[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 543
32 032
113
És ha pl a mentős, rendőr, tűó épp egy csupa külföldivel kapcs intézkedik?
Hogy érti meg, hogy milyen allergiája van
Hogy érti meg, hogy merre ment a rablógyilkos
Hogy érti meg, hogy a kárhelyen még van két másik kocsi a szakadékban
?
Ok. Nyilván elbábozni mindent lehet, bár egy sokkos embernél necces.
Meg hasonlók.
Azt hiszem ha valaki olyan betegséggel utazik külföldre, hogy speciális ellátásra van szüksége, attól elvárható, hogy olyan megkülönböztető, jól észrevehető helyen tárolt okmányokkal rendelkezzen, ahol orvosi szaknyelven (latin) nyomtatottan a kórképet és a szükséges ellátás mibenlétét. Ugye a latin a hivatalos nemzetközi orvosi szaknyelv. Francia, angol, orosz, pirézföldön is....
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 543
32 032
113
a szerbiai magyarok megítélése is javult valamelyest, a felvidékieké is, románoknál nem jártam mostanság de sztem ott is,ennyit az "asztalra szarásól".
Most jöttem vissza Erdélyből. Bár románnal nem folytattam cujkavedelő mélyinterjút, de az erdélyi románok (nem azok akik 30-50 éve laknak Erdélyben) inkább kezdik magyarnak érezni magukat mint románnak. Ennek persze sok összetevője van, de az erdélyi magyar kultúrális rendezvények minősége, sokasága, sokrétűsége a magyar nyelv megtanulására is ösztökéli őket, ha eddig nem tudtak volna magyarul.
A Brassó-Budapest "távolság" kisebb mint a Brassó-Bukatest, persze ezt a kultúrális km-ekre értem. Amúgy most zajlik a Kolozsvári Magyar Napok.
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Most jöttem vissza Erdélyből. Bár románnal nem folytattam cujkavedelő mélyinterjút, de az erdélyi románok (nem azok akik 30-50 éve laknak Erdélyben) inkább kezdik magyarnak érezni magukat mint románnak. Ennek persze sok összetevője van, de az erdélyi magyar kultúrális rendezvények minősége, sokasága, sokrétűsége a magyar nyelv megtanulására is ösztökéli őket, ha eddig nem tudtak volna magyarul.
A Brassó-Budapest "távolság" kisebb mint a Brassó-Bukatest, persze ezt a kultúrális km-ekre értem. Amúgy most zajlik a Kolozsvári Magyar Napok.
Hasonló tapasztaltam Kárpátalján az utóbbi pár év kivételével minden évben voltunk Vereckénél vagy pl a Tisza forrásnál. Ehte ukrán magyarul egy szót se beszélő emberek adták a gyerekeiket magyar iskolákba. Mondjuk az volt a fő oka hogy a magyar iskolákban volt kréta....
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 714
17 038
113
Linkkkkk, pls. Egyetlen percig nem hiszem el, hogy Cohen azt mondta volna, hogy odaigertek a Vajdasagot vagy Bacskat, sem azt, hogy konkretan magyar tamadast kert volna.
Erről ki beszélt? Azt írtam, h Cohen nyilatkozta, h frissíteni kell a szerbek elleni szárazföldi műveleti terveket. Nem mást. Hogy te mit haluzol hozzá, nem az én dolgom, de ha már ennyire toppon vagy és hozzáférsz a pentagon irattárához, szívesen olvasnék, h mire jutottak a magizomer kapcsán :D
Ui.: a link, egy K és magyarul forrás. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Falcon mint csapatszállító?! Bátor kijelentèst tett a szakèrtő, bár kíváncsi lennèk rá, hogy hány honvèd ült ès repült a gèpen a Szalayn ès elődjein kívül.
A Honvédség rendszeresen használja a gépet. Most csak 2 eset: A Himars bemutatóra, valamint a rendszeresen megrendezett Amraam konferenciára biztosan azzal mentek.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 685
76 679
113
A Honvédség rendszeresen használja a gépet. Most csak 2 eset: A Himars bemutatóra, valamint a rendszeresen megrendezett Amraam konferenciára biztosan azzal mentek.
Maróth Gáspár akkor nem a HM-hez tartozott és nem tudjuk hogy ki utazott még vele akkor. Pl. Tömböl László is csak azóta "tartozik a HM-hez", hogy SzBK maga alá szervezte a haderőfejlesztéssel foglalkozó embereket. A Honvédség részéről valószínűleg jellemzően HM főtisztek és HM államtikárok szoktak vele utazni, a miniszteren kívül.
 
