[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 312
12 674
113
Az fel se merült, hogy esetleg Ukrajna támogatásáért lehetne kérni mondjuk sok mindent a kinti
magyar kisebbség részére?
Ehelyett mit sikerült? Belemászni csontig a ruszki seggébe és pofán köpni a kárpátaljai magyarokat is.
Fantasztikusan sikeres, nemzeti külpolitika. Lófaszt.
"No good deeds remain unpunished"
Rengeteg mindent tettünk értük már 20 év óta...
Beleharapnak abba a kézbe, ami enni ad, és megcsókolják azt a csizmát, amellyel beléjük rúgnak.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 588
17 764
113
Az fel se merült, hogy esetleg Ukrajna támogatásáért lehetne kérni mondjuk sok mindent a kinti
magyar kisebbség részére?
Ehelyett mit sikerült? Belemászni csontig a ruszki seggébe és pofán köpni a kárpátaljai magyarokat is.
Fantasztikusan sikeres, nemzeti külpolitika. Lófaszt.
Gondolom az ukrán sebesültek itteni gyógykezelése,az ukrán gyerekek nyaraltatása,és a rengeteg humanitárius segítség az smafu. Kapják a gázolajat,ezért cserébe lassan háromszoros tranzitdíjat fizetünk a gázért,és az olajért. Mekkora patkányok vagyunk,ugye?
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 347
9 092
113
Az fel se merült, hogy esetleg Ukrajna támogatásáért lehetne kérni mondjuk sok mindent a kinti
magyar kisebbség részére?
Ehelyett mit sikerült? Belemászni csontig a ruszki seggébe és pofán köpni a kárpátaljai magyarokat is.
Fantasztikusan sikeres, nemzeti külpolitika. Lófaszt.
Az idő múlásával azonban, a derék ukránok furcsa attitűdöket kezdtek felvenni.
Valamiért azt gondolták, hogy- a SZU idejében még együtt sínylődő partnerük,- a kárpátaljai magyarok hirtelen veszélyesek lettek a több ezer éves ukrán államiságra, ezért el kell őket taposni. Az anyaország próbálta szépen, türelmesen magyarázni nekik, mint anya a gyenge elméjű csemetének, hogy térjenek észhez, ne bánjanak ellenségként a teljesen ártalmatlan, az ukrán államhoz lojális magyar kisebbséggel. Süket fülekre találtunk, ezért kénytelenek voltunk, bizonyos adminisztratív eszközökkel (nato tanácskozások, eu csat. tárgyalások blokkolása) kifejezni nem tetszésünket. Mindezek közben természetesen folyamatosan mentek a segélyek, nemcsak Kárpátaljára, hanem Ukr. egyéb részeire is.
Tehát kértünk valamit, korábban meglévő, alapvető nemzetiségi jogok megtartását, ill. visszaadását. Pont leszarták.
A ruszkik seggébe nem tudom kik másztak be, mi egészen biztos nem, még akkor sem ha a libsi média ezt nyomatja ezerrel.
Ellenben, ha már seggbe mászás, ne felejtsd el megemlíteni az eu-t és az egykor nagy britanniát, akik bokáig vannak egy csokorban az usa hátsó felében.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 128
7 147
113
Hagyjuk már a térben, időben is irreleváns 'példákat'.

Ugyanakkor inkább lehet azt hallani, hogy a k.aljai magyarok inkább vannak az ukránok, és a saját hazájuk
mellett, mint az oroszok mellett, talán ezt respektálni kéne. Ha már ők döntöttek és harcolnak a
-jelenlegi Ukrajna területén levő- szülőföldjükért.

