[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
De most figyelj!
Véletlenszerűen belerúgott az első szembe jövő menekültbe és egyből egy tenoristát talált el!
Most vagy nagyon sok van köztük, vagy ennek a nőnek lottóznia kéne!
<blockquote rel="szegcsab">Remélem rehabilitálják és operatőri állásajánlatot kap az ATV-nél.
Na jó, legyen inkább Al Jazeera...
Amúgy kiszűrt egy terroristát!
Azt hiszem ez az, amiért a "nyugati világ" harcol!
Vagy nem?
;)
</blockquote>
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
De most figyelj!
Véletlenszerűen belerúgott az első szembe jövő menekültbe és egyből egy tenoristát talált el!
Most vagy nagyon sok van köztük, vagy ennek a nőnek lottóznia kéne!<blockquote rel="hausser"><blockquote rel="szegcsab">Remélem rehabilitálják és operatőri állásajánlatot kap az ATV-nél.
Na jó, legyen inkább Al Jazeera...
Amúgy kiszűrt egy terroristát!
Azt hiszem ez az, amiért a "nyugati világ" harcol!
Vagy nem?
;)
</blockquote>

</blockquote>
Ez a nagyon elgondolkodtato! Mar csak a masik kettonek, akiket megrugott, kene utanajarni, hogy kik is ok, miert menekulnek, vagy menekul az apjuk?
Egyebkent en mar regota azt mondom, hogy ezeknek nagy resze a hatosagok elol menekul es azert nem akarjak magukat azonositani. Bangladesben rabolt, esetleg megolt valakit? Semmi problema, menekultkent johet Europaba es meg jo kis segelyt is kap, senki sem fogja keresni tobbet a hazajaban. A fel vilag bunozoi beallnak a valodi menekultek koze es igy lepnek le a buntetes elol.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
<blockquote rel="hausser">Nálam ez most rendesen kiverte a biztosítékot.
Nincs más út.
Ki kell lépni az EU-ból és 5 év alatt átállìtani az országot erre.
Inkább 5 év csórón mint ezzel élni.
Nem szeretném ha Budapest, Baltimore-á válna.

Öngyilkosság lenne, nem politikailag, bár lehet úgyis.
Inkább gazdaságilag.</blockquote>

odaadjuk a pénzt, ők meg visszapályáztatják, hogy a végén vegyünk egy német autót, amit kívül belül, a sofőr heréjét is beleértve telematricáznak, hogy az eus támogatásból van. megtesz három kört a pénzt, közben háromnegyedét lereszelik az adók és bürokráciák, semmilyen értéket nem teremtve.
szóval nem, jobb lenne (+ orosz export). a forint az egyetlen oka, hogy még nem omlottunk össze.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 054
18 759
113
<blockquote rel="honved"><blockquote rel="hausser">Nálam ez most rendesen kiverte a biztosítékot.
Nincs más út.
Ki kell lépni az EU-ból és 5 év alatt átállìtani az országot erre.
Inkább 5 év csórón mint ezzel élni.
Nem szeretném ha Budapest, Baltimore-á válna.

Öngyilkosság lenne, nem politikailag, bár lehet úgyis.
Inkább gazdaságilag.</blockquote>

odaadjuk a pénzt, ők meg visszapályáztatják, hogy a végén vegyünk egy német autót, amit kívül belül, a sofőr heréjét is beleértve telematricáznak, hogy az eus támogatásból van. megtesz három kört a pénzt, közben háromnegyedét lereszelik az adók és bürokráciák, semmilyen értéket nem teremtve.
szóval nem, jobb lenne (+ orosz export). a forint az egyetlen oka, hogy még nem omlottunk össze.</blockquote>

Nem így van. Többszörösét vesszük ki, mint amit befizetünk.
Ráadásul célzott a támogatások nagy része, tehát nem lehet mást létrehozni belőle.
Most pedig más...

http://vs.hu/gazdasag/osszes/ebbe-beleroppanhat-a-gazdasag-lefujtak-a-munkaero-toborzast-0924#!s14
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 160
15 823
113
<blockquote rel="xfotel"><blockquote rel="honved"><blockquote rel="hausser">Nálam ez most rendesen kiverte a biztosítékot.
Nincs más út.
Ki kell lépni az EU-ból és 5 év alatt átállìtani az országot erre.
Inkább 5 év csórón mint ezzel élni.
Nem szeretném ha Budapest, Baltimore-á válna.

