[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Itt a MAV vezetok beremelesenek szereny magyarazata:
index.hu
"...sokan sérelmezték, hogy a MÁV-ot -több nagyvállalattal együtt - egy kormányrendelet átsorolta a "pénzügyi szolgáltató" kategóriába, ezzel kétmillió forintról ötmillióra emelte a vezetők maximális alapbérét.
"
A MAV-Bankrol az iho penzugyi rovataban lehet tobbet olvasni, csak meg nekik nem szoltak :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ha a hegy nem megy Mohamedhez :)
origo.hu
"David Cameron csütörtökön munkalátogatásra érkezik Budapestre, Orbán Viktor miniszterelnök és a brit kormányfő délután tárgyal egymással. ..."
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 472
113
Mivel ez a téma már tényleg nem "A nagy sakktábla", ezért a válaszom miatt átmásolom ide hitetlen - inkább nem minősítem - hozzászólását:
<blockquote rel="misinator">Csak a civil kurázsiban bízhatnál, főleg ha van közte szakember is.
Ez kiválóan bebizonyosodott a Felsőzsolcát és környékét ért árvízkor meg az ominózus márciusi hóviharban.
Az állami szervek egyrészt későn reagáltak, s kimerem jelenteni, hogy túl kevesek lettek volna a civil szféra nélkül.

Újabb idézet egy olyan embertől, aki ott sem volt, fotelben olvasta az Origot és nézte közben az RTL-t.
Érdekes, mióta a jól fizetett hivatalnok Ulippo ki lett tiltva, mennyi új arc jelent meg, aki csak a Soros média bűvkörében mozog.
Lassan elérjük, hogy nem kell semmilyen központi tervezés, a gátakat, utakat, csatornákat is random összefogásban kell építeni. Aztán gondolnak egy keveset és hirtelen PPP rátiak lesznek; hisz minden a nagytőke és semmi az állam szerintük.
Egyébként, Ulippo kitiltása eredményezte a megjelenésemet. Amíg volt Norbi és Ulippo, nem voltam hajlandó írni.
Persze, a Soros-trollok mindíg visszatérnek.
Igaz, Kalapács? :)
</blockquote>

Leszel szíves a linkre kattintani, s rászánni az időt az <b>értő</b> olvasásra, a képek megtekintésére.
A hozzászólások sorszáma:
7227
7233
7242
7243
Akkor 12 éves kislányom verse - tudod, mer' ő se vót ott:
7244
http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=2200&na_step=200&t=9094328&na_order=

<b>Saját fotók:</b>
7779-től 7909-ig.
http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=1600&na_step=200&t=9094328&na_order=
Hogy is írtad?
Újabb idézet egy olyan embertől, aki ott sem volt, fotelben olvasta az Origot és nézte közben az RTL-t.

Jössz egy <b>bocsánat</b> kéréssel.

Ui: Ezentúl többet nem kell válaszolnod a hozzászólásaimra.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 472
113
Nekem is mosolyra húzodott a szám Felsőzsolcát olvasva! Nyilván nem akarom én elvitatni a civil emberek segítőkészségét, és némely munkafolyamatban valóban hatalmas segítséget jelentenek, ők is, de már ott is inkább a szervezeteik(s ez nem véletlen), de azért hagy homályosítsak fel mindenkit, hogy egy nagyobb területre, akár több megyére is kiterjedő veszélyhelyzetben, kataszrófaveszély idején, a civi lakosság, pont annyit érne, önmagában, speciális felszerelések, arra kiképzett speciális szaktudású személyzet, döntés-támogató hírforgalmi rendszerek, térinformatika, vezetési törzsek- amelyekben több szakterület neves szakértői is delegálva vannak, no meg az utált politikum jeles tagja nélkül, akiker IGEN, szükség van, mert rajtuk áll vagy bukik, hogy adnak e ERRE meg ARRA pénzt, megnyitják e a péncsapot, felpörgetik e a gépezetet, elrendelnek kijárási tilalmat, kiürítést etc. vagy sem, mint halottnak a csók. Tegyük ezt tisztába, én mint Zsolti bácsi, a jó szándékú vöröskeresztes, lemegyek XY településre, és ott tudod zsíros kenyeret kenni, meg esetleg homozsákot tölteni, az jó dolog, és szép is tőlem, de attól még én nem leszek vízügyi szakértő, nem lesz jogom kitelepíteni embereket, végre sem tudnám hajtani, nem lesz légifelderítés a kezemben, és ha kell, gátat sem tudok robbantani. Érti mindenki a lényeget?

