[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

donpepe84

Well-Known Member
2013. március 5.
433
1 716
93
Bolgár szemétkedés:
"Mi is bűnösök vagyunk azzal, hogy orosz gázt továbbítunk Bulgárián keresztül, és azért vezetjük be a jelentős „energia-hozzájárulást”, hogy egy kicsit fájjon a Gazpromnak, közben pedig arra kényszerítsük Szerbiát és Magyarországot, hogy másfelé tekintsenek – ezeket mondta az ügyre rálátó névtelen forrás a Financial Times-nak."

"A Gazprom profitjának szűkülése abból jönne, hogy a szerb és magyar határig (leszállítási pontig) felmerülő költségek az orosz céget terhelik, és hírek szerint a bolgár állam 1,2 milliárd eurónyi bevételt akar beszedni ebből a díjból."
- ami hazugság, mivel az oroszok a törököknek adják el a gázt és a továbbiakban nem foglalkoznak vele.


https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...yarorszagnak-is-kellemetlenek-lehetnek-646489

Nem lehet nem észrevenni a jenkik és brüsszeliták magyarellenes aknamunkáját.
Előbb az ukrán, majd a horvát, és most pedig a bolgár díjemelés.

Innentől kezdve részemről Bulgária egy ősi török föld...
Nem lehetne a magyar/szerb határon minden bolgár árura 10 euro tranzit díjat kérni? Csak hogy bulgária másfelé tekintsen?
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 775
32 505
113
Hát ez kész b+!

