[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 329
54 890
113
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/magyarorszag/page-3/" rel="nofollow">nekerdez</a>

"Egy szociológus, politológus, bölcsész hallgató nem fog kimenni külföldre mivel kutyának se kell."

 

Azért ebben ne legyél biztos. Személyes politológus ismerőseim közül egy jelentős hányad biza külföldön dolgozik, van rá kereslet. 
Sőt tovább megyek, én is magamnak fizettem a képzés költségét , mert az állam nem fizet érte, mégse reklamál nálunk senki, a mi tudomány águnk pont az amelyik ezt megérti. Piacgazdaságban teljesen jogos az, hogy valaki nyújt egy szolgáltatást te meg fizetsz érte. Vagy pénzben, mint én, vagy ha államin vagy akkor a "röghöz kötéssel" ami annyit tesz, hogy ledolgozod a képzésed árát. Nincs ebben semmi rossz. 
A HAHA-s buzikat az USA-ból pénzelik, 200 000-s telóval a zsebében tüntet, hogy ő rá van szorulva arra, hogy ingyen taníttassa ki az állam a gazdag nyugat számára. Nehogy azt hidd, hogy ezen emberek mögött van bármi fajta valós támogatottság. Semmi legitimációjuk nincs, és én is föl tettem nekik pár kérdést, de hát nem jött a válasz :D



Szóval ne bántsd légyszíves a bölcsésztudományokban jártas embereket, és főleg ne mindig szegény politológusokat. Az én szakmám ipari nyelven a "társadalmi logisztikus" lenne, és nélkülözhetetlen egyébként egy ország működéséhez. Erre pont jó példa kis hazánk ahol rohadtul nem kérdeznek meg minket arról, a megválasztott okosok, hogy amúgy mit is kéne csinálni, hogy jobb legen, de ez már egy más téma...

 

Én a fő problémának azt látom, hogy olyan dologra is főiskolai végzettséget adnak ma, mint a szociális munkás XD Arra kapsz diplomát (elnézést), hogy a csövesek seggéből, hogy kell kivakarni a szart. Nah, ez itt a fő probléma...
(Ráadásul szégyen szemre ez egy bölcsésztudományi végzettség, Arisztotelész forog a sírjában szerintem...)
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
az a helyzet ,hogy a  hatalomvágy nagyon nagy...sokan nem az ország (nemzet ) érdekeit nézik...persze tisztelet a kivétel...
 

F1End

Member
2010. július 17.
92
1
6
"azóta jött több szolgáltatás amit az államnak kötelező elvállalnia, főleg így a 21. században"

Na ez, így, önmagában nem igaz.

Csakhogy egy kis perspektívát adjak: az USA -ban Obamát sokan kommunistának tekintik az állami beavatkozás növelése miatt, de arra a rendszerre, amit ő létre kíván hozni, Magyarországon még mindig úgy tekintenének, hogy "vadkapitalista". Ott egy olyan rendelkezés, mint például itt a dohánykereskedelem államosítása az USA -ban szvsz jelenleg még ezt a kormányt megbuktatná.

 

"torz felső oktatásába a kiadott diplomák 8% a természettudományos/ mérnöki

100-ból 8 egyetemista az aki iparszámára termelési területen értékes. Valamint aki mozgósitáskor altiszté és tiszté képezhető gyorstalpalón"

Persze, egy elméleti fizikus biztos alkalmasabb katonatisztnek, mint valaki aki mondjuk testnevelő tanárnak tanul... 

