[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Azt nem értettem sosem, hogy emberek miért örülnek más emberek teljesítményének, mintha a sajátjuk lenne? Az ennyi magyar nobel díjas vagy annyi aranyérmes van dolog sosem hozott lázba, de mintha a tömegemberek ennek örülnének. El tudjátok magyarázni, hogy mi tetszik nekik ebben?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Szűkebb családi ismerősi körben megértem. Büszke nem leszek más teljesítményétől, de örülök, hogy neki van mire büszkének lennie. Annak örülök, hogy egy nekem fontos ember sikeres és öröm éri. De egy idegen esetében?

Mondjuk a pesti manchester united szurkolók az, amit végképp nem értek...
 

eevil

Active Member
2015. július 3.
240
70
28
Azt nem értettem sosem, hogy emberek miért örülnek más emberek teljesítményének, mintha a sajátjuk lenne?
Ahogy a családod is, egy nép is közösségnek tekinthető. Az összetartozás tudata persze lazább, mivel - ahogy írod -, voltaképpen idegenek vagyunk, de a lényeg ugyanaz:
Az ember közösségi lény, tartoznia kell valahova. Család, baráti kör, iskola/munkahely, település, nemzet, stb.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Csak miért nem a barátaival megy el a legtöbb ember amatőr focibajnokságra más amatőrök ellen, hanem inkább megy a kocsmába ManU szurkolni, és őrjöng, hogy igeeeen, nyertüüüünk!!! (Ahol a szenegáli meg hottentotta meg mindenféle tehetségekből összeválogatott "angol" csapat győzött, de sajátként éli meg). Vagy hogy azok az emberek akik mindig a sültgalambot várják, és csak mások tollával ékeskednek (de bezzeg az aranycsapat, a Darnyi Tamás, satöbbi). Nem tudom, hogy pesten pl. Angyalföld lerobbantabb részeiben éltál-e? Én egy évet igen, és a proletariátusból, illetve annak mai formájává tovább silányodott fajtából egy életre elegem van, és rájuk kiemelten jellemző ez a viselkedésforma.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 191
10 719
113
Ne legyél ilyen szigorú! Kell nekik egy kis önbecsülés pótlék, mert különben mi maradna?! Mindent elvettek tőlük, legalább egy ennyi kell!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 992
87 637
113
http://www.welt.de/politik/deutschland/article150270202/Warum-Abschiebefluege-so-oft-in-der-Provinz-starten.html
 

eevil

Active Member
2015. július 3.
240
70
28
hanem inkább megy a kocsmába ManU szurkolni, és őrjöng, hogy igeeeen, nyertüüüünk!!!
Szerintem jól érzékelteted: emberi gyengeség. A butaságra nekem sincs válaszom.
Angyalföldön én is laktam (meg sok más hasonló jóféle helyen), szóval azt hiszem értem, mire gondolsz.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
A lényeg, hogy mindenki legalább egy dologban egyet ért, mégpedig abban, hogy az oktatás hihetetlenül fontos.

haubagoi

Rémeket látsz. Hosszú Katinka nem kormányt buktat hanem valós problémákról beszél. Aki belül van egy hasonló szervezetben az tudja, hogy miről beszélek.
Szakmaiság:0
Előretervezés:0
Pénzügyi támogatás:0
Pénzügyi lenyúlás:100%
Tényleg a legtöbb edző teljesen önerőből csinál mindent, a szövetség segítsége nélkül.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 992
87 637
113
Más.

""Új rezsicsökkentést szeretne az MSZP"

Komment: "Tóth elvtárs, nem kellett volna olyan drága pincébe költöztetni a székházatokat, hogy nem tudjátok a rezsit fizetni!" :D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
Érdemes volt megvárni a feltételeket, erősen árnyalja a képet.
http://www.szeretlekmagyarorszag.hu/ezeknek-a-felteteleknek-kell-megfelelni-a-1010-milliohoz

Szerintem, így ebben a formában jó ez a program.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Érdemes volt megvárni a feltételeket, erősen árnyalja a képet.
http://www.szeretlekmagyarorszag.hu/ezeknek-a-felteteleknek-kell-megfelelni-a-1010-milliohoz

Szerintem, így ebben a formában jó ez a program.