Itt pedig mindenki azt hajtogatja, hogy a magyar egy outsider...
Habsburg györgy a párizsi nagykövetünk
Trianont semlegesíti?
Jól végzi a dolgát.
Sok ott a rokon.
Ennyi történt... "Leghatározottabban" elítélték a hamaszt. Leghatározottabban elítélni nélkülünk is képesek a sógorok, ehhez nem kell jelen lennünk. Nekünk sokkal fontosabb dolgunk volt Pekingben..
Nem mi voltunk. :rolleyes:
Ha a kínaiak a nyugati befektetőknél olcsóbban adnak hitelt és nem pofáznak bele a dolgaidba az miért baj?
Azért, mert a felesleges dollárjaikat/euróikat belénk fektetik, nem az EUt finanszírozzák.
A legjobb a Fico nem kerül többé kormányra elméleted volt. Vagy még számolsz? ;)
Hoki...
Halihó! Elnézést kérek, de egy kis bulvár:) azért bulvár, mert nem tudom bizonyítani. Szóval szerintem Fukuyama valamelyik magas szintű páholy tagja. Nem csak egy bölcsész. Amolyan egyik agyveloje az új világrendnek, szolgája az egy pólusú világnak. És lehet hazudik is. Ugye nem gondoljuk, hogy őszintén hitt abban, hogy 1990 után nem lesz háború soha többé? Ha igen, akkor tényleg nem egy IQ fighter :) Hasonló arc meg Harari és Schwab, de biztosan vannak még, akikről nem tudok vagy nem ismertek. Amit írtam, nincs ellene annak, amit te írtál, egyedül a bölcsészes részt egészíti ki egy + véleménnyel.
Fukuyama olyan, mint az Asimov historikusai. Úgy befolyásolják a jövőt, hogy csak néha mondanak valami okosat...
Áh, még számolsz! ;)
Zsebhoki....
gy kötelező tananyag Fukuyama geográfus szakon is, ott hallottam róla először. Példaképként állították elénk. (fun fact: Kalergit is!...
Bélpesti toposz...
Nekem nem az az érdekes hogy kinek van igaza, hanem a módszerek és az eszközök, ahogy próbálják alakalmazni
Ebben teljesen igazad van. Már az 1800-as évek óta mindenféle elméleti filozófiai, társadalomtudományi, erkölcsfellazító áramlatok próbálják a hazai és az európai alapvetően konzrrvatív keresztény lakosságot megdolgozni. A nyugatiakat sikerrel látszólag.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 209
113
A magyar köztudatba úgy jött be a neve, hogy egyszer csak elkezdték hajtogatni hogy miatta lett leépítva a Honvédség 2002 és 2010 között, mert 1989-ben írt egy könyvet.
Pedig valójában semmi köze hozzá.Belpolitikai okok voltak abba leginkább a ludasak.Meg a külső ellenség hiánya.Ilyenkor rendre leépitik a haderőket.Általános jelenség volt ez akkoriban,mindenki leépitett akkoriban.
De ugyanez volt lényegében minden nagy konfliktusos időszak végén a történelem folyamán.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 742
17 266
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 078
88 063
113
Akinek a nevével 2018-ig Magyarországon kb. csak az találkozott aki valamelyik állam és jogtudományi bölcsész képzésre járt vagy külföldön tanult. Aztán figyelemelterelésként közellenséget csináltak belőle egy 30 évvel ezelőtti írására hivatkozva. Egyébként meg csak egy bölcsész tudós a sok közül, aki időnként próbál valami nagyot mondani amivel felhívja magára a figyelmet. Ha bejön amit mondott akkor jöhet a "na ugye hogy előre megmondtam", ha meg nem jön be, akkor ír egy másik könyvet hogy miért nem jött be az amit korábban mondott.
Attól még egy vén hülye.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 997
8 593
113
Én tartom valódi túrórúdival ellened. Csak ne felejtsük el. Tehát: Én arra fogadok hogy nem lesz öt éven belül sorozás Németországban.
(kellene egy "Fogadásaink" topik hogy kövessük ki-mikor-miben fogad :) )
Mivel nincsen rá szükségük. Megemelik a fizetést és odamennek dolgozni emberek, mint itthon is történne. Nekünk sem sorozás kell, hanem gecijól megfizetett katonák és jól megfizetett, magukat nem feleslegesnek érző tartalékosok, valamint egy nagyon jól megfizetett, a rendőrség és a honvédség közé pozicionált Határőrség.
Sorozott katonát nem lehet pilótának, tüzértisztnek, fregattkapitánynak használni, főként nem a 21. században.
Oroszország-Ukrajna megteszi mert balfaszok és utálják a saját népüket, kiontott béllel pótolva a képzettséget.
A "*. *" jól megfizetett katonák, akkor jöhetnek, ha müködik az állam. Márpedig most látszik, hogy az UNio cicjén éltünk és abból lett beruházás, de sajnos nem termelő, hanem mindenféle látszat. Most pedig kínának adják el az országot.. Pedig ott a bosnyák példa. Szóval nem lesz itt megfizetett katona, mert ahhoz olyan állami bevételek kellenének és olyan többlet, ráadásul az oktatás és a eü. szerintem elsőbbséget kell hogy élvezzen, mivel a NATO védőszárnyai alatt vagyunk. Nem a pénz kevés, hanem amink van az kis számban drágán szerezzük be, és nincs mögé rakva a humán erőforrás. Ez már a kezdetektől látszott a haderő reform során. Az tisztikar decumálása pedig még inkább lökött ezen.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 138
10 471
113
A "*. *" jól megfizetett katonák, akkor jöhetnek, ha müködik az állam. Márpedig most látszik, hogy az UNio cicjén éltünk és abból lett beruházás, de sajnos nem termelő, hanem mindenféle látszat. Most pedig kínának adják el az országot.. Pedig ott a bosnyák példa. Szóval nem lesz itt megfizetett katona, mert ahhoz olyan állami bevételek kellenének és olyan többlet, ráadásul az oktatás és a eü. szerintem elsőbbséget kell hogy élvezzen, mivel a NATO védőszárnyai alatt vagyunk. Nem a pénz kevés, hanem amink van az kis számban drágán szerezzük be, és nincs mögé rakva a humán erőforrás. Ez már a kezdetektől látszott a haderő reform során. Az tisztikar decumálása pedig még inkább lökött ezen.
Most is jön az EU pénzek egy része, csak valamiért jobb a hangulatot kelteni.
Pénz nagyjából arra van amire akarják, fizetések szintjén mindenképpen. Majd nem építünk pavilon az expón 10 milliárdért meg sámándobot Karcagon és már mehet is a pénz a katonáknak.
Az Eü-ben nem csak a pénz hiányzik, hanem a bátorság is hogy megmondjuk a népnek hogy nem lehet minden falunak saját MR-je, kézsebésze és transzplantációs központja 30 főorvossal, be kell zárni a kórházak felét, és akkor lesz rendes ellátás. Falusi kis iskolák dettó.

