[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 1711

Guest
Én indexnek nem nagyon hiszek, de ha ez igaz pezsgőt bonthatunk:



Ki fogja innentől finanszírozni az ellenzéket?
Mondjuk az is sokat jelentene, ha egy valós, új politikai ellenzék nőhetné ki magát a jelenlegi ellenzéknek nevezett gittegylet helyett.

Amikor a patkányok elhagyják a hajót mentőcsónakot kell keresni...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 839
48 564
113
Ne reménykedj, rengeteg más alapítványon és az EU-n keresztül megy majd a támogatás. Bár könnyen lehet hogy "racionalizálásra" kerül majd sor egy-két, szigorúan az olvasói támogatásokból élő hazai sajtóorgánumnál. Nem hozták a számokat a fiúk. ;)
Ne aggódj miattuk, az “olvasói támogatások” meg fognak nőni (egyébként részben organikus módon). Lesznek egyszeri, nagyobb magántámogatások mindenféle “aggódó” állampolgároktól.

Illetve szerintem amiatt vonulnak ki, mert a franchise-t már létrehozták, a hálózat működik, az eurokraták irodáiban ott vannak (sok eurokrata is mindenféle OSF szaron keresztül csinált doktorit). A mór megtette kötelességét.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 574
15 552
113
Soros nem vész el, csak átalakul.... Talán, ismétlem talán rájöttek, hogy a 9 milliárd ember népességcsökkentését nem a fehér emberrel kell kezdeni. Mennek Indiába, Kínába, Afrikába.... Lesz egy pár hősi halottjuk.... De... nincsenek illúzióim...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 839
48 564
113
Soros nem vész el, csak átalakul.... Talán, ismétlem talán rájöttek, hogy a 9 milliárd ember népességcsökkentését nem a fehér emberrel kell kezdeni. Mennek Indiába, Kínába, Afrikába.... Lesz egy pár hősi halottjuk.... De... nincsenek illúzióim...
De hát már elkezdték a fehér emberrel, nézd meg az Arany Egymilliárd kb bármelyik országában, hogy kik szülnek, hány gyereket.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 138
10 471
113
Ez tavaly nyár óta így van. Az idei költségvetés már úgy lett módosítva, hogy kimondatlanul is kihúzzuk az EU-s pénzek nélkül. Ha ezzel a mentalitással is meglesz a GDP 1%-os növekedése, akkor az szerintem igen szép teljesítmény lesz.
Az év második felében én komoly állami szektoros fizuemeléseket várok. A HM is emelni fog, a BM is a tanárok fizetésén (amit ugye nagyobb mértékben az EU áll). Szóval év végéig komoly belső fogyasztásnövekmény várható. Ezen felül, szerintem minimum még 2 alkalommal 1-1%-os kamatcsökkenés is befigyelhet.
Az most egy igen érdekes fordulat lesz, hogyha az OSF programjai megszűnnek egész Európában. Kicsit kevesebb lobbista, kicsit nagyobb esély az EU-s pénzek beérkezésére....
Én bekönyvjlezőztem, kiváncsi leszek, Orbánékat ugyan utálom, de annál magamat jobban szeretem hogy a recessziónak örüljek, szóval remélem igazad lesz. Csak én nem így gondolom, ami persze nem befolyásol semmit.
Negyedik negyedév recesszióban.
Sajnos rengeteg pénzt haszontalan betonba öntöttek (stadion és felesleges közlekedési beruházások, presztízs beruházások a semmiért), ami nem fog termelni, rengeteg pénzt elszórtak szarul sikerült családtámogatásra, ezek most hiányoznak. A haveri cégek a piacon többnyire életképtelenek, közben ingyen támogatást kaptak. Innen nehéz a győzelem, mert eddig annyi volt kb a GDP növekedés 12 éves átlaga mint az EU támogatás, ez most nincsen.

https://www.ksh.hu/gyorstajekoztatok/gde/gde2306.html
Cikkben:
https://444.hu/2023/08/16/gdp-statisztika-masodik-negyedev-recesszio
(kerestem az origon és mandineren is elemzést a KSH friss adatairól, sajnos csak olyat találtam ami még növekedést vár, ha frissitenek majd iderakhatjuk mellé, hogy átlagolhassunk, rajtam ne múljon)
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 267
8 191
113
Tudod mit? Használd a könyvjelzőt!
Tedd el ügyesen ezen kommentjeimet. Aztán majd társalkodunk január 1-én.
Reméljük addigra lesznek előrejelzések a GDP adatokra.
Vannak GDP adatok, elég frissek.
"A második negyedévben a magyar gazdaság teljesítménye 0,3 százalékkal elmaradt az előző negyedévhez képest. Az éves változást kifejező mutató szerint a GDP (szezonálisan és naptárhatással igazítva) 2,3 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól, írja a Portfolio.

Ezzel negyedik negyedéve zsugorodik a gazdaság, vagyis egy éve van technikai recesszióban Magyarország."

Ennyit erről.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and tonyo

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Vannak GDP adatok, elég frissek.
"A második negyedévben a magyar gazdaság teljesítménye 0,3 százalékkal elmaradt az előző negyedévhez képest. Az éves változást kifejező mutató szerint a GDP (szezonálisan és naptárhatással igazítva) 2,3 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól, írja a Portfolio.

Ezzel negyedik negyedéve zsugorodik a gazdaság, vagyis egy éve van technikai recesszióban Magyarország."