A többit inkább nem is kommentálom...
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
677
1 878
93
A legnagyobb baj az, hogy ebben az országban , létezhetnek olyan hatalmi körök, amik az elmúlt 10-20-30-40 évben uralkodtak, csak most hipp-hopp új néven , "új" jelszó alatt szónokolnak! Annyira buta ez a nép, hogy még az sem kell, hogy a háttérből tegyék ezt! Ugyanazokat az embereket látni a tv-ben, az újságokban 20 éve! Csak néha más rajtuk a köpönyeg! SZÁNALMAS! NEVETSÉGES! ÉRTHETETLEN! Ha végiggondolom, hogy mire is lenne jó a honvédség, csak azt látom , hogy semmi másra, csak egy katonai puccsra! Még magam sem gondoltam ezt igazán végig, de erre azért képesek lennének, egy más helyen. Én úgy gondolom, hogy "radírral" kellene megtisztítani alul felül az országot! Ezenkívül én, rendszeres katonai kiképzésre kötelezném a rendőröket,vámosokat , tűzoltókat  is! Sokkal sokkal több kő keményen kiképzett, és legalább évente 1-2 havi továbbképzésen részt vevő tartalékos állományt hoznék össze! Állami, vagy valamilyen szinten az állam által fizetett cégeknél, önkormányzatoknál ezt gond nélkül kivitelezni lehetne! Tanároknak pl nyáriszünet helyett kiképzés!!! Bölcsészeknek meg főleg! :D :D :D Talán akkor rend lenne az iskolákban! Stb stb! Én nem az óriási , irdatlan pénzigénnyel, de minimális humán állománnyal történű műszaki fejlesztésben látom a jövőt! A honvédség az állam része. Nem egy KFT! Ott kell segítse a haza fejlődését ahol tudja! Ha ez nem több, mint emberi jellemekbe egy kis tartás , szemléletvétés kovácsolása, az sem baj! Az Usa-ban a katonaság kicsit a munkaügyi hivatalként is szolgál! És van is benne logika! Lehet sokan hamarabb találnának munkát is, ha az otthoni tv-nézés helyett menetleni kellene naphosszat....
 

tallking

Member
2011. július 6.
417
3
18
F1end:

de az elméleti fizikusod elvégzi a légvédelmi rakéták, páncéltörő rakéták, radarok, optoelektronikus eszközeid, drónjaid  karbantartását, tüzérnek hamarabb betanítható mint a testnevelést végzett embered.
 

tallking

Member
2011. július 6.
417
3
18
nani 1980: nem kell annyira azzal foglalkozni milyen a politika. Csak lazán. Most pl van kiasdózás, nyiss magadnak egy vállalkozást, csak a magad dolgait hozd rendbe, hagyd egy kicsit a "közösséget". Ha te rendbe hozod a saját dolgaid, megtetted a kötelességed az országért.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
F1and látom te is olyan jó képességű őrvezető vagy aki sokatonaság esetén a villamosmérnököt megkérdezni maga milyen villamosokat tervez szerencsétlen.

Kivánom hogy tesi tanár által kezelt ütegtől kérj tűztámogatás :) Mikor itt az egyetem még a bölcsészeknél is nagyobb kocsma töltelékek.

 

peti7788 tökéletesen igazad van. Csak hát ez abszurdisztán. 

Fip7 elnézés politológusok alkalmazási területével nem igazán vagyok tisztába.

Tallking sajnos nem így van. Az a nagy igazság hogy Pip7 és majd nekem is és a hozzánk hasonlóknak is nagy a felelősége. Amíg eltürjük hogy HÖK-ben is a holnap őn jelelölt megélhetési politikusai legyenek addig mindig pofára hullunk. Sajnos ebbe  a műszaki értelmiségnek is nagy a sara! Parlamenbe jelenleg kevés a műszaki értelmiségi azokat is utálják jó példa Ángyán József úr esete.

 

Még annyit kihagytatok, hogy vasúti dologozokat is belehet vonni egy készenléti tartalékos rendszerbe. Két világháborúba ez mindig így volt. Tudom mert vasutas családtagja vagyok. Eleve a vasúti munka szerveződés olyan, hogy pofon egyszerűen kilehet jelölni a harci alegységeket. Egy egy közepes vasút állomáson kb 20 ember dolgozik az 
 

F1End

Member
2010. július 17.
92
1
6
"de az elméleti fizikusod elvégzi a légvédelmi rakéták, páncéltörő rakéták, radarok, optoelektronikus eszközeid, drónjaid  karbantartását, tüzérnek hamarabb betanítható mint a testnevelést végzett embered."

