[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Hogyan? Jobboldali fiatalok, huligánok és közmunkások nem tüntetnek ezekkel, akik meg kimennek, azok ellen egy paprikaspré felmutatása is elegendő. De talán az is, ha mondjuk az arra kóborló Demszki Gábor aktivizálódik és az események élére áll "kövessetek" felszólítással megrohanva valamit! Irreális, céltalan és politikailag meglehetősen szektás rendezvényt látunk. Gyakorlatilag a baloldal szélső fele szervezi a középsőnek abban a reményben, hogy a létezésbe vissza tud kapaszkodni.
Én is így látom. Gondolom abban reménykedtek, hogy legalább majd tele lesz velük a média, de vérciki lett az egész. Szvsz. a mostani kormánypártoknak fogalma sem volt hogyan szerezhetnének még több támogatót, ...hát ezt most megoldották helyettük. :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
twitter: Steiner @ Steiner1776 · 6 hours ago

Clearly there is no US & EU backed colorrevolution going on in Hungary right now....
B2q9X4jCAAEm8GD.jpg:large
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 041
18 722
113
<blockquote rel="zeal">Tartok tőle, hogy nem egy másik, de stabil rendszer kialakítása, hanem pont hogy a zavaros helyzet létrehozása a valódi cél...

Hogyan? Jobboldali fiatalok, huligánok és közmunkások nem tüntetnek ezekkel, akik meg kimennek, azok ellen egy paprikaspré felmutatása is elegendő. De talán az is, ha mondjuk az arra kóborló Demszki Gábor aktivizálódik és az események élére áll "kövessetek" felszólítással megrohanva valamit! Irreális, céltalan és politikailag meglehetősen szektás rendezvényt látunk. Gyakorlatilag a baloldal szélső fele szervezi a középsőnek abban a reményben, hogy a létezésbe vissza tud kapaszkodni. </blockquote>

Vagy arra játszanak a sorozatos utcára vonulással, hogy elszakad a cérna. Aztán jól elverik őket és akkor lehet a világba kiabálni, hogy itt nincs demokrácia és mindennek vége. Segítsen a nyugat.
Lehet tüntetni valami, vagy valakik ellen egy demokráciáéban és megértem ha valaki nem ennek a kormánynak a híve. Viszont pont ez a heterogén társaság kiabálja hogy takarodjon a miniszterelnök, miközben fogalmuk sincs mit is szeretnének igazán.
Illetve kit is látnának szívesen az ország élén.
Hatalmas verést kaptak 3-szor, nem bírják elviselni.
Elvileg a következő parlamenti választás, 2018-ban lesz.
A játékszabályokat illik betartani. :)
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
twitter: Steiner @ Steiner1776 · 6 hours ago

Clearly there is no US & EU backed colorrevolution going on in Hungary right now....
B2q9X4jCAAEm8GD.jpg:large

Kicsit zavaros az összkép:

CCCP-s póló és vörös sál
20141117kozfelhaborodas-napja-budapest-kossuth-ter13.JPG


Che Guevara zászló és
a "ИEM LESZÜИK GYДЯMДT" felirat sarló-kalapácsos zászlóval (khmm, nem tiltott jelkép, egyébként??) akár úgy is értelmezhető, hogy már "megtanultunk" oroszul, és már oroszul fenyegetjük a Nyugatot :DDDDDD
20141117kozfelhaborodas-napja20.JPG


A Nyugat helyében ettől a tüntetéstől nem lennék egészen Nyugoth :DDD
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Hát a "csegevarás" zászló eléggé stílszerű. Ő is egy idegen állam területén végzett felforgató tevékenységet.

Egy-két tény róla:

