[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Az a nyelv ugye az arab, + allah akbar?

Ha felsőfokú végzettséged van (értelemszerűen nem szociológusként), akkor kifejezetten ajánlott arabul tanulnod, ugyanis az elmúlt évtizedekben az öböl mentén hatalmas metropoliszok nőttek ki a földből olyan gazdaságok jelképeként, amely csak bevándorlással tudnak kvalifikált szakembergárdához jutni. Ha el tudod viselni, hogy néha ki kell lépned a légkondin kívüli világba, ahol napon ötven-hatvan, árnyékban negyven-ötven, hajnalban pedig kellemesen hűvös harminc fok van, akkor az emirátusok várnak rád kiemelt bérezéssel.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ezt a hülyeséget honnan veszed? Néhány nagy cég jópofizott, de mindenki tudja, hogy a migránsok alkalmatlanok munkára.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
<blockquote rel="plushun">Azért ezzel vitatkoznék. A nyelvtudásod kint nem előny hanem egy alapvetően elvárt követelmény. Attól, hogy beszélsz németül, angolul, franciául, spanyolul stb, még nem leszel több az adott ország állampolgáránál.

Nem, nem leszel több, de ez a belépő egy olyan munkaerőpiacra, ahol viszonylag tisztességesen megfizetnek minden munkát.
</blockquote>

Ezt nem is vitatom, de önmagában a nyelvtudás kevés. Mondjuk én hiába beszélek perfekt németül (van felsőfokú nyelvvizsgám) a jogi végzettségemmel szart sem érek külföldön. Max elmehetek mosogató fiúnak vagy pizzafutárnak.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
http://www.vg.hu/gazdasag/orban-bejelenthetnek-egy-titkos-megallapodast-berlinben-461883
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Keleti nyitás
http://www.origo.hu/gazdasag/20151130-iran-teheran-atomprogram-magyarorszag-orban-viktor.html
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
http://polgarportal.hu/kuzdo-ter/magyarorszag/8528-az-ev-emberenek-valasztottak-orban-viktort
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="blogen"><blockquote rel="plushun">Azért ezzel vitatkoznék. A nyelvtudásod kint nem előny hanem egy alapvetően elvárt követelmény. Attól, hogy beszélsz németül, angolul, franciául, spanyolul stb, még nem leszel több az adott ország állampolgáránál.

Nem, nem leszel több, de ez a belépő egy olyan munkaerőpiacra, ahol viszonylag tisztességesen megfizetnek minden munkát.
</blockquote>

Ezt nem is vitatom, de önmagában a nyelvtudás kevés. Mondjuk én hiába beszélek perfekt németül (van felsőfokú nyelvvizsgám) a jogi végzettségemmel szart sem érek külföldön. Max elmehetek mosogató fiúnak vagy pizzafutárnak. </blockquote>

Hát ezzel én is így vagyok :))))

Van egy orvos haverom, akinek az öccse Angliában belgyógyász - lenne - ha engednék. A szakvizsgáját akarná letenni, (az egyetemet itthon végezte) hogy ott lehessen dokesz, de adminisztratív eszközökkel folyamatosan akadályozák.
Furcsa amit mondott: rühellik a kelet-európaiakat, és inkább az indiai és paki orvosjelölteket preferálják... Hát b+ ...
Mondjuk így is többet keres mint bárhol itt Mo-n, de a szakmai előmenetel ügyében meg van rekesztve.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
<blockquote rel="plushun">Mikor eljutottam addig a részig, hogy mennyit szeretnének keresni az első munkahelyükön a röhögéstől majdnem kiestem a székből amin ülök :) Szar lesz majd amikor jön az élettől a pofonláda az egyetem meg a főiskola elvégzése után.

Miért jönne? Ennyit fognak keresni Ausztriában, Németországban vagy akár Nagy Britanniában.</blockquote>

Vagy marad és eltartja a szülő, meg oszt cuccot.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
<blockquote rel="gergo55">Az a nyelv ugye az arab, + allah akbar?