Mivel a feleségem kárpátaljai magyar, ezért elég sok kárpátaljai magyart, ukránt és oroszt ismerek (konkrétan két útlevelem telt meg ukrán pecséttel az elmúlt 19 év alatt). Az elmúlt másfél évben folyamatosan beszélgettem velük, akár személyesen, akár Interneten, akár telefonon, és ebből a kb. félszáz emberből egy sem volt Ukrajna mellett. Mindegyik azt mondta, hogy ez a háború az ukrán nacionalistáknak, az ukrán politikusoknak és az amerikai barátaiknak köszönhető.
És egyik sem harcol Ukrajnáért, mert:
  • Vagy túl öreg már
  • Vagy túl fiatal még
  • Vagy sikerült időben átjönnie.
  • Vagy sikerült utólag valakit lefizetnie és átjönnie
  • Vagy bújkál odaát
  • Vagy a férje, fia, ... Nyugat Európában dolgozik ő meg otthon gyereket nevel és viszi a háztájit.
Abban viszont mindegyik egyetértett, hogy ezt a háborút abba kéne hagyni, a Krim már soha nem lesz ukrán és vigye Putyin ami kell ahhoz, hogy ne halljon meg több ember és újra lehessen normálisan élni.
Kíváncsi vagyok, hogy ez a "k.aljai magyarok inkább vannak az ukránok, és a saját hazájuk mellett" és "harcolnak a -jelenlegi Ukrajna területén levő- szülőföldjükért" milyen személyes tapasztalatokon alapul (vagy csak azon a 2-3 kirakat magyaron, akiket a baloldali média felkapott?)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 460
67 786
113
Már ahol.
De inkább csak ömlik tovább a szarlavina, hogy zárják ki az országot mindenből, mert ez az egész szart sem ér, amíg nem adunk mindent az utolsó vajazókésig a szent és sérthetetlen ukránoknak.
Ha elég nagy lesz a nyomàs, àt is kellene adnunk. Nesztek egy 155-ös szalvó! Kell még? Küldjük a többit is. Légibombàt szeretnétek? Melyik reptérre küldjük? :rolleyes:
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
nemzetiségi jogokat,amik mondjuk Európa jó pár országában léteznek,
Magyarország.
A nemzetiségi jogokban az Ukránok meglehetősen eu kompatibilisek.
Ukrajna támogatásáért lehetne kérni mondjuk sok mindent a kinti
magyar kisebbség részére?
Kértünk. Mocsok sok mindent. Le se szarják.
Az a helyzet Szőröm, hogy egy alternatív idősíkon, ahol a Birodalom nem bukik el, és az ukránok ugyanígy viselkednek, ma az lenne az egyetlen kérdés, hogy az oroszok veszik-e be előbb Kijevet, vagy az OMM Lemberget.
Ma ez nem megy.
Ha elég nagy lesz a nyomàs, àt is kellene adnunk. Nesztek egy 155-ös szalvó! Kell még? Küldjük a többit is. Légibombàt szeretnétek? Melyik reptérre küldjük? :rolleyes:
Lásd még: Ha Lincolnnak a virginiai önkéntesek kellenek, megkapják. Ott lesznek a csatamezőn. Csak déli oldalon
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 096
24 711
113
Hagyjuk már a térben, időben is irreleváns 'példákat'.

Ugyanakkor inkább lehet azt hallani, hogy a k.aljai magyarok inkább vannak az ukránok, és a saját hazájuk
mellett, mint az oroszok mellett, talán ezt respektálni kéne. Ha már ők döntöttek és harcolnak a
-jelenlegi Ukrajna területén levő- szülőföldjükért.
és te honnan tudod,hogy ki mellett vannak ? jaaa hogy azt hallod .. érdekes módon én meg nem ezt hallom,ráadásul tőlük akkor kinek is van igaza ?

azokkal az ukránokkal akik tízezrével menekültek el a sorozás elől,azokkal mi van ? azok nem akarnak harcolni ukrán léttükre Ukrajnáért,de ellenben velük szemben az Ukrajnában élő,és az ukrán kormány által rendszeresen vegzált és hátrányos helyzetbe hozott magyarok viszont igen ?

ha ezt valami angol humornak szántad,hát kurva szar lett

valószínűnek tartom,hogy több kárpátaljai magyarral és ukránnal vagyok kontaktban mint te valaha is leszel,sőt messzebbre megyek .. nem valószínűnek tartom hanem biztos vagyok benne.
engedjük már el ezt a kárpátaljai magyarok önként és dalolva harcolnak Ukrajnáért mesét,mert hiába hozza le a telex,vagy a 444 vagy bármelyik fosadék média, ez baromira nem így van !!


van köztük olyan mint a hírtelen mélymagyarrá lett Fegyír , aki viszont megeszi ezt a Fegyír-féle "ősmagyar vagyok ,egy közületek ,álljatok mellénk" sütit az meg is érdemli .. viszont elég szépen tükrözi a illető szemmelmi szinvonalát,ha nem látja mögötte a "haknizást"