  • Tetszik
Reactions: vata and Pogány

andrew

Active Member
2014. július 17.
55
249
33
A Honvédség rendszeresen használja a gépet. Most csak 2 eset: A Himars bemutatóra, valamint a rendszeresen megrendezett Amraam konferenciára biztosan azzal mentek.
Ez egy business gèp, privát, luxus gèp. Ennek megfelelően olyan szemèlyek is utaznak rajta, magasrangú honvèdsègi szemèlyek, meg nem azok mint Novák, Peti, Orbán.
Csak ne nevezze már csapatszállítónak egy olyan szemèly, aki maga is kecsón repül, főleg hogy a H225 kètszer annyi embert tud szállítani.
 

Daneel

Well-Known Member
2021. február 10.
161
872
93
Ez egy business gèp, privát, luxus gèp. Ennek megfelelően olyan szemèlyek is utaznak rajta, magasrangú honvèdsègi szemèlyek, meg nem azok mint Novák, Peti, Orbán.
Csak ne nevezze már csapatszállítónak egy olyan szemèly, aki maga is kecsón repül, főleg hogy a H225 kètszer annyi embert tud szállítani.
Futárgèp, ami alkalmas kormányzati használatra.
Vegyes használatú.
Amúgy használt gép lett véve, és nem luxus hanem alap business kivitel.
Rengeteg olyan eszköz, fegyver reszegység , stb van ami nem szállítható polgári gépen, de egy nagy csapatszállító meg túl nagy és drága.
Le kellene szállni már erről a témáról, igen van olyan gépünk amit lehet kormánygèpként használni, de katonai futárgépként is.