Tisztelt Zsolti!
Nekem is mosolyra húzódott volna a szám, ha nem a saját bőrömön tapasztalom akkoriban a hatóságok késlekedő/kapkodó és nem egy esetben kontraproduktív ténykedését.
Téged csak arra kérlek, hogy a 7242-es "élmény"beszámolómat olvasd el figyelmesen.
http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=2200&na_step=200&t=9094328&na_order=

Az árvíz utáni - szintén tragikomédiába illő - hatósági tehetetlenkedésről, mi több helyi szintű visszaélésekről már nem is beszélve.
Kérlek ne csodálkozz azon, hogy aki egyszer csalódott, az nehezen bízik utána - az a fránya tapasztalat ne lenne...
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 472
113
Újabb idézet egy olyan embertől, aki ott sem volt, fotelben olvasta az Origot és nézte közben az RTL-t.
Érdekes, mióta a jól fizetett hivatalnok Ulippo ki lett tiltva, mennyi új arc jelent meg, aki csak a Soros média bűvkörében mozog.
Persze, a Soros-trollok mindíg visszatérnek.
Igaz, Kalapács? :)

Igaz, hogy Index, oszt' nem Origó, dehá' ők /meg a Jobbik, meg a Krisnások, meg még rengetegen az országból/ legalább elgyöttek, Veled meg valószínűleg nem tanálkoztam.
S benézted; nem vagyok sem Ulippó, sem Kalapács, Sorososos meg végképp nem.
S lásd milyen vagyok Veled, megmutatom Neked a zarcom. Gyanítom, hogy a fentebb említett két fórumozó nem tenné meg, de talán Te sem...
http://index.indavideo.hu/video/Felsozsolca_adomanyok
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
misinator
hitetlen csak picit benezte es mellelott. Elofordul mindenkivel. Nem kell megharagudni erte.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 472
113
misinator
hitetlen csak picit benezte es mellelott. Elofordul mindenkivel. Nem kell megharagudni erte.

Alaptalanul állított valamit rólam.
Kérdezhetett volna, meg sem próbálta.
Azért ez nem a "picit benézte" esete.
A lehetőség adott számára, hogy revideálja hozzászólását.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
misinator
Tudom, olvastam. De leesett elsore is, hogy csak - na jo, nem picit hanem nagyon - benezte. Elofordul meg a legjobb tarsasagban is.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://mandiner.hu/cikk/20160105_sayfo_omar_a_kolni_dom_mellett_zavargo_araboknak#comments

A kommentek érdekesebbek.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Hőlgyek,Urak!
Sajnálom, hogy ma itt kell lennünk, de a decemberi sajtótájékoztatóm utáni napon ezt a szerződésajánlatot kaptam a Magyar Úszószövetségtől. Szerintem ezzel csak el akart hallgattatni a szövetség. A pénzt elvileg a felkészülésemre adnák, de a szerződésben egyetlen kikötés van: vegyek részt a 2017-es világbajnokság promóciójában. Ugyanúgy, ahogy augusztus óta, ahhoz kötötte Gyárfás Tamás a felkészülésemhez szükséges alapfeltételek biztosítását, hogy részt veszek a világbajnokság népszerűsítésében.

