[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="akagi">
Akkor tanuljanak meg magyarul!
Nem fognak. Inkabb a lengyelekhez vagy a szlovakokhoz, csehekhez viszik a kozpontot.
Majd ha eljon a Magyar Kozmikus Birodalom ideje es a magyar vallalatoknak kell kulfoldi eroforras, mert a magyar vallalat fog 300 000 alkalmazottat foglalkoztatni, akkor mi mondjuk meg az amcsiknak, hogy tanuljon meg magyarul, ha nalunk akar dolgozni. Addig a f@sz masik oldalan vagyunk. :(
</blockquote>
Kötözködöm!
A T-Com "góréja" kénytelen volt megtanulni magyarul, mivel a német hírközlés felügyelete itt van Budapesten! Nevet írhatnák, de...
Bocsika!
 
T

Törölt tag 008

Guest
És van még ilyen példád? :)
Mert én tudok kapásból olyan 10 multit sorolni, ahol nem beszélnek magyarul, de az alkalmazottak mind angolul. :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
A belgyógyászos sztorihoz: Egy ismerősöm nem rég lett belgyógyász... hát havi 130 a max + 24 órás ügyeleteket is kötelezően vállalnia kell és ez a 130 nagyon-nagyon-nagyon max.

A nyelvtudásról meg annyit, hogy itt az angol mindig a német mögé fog szorulni, szakmai szinten is, mert oké, hogy angolul kicsit komolyabb elbeszélgetünk szinte bárkivel, ezt leginkább erre használják, a németet pedig dolgozni, munkára a kettő ég és föld. Én most kezdtem tanulni az angolt, de... szerintem fokozatosan kezd leértékelődni. Egyre több emberrel találkozom, akik az angol mellett más nyelveket is beszélnek és azokat részesítik előnyben. A "nem sokan beszélik ezt a nyelvet" alapon és még nagyon igazuk is van.

De amúgy a CNC-sek is rengeteget keresnek. Nekem pl tűzoltó-, és mentős tapasztalatok is szerepelnek az önéletrajzomban, hát sokszor elég jó pontnak tűnnek.

A szerb-horvátnak lenne talán értelme. Sajnos öreganyám nem tanított meg rá. Emlékszem a szlovákot elég jól megértette vele. A fél Balkán azt beszéli, meg az oroszhoz is hasonló, amit az ukránok is beszélnek. Szóval egy némettel meg szvsz egy szerb-horváttal egyedül bocskoroséknál nem mennék sokra,de ott meg csakazért is magyarul beszélnék ha netán egyszer arrafelé indulnék. Amúgy osztrákban meg németben is rengeteg, egykori Jugoszláv utódállamból bevándorolt dolgozik, gondolom szintén a melós kategóriában mint mi.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
Nálunk az előző igazgató(angol) és a mostani (német) is megtanult magyarul. A német 1 év alatt gyakorlatilag nagyon jól. Hogy miért azt nem tudom. Kb 800 fős cég.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
És van még ilyen példád? :)
Mert én tudok kapásból olyan 10 multit sorolni, ahol nem beszélnek magyarul, de az alkalmazottak mind angolul. :)
Szépszemű! Kötözködöm!
Szentgotthárd? Győr? Esztergom?
Mindegyiknek a főnöke jól beszél magyarul!
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Nálunk az előző igazgató(angol) és a mostani (német) is megtanult magyarul. A német 1 év alatt gyakorlatilag nagyon jól. Hogy miért azt nem tudom. Kb 800 fős cég.

Hát hogy megértse mit mondanak egymásnak. Kényszerből, de tanulják, legalább szövegértés színtjén.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
A nyelvtudásról meg annyit, hogy itt az angol mindig a német mögé fog szorulni, szakmai szinten is, mert oké, hogy angolul kicsit komolyabb elbeszélgetünk szinte bárkivel, ezt leginkább erre használják, a németet pedig dolgozni, munkára a kettő ég és föld. Én most kezdtem tanulni az angolt, de... szerintem fokozatosan kezd leértékelődni. Egyre több emberrel találkozom, akik az angol mellett más nyelveket is beszélnek és azokat részesítik előnyben. A "nem sokan beszélik ezt a nyelvet" alapon és még nagyon igazuk is van.