A narrátor meg katona volt aki azt mondja amit leírnak neki, és hivatalosan ez is csapatszállító.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Egy idő után a komolyabb emberek megunják, hogy a mindig pattogó, nem kiszámítható,
köpönyegforgató kisemberek fura kijelentéseit akár csak cáfolják is.
Annyira nem veszik már tényezőszámba, hogy teljesen fölösleges.
Miért is nem kiszámítható a jelenlegi magyar politika? Mindenki számára érthetően megmondtuk, hogy nem akarunk beleszállni az orosz ukrán balhéba és amennyire lehet távol tartjuk magunkat ettől.
Nem mondjuk azt mint a románok meg még egy pár vitéz utódállam, hogy mi aztán hű de mekkora nagy atlantisták vagyunk és így úgy harcolunk, meg számíthatnak ránk, míg a valóság az, hogy a kiugrási/átállási terveik már rég a vezérkaruk fiókjában porosodik.
Azt mondjuk, amint már fent említettem, hogy mi nem akarunk részt venni ebben az Oo. elleni balhéban, semmi áron és így is cselekszünk (tudom, ez nem tetszik, mert bontja az egységet, na meg nem is lehet nekihajtani a keleti tagokat Oo.-nak - ha már a nyugat lakossága okán alkalmatlan egy ilyenre). Vagyis nem ködösítünk. Lehet szokatlan a nyugaton, de egyenes beszéd. A "szövetségeseink" ebből tudhatják, hogy milyen portékát árulunk, vagyis, hogy nem számíthatnak ránk, de így nem okozunk meglepetést nekik, mint adott esetben szóban és papíron nagyon elkötelezett egyes NATO tag országok, akik egy komoly helyzet esetén azonnal kiugranának/átállnának az orosz oldalára.
Szóval egyáltalán nem folytatunk kétkulacsos politikát. Nyíltan mondjuk amit gondolunk. A NATO elvárásoknak eleget teszünk, de semmi több. Az nem elvárás, hogy egy védelmi szövetséget bele akarják hajtani az atlantisták egy háborúba. Ez nincs benne az alapító okmányban. Ha egy ilyen feladatra akarnak összehpzni egy csapatot, akkor gründoljanak egy másik szövetséget (egyébként ez a tervük!).
Ha az a megbízhatóságunk és köpönyegforgatásunk mércéje, hogy nem mászunk be nyakig az usánka és csatlósai seggébe egy Oo. elleni háború kapcsán, a fentiek tükrében, én nem tudok erre mit mondani.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Miért is nem kiszámítható a jelenlegi magyar politika? Mindenki számára érthetően megmondtuk, hogy nem akarunk beleszállni az orosz ukrán balhéba és amennyire lehet távol tartjuk magunkat ettől.
Nem mondjuk azt mint a románok meg még egy pár vitéz utódállam, hogy mi aztán hű de mekkora nagy atlantisták vagyunk és így úgy harcolunk, meg számíthatnak ránk, míg a valóság az, hogy a kiugrási/átállási tervek már rég a vezérkar fiókjában porosodjanak.
Azt mondjuk, amint már fent említettem, hogy mi nem akarunk részt venni ebben az Oo. elleni balhéban, semmi áron és így is cselekszünk. Vagyis nem ködösítünk. Lehet szokatlan a nyugaton, de egyenes beszéd. A "szövetségeseink" ebből tudhatják, hogy milyen portékát árulunk, vagyis, hogy nem számíthatnak ránk, de így nem okozunk meglepetést nekik, mint adott esetben szóban és papíron nagyon elkötelezett egyes NATO tag országok, akik egy komoly helyzet esetén azonnal kiugranának/átállnának az orosz oldalára.
Szóval egyáltalán nem folytatunk kétkulacsos politikát. Nyíltan mondjuk amit gondolunk. A NATO elvárásoknak eleget teszünk, de semmi több. Az nem elvárás, hogy egy védelmi szövetséget bele akarják hajtani az atlantisták egy háborúba. Ez nincs benne az alapító okmányban.
Ha az a megbízhatóságunk és köpönyegforgatásunk mércéje, hogy nem mászunk be nyakig az usánka és csatlósai seggébe egy Oo. elleni háború kapcsán, a fentiek tükrében, én nem tudok erre mit mondani.
Hehe. Persze. Csak béke legyen... aztán meg kiderülnek a turpisságok.
Pont a fidesznyik szavazókáknak szól a műsor ha nem vetted volna észre.
Csak szarul veszi ki magát, mert kintre is kihallik. Közben meg a valós együttműködés a 'háborús' NATO részeként
meg nem annyira. A külföldi partnerek meg nyilván nem tudják, hogy éppen mit is gondoljanak.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113


Megnyugtató,hogy legalább a szövetségeseink tisztelnek,becsülnek minket....
Ja, amúgy ezt már pár napja akartam csak elfelejtettem: WTF??

Őfelsége is felköszöntötte Mo-t:
Őfelsége III. Károly király üzenete Magyarország köztársasági elnökének, Novák Katalinnak, az augusztus 20-i nemzeti ünnep alkalmából:
"Nemzeti ünnepük alkalmából szeretném őszinte gratulációmat kifejezni Exellenciádnak és Magyarország népének ezen a különleges napon. Várakozással tekintek a két ország közötti további meleg barátság és erős partnerség elé ebben a kihívásokkal teli időszakban."
--------------------
His Majesty The King's message to the President of Hungary, H.E. Ms Katalin Novák, on the occasion of the Hungarian National Day on the 20th of August:
"I would like to extend my warmest congratulations to Your Excellency, and the people of Hungary on this special day for your country as it marks its National Day. I look forward to the continuing warm friendship and the strong partnership between our two countries, as we face these challenging times.
Charles R"

Meg amúgy pl Franciaország:

Németország:
https://www.facebook.com/NemetNagyk...nJtW5k7q4oW6QuYdRTV2hKNiat4WvQTvGBVVFDXo4Txvl

USA:
F39FiK_XkAAzZz2

Lengyelország is:
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Ja, amúgy ezt már pár napja akartam csak elfelejtettem: WTF??

