[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
A kórházak sehol a világon nem azért vannak hogy meggyógyulj. Csupán méreg elosztó központok
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A kórházak sehol a világon nem azért vannak hogy meggyógyulj. Csupán méreg elosztó központok

Ebben van vmi, a mamámat tavaly befektették sérvproblémával, 10 napra, kapott mindenféle gyóccert, szurit, utána kiengedték.
A tünetek nem múltak, így újabb vizsgálat következő héten, ahol egy másik prof közölte, hogy ha nem műtik meg nagyon rossz vége lesz.
Aztán levettük, hogy kórházba azért fektették be mert felkarmolták a napi betegkvótát, a gyógyításba vastagon belexartak, és még kiírtak x ezer forintért mindenféle pirulát hozzá. Pedig aki felvette az is elég kvalifikált, gyakorlott doki volt.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 158
15 813
113
A magyar egészségügy legnagyobb problémáját a magyar emberek életmódja jelenti.

Alkoholfogyasztás, dohányzás, tévénézéssel töltött idő, stb. Ezek mindegyikében a világ élvonalában járunk. Ehhez jön hozzá az állandó stressz, ami részben kívülről is generált, de jelentős részben saját maguknak generálják az emberek.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 859
113
A hazai viszonyok sem rózsásak. Mindenki azzal foglalkozik, hogy kiment 600÷800 ezer ember és hiányzik. Nos, eddig rendben van, de valamiről megint csak elfelejtkeznek a nagyfejűek. Itthon van még a generációm (86-os vagyok). Sokunk nem ment ki, mert itthon is el tudott helyezkedni aránylag jó pénzért, diplomások vagyunk, beszélünk nyelveket. Mi maradtunk itthon. MÉG. Most jön a fekete leves. Sokan a korosztályomból tud megtakarítani, de sajnos nem eleget. Felmentek a lakásárak az egekbe, még így is esélytelen kápéra ingatlanhoz jutni, vagy marad a hitel (hát anyád, kösd le magad minimum 20 évre) vagy maradsz albérletben, ami megint csak horror drága. Közben a háttérintézmények - oktatás, egészségügy társadalom-biztosítás egyre jobban szétesik. A hálapénzt nem tudják eltüntetni, miközben a MNB és a többi gittegylet működése titkos. (biztos fejlesztik az SR-71-es magyar verzióját...). Felsőoktatás kontraproduktív, ha doktori írására adod a fejed, kapod az ívet.

Vállalj gyereket, maradj itthon, miközben az egészségügy egyre gázabb, arról nem is beszélve, hogy a hálapénz intézménye él és virul... Az oktatás színvonala egy vicc. Az utak szarok, az államapparátus nem áll másból mint bürokrata csinyóvnyikokból, megfejelve az elmúlt 20 év összes politikusbarmával. Ilyenkor az emberben a kérdés, hogy mi lesz akkor, amikor a mi generációnk olyan része, aki még itthon maradt, lelép, mert élhetőbb, igazságosabb életre vágyik... Annyi mérnököt meg szakembert meg orvost, stb. nem fognak tudni leakasztani.

Sír-rí mindenki az inflációról meg a bérnyomásról. Az ingatlanok ára megy fel (csak februárban 12 ezer kontraktus, nagy része befektetési céllal, nem fújnak ám buborékot, ááá, dehogy, csak már a panelok is 20 millióért mennek), a fizetések stagnálnak, a termékek nem lettek olcsóbbak, hogy a nyersanyagok bezuhantak. Több tízezren lebegünk így... Nagyon tele van a tököm azzal, ami itt megy.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Igazad van részben Ozymandias, de kint sincs kolbászból a kerités, ahogy én látom. Akár sok nyelvet jól beszélő, versenyszférában keresett és gyakorlattal rendelkező diplomásként, TE még megléphetsz jó eséllyel. DE a probléma szerintem globális. Ny-euban sem látom azt, hogy garantált hosszú távon a békés, nyugodt, fasza életszínvonal. A nyugati országokban szintén kurvára elszállt ingatlan árak vannak, jellemzően bérelnek ők is. A piac idővel idehaza is be fogja árazni önmagát, az ingatlanpiacon, ez fix. Ahogy az is, hogy ahogy a nagy vizen túl, úgy itt is eldurran egyszer az a buborék, ahol 20 misiért akarják adni a kőbányai 8. emeleti panelt... Most a CSOK odavert az áraknak, majd visszatérnek, ebben biztos vagyok, hamarosan. Jelenleg az ország lakossága fogy, szóval mesterséges a hirtelen felvert ingatlanár emelkedés, nálunk nem azért irreálisan drága, mint a japoknál, mert sok ember él kis helyen, és tényleg NINCS már hova költözni, csak egy ing. piaci manipuláció eredménye, ami érzésem szerint korrigálva lesz, hamar.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 859
113
Igazad van részben Ozymandias, de kint sincs kolbászból a kerités, ahogy én látom. Akár sok nyelvet jól beszélő, versenyszférában keresett és gyakorlattal rendelkező diplomásként, TE még megléphetsz jó eséllyel. DE a probléma szerintem globális. Ny-euban sem látom azt, hogy garantált hosszú távon a békés, nyugodt, fasza életszínvonal. A nyugati országokban szintén kurvára elszállt ingatlan árak vannak, jellemzően bérelnek ők is. A piac idővel idehaza is be fogja árazni önmagát, az ingatlanpiacon, ez fix. Ahogy az is, hogy ahogy a nagy vizen túl, úgy itt is eldurran egyszer az a buborék, ahol 20 misiért akarják adni a kőbányai 8. emeleti panelt... Most a CSOK odavert az áraknak, majd visszatérnek, ebben biztos vagyok, hamarosan. Jelenleg az ország lakossága fogy, szóval mesterséges a hirtelen felvert ingatlanár emelkedés, nálunk nem azért irreálisan drága, mint a japoknál, mert sok ember él kis helyen, és tényleg NINCS már hova költözni, csak egy ing. piaci manipuláció eredménye, ami érzésem szerint korrigálva lesz, hamar.