Ha felsőfokú végzettséged van (értelemszerűen nem szociológusként), akkor kifejezetten ajánlott arabul tanulnod, ugyanis az elmúlt évtizedekben az öböl mentén hatalmas metropoliszok nőttek ki a földből olyan gazdaságok jelképeként, amely csak bevándorlással tudnak kvalifikált szakembergárdához jutni. Ha el tudod viselni, hogy néha ki kell lépned a légkondin kívüli világba, ahol napon ötven-hatvan, árnyékban negyven-ötven, hajnalban pedig kellemesen hűvös harminc fok van, akkor az emirátusok várnak rád kiemelt bérezéssel.</blockquote>

Blogen, gondolom te már kint dolgozol, és már végigmelóztad a fél világot. Itt is megkeres közel ennyit nem egy ember ha akar és tud is dolgozni , diploma nélkül ,egy jó szakmával.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="blogen"><blockquote rel="plushun">Azért ezzel vitatkoznék. A nyelvtudásod kint nem előny hanem egy alapvetően elvárt követelmény. Attól, hogy beszélsz németül, angolul, franciául, spanyolul stb, még nem leszel több az adott ország állampolgáránál.

Nem, nem leszel több, de ez a belépő egy olyan munkaerőpiacra, ahol viszonylag tisztességesen megfizetnek minden munkát.
</blockquote>

Ezt nem is vitatom, de önmagában a nyelvtudás kevés. Mondjuk én hiába beszélek perfekt németül (van felsőfokú nyelvvizsgám) a jogi végzettségemmel szart sem érek külföldön. Max elmehetek mosogató fiúnak vagy pizzafutárnak. </blockquote>

Hát ezzel én is így vagyok :))))

Van egy orvos haverom, akinek az öccse Angliában belgyógyász - lenne - ha engednék. A szakvizsgáját akarná letenni, (az egyetemet itthon végezte) hogy ott lehessen dokesz, de adminisztratív eszközökkel folyamatosan akadályozák.
Furcsa amit mondott: rühellik a kelet-európaiakat, és inkább az indiai és paki orvosjelölteket preferálják... Hát b+ ...
Mondjuk így is többet keres mint bárhol itt Mo-n, de a szakmai előmenetel ügyében meg van rekesztve.</blockquote>

Tudod pont a belgyógyászokat nem féltem itthon pl . Szóba se nagyon állnak veled ha nem perkálsz le nekik tíz vagy százezreket. Simán elrakják még akkor is ha tudja nincs esélyed. Vagy várhatsz hónapokat mire minden kivizsgáláson végigérsz és közben döglesz meg... Plusz ott a maszek rendelése ahonnét behozza a privát pacienseit a kórházba rendelési idejében, eléd.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="blogen"><blockquote rel="gergo55">Az a nyelv ugye az arab, + allah akbar?

Ha felsőfokú végzettséged van (értelemszerűen nem szociológusként), akkor kifejezetten ajánlott arabul tanulnod, ugyanis az elmúlt évtizedekben az öböl mentén hatalmas metropoliszok nőttek ki a földből olyan gazdaságok jelképeként, amely csak bevándorlással tudnak kvalifikált szakembergárdához jutni. Ha el tudod viselni, hogy néha ki kell lépned a légkondin kívüli világba, ahol napon ötven-hatvan, árnyékban negyven-ötven, hajnalban pedig kellemesen hűvös harminc fok van, akkor az emirátusok várnak rád kiemelt bérezéssel.</blockquote>

Blogen, gondolom te már kint dolgozol, és már végigmelóztad a fél világot. Itt is megkeres közel ennyit nem egy ember ha akar és tud is dolgozni , diploma nélkül ,egy jó szakmával. </blockquote>

Az ismerőseim közül egy hímnemű személyi edző munkálkodik Dubaiban, nulla diplomával. Edzi a háremet :)
Jól keres az tény.
Ja, és az USA-ból ment oda, mert az asztalterítősöknél többet tejelnek :))
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="antigonosz">Nem tudja valaki mi történt? Kitört a 3-ik vh,vagy valami gyakorlat van megint? 5 perce repült át a fejem felett 4 AH-64(?) vagy valami hasonló (mindig a nap és köztem repülnek) Köszeg-Pápa vonalon befelé az országba. Kb 300m magasan.