Te általánosságban írtál,hogy "k.aljai magyarok ",ami meg marhára nem fedi a valóságot !
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
és te honnan tudod,hogy ki mellett vannak ? jaaa hogy azt hallod .. érdekes módon én meg nem ezt hallom,ráadásul tőlük akkor kinek is van igaza ?

azokkal az ukránokkal akik tízezrével menekültek el a sorozás elől,azokkal mi van ? azok nem akarnak harcolni ukrán léttükre Ukrajnáért,de ellenben velük szemben az Ukrajnában élő,és az ukrán kormány által rendszeresen vegzált és hátrányos helyzetbe hozott magyarok viszont igen ?

ha ezt valami angol humornak szántad,hát kurva szar lett

valószínűnek tartom,hogy több kárpátaljai magyarral és ukránnal vagyok kontaktban mint te valaha is leszel,sőt messzebbre megyek .. nem valószínűnek tartom hanem biztos vagyok benne.
engedjük már el ezt a kárpátaljai magyarok önként és dalolva harcolnak Ukrajnáért mesét,mert hiába hozza le a telex,vagy a 444 vagy bármelyik fosadék média, ez baromira nem így van !!


van köztük olyan mint a hírtelen mélymagyarrá lett Fegyír , aki viszont megeszi ezt a Fegyír-féle "ősmagyar vagyok ,egy közületek ,álljatok mellénk" sütit az meg is érdemli .. viszont elég szépen tükrözi a illető szemmelmi szinvonalát,ha nem látja mögötte a "haknizást"

Te általánosságban írtál,hogy "k.aljai magyarok ",ami meg marhára nem fedi a valóságot !
Általánosságban az sem fedi, amit Te írtál.
1:1
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 1711

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 096
24 711
113
Általánosságban az sem fedi, amit Te írtál.
1:1
persze persze .. ez akkor elég velős érv is a részedről,amit te hallasz bemondásra az igaz,amit más állít,hogy hallotta "bemondásra" az nem igaz ,tudod ezzel csak az a probléma,hogy én napi szinten találkozom olyan fiatal kárpátaljai magyar srácokkal (de ukránokkal is) akik nem akarnak meghalni Ukrajnáért ,de gondolom ez is véletlen,és ezek mind hazaárulók.

ellenben ha megtudod cáfolni azt,hogy Ukrajnában nem volt vegzálva a magyar kisebbség,,azt azért várnám,,(és ezen logikai szál mentén haladva)
igazolni azt hitelt érdemlően ,hogy magyar nemzetiségű önkéntesek serege lépett be az Ukrán hadseregbe akkor azt is várnám,végül is ezt állítottad :D

"a k.aljai magyarok inkább vannak az ukránok, és a saját hazájuk
mellett, mint az oroszok mellett"
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
persze persze .. ez akkor elég velős érv is a részedről,amit te hallasz bemondásra az igaz,amit más állít,hogy hallotta "bemondásra" az nem igaz
Pont most hittem el Neked, azért 1:1 :p
,tudod ezzel csak az a probléma,hogy én napi szinten találkozom olyan fiatal kárpátaljai magyar srácokkal (de ukránokkal is) akik nem akarnak meghalni Ukrajnáért ,de gondolom ez is véletlen,és ezek mind hazaárulók.

ellenben ha megtudod cáfolni azt,hogy Ukrajnában nem volt vegzálva a magyar kisebbség,,azt azért várnám,,(és ezen logikai szál mentén haladva)
igazolni azt hitelt érdemlően ,hogy magyar nemzetiségű önkéntesek serege lépett be az Ukrán hadseregbe akkor azt is várnám,végül is ezt állítottad :D

"a k.aljai magyarok inkább vannak az ukránok, és a saját hazájuk
mellett, mint az oroszok mellett"

Nem tudom hol írtam olyat, hogy nem voltak vegzálva.
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 1711

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 096
24 711
113
Pont most hittem el Neked, azért 1:1 :p


Nem tudom hol írtam olyat, hogy nem voltak vegzálva.
látom neked is úgy "sikerül" értelmezni egy összetett mondatot,mint dudinak .. csak nem egy osztályba jártatok ? :D
hihetetlen egyébként hogy nem bírtok értelmezni valamit,hanem abból kiragadva egy részt,azon lovagoltok na de hát mit is várjon mást az ember,mint a jól megismert wilsoni terelést

azt írtad, a kárpátaljai magyarok inkább vannak az ukránokkal és a saját hazájuk mellett mint az oroszok mellett ..