Ez egy jogos meglátás, de mivel itt tiszti, tehát vezetői kinevezésről volt szó, ezért fontosabbak az emberek kezelésének képessége, illetve a harci feladatok végrehajtása során a fizikai képességek sem elhanyagolhatók. Kövezzetek meg, de szvsz egy amennyiben nem kell, hogy önmaga túlzottan összetett technikát karbantartson, kezeljen, egy bölcsész a képzése révén elvileg alkalmasabb vezetőnek, mint egy mérnök. Utóbbiak leginkább azért tűnnek ki, mert az ilyen képzéseken gyakran szándékos szívatják a diákokat, így aki nem kifejezetten jó képességű vagy szorgalmas, az nem tudja elvégezni az egyetemet. 

 

"Nehogy azt hidd, hogy ezen emberek mögött van bármi fajta valós támogatottság. Semmi legitimációjuk nincs"

Pontosan annyi legitimációjuk van, mint kb bármelyik más tüntetőnek. És ugyan elméletileg a HÖK a legitim "érdekképviseleti szerv", mivel láthatóan nem végzi a dolgát, én kifejezetten örülök, hogy az emberek nem egyszerűen lenyelik ezt, hanem igeni megpróbálnak cselekedni, attól függetlenül, hogy éppen mi is a céljuk.

 

"F1and látom te is olyan jó képességű őrvezető vagy aki sokatonaság esetén a villamosmérnököt megkérdezni maga milyen villamosokat tervez szerencsétlen."

Tudod mit? Megkérdezném. Aztán ha a viccet nem érti az az ő baja.
sf-laugh.gif


"Kivánom hogy tesi tanár által kezelt ütegtől kérj tűztámogatás"

Rendben, akkor én meg kívánom, hogy elméleti fizikus legyen a közelharc-kiképződ. 
sf-cool.gif


"Amíg eltürjük hogy HÖK-ben is a holnap őn jelelölt megélhetési politikusai legyenek addig mindig pofára hullunk."

Így van, ráadásul ezen belül is az az egyik gond, hogy nem is nagyon jelentkezik más ebbe a szervbe általában. A gond nagy része szerintem inkább az, hogy, mint a kormányzat esetében, nem bízunk bennük, lenézzük őket, de magyar sajátosságként mégis elvárjuk, hogy jól oldják meg a problémákat, majd meglepődünk és felháborodunk rajta, ha ez nem így történik.

"Még annyit kihagytatok, hogy vasúti dologozokat is belehet vonni egy készenléti tartalékos rendszerbe."

Biztos, hogy ez célszerű lenne? Azért kérdem csak, mert szerintem háború esetén a vasút még ma is létfontosságú lehet az utánpótlás és a csapatok szállítása tekintetében, és a vasutasok megfeszített munkájára inkább ebben az esetben is a vasútnál lenne szükség.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Tanári/pedagógusi diplomával max kiképzésre tennék embert... láttam jópárat belőlük az óvónőtől kezdve a tesitanárig, hát kösz szépen :))) Az egyik sutább volt mint a másik, az embereket kezelni rohadtul nem tudták , viszont legalább retardált volt mind :D Az ilyenekre bízták a sportfoglalkozást, de annyi esze egyiknek sem volt hogy pl bemelegítés után  focizni kéne meg kézizni, kosarazni mert azt szívesen csinálják az emberek, vagy hetente 2x közelharcot oktatni amire esetleg igény is van. Ők csak erőltették a futást meg a gimnasztikát persze hogy gyűlölte Őket mindenki :)
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
677
1 878
93
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/magyarorszag/page-3/" rel="nofollow">tallking</a>

 

pont ezt tettem, és teszem
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Egyet értek a kiképzéssel <a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/magyarorszag/page-3/" rel="nofollow">nani1980</a>, csak hát nem lehet mindent egyből és drasztikusan. (BÁR NAGYON IS EZ KELLENE AZ ORSZÁGNAK)
Példának okért a sok munkanélkülit elküldenéd dolgozni közmunkába , termeljenek pl. paradicsomot (ami produktum) eladható.
Olyan de olyan lázadás lenne a 10% munkanélküliekből, hogy a kormány belebukna , ebbe 100% biztos vagyok. 
Sajnos csak fokozatosan lehet programokat végig vinni.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
"torz felső oktatásába a kiadott diplomák 8% a természettudományos/ mérnöki.