alapvetően az a gond - jelen esetben, hogy a jegybanki alapkamat és így a sima "beteszem a pénzem a bankba, oszt jóvan" is minimális pénz hoz. A befektetői kultúra itthon a bankban van a pénz, meg a quaestor-on kívül egyedül az ingatlant ismeri. Ezáltal megy fel az ár, véges mennyiségű ingatlan, és ugye mindenki azt hiszi, hogy ha most megveszi az ingatlant, akkor évek múltán sokkal drágábban tudja eladni a lakást, közben kiadja albérletbe, majd abból fizeti a hitelt. Na most, ez a legnagyobb klasszikus bullshit, amire az átlag magyar képes. A pénzt általában vagy örökölte/lopta/összekuporgatta, nagyjából ennyit is ért hozzá. Felugrik erre a vonatra, vesz a csúcs közelében. Aki ért a pénzhez, annak a hozzáállása alapvetően más, ott megfelelő diverzifikáció van meg jól felépített stratégia.

Nem kell ahhoz ingatlant venned, hogy nyerj az ingatlanárak növekedésén, de ugyebár itthon még a kamatos kamatot sem tudják kiszámolni, nem hogy ilyen dolgokon agyaljanak...

Nyugaton sincs kolbászból a kerítés, ez tagadhatatlan, viszont számomra az inflációt jelent, ha fizetnem kell egy szolgáltatásért (mondjuk autópálya és benzin) cserébe szarabb útfelületet kapok, ami miatt gyakrabban kell elvégezni azokat a szervizeket, amiket amúgy nem kellene, vagy mondjuk szar az egészségügy, ezért egy vizsgálatra heteket kellene várnom - miközben fizetem a TB-t, ezért elmegyek privát rendelésre. Vagyis ugyanazt a szolgáltatást (eredményt) drágábban kapom meg. Bárhonnan nézem, ez szívás.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Tényeket írsz. Csak annyit jegyeznék meg, hogy bár külföldön (szigorúan csak NY-ra)valóban jobbak az utak, HA jó orvosi ellátást akarsz, az ott is pénzbe fog kerülni. SOK pénzbe. Ha már mindenki az USA-t hozza fel mindenféle pozitív példaként, nem egy szitut olvastam, ahol ha nem volt jó drága biztosítása a betegnek, akkor kb. kitolták a kórház elé, azt hívtak neki max a saját költségére egy taxit. Obamacare is lehet mond valamit, gondolom képben vagy... Az ingatlanárakkal amit mondtam, ott is magas, bérelnek. Nem látom a különbséget, komolyan, csak annak függvényében, amennyivel gazdagabbak azok az országok, amelyek mint új hazád szóba jöhetnének. CSERÉBEN viszont ott a multikulti, ami ellen ŐK nem is akarnak védekezni, SŐT, szerintük külön jó. Hát nem tudom, ÉN most nem költöznék nyugatra, az fix.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Tényeket írsz. Csak annyit jegyeznék meg, hogy bár külföldön (szigorúan csak NY-ra)valóban jobbak az utak, HA jó orvosi ellátást akarsz, az ott is pénzbe fog kerülni. SOK pénzbe. Ha már mindenki az USA-t hozza fel mindenféle pozitív példaként, nem egy szitut olvastam, ahol ha nem volt jó drága biztosítása a betegnek, akkor kb. kitolták a kórház elé, azt hívtak neki max a saját költségére egy taxit. Obamacare is lehet mond valamit, gondolom képben vagy...