Tehát ugyanott tartunk, mint az előző sajtótájékoztatómon. Még mindig úgy érzem, hogy az eredményeimmel már kiérdemeltem a támogatást, és nem kéne azt további követelésekhez kapcsolni. Ezért nem írom alá a szerződést. Egy valamit tisztázzunk. Ez egy nagy összeg, sokkal több, mint amit korábban a szövetség a felkészülésemre fordított, de én a decemberi sajtótájékoztatómon nem pénzt kértem. Nem az volt a célom, hogy a saját bankszámlám növekedjen.

Azt kértem, hogy a szövetség végezze a munkáját. Ezt a pénzt, amit ajánlottak fordítsák az elméleti és technikai háttér fejlesztésére, ami biztosítja minden úszó folyamatos fejlődését. Ne elégedjenek meg a jelenlegi helyzettel, hanem próbáljanak folyamatosan fejlődni. Itt álltam előttetek két hete és elmondtam, mit kértem a szövetségtől, amivel fejleszthetném az edzésmunkámat és a regenerációs rutinomat. Ezeket azért kértem, mert a rengeteg edzés és verseny mellett nekem már nem jut időm arra, hogy a legújabb kutatásokat bújjam. Ez a szövetség feladata lenne: az elméleti és technikai háttér biztosítása, követni a legújabb trendeket.

A kéréseim egy sporttudományos szekció kialakításának alapját képezhetnék a szövetségen belül. Így nemcsak én profitálhatnék az egészből, hanem a pályafutásom során szerzett tudás és tapasztalat sokkal nagyobb értéket jelenthetne a következő generációknak, mint a pénz, amit ebbe belefektetnének most. A szövetség azonban az erőfeszítéseket megspórolva inkább az egyszerűbb utat választotta: 12 millió forintot ajánlottak.

Gyárfás Tamás, a Magyar Úszó Szövetség elnöke a sajtótájékoztatóm után azt nyilatkozta, hogy én vagyok a világ legjobb úszója, azt viszont nem várhatom el a szövetségtől, hogy olyan magasságba emelkedjenek, mint ahol én vagyok. Itt nem az én elvárásaimról van szó, hanem a kötelességről és felelősségről, amivel a szövetség tartozik minden egyes dolgozójának, partnerének, szponzorának és leginkább az úszóknak. Mindenhol vannak hibák, de az én kérésem, hogy a szövetség ne elégedjen meg a jelenlegi helyzettel. Most mindent rábíznak a versenyzőkre és edzőikre, hogy hozzák az eredményeket. Nemcsak arról nincs sportszakmai tervük, hogyan léphetnénk előre, azt sem tudják, hogyan maradhatunk meg ezen a szinten.

Az elmúlt három évben üres ígéreteket kaptam, semmi változás nem történt. A világversenyeken ugyan jó eredményeket értünk el, én mégis azon töprengtem: tényleg ez volt a legtöbb, amit kihozhattunk magunkból? Sok úszót láttam, aki úgy hagyta abba az úszást több mint 10 év után, hogy nem is tudta, mit hozhatott volna ki magából és hogy megérte-e ennyi időt a sportba fektetnie. Ez egyszerűen elfogadhatatlan számomra.

A szövetség vezetői igenis számoljanak el vele, hogy mit tettek le az asztalra. Hány úszónak kell még felszólalnia, mielőtt önvizsgálatot tartanánk és megnéznénk, hogy kinek milyen szerepe van a sikereinkben? Hány úszónak kell kockára tennie mindent azért, hogy végre pozitív irányú változás következzen be? Én megtehetem, ezért úgy döntöttem felállok és elmondom a véleményem, vállalom a következményeket. A legutóbbi sajtótájékoztatómat követően én és a legsikeresebb úszóink mind kaptunk egy szerződésajánlatot egy jelentős összegről. Hogyan hibáztathatnám őket, hogy az esetlegesen elérhető változások helyett a biztos 2 és 12 millió forint közötti összeget választották?