Che Guevara végletekig kommunista, Sztálin maradéktalan követője, erőszakos jellemű gyilkos és öntörvényű bűnöző is volt ! A kubai forradalom alatt szinte magától értetődő volt, már-már természetes, hogy gyilkolnia kellett, ám a forradalom győzelme után Che Guevara valóságos vérengzések vezénylője, és végrehajtója lett. Később pedig, amikor Castro Kuba egyik legnagyobb vezetőjévé az ország miniszterévé emelte, tulajdonképpen pontosan olyanná vált (vagy mindig is volt) mint ami ellen harcolt. Az elnyomás az önkény és az erőszak fenntartója, támogatója.
Az 1956-os „ellenforradalmat” elítélte.
Che volt a kubai munkatáborok szellemi atyja és gyakorlati megalapítója. Az első ilyen kényszermunkatábort Guanahacabibesben is ő hozta létre 1960-ban, ahová kezdetben a kommunista rendszerrel együttműködésre nem hajlandó vállalatvezetőket deportálták.
Ezt a kommunista "gerillaharcexportőrt" imádják ezek a birkák.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@honved szerintem is az szeretnék elszakadjon a cérna.
Most nézzem pont a híradot egy korrupció mentes Magyarország by Horvát András:D <3 egy volt NAV-os ( Adószedő ) :D :D Sok kis butus :D Nincs a földön olyan ország ahol korrupció mentes lenne, a korrupció az , amelyik üzletbe engem nem vesznek bele. :) Amint benne vagy ,csak üzlet.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Ez "civil" tüntetés volt - mondták. Szerintem összecsődítettek mindenkit, akik támadják a jelenlegi hatalmat. Volt itt szélsőbal, szélsőjobb, liberális meg háziasszony, levitézlett egykori politikus, indulatait levezetni akaró páciens. Szovjet zászló, EU-s zászló, amit akarsz. Talán magyar zászló is akadt.
Az ellenzék taktikája, hogy mindezt civilnek állítsa be, s így terhelje meg a hatalmat a civilekkel szembeni fellépés vádjával.
Csak a hülye veszi be, hogy a szálakat civilek mozgatják. Erre példa, hogy a múltkori szervező most háttérben maradt, miután kiderült pártkötődése.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.hir24.hu/belfold/2014/11/18/januar-2-an-tuntetnek-legkozelebb-netados-tuntetok/#sl

Itt az újabb tüntetés: Orbánéknak fel kellene ébredniük: az USA részéről Orbán számára nincs kegyelem. Jobb lenne új arcokat előtérbe tolni a FIDESZ részéről.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.atv.hu/belfold/20141118-goodfriend-szabad-magyarorszagot-tamogatunk
Egy újabb gyöngyszem: a XIX. századi Amerikával legitimálják a XXI. századi USA-t. Ez nagyon történelmietlen dolog.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Tulajdonképpen a NATO tagságunk egy dologtól véd(het) meg minket, remélhetően hosszú távon is.

Egy kiadós demokrácia importtól.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
http://www.hir24.hu/belfold/2014/11/18/januar-2-an-tuntetnek-legkozelebb-netados-tuntetok/#sl

Itt az újabb tüntetés: Orbánéknak fel kellene ébredniük: az USA részéről Orbán számára nincs kegyelem. Jobb lenne új arcokat előtérbe tolni a FIDESZ részéről.

Ezzel csak a probléma, hogy nem lesz netadó. Amúgy meg bárkit tolnának előtérbe, azt is szétszednék, elárasztanák hazugságokkal az egész médiát. Az a probléma, hogy kikaptak többször is és nem tudják megemészteni.
 
T

torsen

Guest
< Az a probléma, hogy kikaptak többször is és nem tudják megemészteni.

Szerintem nem ez a probléma, hanem a győztesek arroganciája az igazi probléma.

A külpolitika egy másik kérdés, de amit a belpolitikában csinálnak, az elég furcsa. Például oké, hogy győztek (ezt történt 1998-ban is), adott feltételek mellett, de miért nem adják meg a lehetőségét az ellenfélnek, hogy <i>azonos</i> feltételek mellett legyőzze őket? (Tudom, nem győzött volna az ellenzék úgy sem, de féltek a 2002-es helyzettől) Miért kell úgy módosítani a szabályokat a hatalomból, erőből, hogy csökkentjük az ellenfél esélyeit? Nekem ez például nem tűnik becsületesnek, sőt, kicsinyes pitiánerségnek és görcsös hatalomvágynaktartom. Persze nem ez az egyetlen dolog.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 912
113
http://www.hir24.hu/belfold/2014/11/18/januar-2-an-tuntetnek-legkozelebb-netados-tuntetok/#sl

Itt az újabb tüntetés: Orbánéknak fel kellene ébredniük: az USA részéről Orbán számára nincs kegyelem. Jobb lenne új arcokat előtérbe tolni a FIDESZ részéről.
Annyira tüntetnek minden ellen hogy mire január lesz már az internet adó eltörlése ellen fognak kimenni az utcára.:)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
"de miért nem adják meg a lehetőségét az ellenfélnek, hogy azonos feltételek mellett legyőzze őket? (Tudom, nem győzött volna az ellenzék úgy sem, de féltek a 2002-es helyzettől) Miért kell úgy módosítani a szabályokat a hatalomból, erőből, hogy csökkentjük az ellenfél esélyeit? "