Az egyik osztálytársam nőgyógyász, a magánpáciensek 60 %-a nyugaton (EU) munkavállaló.
A fogorvosomé dettó. Angliából, USÁ-ból képesek hazajönni, na nem húzásért, hanem pótlásért, kezelésért. Ha jól tudom az évi vizsgálaton megoldja a problémás eseteket, így nincs nagy veszély. Volt olyan aki törött foggal lenyomott 10 hónapot, amikor látogatóba érkezett, megcsinálták itt.
Kisebb műtétek, pl. aranyér (amerikás havernak), ilyenek, azok is a hazai egészségügyi ellátórendszer magánrészén kötnek ki.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Bizony, ez a való világ. Kint van minden, amit csak el tudsz képzelni, ha egészségügyről van szó. Ott életben tartanak egy Magic Johnsont, AIDS-el, a 80 évektől, csak nem árt NBA-sztárnak lenni, NBA sztár jövedelemmel hozzá. Aki egyszerű halandó, az meg ha van magyar kötődése, 10 hónapot letol törött foggal, és hazajön megcsináltatni, a világ túloldalára, akinek nincs, az csak simán átjár MEXIKÓBA!!! orvoshoz, meg gyógyszerért. Erről kevesebbet lehet olvasni felénk a fősodratúban, de attól még egyre jellemzőbb. Ami jelenleg NY-Eu-ban történik, az meg szerintem agybaj. Ahová pár évvel(úgy 10), még azt mondtam volna, hogy szívesen költöztem volna, oda most nagyjából 10 traktorral sem tudnának kivonszolni(pl. Svédország).
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 297
113
<blockquote rel="formosa">honved írta:
"Talán ha az egészségügyisek bérét említetted volna, de a kórházak ???
Nagy részük 2010 óta fel lett újítva."

Nekünk van 1 krónikus beteg rokonunk, aki sajnos gyakran időzik külöböző kórházakban. Látogatóként nekem más tapasztalataim vannak.
Talán jobban jánál, ha nem a kormánypárti hazug médiából tájékozódnál!

"Viszont felvettünk 20 milliárd eurót akkor, aminek a sorsa ismeretlen lett 2010-re.
Na, vissza is fizette Viktor, 2013-ra. :)"

Miután kirabolta a magánnyugdíjpénztárakat!!!

Elhiszem amit írtál, nyilván nem mindenütt azonos az ellátás színvonala és az intézményeké sem.
Viszont tény hogy tényleg nagy részüket felújították, vagy fejlesztették.
Nálunk, Vas megyében ez biztosan így van.
Ami a nyugdíjpénztárak pénzét illeti, csak idő kérdése volt hogy valaki hozzányúljon, bárki kormányoz is.
Mindegyik oldal szakértői egyöntetűen állították, a magánnyugdíj rendszer nem ideális hazánkban.


</blockquote>

Azért a Markusovszkyban a régi tömb az éppúgy néz ki mint mikor Horthy átadta 35-ben, csak most lepusztultabb. Néhány ajtó a termekben pl még eredeti, rááltam a folyosón egy személy mérlegre 90kg-t mutatott, igazából 110kg vagyok. :) Az orvosok nagy része selejt+ bunkó, ha kérdezel valamit vagy válaszol vagy nem, de a pénzt elrakják akkor is ha tudják menthetetlen vagy. Kollegám unokájánál fél év alatt sikerült rájönniük hogy a gyereknek VUR betegsége van, gratula, közben csóró kisbaba már a 4-ik fokozatba romlott a szülőknek nmeg azt mondták még egy hete is hogy a baba szimulál csak. Már +1 misit beleöltek az orvosokba meg az anyaszállásba. Hát a Markusovszky az legendás egy hely az biztos... Csak oda ne kerüljek be.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Azért érdekes ez a hálapénzesdi. Én legalább 10 éve nem adtam hálapénzt a kezelőorvosomnak, soha se szóvá nem tette, se rosszabb ellátás nem jutott. Pedig elismert szakember a szakterületén. De sok más orvosnál sem. Legutóbb akkor adtam, mikor nagy műtétem volt, kettő, de akkor is utána ... de ott is olyan volt az orvosi hozzáállás. Sok orvoshoz járok, sehol nem adok zsebbe, soha nem volt probléma. Persze van, amit magán úton intézünk, de ott is volt, hogy a fizetős szolgáltatás silányabb volt, mint az sztk.
Kórházak állapota? Általában jó, sokszor igen meglepően jó. Sok az új szárny. Persze voltam olyanban, ami lepusztult, de egyre ritkábbak ezek. Az utóbbi időben elég sok szárnyat, kórházat építettek, sok újult meg.
Hogy külföldön sokkal jobb? Németországi ismerősöm meséli, hogy ott alapban kétszeres gyógyszeradaggal kezdik, elmondása alapján sokkal jobbak az itthoni orvosok, jobb diagnoszták. Angliában szülés után még az nap kiraknak ... majd gyere vissza ha baj van, ja, hogy védőnői oktatás sincs -itt mennyien reklamálnák, ha szülés után egyből kiraknák?