A beszerzés meg olyan, amilyen, szerintem is el van baltázva a darabszám,de ezt lehet még bővíteni. Az ellenzék nem veszélyes csak saját magára, ergó csak valami kívülről jövő esemény döntheti meg a kormányt, ha meg ezt látják akkor majd kapnak pénzt a katonák.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 762
80 240
113
Az ellenzék nem veszélyes csak saját magára, ergó csak valami kívülről jövő esemény döntheti meg a kormányt, ha meg ezt látják akkor majd kapnak pénzt a katonák.
Ebben egyet kell értsek! Sajnos olyan birkák lettünk, hogy lophat, csalhat, hazudhat olyan gátlástalanul és pofátlanul a mostani banda ahogy el sem tudjuk képzelni... Leváltani a nép nem fogja őket.

Abba persze felesleges is belemenni, hogy elég nagy az alternatívátlanság, mert teljesen inkompetens és balf@asz (bocsánat nincs jobb szavam rá) ellenzéki térfél egésze.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 886
10 063
113
Ebben egyet kell értsek! Sajnos olyan birkák lettünk, hogy lophat, csalhat, hazudhat olyan gátlástalanul és pofátlanul a mostani banda ahogy el sem tudjuk képzelni... Leváltani a nép nem fogja őket.

Abba persze felesleges is belemenni, hogy elég nagy az alternatívátlanság, mert teljesen inkompetens és balf@asz (bocsánat nincs jobb szavam rá) ellenzéki térfél egésze.
OFF.
Pedig pont az a legfontosabb probléma, hogy a másik oldal olyan mélyen van, mind erkölcsileg , mind pedig szakmailag, hogy ezért a jelenlegi kormány 100%-ig biztonságban érzi magát! És persze, hogy ilyenkor bátrabban merítenek abból a bizonyos bödönből. Írom ezt úgy, hogy én is rájuk szavaztam, és ha nem lesz a túloldalon valami csoda általi változás, akkor '26-ba se lesz jobb ötletem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 762
80 240
113
OFF.
Pedig pont az a legfontosabb probléma, hogy a másik oldal olyan mélyen van, mind erkölcsileg , mind pedig szakmailag, hogy ezért a jelenlegi kormány 100%-ig biztonságban érzi magát! És persze, hogy ilyenkor bátrabban merítenek abból a bizonyos bödönből. Írom ezt úgy, hogy én is rájuk szavaztam, és ha nem lesz a túloldalon valami csoda általi változás, akkor '26-ba se lesz jobb ötletem.
Azt érzem az egyik legnagyobb bajnak, hogy már annyi ember függ tőlük egzisztenciálisan az elmúlt 12 évnek köszönhetően, hogy cdak ezekre alapozva is tudnának 5p% körüli eredményt produkálni a hívőikkel együtt. Miért gondolom ezt? Mert a fent említett rétegnek (nem a hívők), nincs más választása. vlVagy rájuk szavaznak vagy ugrik mindenük, mert amijük van azt nem hozzáadott értékkel szerezték amit meg tudnának ismételni minden politikai berendezkedés mellett, hisz tudással és szorgalommal érte el azt amit, hanem sógor koma jóbarát alapon.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 690
9 315
113
OFF.
Pedig pont az a legfontosabb probléma, hogy a másik oldal olyan mélyen van, mind erkölcsileg , mind pedig szakmailag, hogy ezért a jelenlegi kormány 100%-ig biztonságban érzi magát! És persze, hogy ilyenkor bátrabban merítenek abból a bizonyos bödönből. Írom ezt úgy, hogy én is rájuk szavaztam, és ha nem lesz a túloldalon valami csoda általi változás, akkor '26-ba se lesz jobb ötletem.

Az ellenzék a kormányhoz képest van mélyen erkölcsileg és szakmailag? Ahhoz a kormányhoz képest, amelyik a hazaárulás minden formáját kimerítette már? Amelyik egy hónap alatt többet lop, mint a rendszerváltás óta mindenki más együttvéve? Amelyik alatt az állam az alapvető működését sem képes ellátni, míg előtte igen?