A parlament kisebb létszáma értelemszerűen magával hozza a választókerületek módosulását és a választási rendszer megváltoztatását.
Egyébként mindenkinek maga felé hajlik a keze, politikai oldaltól függetlenül, ez a világon mindenhol így van. Senki sem olyan balga, hogy jaja, milyen fair vagyok, hát még előnyöket is adok annak a szerencsétlen ellenzéknek. Ilyen esetről a modern kori poltikatudomány nem igazán tud beszámolni.
És mivel nálunk a gyűlölet zsigeri, így nem is tudnám elképzelni ezt egyik oldalról sem.
 
T

torsen

Guest
Előny nem kell, csak a régi játékszabályok... De a kulcsszavak között ott van az is, amit írtál: gyülölet. Pedig a politika nem gyűlöletjátszma, hiszen nekik nem egymást kellene nézni, utálni, hanem választói akaratot érvényesíteni... Helyette marad a SAJÁT akaratuk+
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Előny nem kell, csak a régi játékszabályok... De a kulcsszavak között ott van az is, amit írtál: gyülölet. Pedig a politika nem gyűlöletjátszma, hiszen nekik nem egymást kellene nézni, utálni, hanem választói akaratot érvényesíteni... Helyette marad a SAJÁT akaratuk+

Pars/partis (femininum) = (latin) Rész, darab.

Nem kell minden polgár érdekét ugyanolyan szinten képviselnie egyetlen pártnak sem. Leginkább a saját választóinak megígért programmal kell foglalkozniuk és nem az ellenzék vélt vagy valós sérelmével. Törődj bele, ez bizony demokrácia.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 041
18 722
113
Az egyenlő esélyekről jut eszembe a 2006-os miniszterelnöki vita.
Emlékeztek Fletó hazugságaira és vádjaira ?
Nem csodálom hogy sok játékszabály át lett írva.
 
T

torsen

Guest
Nem kell minden polgár érdekét ugyanolyan szinten képviselnie egyetlen pártnak sem. Leginkább a saját választóinak megígért programmal kell foglalkozniuk és nem az ellenzék vélt vagy valós sérelmével. Törődj bele, ez bizony demokrácia.

Persze, de félreértettél! Nem azt mondtam, hogy minden választót képviseljen egy párt, de legalább a rá szavazóknak egy részét, ne csak az önös érdekeit. És itt nem teszek különbséget a pártok között, amire legjobb példa szerintem a végtörlesztés volt. Megvolt az összekacsintás, megvolt a végtörlesztés. Csak éppen az nem tudott végtörleszteni, akinek a létezése múlt rajta és nem a még nagyobb jóléte. Ezért egyetértek azzal a véleménnyel, hogy az egész "elitet" el kellene tiltani a politikától, de ezt nem szavazná meg senki. Szerintem úgy 2000-ig egy kicsit visszafogottan loptak az elvtársak/polgárok, utána szabadultak el az indulatok, és utána jött a "semmi nem elég sok" érzése az elitnek. Szerintem most ezért vannak az utcán az emberek, én is kimentem, és engem nem a "háttérhatalom" meg CIA meg "idegen érdekek" vittek ki, hanem igenis a saját,jól felfogott érdekem. Talán nem hiszed el, de nem vagyok EU, USA, CIA, FBI, Moszad stb. ügynök, hanem egy egyszerű többdiplomás gépészmérnök, aki felháborodik azon, hogy életükben soha nem dolgozó legények így osztják az észt, és szedik be a pénz(ünke)t. És ez még idáig sem lenne nagy gond (lsd. Svédország), ha abból a közt gyarapítanák. Hogy a témánál maradjak, pl. a honvédséget.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
torsen
"...végtörlesztés..."? Egy rossz hitelkonstrukción javítottak az emberek érdekében több lépésben is, de kifizetni nem fogják a fennmaradó hiteleket helyettük. Csodát ne várj! Viszont többet nem merek ebben a topicban írni erről. Inkább haragudjon meg rám a CIA mint Grgly. :)
 
Status
Not open for further replies.