Szakmája válogatja, pl. fém- faipar német, IT angol.

Nekem pl tűzoltó-, és mentős tapasztalatok is szerepelnek az önéletrajzomban, hát sokszor elég jó pontnak tűnnek.

Közösséghez való hozzáállás alapján pozitív elővélemény automatikusan.
 

lui7889

Well-Known Member
2012. január 27.
243
272
63
Napi bicskanyitogató: Magyarellenesség- Vádat emeltek az oláhok a Kárpátia együttes ellen
Romániában “idegengyűlölő propaganda” miatt vádat emeltek a magyarországi Kárpátia együttes énekese, Petrás János László ellen – közölte szerdán a honlapján a romániai legfőbb ügyészség.
A közlemény szerint az “ultranacionalista és románellenes repertoárjáról ismert” Kárpátia rockegyüttes 2014. június 6-i csíkszeredai koncertjén Petrás János László mind az előadott dalok szövegével, mind pedig a közönséggel folytatott párbeszéd által felingerelte a hallgatóságot, “hozzájárult a románellenes érzelmeik gerjesztéséhez és felerősítéséhez, és a románok elleni intoleranciára és fizikai erőszakra uszított”.
A közlemény szerint a koncerten elhangzott dalok által a vádlott harcra hívta a magyarokat a Magyarországtól elcsatolt területek visszaszerzésére a Krím-félszigeten érvényesített orosz modell alapján. Ugyanakkor fegyveres harcra szólított, hevesen vitatta a trianoni békeszerződés előírásait, elnyomóknak és bocskorosoknak minősítette a románokat.
A közlemény szerint a Kárpátia énekese a fasiszta, rasszista vagy idegengyűlölő szervezetek és szimbólumok tilalmáról, valamint a béke és emberiesség elleni bűntettek elkövetői kultuszának a tilalmáról szóló 2002-es sürgősségi kormányrendelet előírásait sértette meg.
Ugyanaz a közlemény számolt be arról is hogy vádat emeltek Cs. B. csíkszeredai férfi ellen is, aki 2014 júniusában Nagy-Magyarország térképét ábrázoló feliratos pólókat árult. Az ügyészség álláspontja szerint a pólók feliratai (mint például: “Jobbik magyarországért mozgalom”, “A magyar föld nem eladó!”, “Igazságot Magyarországnak!”, “Nem adjuk fel soha!”, “Adjátok vissza a helyeimet!”) a térképpel együtt idegengyűlöletre, Románia határainak az átrajzolására uszít, és sérti a román alkotmány első cikkelyét, mely szerint Románia egységes és oszthatatlan nemzetállam.
Mindkét per a csíkszeredai bíróságon kezdődik, Gazda Árpád Kolozsvárról.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Nyáron ott voltam a XI. EMI-n, ahol akkor is fellépett a Kárpátia. Komolyan mondom, semmi konkrét veszélyt nem jelentett a koncertjük (amúgy jó volt, de nagyon) a román államiságra, mert az egésznek amolyan sírva-vigad-a magyar hangulata volt. Bukurestiben meg jobban tennék, ha megadnák végre az autonómiát Székelyföldnek és akkor nem a petárda-terrorista székelyekkel lenne tele a médiájuk.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Valaki puszta törődésből kirakhatna egy G.R.U. zászlót valamelyik fontosabb helyükre, az oroszoktól jobban félnek mint tőlünk :D
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Közröhej, de valahogy nem akarok nevetni:

http://erdely.atlatszo.hu/2015/12/03/petardat-a-kukaba-mivel-vadoljak-a-szekely-terroristat/