Túl szép, hogy igaz legyen.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Botrany hogy mar a sporotolok is politizalnak...

Kétlem, hogy ez direkt politika lenne, nem a Parlamenttel, a törvényekkel, a kormánnyal vagy a sportminiszterrel foglalkozik, hanem az Úszószövetség tevékenységével, azt meg biztos elég jól ismerheti (nálam legalábbis biztos sokkal jobban).
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Botrany hogy mar a sporotolok is politizalnak...

Szerintem meg az a botrány, hogy valakik azért iszonyat sok pénzt kapnak, mert magasra ugranak, gyorsan úsznak egy medencében, messze dobnak valamit vagy hasonló teljesen diszfunkcionális tevékenységet végeznek.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="desertfox">Botrany hogy mar a sporotolok is politizalnak...

Szerintem meg az a botrány, hogy valakik azért iszonyat sok pénzt kapnak, mert magasra ugranak, gyorsan úsznak egy medencében, messze dobnak valamit vagy hasonló teljesen diszfunkcionális tevékenységet végeznek.</blockquote>


Nem az a probléma, hogy valaki sok pénzt kap a sport-eredményeiért, ha azt szigorúan magán-zsebből kapja. Ha én hetente úgy döntök - több-százezer hozzám hasonlóval együtt - hogy kimegyek a focimeccsre/uszodába/sportcsarnokba szurkolni a fiúknak/lányoknak, és saját zsebből fizetjük a drága jegyet, a sportklub meg ezt osztja szét, az nem probléma. Ha ezt az állam teszi az adómból, vagy a cégem által a munkámból befizetett adó eltérítésével, az bizony szerintem nagy probléma! Főleg ha ezek után az állam meg azt mondja, hogy kevés a pénz, ezért alacsony a minimálbér és már félmillió fiatal hagyta el az országot, nincs pénz orvosra meg ápolóra és gyógyszerre meg CT-re, nem telik a honvédségre, engem kevéssé vigasztal, hogy a sportra elvert pénzből kinek hány aranyérem lóg a nyakában, vagy y focista milyen egyenest vagy görbét tud rúgni - közben meg x számú cég az államnak fizetendő adó helyett a sportklubokat támogatja állami segédlettel (törvényekkel irányítva és titkos stratégiai megállapodások alapján). Persze, hogy kevés a pénz, ha a meglévőt sem kizárólag az állami feladatokra költik, hanem a nagyvezér hobbijára!!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 543
113
A lényeg, hogy mindenki legalább egy dologban egyet ért, mégpedig abban, hogy az oktatás hihetetlenül fontos.

haubagoi

Rémeket látsz. Hosszú Katinka nem kormányt buktat hanem valós problémákról beszél. Aki belül van egy hasonló szervezetben az tudja, hogy miről beszélek.
Szakmaiság:0
Előretervezés:0
Pénzügyi támogatás:0
Pénzügyi lenyúlás:100%
Tényleg a legtöbb edző teljesen önerőből csinál mindent, a szövetség segítsége nélkül.

Tisztára mintha a honvédségről lenne szó.
 
T

torsen

Guest
Az is botrány, hogy ha valaki úszóként kritizálja az úszószövetséget, akkor az politizál...szerintem semmi politikai felhangja nincs, csak kritikát fogalmazott meg. Sajnos nálunk ilyen a közélet, abba is belemagyarázzák Gyurcsány-Orbánt amiben egészséges helyeken senkinek eszébe sem jutna, Meg vagyunk mérgezve,,,
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="akagi">Veér István!
"Mellesleg annyira felvirágoztunk, hogy csak na... Lett belőle szovjet megszállás... Akkor is felvirágoztunk. Ez nem ilyen egyszerű ám, és a Horthy iránti nosztalgiát eltúlzottnak érzem."
A többi hozzászólásodat nem kommentelem!
Veled elszaladt a lú..!

A ló elszaladt velem, az meglehet. De ha kommentelnéd, úgy talán jobban látnám, hogy miért gondolod ezt.