Őfelsége is felköszöntötte Mo-t:
Őfelsége III. Károly király üzenete Magyarország köztársasági elnökének, Novák Katalinnak, az augusztus 20-i nemzeti ünnep alkalmából:
"Nemzeti ünnepük alkalmából szeretném őszinte gratulációmat kifejezni Exellenciádnak és Magyarország népének ezen a különleges napon. Várakozással tekintek a két ország közötti további meleg barátság és erős partnerség elé ebben a kihívásokkal teli időszakban."
--------------------
His Majesty The King's message to the President of Hungary, H.E. Ms Katalin Novák, on the occasion of the Hungarian National Day on the 20th of August:
"I would like to extend my warmest congratulations to Your Excellency, and the people of Hungary on this special day for your country as it marks its National Day. I look forward to the continuing warm friendship and the strong partnership between our two countries, as we face these challenging times.
Charles R"

Meg amúgy pl Franciaország:

Németország:
https://www.facebook.com/NemetNagyk...nJtW5k7q4oW6QuYdRTV2hKNiat4WvQTvGBVVFDXo4Txvl

USA:
F39FiK_XkAAzZz2

Lengyelország is:
Még mindig teljes elszigeteltség van akkor... :D
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Még mindig teljes elszigeteltség van akkor... :D
Engem az érdekelne, hogy kolléga, aki ezt a fals fasságot elhintette itt is, vajon kijavítja-e magát.
Vagy marad ez a fidesz tempó, hogy kit érdekel ha hülyeséget mondunk, kussolunk és mi sem történt...

Ez meg udvariasság jobb helyeken. Köze nincs a nemzetközi súlytalansághoz...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 298
55 573
113
Engem az érdekelne, hogy kolléga, aki ezt a fals fasságot elhintette itt is, vajon kijavítja-e magát.
Vagy marad ez a fidesz tempó, hogy kit érdekel ha hülyeséget mondunk, kussolunk és mi sem történt...

Ez meg udvariasság jobb helyeken. Köze nincs a nemzetközi súlytalansághoz...



Szlutya volt a tej a teába?
Olvasd már el a teljes hírt englishman.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Szlutya volt a tej a teába?
Olvasd már el a teljes hírt englishman.
Miért , ez szted mit jelent még?

A poszt végén viszont egyértelműen jelzi a Kulturális és Innovációs Minisztérium miniszteri biztosa, hogy van némi hiányérzete, mert ugyan „a Nyugattól nem meglepő”, hogy nem köszöntött fel minket, de nem érti, hogy miért maradt el a lengyelek üdvözlete.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 047
30 447
113
Engem az érdekelne, hogy kolléga, aki ezt a fals fasságot elhintette itt is, vajon kijavítja-e magát.
Vagy marad ez a fidesz tempó, hogy kit érdekel ha hülyeséget mondunk, kussolunk és mi sem történt...

Ez meg udvariasság jobb helyeken. Köze nincs a nemzetközi súlytalansághoz...
Frissítés: Hoppál Péter nagy valószínűséggel egy Diasthegoat7 nevű Twitter-csatornáról kölcsönözte ezt a posztot, ahol eredetileg augusztus 21-én jelent meg pontosan ugyanez a tweet. Később jelezték nekünk, hogy a twitterén a lengyel külügyminisztérium is elküldte még aznap az üdvözletét.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 563
15 449
113
Sir, a "nemzetközi súlytalanság" inkább választott hazádra érvényes, ahol a fehér ember már nem jellemző Londonra - mondá a pakisztáni polgármester. Ha ez és a"másod-harmadhegedűs" szerep a világpolitikában Britannia része, akkor mi is lehetünk jelentéktelenek. Ja.. nem. MI TUDJUK, MIT AKARUNK! ÉS ÖNÁLLÓ VÉLEMÉNYÜNK MERÉSZEL LENNI!
Tudom, a gyarmattartóknak ez fáj. Pedig az ő érdekükben is tesszük. Hogy még maradjon keresztény, fehér, heteroszexuális ember Európában.
Ámen.
 
Status
Not open for further replies.