Ezek a majmok addig fogják kiabálni a farkast, amíg egyszer egy egész falka jelenik majd meg, de akkor hál az égnek késő lesz nekik bármit is csinálni!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Ezt az előadást mindenkinek nagyon ajánlom, Spötle, Földi a lényeg benne, a többi vendég nemigazán, letöltöttem mp3-ba és kocsiban menet közben hallgattam, úgyis a szöveg a fontos.
https://www.youtube.com/watch?v=yxq2TCOYJcA
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 832
113
<blockquote rel="jurgenbauer">Jáj! :D

http://index.hu/gazdasag/2015/12/01/alomvilagban_elnek_a_tinik/

Mikor eljutottam addig a részig, hogy mennyit szeretnének keresni az első munkahelyükön a röhögéstől majdnem kiestem a székből amin ülök :) Szar lesz majd amikor jön az élettől a pofonláda az egyetem meg a főiskola elvégzése után.</blockquote>


Lehet kárörvendeni rajtuk, de az van, hogy ha nem adod meg nekik az egyébként egyáltalán nem eltúlzott fizetést (nettó 235-ről van szó) akkor szépen elmennek külföldre, ott megkapják, itthon meg maradnak a cigók meg a nyuggerek.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 832
113
Nem azt mondta a lézerjanó, hogy Dublin alapján nem fogadunk vissza senkit?

http://index.hu/kulfold/2015/12/05/menekultvalsag_belgium_visszatoloncolas_magyarorszag/
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 832
113
<blockquote rel="jurgenbauer">Jáj! :D

http://index.hu/gazdasag/2015/12/01/alomvilagban_elnek_a_tinik/

Mikor eljutottam addig a részig, hogy mennyit szeretnének keresni az első munkahelyükön a röhögéstől majdnem kiestem a székből amin ülök :) Szar lesz majd amikor jön az élettől a pofonláda az egyetem meg a főiskola elvégzése után.</blockquote>


Lehet kárörvendeni rajtuk, de az van, hogy ha nem adod meg nekik az egyébként egyáltalán nem eltúlzott fizetést (nettó 235-
Nálunk simán megkeresnék akár friss diplomával is. Folyamatosan kellene 5-6 ember. Nem tudunk annyit felvenni amennyi kellene.
Az a baj, hogy ezek eljönnek interjúra a telehazudott CVjükkel, aztan amikor kiderül, hogy egy angol vagy amerikai managerrel kell videokonferencián interjúzni elfogy az angol nyelvtudás. Vagy ha jól beszél angolul, kiderül, hogy okostelefonnál bonyolultabb számítógépett még nem látott. Így aztán páros lábbal kerül kirúgásra.
Hihetetlenül szar itthon a munkaerő helyzet. :(

Ebben bőven benne vannak az irreális munkáltatói elvárások is.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 832
113
Ezt az előadást mindenkinek nagyon ajánlom, Spötle, Földi a lényeg benne, a többi vendég nemigazán, letöltöttem mp3-ba és kocsiban menet közben hallgattam, úgyis a szöveg a fontos.
https://www.youtube.com/watch?v=yxq2TCOYJcA


Már korábban láttam, tényleg nagyon jó.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 723
113
A bértárgyalások aktuális állása:
Szakszerv: minimálbér 9% , szakmunkás 13%
Munkaadók: 3%
Kormány 5,5%

tavaly 3.4% lett az emelés, ha nincs megállapodás a kormány dönt, ha van akkor is. /Kossuth rádió/

A Gdp/bér olló tovább nyílik... gödörből töltjük a hegyet.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Nálunk simán megkeresnék akár friss diplomával is. Folyamatosan kellene 5-6 ember. Nem tudunk annyit felvenni amennyi kellene.
Az a baj, hogy ezek eljönnek interjúra a telehazudott CVjükkel, aztan amikor kiderül, hogy egy angol vagy amerikai managerrel kell videokonferencián interjúzni elfogy az angol nyelvtudás. Vagy ha jól beszél angolul, kiderül, hogy okostelefonnál bonyolultabb számítógépett még nem látott. Így aztán páros lábbal kerül kirúgásra.
Hihetetlenül szar itthon a munkaerő helyzet. :(

Ja, ha valakinek a szaktudással rendelkező munkaerő azért nem kell, mert nem trécsel a managerrel anyanyelvi szinten, az magára vessen! A jelölt a feladatot meg tudná oldani, csak a manager hasába nem dumál lyukat. Tehát páros lábbal ki van rúgva. Közben meg panaszkodunk, hogy milyen szar itthon a munkaerő helyzet és hiányzik 5-6 ember?

