevágóbb probléma, amit meg kell oldaniuk.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 311
29 857
113
Persze. Egy percig sem mondtam, hogy húde trillili-trallala az ukrán állam. Sőt. Getzik.
De azért ez egy kicsit most -szó szerint- életbevágóbb probléma, amit meg kell oldaniuk.
Amely probléma nem is létezne, de legalábbis sokkal kisebb lenne, ha nem ilyen gecik.
Nem is értem, h miért nem rakta félre a tálibok geciségét mindenki, amikor a gonosz amcsik megtámadták őket, az sokkal életbevágóbb probléma.. És amúgy meg pláne a határon túli magyarok magyarok, az ukránok érdekei csak az övék után következhetnek számunkra.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 636
21 187
113
Fel sem merült bennem, hogy annak örülnél.
Arra gondoltam, hogy a "vitát" egy pillanatig sem vetted komolyan (még rá is játszottál), ellenben élvezted, hogy a másik fél felhúzza magát
Kevesek egyike, akivel homlok egyenest nem egyezik a véleményünk, de mégis tisztelem és kedvelem.
Nagyon is komolyan vettem. Személy szerint neki ki is fejtettem PM-ben részletesebben.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 636
21 187
113
Amely probléma nem is létezne, de legalábbis sokkal kisebb lenne, ha nem ilyen gecik.
Nem is értem, h miért nem rakta félre a tálibok geciségét mindenki, amikor a gonosz amcsik megtámadták őket, az sokkal életbevágóbb probléma.. És amúgy meg pláne a határon túli magyarok magyarok, az ukránok érdekei csak az övék után következhetnek számunkra.
Hagyjuk már a térben, időben is irreleváns 'példákat'.

Ugyanakkor inkább lehet azt hallani, hogy a k.aljai magyarok inkább vannak az ukránok, és a saját hazájuk
mellett, mint az oroszok mellett, talán ezt respektálni kéne. Ha már ők döntöttek és harcolnak a
-jelenlegi Ukrajna területén levő- szülőföldjükért.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 311
29 857
113
Hagyjuk már a térben, időben is irreleváns 'példákat'.

Ugyanakkor inkább lehet azt hallani, hogy a k.aljai magyarok inkább vannak az ukránok, és a saját hazájuk
mellett, mint az oroszok mellett, talán ezt respektálni kéne. Ha már ők döntöttek és harcolnak a
-jelenlegi Ukrajna területén levő- szülőföldjükért.
Ők döntöttek? Vagy kaptak behívót, és nem dönthettek máshogy? Egyébként az ő álláspontjukat tiszteletben tartom, főleg, ha a saját döntésük volt. Ettől még az ukrán állam nem demokratikus, és ezt nem írhatja felül az, h megtámadták őket. A magyar állam meg pláne nem tekinthet el a határon túli magyarok jogaitól, mert ha egyszer félrenéz, akkor a többi állam is vérszemet kap, és pláne, a kárpátaljai magyarság el is tűnik teljesen. Szóval tisztelettel, leszarom ebből a szempontból az ukránok magasabb rendű problémáját. Ők rázták a pofonfát. És még így is kapnak segítséget, és még többet is kapnának, ha nem lennének gecik. De mondjuk az oroszok is hangyafasznyit konstruktívabbak lennének velük, de legalábbis kevésbé tudnák rájuk sütni a náci jelzőt, ha nem lennének gecik.

Mondok más példát. Érdekelt valakit a migrációs frontország státuszunk, a betűtészta-koalíció sirámaival szemben? "Jó, hát egy kicsit elnyomják a buzikat, de nézd, mi megy Röszkénél! Az fontosabb!"

Mondjuk mi is hülyék vagyunk, a kárpátaljaiakat át kell keresztelni transzkárpátokra, és őrjöngeni, h az ukránok transzfóbok.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 636
21 187
113
Ők döntöttek? Vagy kaptak behívót, és nem dönthettek máshogy? Egyébként az ő álláspontjukat tiszteletben tartom, főleg, ha a saját döntésük volt. Ettől még az ukrán állam nem demokratikus, és ezt nem írhatja felül az, h megtámadták őket. A magyar állam meg pláne nem tekinthet el a határon túli magyarok jogaitól, mert ha egyszer félrenéz, akkor a többi állam is vérszemet kap, és pláne, a kárpátaljai magyarság el is tűnik teljesen. Szóval tisztelettel, leszarom ebből a szempontból az ukránok magasabb rendű problémáját. Ők rázták a pofonfát. És még így is kapnak segítséget, és még többet is kapnának, ha nem lennének gecik. De mondjuk az oroszok is hangyafasznyit konstruktívabbak lennének velük, de legalábbis kevésbé tudnák rájuk sütni a náci jelzőt, ha nem lennének gecik.
Az fel se merült, hogy esetleg Ukrajna támogatásáért lehetne kérni mondjuk sok mindent a kinti
magyar kisebbség részére?
Ehelyett mit sikerült? Belemászni csontig a ruszki seggébe és pofán köpni a kárpátaljai magyarokat is.
Fantasztikusan sikeres, nemzeti külpolitika. Lófaszt.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: megazez and Halfdan

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 311
29 857
113
Az fel se merült, hogy esetleg Ukrajna támogatásáért lehetne kérni mondjuk sok mindent a kinti
magyar kisebbség részére?
Ehelyett mit sikerült? Belemászni csontig a ruszki seggébe és pofán köpni a kárpátaljai magyarokat is.
Fantasztikusan sikeres, nemzeti külpolitika. Lófaszt.
Te full másik mozit nézel. Ez történt eddig. "A támogatásért cserébe a nyelvtörvény visszavonását kérjük." De a fogyatékos nackók vagy nem fogják fel, vagy azt képzelik, h az ő gazdijaik majd utasítják a mi kormányunkat is, azért ilyen bátrak és beszélnek úgy mindenkivel, mintha a seggükből rángatták volna ki őket. Ld Melnyik megnyilvánulásai, ld Wallace külügyminiszter. Azt hittem, legalább választottjaid külügyminiszterének szavait megfontolod.