(idáig remélem érted !!,érted ugye? )

erre írtam neked,hogy az elmenekült ukránok tízezrei sem akarnak harcolni Ukrajnáért,majd pont a vegzált és hátrányos helyzetbe hozott magyarok fognak .. jaja nagyon valószínű.

szóval felesleges terelgetned ,viszont ha nem megy a szövegértés akkor írd meg inkább és ignore-ra raklak, ellenben az állításomat még mindig nem sikerült cáfolnod,azt azért várnám

szóval jöhetnek a megdönthetetlen bizonyítékaid a tömegesen ukrajnáért harcoló kárpátaljai magyar önkéntesekről ..

mert ugye ezt írtad,hogy a kárpátaljai magyarok inkább vannak az ukránokkal és a saját hazájuk mellett ,tudod mit győzz meg róla akkor itt mindenkit .
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 326
20 754
113
látom neked is úgy "sikerül" értelmezni egy összetett mondatot,mint dudinak .. csak nem egy osztályba jártatok ? :D
hihetetlen egyébként hogy nem bírtok értelmezni valamit,hanem abból kiragadva egy részt,azon lovagoltok na de hát mit is várjon mást az ember,mint a jól megismert wilsoni terelést

azt írtad, a kárpátaljai magyarok inkább vannak az ukránokkal és a saját hazájuk mellett mint az oroszok mellett ..

(idáig remélem érted !!,érted ugye? )

erre írtam neked,hogy az elmenekült ukránok tízezrei sem akarnak harcolni Ukrajnáért,majd pont a vegzált és hátrányos helyzetbe hozott magyarok fognak .. jaja nagyon valószínű.

szóval felesleges terelgetned ,viszont ha nem megy a szövegértés akkor írd meg inkább és ignore-ra raklak, ellenben az állításomat még mindig nem sikerült cáfolnod,azt azért várnám

szóval jöhetnek a megdönthetetlen bizonyítékaid a tömegesen ukrajnáért harcoló kárpátaljai magyar önkéntesekről ..

mert ugye ezt írtad,hogy a kárpátaljai magyarok inkább vannak az ukránokkal és a saját hazájuk mellett ,tudod mit győzz meg róla akkor itt mindenkit .
Próbáld meg kikerülni ezt a trollt. Nem éri meg és mi is jobban járunk.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
látom neked is úgy "sikerül" értelmezni egy összetett mondatot,mint dudinak .. csak nem egy osztályba jártatok ? :D
hihetetlen egyébként hogy nem bírtok értelmezni valamit,hanem abból kiragadva egy részt,azon lovagoltok na de hát mit is várjon mást az ember,mint a jól megismert wilsoni terelést

azt írtad, a kárpátaljai magyarok inkább vannak az ukránokkal és a saját hazájuk mellett mint az oroszok mellett ..

(idáig remélem érted !!,érted ugye? )

erre írtam neked,hogy az elmenekült ukránok tízezrei sem akarnak harcolni Ukrajnáért,majd pont a vegzált és hátrányos helyzetbe hozott magyarok fognak .. jaja nagyon valószínű.
Pedig ha máshonnan nem, hát a hírekből csak hallani, hogy igenis harcolnak.
szóval felesleges terelgetned ,viszont ha nem megy a szövegértés akkor írd meg inkább és ignore-ra raklak, ellenben az állításomat még mindig nem sikerült cáfolnod,azt azért várnám