Romániába telepítik a technikát Németországból, lehet azzal fugg ossze....</blockquote>

Valószínű, a szolnoki vasútvonalon is ment a napokban leponyvázott cucc Mordor felé.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nálunk simán megkeresnék akár friss diplomával is. Folyamatosan kellene 5-6 ember. Nem tudunk annyit felvenni amennyi kellene.
Az a baj, hogy ezek eljönnek interjúra a telehazudott CVjükkel, aztan amikor kiderül, hogy egy angol vagy amerikai managerrel kell videokonferencián interjúzni elfogy az angol nyelvtudás. Vagy ha jól beszél angolul, kiderül, hogy okostelefonnál bonyolultabb számítógépett még nem látott. Így aztán páros lábbal kerül kirúgásra.
Hihetetlenül szar itthon a munkaerő helyzet. :(
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Nálunk simán megkeresnék akár friss diplomával is. Folyamatosan kellene 5-6 ember. Nem tudunk annyit felvenni amennyi kellene.
Az a baj, hogy ezek eljönnek interjúra a telehazudott CVjükkel, aztan amikor kiderül, hogy egy angol vagy amerikai managerrel kell videokonferencián interjúzni elfogy az angol nyelvtudás. Vagy ha jól beszél angolul, kiderül, hogy okostelefonnál bonyolultabb számítógépett még nem látott. Így aztán páros lábbal kerül kirúgásra.
Hihetetlenül szar itthon a munkaerő helyzet. :(
Nem értem!
Itthon: Magyarországon miért kötelező nyelv az angol? ( mellesleg: felsőfokú informatikai végzettségem van!) Ha, valamelyik külföldi cég itt akar "meggazdagodni", akkor tanuljon meg magyarul! Miért kell nekünk a kishitüséget gyakorolni?
Mielőtt tücsköt, bogarat szórnátok rám, dolgoztam oroszhonban,a taljánoknál, a franciáknál. Mindenhol az angol volt az alap. De! Mivel igényelték a munkánkat, biztos, ami biztos volt magyar tolmács is!
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
A belgyógyászos sztorihoz: Egy ismerősöm nem rég lett belgyógyász... hát havi 130 a max + 24 órás ügyeleteket is kötelezően vállalnia kell és ez a 130 nagyon-nagyon-nagyon max.

A nyelvtudásról meg annyit, hogy itt az angol mindig a német mögé fog szorulni, szakmai szinten is, mert oké, hogy angolul kicsit komolyabb elbeszélgetünk szinte bárkivel, ezt leginkább erre használják, a németet pedig dolgozni, munkára a kettő ég és föld. Én most kezdtem tanulni az angolt, de... szerintem fokozatosan kezd leértékelődni. Egyre több emberrel találkozom, akik az angol mellett más nyelveket is beszélnek és azokat részesítik előnyben. A "nem sokan beszélik ezt a nyelvet" alapon és még nagyon igazuk is van.

De amúgy a CNC-sek is rengeteget keresnek. Nekem pl tűzoltó-, és mentős tapasztalatok is szerepelnek az önéletrajzomban, hát sokszor elég jó pontnak tűnnek.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="akagi">
Nem értem!
Itthon: Magyarországon miért kötelező nyelv az angol?...
Mert amerikai céget supportálunk. Minden kolléga angol/amerikai.
</blockquote>
Akkor tanuljanak meg magyarul!
De, szerintem találnának elég magyarul tudó amerikait is. Pl.: a rokonságban van egy amerikai kiképző tiszt, aki még tud magyarul, pedig kinnt született. Irodalmi magyart beszéli, mert az apja megtanította! A Vajnai félék meg mehetnek e levesbe...!
 
T

Törölt tag 008

Guest
Akkor tanuljanak meg magyarul!
Nem fognak. Inkabb a lengyelekhez vagy a szlovakokhoz, csehekhez viszik a kozpontot.
Majd ha eljon a Magyar Kozmikus Birodalom ideje es a magyar vallalatoknak kell kulfoldi eroforras, mert a magyar vallalat fog 300 000 alkalmazottat foglalkoztatni, akkor mi mondjuk meg az amcsiknak, hogy tanuljon meg magyarul, ha nalunk akar dolgozni. Addig a f@sz masik oldalan vagyunk. :(
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Ebben egyértelműen Fennek úrnak tudok igazat adni. Amit akagi ír, azzal morálisan csak egyetérteni tudok, de a realitás mégsem ez.
 
Status
Not open for further replies.