Öngyilkosság lenne, nem politikailag, bár lehet úgyis.
Inkább gazdaságilag.</blockquote>

odaadjuk a pénzt, ők meg visszapályáztatják, hogy a végén vegyünk egy német autót, amit kívül belül, a sofőr heréjét is beleértve telematricáznak, hogy az eus támogatásból van. megtesz három kört a pénzt, közben háromnegyedét lereszelik az adók és bürokráciák, semmilyen értéket nem teremtve.
szóval nem, jobb lenne (+ orosz export). a forint az egyetlen oka, hogy még nem omlottunk össze.</blockquote>

Nem így van. Többszörösét vesszük ki, mint amit befizetünk.
Ráadásul célzott a támogatások nagy része, tehát nem lehet mást létrehozni belőle.
Most pedig más...

http://vs.hu/gazdasag/osszes/ebbe-beleroppanhat-a-gazdasag-lefujtak-a-munkaero-toborzast-0924#!s14
</blockquote>

Ne feledj pár dolgot:

- a kapott támogatásokért cserébe lemondunk a vámbevételekről
- lemondjunk a hazai piac védelméről (nem csak vámok, de pl. minőségi gátak, közbeszerzésnél kedvezmények).

- az EU kereten belül egy ringben versenyeztetjük a nagy tőkeerős multikat és a kis hazai KKV-kat. Előre lefutott meccs.

- ráadásul most már a munkaerő-elszívó hatás is érvényesül, vagyis az EU demográfiailag is kicsinál minket.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Most pedig más...
http://vs.hu/gazdasag/osszes/ebbe-beleroppanhat-a-gazdasag-lefujtak-a-munkaero-toborzast-0924#!s14
1. Automatizáció.
2. Megemelni a fizetést, hogy a mérnök itthon maradjon.
3. Hamarossan jön az ukrán munkaerő.

Nem beszarni kell, hanem megoldásokat keresni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 160
15 823
113
Most pedig más...

http://vs.hu/gazdasag/osszes/ebbe-beleroppanhat-a-gazdasag-lefujtak-a-munkaero-toborzast-0924#!s14

Ez már nyáron meg lett mondva a vendéglátósok kapcsán.


Úgy tűnik fordulóban a kocka, és véget ér az a kor, amikor jó munkaképességű embereket lehet tömegél szaré-hugyé dolgoztatni, és közben megalázni.

Helyes.

Ebbe na helyzetben a kormánynak kell lépnie, hogy elejét vegye az esetleges vendégmunkás importnak: többszintű minimálbér bevezetése, és érdemi emelés.

Akkor is, ah ebbe vállalatok mennek tönkre.

Ha egy munkahely normális - tehát nem valami halmozottan hátrányos helyzetű - munkavállalókkal nem tud a dolgozójának egy emberi megélhetést biztosító fizetést kitermelni, akkor arra a munkahelyre nincs szükség, mert nem segít a jobb életstandard felé vezető úton.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 191
10 722
113
Ahol a darabszám az isten és a profit az ő prófétája, ott ne keresd az "életstandard" javulását!
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
Nem így van. Többszörösét vesszük ki, mint amit befizetünk.
Ráadásul célzott a támogatások nagy része, tehát nem lehet mást létrehozni belőle.

ha ez így lenne, annak gondolom valami nyoma is kellene hogy legyen. miket lehet létrehozni: bioökoturizmus és egészséges életmód propaganda. személyes tapasztalatból mondom, hogy ezek a pénzek igen nagy hányadban ellopják, aminek igen nagy hányada svájcban vagy valami guanófödte szigeten landol, a többi adó formájában az államadósság törlesztésére fordítódik. de én leszek az utolsó aki jelen szituban elégedetlenkedik a helyzetével.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Az origo szerint a horvátok csökkentik a Dráva vízszintjét. Mekkora tetvek...

Milyen jó is lenne, ha megépültek volna a tervezett horvát-magyar vízierőművek a Drávára? Most tározók választanának el minket és nekünk is lenne beleszólásunk a vízszint szabályozásába...
 

eevil

Active Member
2015. július 3.
240
70
28
Hogy ezen én miért nem csodálkozom?
https://kuruc.info/r/2/148722/
Tegnap néztem a királyi egyest és ott Spöttle beszélt erről. Ő egyből azt emelte ki, hogy szerinte egy hivatali apparátus (idegen titkosszolgálat) áll a madár mögött, mivel hét útlevél előteremtése nem olyan egyszerű feladat. Sajna a videót nem találtam meg róla, de kábé csak ennyi új volt a mondókájában.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 160
15 823
113
Az origo szerint a horvátok csökkentik a Dráva vízszintjét. Mekkora tetvek...

Azok.

Bele kéne ereszteni egy kisebb adaggdisznótrágyát/disznóhúgyot a folyóba.

Kulturális határzár.

Ja, és eladni az INA-t az oroszoknak.

Az Északi Áramlat II. után nagy elvi kifogás nem lehet az EU részéről.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 160
15 823
113
Nato drótból tényleg hiány lehet, Zákánynál már sima szögesdrótot húznak ki

Ez ügyben én iszonyúan sajnálom a helyi állatvilágot.

Más.