Azért nem kell és nem is lehet egyértelműen, egy az egyben lehúzni a magyar egészségügyet.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Igy van, hasonlót tudok mondani én is. Én sem adtam hálapénzt SENKINEK, a gyerek születésénél is csak UTÁNA, s nem az orvosnak, hanem a szülésznőnek, mert Ő volt végig velünk, aki a pihenőidejéből lett megugrasztva, éjjel, mint választott szülésznő. Az ügyeletes orvos, aki 10 percet volt velünk, kapott egy ajándékcsomagot... Fogorvosnál 1x vittem kb. céges orvosnak valami kis figyelmességet, kb. desszertet. Egészséges vagyok én is, meg a gyerek is... Az intézmények fix hogy nagyon nagy szórásban vannak, én pl. a Honvédban mikor kellett egy sportbaleset miatt ezt azt intézzek, nem csalódtam, ott sem adtam senkinek semmit. Mindenre lehet hozni pro és kontra IGAZ érveket, de nem hiszem, hogy ez annyival sokkal jobb lenne máshol, hiába állítják ezt bizonyos körök. SOK pénzzel itthon is elérsz szinte bármilyen gyógymódot, kevéssel meg külföldön sem, ez a helyzet.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Bizony, ez a való világ. Kint van minden, amit csak el tudsz képzelni, ha egészségügyről van szó. Ott életben tartanak egy Magic Johnsont, AIDS-el, a 80 évektől, csak nem árt NBA-sztárnak lenni, NBA sztár jövedelemmel hozzá. Aki egyszerű halandó, az meg ha van magyar kötődése, 10 hónapot letol törött foggal, és hazajön megcsináltatni, a világ túloldalára, akinek nincs, az csak simán átjár MEXIKÓBA!!! orvoshoz, meg gyógyszerért.

Orvoshoz Kubába járnak, Castro sok hülyeséget csinált, de a közgyógyot nem engedte lesüllyedni, rengeteg kórháznak van ISO minősítése, ezért külföldi fizető vendégeket is fogadhatnak. Ennek köszönhetően náluk a gyógyturizmus létező jelenség, olyannyira, hogy vannak ráspecializálódott utazási irodák is.

Pl.:
http://www.havanahospital.com/index.html
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
Ha nem sokkal jobb odakint, akkor miért mennek ki mégis százezrek? Mi amikor tavaly kint voltunk oktatáson németben, kérdezték mennyit keresünk itthon, elmondtuk, aztán mosolyogva mondták, hogy kint laza ezer euróval többet kapnánk ugyanazért a melóért... :D Aki kimegy, a többség fiatal, őket pont hidegen hagyja, hogy kint épp milyen az egészségügy, kimegy, tud úgy spórolni, hogy közben nem nyomorog, majd pár év múlva ha hazajön, megalapozza az életét. Itthoni fizukból mikor tudnánk lakást, autót venni, úgy, hogy ne 10-20 évre kötelezzük el magunkat?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Nyilván NY-ra többet lehet keresni, ezt én biztos nem állítottam, hogy nincs így. HA versenyképes szakmád van és nyelvismereted. Azt állítottam, hogy kolbászból nincs a kerítés ott sem, és nem alanyi jogon terem a minőségi egészségügy. Meg a megfizethető saját lakás. Engem is vonzott pár éve a nyugat, csak most eljutottam oda, hogy ahova mentem volna, mostanra ODA biztos hogy nem mennék, a multikulti liberós hülyeségük miatt, nem az életszínvonal csökkent a svédeknél sem, hanem a józan ész...
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@Igabo:

"A kórházak sehol a világon nem azért vannak hogy meggyógyulj. Csupán méreg elosztó központok "

Javaslom a raolvasast meg az imat ebben az esetben, ha ezt komolyan gondoltad. Meg a szaporodas mellozeset.
 
Status
Not open for further replies.