Megint oda jutottunk mint a Kádár-rendszerrel. Az emberek egy buborékban élnek, amiben minden jó, de közben már meg van pecsételve a rendszer sorsa. Orbán előbb-utóbb meghal. Utána összeomlik a NER. akárcsak a Kádár-rendszer. Új, remélhetőleg már legitim kormány jön majd. De addigra az ország meg teljesen eladósodott és leamortizálódott minden. Az új rendszerben az emberek szembesülni fognak az ország valós állapotával, de akárcsak a '90-es években, azt hiszik, hogy az új rendszer okozta azokat. Megint el kell telnie 40 évnek mire kihal a NER-ben szocializálódott réteg. És csak utána lesz esély a változásra.

Orbán halála + 40 év, és utána van esélye egy normális fejlődésnek a kezdetére. De addigra már a világ elment mellettünk.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 575
10 964
113
Egy egyszerű, de nagyon fontos kéréssel fordulunk fórumozó honfitársainkhoz:

belpolozzanak-otthon.png


...vagy valahol, csak ne itt.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 690
9 315
113
Amikor kimondta, hogy vége a történelemnek ott basztam volna szàjba egy szeneslapáttal....
Az a szintű ideológiai károkozás amit azzal okozott hogy a sok hülye ezt megette kb a nyugati civilizáció sírjàt ásta meg.

Akkor amikor mondta, akkor a lib dem + kap kombó jól működött és a többi rendszerről kiderült hogy rosszul működnek. Tévedett, mert a libdem-nek és a kap-nak is vannak hibái csak azok még nem jöttek akkor elő, nem látszódtak. Mostanra már azért látszódnak. És új rendszernek kell majd jönnie. Viszont nem okozott károkat, mert csak akkor lesz jelentős változás, ha az emberek maguk tapasztalják már a súlyos problémákat, előbb nem nagyon. Akkor viszont a libdem és kap tud változni. Már most látszik a szembenézés és útkeresés, mégha csak nagyon kis mértékben is. Tehát nem történt sírásás.

Azt hiszem a diktatúrák visszaszorulását is hitte. De látható hogy a 21 század elején visszamásztak az ablakon, hibrid rezsim formájában. Oroszország, Törökország, Magyarország. Lengyelországban, Izraelben és USA-ban is próbálkoztak, de ott nem szereztek alkotmányozó többséget, ezért nem tudtak kialakulni. És bár látszólag ezek erősek, valójában kiderült róluk, hogy súlyosan alulteljesítenek a libdemekkel szemben. Így ezek ideiglenesek lesznek csak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 046
124 115
113
Akkor amikor mondta, akkor a lib dem + kap kombó jól működött és a többi rendszerről kiderült hogy rosszul működnek. Tévedett, mert a libdem-nek és a kap-nak is vannak hibái csak azok még nem jöttek akkor elő, nem látszódtak. Mostanra már azért látszódnak. És új rendszernek kell majd jönnie. Viszont nem okozott károkat, mert csak akkor lesz jelentős változás, ha az emberek maguk tapasztalják már a súlyos problémákat, előbb nem nagyon. Akkor viszont a libdem és kap tud változni. Már most látszik a szembenézés és útkeresés, mégha csak nagyon kis mértékben is. Tehát nem történt sírásás.

Azt hiszem a diktatúrák visszaszorulását is hitte. De látható hogy a 21 század elején visszamásztak az ablakon, hibrid rezsim formájában. Oroszország, Törökország, Magyarország. Lengyelországban, Izraelben és USA-ban is próbálkoztak, de ott nem szereztek alkotmányozó többséget, ezért nem tudtak kialakulni. És bár látszólag ezek erősek, valójában kiderült róluk, hogy súlyosan alulteljesítenek a libdemekkel szemben. Így ezek ideiglenesek lesznek csak.
Az emberiség történelmére visszatekintve az elmúlt 5000 évben amiről vannak fennmaradt források aki ilyet ki mer jelenteni az teljesen hülye. 13 évesen olvastam először a tanulmányait nevetnem kellett rajta.
Minden civilizációs tapasztalattal és az emberi természettel ellentétes utópisztikus faszsàg.