<b>Többszörösére is nőhet az Európába idén előrejelzett egymillió menedékkérő száma, ha megkezdődnek a családegyesítések. </b>

Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő szerint rendkívül későn ültek össze az EU vezetői, hogy megoldást találjanak a migrációs válságra.

https://kuruc.info/r/4/148808/
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
mno:
"Pénteken Bécsbe utazik Orbán Viktor miniszterelnök, aki külön-külön megbeszélést folytat Werner Faymann osztrák kancellárral, Reinhold Mitterlehner alkancellárral és Heinz-Christian Strachevel, az Osztrák Szabadságpárt elnökével. "
<del>Most ki nyal be kinek?</del> Ez érdekes lesz. :)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 160
15 823
113
mno:
"Pénteken Bécsbe utazik Orbán Viktor miniszterelnök, aki külön-külön megbeszélést folytat Werner Faymann osztrák kancellárral, Reinhold Mitterlehner alkancellárral és Heinz-Christian Strachevel, az Osztrák Szabadságpárt elnökével. "
<del>Most ki nyal be kinek?</del> Ez érdekes lesz. :)

Az.

Tegnap nem volt ekkora arc:

<b>Lázár: A migránskvótát Németország kényszeríti Európára</b>

<i>Országgyűlési vitát kezdeményez a kvótarendszerről a kormány, amely szeretné megismerni az ügyben a parlamenti pártok véleményét mielőtt határoz arról, hogy bíróságon támadja-e meg az uniós kvótadöntést – közölte Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján, Budapesten.

Szavai szerint a kvótarendszer tipikus példája a „morális imperializmusnak”, amelyet „Németország kényszerít rá Európára”.</i>

(...)<i>A magyar tapasztalat szerint a schengeni külső határ megvédhető, de ha Ausztria mást akar, akkor viselnie kell a következményeket</i>(...)

http://mandiner.hu/cikk/20150924_lazar_a_migranskvotat_nemetorszag_kenyszeriti_europara
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Ahol a darabszám az isten és a profit az ő prófétája, ott ne keresd az "életstandard" javulását!

3 és fél évig dolgoztam egy gyárban minőségellenőrként, másfél óra busszal meg ugyanennyivel vissza. Egy munkanapon így kb 16 órát töltöttem távol otthontól, annak ellenére, hogy a műszak 12 órás volt. De vállaltam, és dolgoztam, és vittem is valamire. Aztán megszűnt az a rész, ahol voltam (országosan cikkeztek erről, biztos van itt aki belefutott ebbe a hírbe). Engem szinte az utolsó percig a helyemen tartottak, mert kellettem oda ahol voltam, de ezzel elúszott a remény arra, hogy más egységek átvesznek, így repültem. Azóta egy kicsit ebből, egy kicsit abból élek (7 hónap Dániában, szóval Panoz szerint egyenlő vagyok Alival, a migránssal), de nincs az a pénz, hogy még egyszer visszamenjek a gyárba, vagy másikba. Vagyis van, de amit kiálltam azért, hogy jó helyre kerüljek, nem fogják megfizetni hogy még egyszer vállaljam. Ne is csodálkozzanak azon, ha munkaerő hiány van, mert ami a gyárakban megy, az nem fehér embernek való. És én inkább vállalok egy kicsivel többet a létbizonytalanságból, minthogy megint visszamenjek semmi pénzért (két évig 1-2-3 hónapos szerződéshosszabbítással tartottak bent, utána véglegesítettek, ezért írtam azt, amit). Érdekes, hogy sok sorstársam így van ezzel (akiket velem egyszerre számoltak le, már Londonban meg arrafelé élnek) és hallom bentről, hogy a melósoknak plusz pénzt ígérnek, ha sikerül beszervezniük valakit...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Akkor ugyanaz a helyzet mint az idegenforgalomban, mint a ... bárhol máshol az országban. Szar pénz, szar körülmények, kutyába vétel aztán rácsodálkozás, hogy nincs munkaerő.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
... Szar pénz, szar körülmények, kutyába vétel aztán rácsodálkozás, hogy nincs munkaerő.
Nem tudom mennyire volt tudatos a problémák felsorolása, de telitalálat.
Az a legszomorúbb, hogy a "kutyába vétel" megszüntetése nem kerülne semmibe. Az tényleg csak hozzáállás kérdése.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
- szakmai minimálbérek meghatározása egy 200%-os általános béremeléssel.
- a munkaerő-kölcsönzés mint olyan betiltása.
- kollektív szerződések kötelezővé tétele minden háromnál több munkavállalót foglalkoztató cégnél.
- a munkaügyi bírságok tételeinek tízszerezésre emelése és könyörtelen bevasalása, akárcsak egy munkavállaló érdekeit sértő eljárás (meg nem adott szabadság, nem biztosított munkafeltételek, stb.) esetén is.
- mindezért cserébe a munkavállalók számára a hatnapos munkahét bevezetése, hogy a növekvő kiadásaikat a termelékenységen behozhassák.
- és a dohányzás betiltása munkaidőben (a munkaidőben dohányzó munkaerő azonnali hatállyal elbocsátható)*

Egyszer volt alkalmam felmérni tucatnyi dolgozón, hogy mennyit dolgozott valójában egy nagy banknál és az jött ki, hogy a nyolcórás munkaidejükből átlag 1 órát töltöttek dohányzással.
 
Status
Not open for further replies.