De ha itt olyan borzasztó, akkor az az angol, vagy amerikai manager miért nem keres embert usákiában, vagy az ángilusoknál? Ja, hogy azért, mert még mindig messze jobb neki a magyar munkaerő ár/érték arányban, mint az ottani?

Kérdezném, hogy ha a szép reményű egyed nem szpíking angol (vagy német, vagy egyéb), akkor az vajon ki fog menni és kint hatalmas fizetést fog kapni? Ha meg valaki tökéletesen nyomja az amerikai szlenget is, de a szakmát még távolról sem ugatja az is mihez kezd kint? Kimehet, mert nyelvtudása van hozzá, de nem agyonfizetett szakembernek, hanem mosogatni.

Magyarországon nem olyan eszméletlen nagy a munkanélküliség, sőt sok területen munkaerő hiány van. Akinek van némi képzettsége/tudása/gyakorlata és akar, az általában talál munkahelyet. A külföldre kicsámborgók egy része azt állítja, hogy itthon nem talált semmit, nincs semmilyen lehetőség. Na róluk lehet tudni, hogy inkább csak vágyaik, meg elvárásaik vannak, amik nem állnak arányban a tudásukkal/szorgalmukkal. Kimennek és nagyrészt vissza is jönnek mert kint sincs kolbászból a kerítés és alja munkát végezni egy idegen országban közel sem olyan nagy buli. Csak persze ők nem reklámozzák nagy hangon, hogy a külföldi munkavállalási kalandjuk nem jött össze. Sajnos több ilyen fiatalt ismerek.

A kint munkát vállalók más része valóban használható tudást/gyakorlatot visz ki és jól is dolgozik. Itthon is lenne helye, de kint többet lehet keresni. Ez igaz. De azt már kevésbé szeretik hozzá tenni, hogy magasabbak is a megélhetési költségek. Hogy egy idegen környezetben, a család, barátok segítsége és társasága nélkül azért sokaknak nem ez a boldogság netovábbja. Van akinek ez nem gond. Beilleszkedik. Akár kint is marad. De nagyon sokan elfelejtik, hogy hány próbálkozásra jut egy mesébe illő sikertörténet. Mekkora azok aránya, akik vagy kint megtalálták a boldogságot, vagy legalább kibírták és úgy jönnek haza, hogy megszedték magukat?

Az pedig, hogy középiskolások, akiknek nem hogy gyakorlata, szaktudása, de még csak egy tucattermék diplomája, vagy egy nyamvadt érettségije sincs. Még semmit nem tettek le az asztalra. Még magukról sem tudnak gondoskodni. A nyelveket is általában még csak tanulják. Kezdésként a külföld sem jöhet nekik szóba. Szóval ők az átlagfizetés 1,5-szeresét és az átlagos kezdő fizetés 2-2,5-szerest tartják minimálisan elfogadhatónak, örülni meg csak az átlagos kezdő fizetés 3-4-szeresének örülnének. 80 %-uk pedig vezető szeretne lenni. Csak szorgalmasan, keményen dolgozni ne kelljen! Hát ez bizony álomvilág. Amikor majd itthon szembesülnek a valósággal, akkor lehet tovább romantikázni külföldről, de ott sem az álmaik fogják őket várni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 773
113
laiki

Nagyon egyet értek azzal ami leírsz.

Viszont azon azért senki se csodálkozzon, hogy a mai fiatalok nem 100 ezret akarnak keresni... Most komolyan, ki az aki csak ilyen fizetésre vágyik?
Reális "álom" egy 160-200 ezres nettó fizu, ennyit illene Magyarországon keresni.
Az más kérdés, hogy a munkaadók nagy része sz@rrágó, aztán meg sipákol a TV-ben, hogy elfogytak a rabszolgák, "jajh, állambácsi segíts!" De persze több pénzt egyik sem adna...
 
Status
Not open for further replies.