Másfelől ha Horthy krtikáit is elolvasnák az emberek (és esetleg nem csak balról érkezőket), akkor látható lenne, hogy sok hibát vétett az öreg. Emellett nem tartom egy negatív alaknak sem. Megpróbálta kihozni a helyzetből amit lehetett.

Ahogy jelenlegi vezetésünk is sok hibát vét, és ezekért kritizálom is őket, de vannak jó lépéseik is, illetve olyanok, amiken látható, hogy a helyzetből sokkal többet nem nagyon lehet kihozni. Az ilyenkor őket jogtalanul érő kritikáknál igyekszem erre felhívni a figyelmet.

Horthy kapcsán egyedül a Jobbikosokra jellemző pátoszos, tényeket sokszor nélkülöző nosztalgiázás az, ami nagyon-nagyon zavaró számomra.</blockquote>
Jobbik ide- jobbik oda, de nem az a lényeg!
Mit gondolsz, miért volt a pengő a legmegbízhatóbb valuta a két háború között? Mit gondolsz, miért tanítják még ma is az akkori magyar-svájci banközi megállapodást? Mit gondolsz, miért tanitják a világ belügyi szervezeti egységeinek a mai napig is a "kakastollasok" felépítését? Soroljam tovább a kérdéseket? Horthy a hibáival együtt is egy egyéniség volt! De a lényeg, hogy milyen emberekkel vette kőrbe magát.
A mai vezetés meg tipikusan a zavarosban való halászást jelenti!
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Az is botrány, hogy ha valaki úszóként kritizálja az úszószövetséget, akkor az politizál...szerintem semmi politikai felhangja nincs, csak kritikát fogalmazott meg. Sajnos nálunk ilyen a közélet, abba is belemagyarázzák Gyurcsány-Orbánt amiben egészséges helyeken senkinek eszébe sem jutna, Meg vagyunk mérgezve,,,
Gyárfás meg az úszószövetség?! Bizony, megérne egy misét!
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 472
113
Nehéz dolog ez, hogy mire adjon pénzt az állam - mondom ezt egészségügy<b>ben</b> állami alkalmazott dolgozóként. /Az eb a vastagon szedett betűkben van elhantolva bérezésileg.../
Szeretem hallgatni a Bartók rádiót /45 évesen ez már vég :)/, s elég sok riport van előadóművészekkel, akik - az elmondottak alapján - állami forrásokból elvannak, mint a befőtt.
Az egyik énem azt mondja, hogy bakker, a másik meg azt, hogy ha nem lenne állami pénz, akkor itt nyomokban sem maradna kultúra, mert igény sincs rá, pláne akkora mértékben, a magánszféra meg ennyit nem adna. Vajon a rádióhallgatók hány százaléka hallgat Bartók rádiót? Szerintem marginális, üzleti alapon sanszosan életképtelen lenne.
De nélküle meg akár kitűzhetnénk az iszlám állam zászlaját is...

A világ "civilizáltabb" részén élünk, azonbelül itt élünk Európában.
Tehát e kultúrkör jellemzőit kéne gyakorolni, vagy legalábbis Patyomkin-faluként mutatni.
De ha az állam nem adna pénzt kultúrára, sportra, tehetségek fejlesztésére, akkor ez a hányatott sorsú nép...hát nem is tudom...
Én például tolnám a pénzt a vitorlázórepülésbe - ott legalább vannak világszínvonalú sporteredményeink... -, hogy legyen utánpótlás a harci gépekre, illetve legyen miből válogatni.
Más meg erre nem adna egy petákot sem, nehogy má' ott élvezkedjen a felhők alatt a taknyos kölyke az én befizetésemből, hö!

A probléma szerintem a következő: A jövedelemolló túlságosan szétnyílt, a társadalom atomizálódik, ráadásul ezerrel megy a mindenkori haverok feltőkésítése, szóval a pénz megvolna itt sok mindenre.
Ettől a társadalom vesztes többsége - joggal - frusztrált; így viszont sajnálja a pénzt azokra a látszólag haszontalan kiadásokra is, amik kerekebbé teszik társadalmunkat.
Ez így egy zsákutca, sőt egy ponton túl fekete lyuk.
Na most mondjátok, hogy túl borúsan látom.
 
Status
Not open for further replies.