Ennyit erről.
Miről?
Olvasd már azt hozzászólásomat, amit @alali77 minősített! Szépen szótagolva!
Meg olvasd el azt a cikket, amit a negyeszű 24.hu saját szájíze szerint kivonatolt.
Neked is javaslom a könyvjelzőzést!
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Én bekönyvjlezőztem, kiváncsi leszek, Orbánékat ugyan utálom, de annál magamat jobban szeretem hogy a recessziónak örüljek, szóval remélem igazad lesz. Csak én nem így gondolom, ami persze nem befolyásol semmit.
Negyedik negyedév recesszióban.
Sajnos rengeteg pénzt haszontalan betonba öntöttek (stadion és felesleges közlekedési beruházások, presztízs beruházások a semmiért), ami nem fog termelni, rengeteg pénzt elszórtak szarul sikerült családtámogatásra, ezek most hiányoznak. A haveri cégek a piacon többnyire életképtelenek, közben ingyen támogatást kaptak. Innen nehéz a győzelem, mert eddig annyi volt kb a GDP növekedés 12 éves átlaga mint az EU támogatás, ez most nincsen.

https://www.ksh.hu/gyorstajekoztatok/gde/gde2306.html
Cikkben:
https://444.hu/2023/08/16/gdp-statisztika-masodik-negyedev-recesszio
(kerestem az origon és mandineren is elemzést a KSH friss adatairól, sajnos csak olyat találtam ami még növekedést vár, ha frissitenek majd iderakhatjuk mellé, hogy átlagolhassunk, rajtam ne múljon)
A mondat, amit keresel: "OK Főnök!"
:)
 
  • Imádom
Reactions: ogretankHU

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 267
8 191
113
Miről?
Olvasd már azt hozzászólásomat, amit @alali77 minősített! Szépen szótagolva!
Meg olvasd el azt a cikket, amit a negyeszű 24.hu saját szájíze szerint kivonatolt.
Neked is javaslom a könyvjelzőzést!
Elolvastam. Azt látom, hogy pocsék lett a gazdaság teljesítménye, és az egyedül növekedést produkáló mezőgazdaság sem teljesített olyan jól, mint ahogy vártad. Négy éve csökken a gazdaság teljesítménye. Én elolvasom a véleményedet (bár sokszor nem értek vele egyet, vagy csak részben), mert időnként vannak jó meglátásaid, de azt is szeretném, ha néha szembesülnél a tényekkel. Rossz adatokból rossz döntéseket lehet hozni. Legalább magunknak ne hazudjunk....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 925
113
. Négy éve csökken a gazdaság teljesítménye.
4 negyedéve, nem éve! Ha kövi 4 negyedév pluszos lesz, akkor minden rendben??
2021 +7,1
2022 +4.6
Ezek voltak a GDP növekedések.

Negyedéves szinten +0.1-0.3-at vártak, lett -0.3. Ami xar adat, de ebből év végére simán lehet plusz is. Azaz a Covidot leszámítva éves szinten 10 éve nem nincs recesszió.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 267
8 191
113
4 negyedéve, nem éve! Ha kövi 4 negyedév pluszos lesz, akkor minden rendben??
2021 +7,1
2022 +4.6
Ezek voltak a GDP növekedések.

Negyedéves szinten +0.1-0.3-at vártak, lett -0.3. Ami xar adat, de ebből év végére simán lehet plusz is. Azaz a Covidot leszámítva éves szinten 10 éve nem nincs recesszió.
Igazad van, elírtam: négy negyedéve (ami ugye egy év, nem négy).
A többit értem. Tehát, ha pl. a németeknél csak 1,5%-ot nő a gazdaság, akkor már összeroppan, nálunk, ha effektíve egy éve csökken, akkor nincs semmi baj.
Ezt nem bírom bennetek...;)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 925
113
Igazad van, elírtam: négy negyedéve (ami ugye egy év, nem négy).
A többit értem. Tehát, ha pl. a németeknél csak 1,5%-ot nő a gazdaság, akkor már összeroppan, nálunk, ha effektíve egy éve csökken, akkor nincs semmi baj.
Ezt nem bírom bennetek...;)
Állíts olyanokat, amit nem írtam, majd írd le, hogy hülyeség!! Látom sok hvg-t olvasol. ;)

Annak ellenére, hogy reménytelennek látszik fényt gyújtani a fejetekben, továbbra is szembesíteni foglak a tényekkel. :rolleyes:
Azért próbálok fordítva én is segíteni negyedév - év viszonylatában.

Egyébként a tavalyi német +1,5 az nálunk 4,5 volt.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Annak ellenére, hogy reménytelennek látszik fényt gyújtani a fejetekben, továbbra is szembesíteni foglak a tényekkel. :rolleyes:
Erre bíztattalak a könyvjelzőzéssel! Akkor legalább pontosan tudod idézni, hogy mit írtam. Csak hogy elkerüljük a félreértést.
De azt még mindig nem tudom, hogy mi az a döntés, amit meg tudsz hozni a helyes adatok ismeretében.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 552
8 441
113
Sajnos a java még előttünk,hiába tolják a pozitív fordulatról szóló dumát.
És ezek az adatok amiket kiadnak ugye bár senkinek nem kell mondani, hogy erősen kozmetikázott pozitív irányba természetesen. Ennél azért drasztikusan rosszabb a helyzet na de előre megyünk semmikepse hatra kedves és nem kedves honfitársaim :cool:
 
Status
Not open for further replies.