Az elmúlt két hétben csak arról szóltak a cikkek, hogy milyen konkrét kéréseim voltak és Gyárfás Tamás hogyan próbálta teljesíteni őket. Pedig a hangsúly nem ezen volt. Felnyílt a szemem: a rendszer nem működik. Ha ilyen egyszerű fejlesztéseket sem kapunk meg, akkor hogyan leszünk jobbak? Én nem öltözőszekrényt kértem, hanem egy helyiséget, ahol elvégezhetem a regeneráló rutinomat. Nem kamerát kértem, ami felveszi az úszásomat és visszanézhetem, hanem egy mozgáselemző szoftvert. Ezek a próbálkozások is bizonyítják, hogy nem értjük egymást.

Az elmúlt két napban először Kiss László szövetségi kapitány, majd Gyárfás Tamás a szövetség elnöke is azt nyilatkozta, hogy ők kerestek engem és nyitottak a párbeszédre. Gyárfás Tamás december 28-án, hat nappal a sajtótájékoztatóm után keresett meg először. Küldött egy sms-t, amit rajtam kívül egy bulvárlap újságírójának is elküldött. Igazat adok Gyárfás Tamásnak, nincs értelme az adok-kapoknak. Viszont úgy érzem, ha ő őszintén meg akarta volna beszélni velem a dolgokat, akkor nem egy újság címlapján akarta volna lefolytatni a párbeszédet.

Kiss László pedig először hétfőn, egy órával azelőtt csörgetett meg, hogy az MTI-ben megjelent a vele készült interjú. Egyébként a sajtótájékoztató óta végig Magyarországon voltam és december 28-a óta a Komjádiban edzek szinte mindennap. Sokan mondták, hogy ne álljak ki másodszor is, mert ezzel öngyilkosságot követek el. Sokkal többet veszíthetek, mint amit nyerhetek. Azt mondták, legyek önző, csak azzal foglalkozzak, hogy nekem mi a legjobb. Én viszont bátran kiállok amellett, amiben hiszek.

Az a filozófiám, hogy törekedjünk jobbra! Feszegessük a határainkat! Legyünk egy picivel jobbak ma, mint tegnap voltunk! És holnap legyünk még jobbak! Ha ehhez az szükséges, hogy felvállalom a véleményemet, és elviselem a támadásokat, én megteszem. Továbbra is imádom Magyarországot, az országot fogom képviselni a versenyeken és itt fogok készülni.

A véleményem nem változik, szerintem lehetnénk jobbak, de én egyedül nem tudok egy rendszert megváltoztatni. Ha más nem hisz abban, hogy ezek a változások megszülethetnek, és igenis lehetünk jobbak, akkor továbbra is csak arra a munkára fogok koncentrálni, amit 3 éve edzőmmel és férjemmel, Shane Tusuppal elkezdtünk.
No comment!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
Sokszor felmerült már a pénz-sport kérdés itt is. Erről röviden kifejteném a véleményemet:
Szerintem nem az a baj, hogy sok pénzt költünk a sportra, vagy azon belül a focira.
A baj az, hogy ezt <b>a pénzt a dilettáns szövetségek kezelik. </b>
Pénzt és észt is osztanak ők, csak a pénzt egymás között, az észt meg a sportolók irányába, akik-finoman szólva-nincsenek rászorulva az ő okoskodásukra, viszont anyagi támogatás annál jobban kellene nekik.
És ez nem csak az úszóknál, hanem minden sportszövetségben így van, bele értve a focit is.
Az "uram-bátyám" viszonyokról nem is beszélve. Nagyrészt ebből fakad az az elmaradottság is amiről Katinka beszél.
<b>Minden tiszteletem Hosszú Katinkáé a bátor kiállása miatt!</b>
De higgyétek el, sajnos ettől még nem fog változni semmi, a média pár hónap és elfelejti, utána meg szépen mellőzik majd Katinkát. Ahol lehet keresztbe tesznek majd neki. Sajnos ez van, ilyen világ ez :-S
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Meg kell tőlük vonni minden pénzt, az utolsó fillérig.
Nem érdekel, ha ettől elhíznak vagy sírva fakadnak.
 
Status
Not open for further replies.