100-ból 8 egyetemista az aki iparszámára termelési területen értékes."

 

csacskaság, természettudományos diplomám van, és annyi hasznom lehet/lenne az ipar számára, mint egy doboz tejfölnek, a felsőoktatást és azt, hogy mi hasznos képzés és végzettség továbbra sem a szerint kell venni, hogy ha gebasz van, kit lehet bevonultatni, ugyanis, manapság mindenhol van egy professzionális hadsereg aki pont a gebaszokra szakosodott...ha már mérnök, az ipari formatervező is az, meg a műszaki manager sőt a természetvédelmi mérnök is és még lehetne sorolni (még mielőtt valaki beleköt, ezek szintén hasznos diplomák egy jól működő országban) őket hova integrálod katonailag? nem a 40-es években vagyunk, hogy, ha háború, akkor bevonultatod az egyetemistát mert kell valaki egy tüzérségi üteghez, jelen állapotba eszköz sem lenne számára, egy ideális állapotban pedig ott a magyar honvédség ami alkalmas feladata elvégzésére, nincs szüksége golyófogó civilekre és megoldja a problémát a szövetségeseinkkel karöltve...
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 044
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Szinte védtelen a Magyar Honvédség egy külső támadással szemben
Nem csak külső támadással szemben védtelen de egy belső támadást sem tudna megakadályozni .
Azt hsizem egy nagy roma gyűlésen egyszer elhangzott az hogy 30 000 ezer roma van aki polgárháborúra készen áll : és ez már 6 éves hír ! hogy azóta mennyire növekedett! hűű!!!!

És most komolyan !! kitől féljünk ? az oroszoktól ?
Legalább is most az a gonosz ország a többi NATO tag .
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 315
76 930
113
<a title="Profile" rel="nofollow">Roni</a>

Az ország civiljeinek kb annyi esélye lenne akár csak a rendőrség ellen(pláne a Honvédséggel szemben)mint Szálasinak az utolsó tárgyaláson...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Roni

Ez az, amit én a HTKA-ra sosem mertem leírni. Köszönöm.

Talán annyi szerencsénk van (mert nehogy azt hidd hogy egy belső konfliktusban a honvédek kimehetnének a laktanyából, a rendőrséget meg már ismerjük), hogy van ezeken kívül más erő is. Erről majd később.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Srácok 6 éve a fejesek lobiból feltüzelték ezen népcsoportot. Egy pillanatra elszaladt velük a ló. De akkor le is csitították ők. 30 e ember nyílt támadása pillanatnyi sokkot okozna de mivel ezen nép csoport is egyre jobban szét szórják lokálisan gyorsan beléjük fojtanák spiritusz. De ilyen akciónak látványos társadalmi és politikai változás lenne az eredménye ami nem lenne olyan békés és könnyed mi a 1988-1989 es. 

 

Dudi vagy nem látta  vagy legyint az általatok tett katonákra vonatkozó lenéző beszédetekre.

egy érdekes észre vétel. ismereteim szerint a honvédség állományába és a készenléti rendőrség soraiba nagyon sok a Észak-kelet-Magyarországi kötődésű.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Úgy vélem (legalábbis azokból kiindulva akiket én ismerek) hogy a honvédek a "jó" oldalon állnának egy csetepatéban.  De a Rendőrségben már nem vagyok biztos. A TEK meg a többiek pláne.Amúgy meg elméleti dolog az egész, mert az első három nap után az Európai Csendőrség zászlói lobognának a fontosabb helyeken...
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
az lényegtelen... egy belső konfliktus esetén a fegyverszobákat behegesztenék és senkit sem engednének ki a laktanyából...

teljesen jogosan megjegyzem.