szóval jöhetnek a megdönthetetlen bizonyítékaid a tömegesen ukrajnáért harcoló kárpátaljai magyar önkéntesekről ..
Nem csak önkéntesek. Tudtommal sorozás van. És nem mindenki lép meg előle.
mert ugye ezt írtad,hogy a kárpátaljai magyarok inkább vannak az ukránokkal és a saját hazájuk mellett ,tudod mit győzz meg róla akkor itt mindenkit .
Nem fogok belemenni egy neverending művitába, ahol tök mindegy mit írnék, úgyis
jönne vmikőtök, vmi kifogással, hogy miért kamu etc.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Az fel se merült, hogy esetleg Ukrajna támogatásáért lehetne kérni mondjuk sok mindent a kinti
magyar kisebbség részére?
Ehelyett mit sikerült? Belemászni csontig a ruszki seggébe és pofán köpni a kárpátaljai magyarokat is.
Fantasztikusan sikeres, nemzeti külpolitika. Lófaszt.
Apafej!
Az ugye megvan, hogy konkrétan ezt tette a magyar külpoltika? Konkrétan az ukránok NATO tagságának támogatásáért cserébe pár dolgot kértünk a kárpátaljai magyar kisebbség részére. Válaszul fenyegetést és még több basztatást kaptak az ottani magyarok.

Valahol elképesztő, hogy mennyire buborék világban élsz. Illetve próbáld már meg a dolgokat Magyarország érdekei mentén megközelíteni, ne pedig onnan vezesd le a valóságodat, hogy "szemét ruszkik, fúj de utálom őket".
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Apafej!
Az ugye megvan, hogy konkrétan ezt tette a magyar külpoltika? Konkrétan az ukránok NATO tagságának támogatásáért cserébe pár dolgot kértünk a kárpátaljai magyar kisebbség részére. Válaszul fenyegetést és még több basztatást kaptak az ottani magyarok.

Valahol elképesztő, hogy mennyire buborék világban élsz. Illetve próbáld már meg a dolgokat Magyarország érdekei mentén megközelíteni, ne pedig onnan vezesd le a valóságodat, hogy "szemét ruszkik, fúj de utálom őket".
Érdekes, hogy a háborúval kapcsolatban mindig jöttök azzal, hogy hát az nem is most kezdődött, hanem... blabla.
Hát ez sem most kezdődött, hanem a kormány sok éves, rendszeres, a térségben is az asztalra sz@runk vergődésével.
Az meg valóban sajnálatos, hogy ennek levét nem csak a K.aljai, hanem a többi országban is élő magyar kisebbség issza meg.
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 1711

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 190
29 195
113
Érdekes, hogy a háborúval kapcsolatban mindig jöttök azzal, hogy hát az nem is most kezdődött, hanem... blabla.
Hát ez sem most kezdődött, hanem a kormány sok éves, rendszeres, a térségben is az asztalra sz@runk vergődésével.
Az meg valóban sajnálatos, hogy ennek levét nem csak a K.aljai, hanem a többi országban is élő magyar kisebbség issza meg.
Érdekes, Szerbiában ugyanez a külpolitika eredményeket ért el. A puccsista ukrán rezsim kezdte azzal, h páros lábban szállt bele a kisebbségekbe (elsősorban az oroszokba), elnézést kéne kérnünk, hogy nem hagytuk elsorvasztani a magyar oktatást?
De úgy tűnik, neked nem a kisebbségek nyelvhasználatának a korlátozása az asztalra szarás, hanem az ez ellen tiltakozás.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Érdekes, Szerbiában ugyanez a külpolitika eredményeket ért el. A puccsista ukrán rezsim kezdte azzal, h páros lábban szállt bele a kisebbségekbe (elsősorban az oroszokba), elnézést kéne kérnünk, hogy nem hagytuk elsorvasztani a magyar oktatást?
De úgy tűnik, neked nem a kisebbségek nyelvhasználatának a korlátozása az asztalra szarás, hanem az ez ellen tiltakozás.
Nem a nyelvtörvény elleni tiltakozásra gondoltam. Hanem ami kezdődött a magyar kártyával és hasonlók, jóval a háború előtt.
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 1711

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Nem a nyelvtörvény elleni tiltakozásra gondoltam. Hanem ami kezdődött a magyar kártyával és hasonlók, jóval a háború előtt.
És mégis hol látod hogy mi hibáztunk? Mit kellet volna tenni ? Értem én, hogy neked az ukránok győzelme közelebb lenne a világképedhez de ez egy másik kérdés. Még így se vertük elég hangosan az asztalt...
 
Status
Not open for further replies.